[M HOTEL VOS Plaats Uw advertentie in dit blad EEN "DORPSKRANT"! FILM ZEVENHUIZEN Presenteert: vrijdag 12 mei 1978 om 2QOO uur in de Bruine Zaal van Dorpshuis Swanla de spektakel film "DE 4 MUSKETIERS" (Richard Lester) met: Oliver Reed, Faye Dunaway, Rachel Welch, Charles Heston kaarten aan de zaal vekrijgbaar TONEEL VOOR DE JEUGD WAT VINDT U VAN EEN DORPSKRANT. van Dongen-PerdIJk makelaardij b.v. Café - Petit Restaurant Dorpsstraat 60, Zevenhuizen ZH IEDAKTIE ADRES: Elgersma Dorpsstraat 62a - Telefoon 01802-2289 Zevenhuizen— Gaat Zevenhuizen au eindelijk een echte Dorpskrant «gen? Het zal tijd worden zullen sommigen zeggen. Maar nu ligt voor [J de eerste poging. De bedoeling is lat deze krant elke twee weken bij jjin de bus komt. Dit zal evenwel ifhangen van de reacties, die de re- lactie binnen krijgt. Want wat moet s£in zo'n krant komen? Verenigingsnieuws iet meeste verenigingsnieuws ver schijnt momenteel in de bekende urs-aan-huisbladen. Er is niets op Ken dit te blijven doen, maar nu is W een veel gerichter middel: "De DORPSKRANT". Al het nieuws ran alle verenigingen is welkom. Of iar nu aankondigingen zijn, of ver slagen, of mededelingen over waar men kaartjes kan krijgen over uit roeiingen, alles. En U krijgt nu een reel gerichter pubhek die dit leest, ils deze krant tenminste aanslaat bij het Zevenhuizense publiek. Sportverslagen Wilt U meer mensen bereiken met Uv sportaktiviteiten, stuur versla gen in van wedstrijden. Een foto erbij, dat kan allemaal. U wilt toch graag dat "men" in Zevenhuizen meeleeft met het wel en wee van sportieve prestaties? Laat dan zien wat er in Uw club omgaat. Wat nog meer? Wat hoort er nog meer in de Dorps krant? Mededelingen van het gemeentebe stuur, vaste rubrieken zoals week enddiensten van artsen, predikbeur ten, aankondigingen van belangrijke vergaderingen en noemt U maar op. Advertenties Wij willen niet verhullen dat een gratis verspreid blad uit ideële mo tieven wordt opgezet. De kosten zullen uit de advertentieopbreng sten gedekt moeten worden. Maar wat heeft U daarmee te maken nu dit blad ongevraagd in Uw bus ge gleden is. Welnu. Er wordt een speciale ruim te geschapen voor z.g. "Kleine Ad vertenties". Deze kleine adverten ties kunt U opgeven, als het gaat om zaken die U speciaal onder de aandacht van de dorpsbewoners wilt brengen. Een weggelopen poes, die zal wel in Zevenhuizen rondlopen. Een adver tentie in een landelijk of regionale krant heeft dan geen zin. Als U een sieraad bent kwijt ge raakt, dat U dierbaar is dan zal de vinder U veel gemakkelijker vinden. Ook als U Uw caravan wilt verhu ren, doet U dat liefst aan iemand uit Uw omgeving: U kunt een en ander veel gemakkelijker met hem bespreken, omdat hij 2 straten ver der woont. Het tarief voor deze advertenties is expres laag gehouden namelijk f 8,— per advertentie. DE REDAKTIE De "Engel van Sprookjesdam" is een nieuw toneelstuk dat de toneel afdeling van de Vereniging Open baar Onderwijs (VOO), aan het in studeren is. Het zal in juni worden opgevoerd voor de leerlingen van het Reigerbos en er zal misschien nog een openbare voorstelling wor den gegeven. Het stuk is geïnspireerd door "De Engel van Amsterdam" van Nijgh en Stokkermans. De schrijver is Ri- nus luis, een oom van de alom be kende akteur Harry de Jong. Voor de 4e keer schrijft hij nu een kin- rtoneelstuk en hij overtreft zich zelf weer, de schrijver is zeker 3/4 eeuw oud, toch kan hij zich zó goed eerplaatsen in de fantasiewereld van net kind. Wat vindt U bijvoorbeeld van het eol jende: P°ppie koppie" is de naam van de Ba s van Sprookjesdam, gespeeld o°r Pouw Hofman, hij zegt op een gegeven moment: "Er was eens een koning en dan komt er daad werkelijk een koning op het toneel. Hij vertelt als het ware een verhaal aan zijn pubhek dat ter plekke op gevoerd wordt. Er komt verder een tuinkabouter in voor, die het éne moment versteend op het toneel staat en het volgende moment praat en beweegt. No meer kostelijke figuren doen mee, zoals de Engel, het hulpje van Koppie koppie, Sloofie de werkster, Jopie DaUes een zwerver, 2 prinses sen, prins Omar en prins Oscar, ko ningin Regina en koning Poensjou- wer, die denkt dat voor geld alles te koop is. Ben Verschoor krijgt het in dit stuk helemaal zwaar, want hij speelt een driedubbele rol, n.l. van zwerver, bedelaar en "Heer uit het publiek". De regie is in handen van Carla Bink (zij was de heks in het vorige stuk) en Harry de Jong is er voor de spe ciale effecten en regievondsten. De kinderen gaan ongetwijfeld een leuke voorstelling zien. le Jaargang nummer 1. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud-Verlaat en Moerkapelle. Dat vroegen wij aan Burgemeester van 't Verlaat: Het initiatief voor de uitgave van een Dorpskrant, waardeer ik zeer. We moeten evenwel goed beseffen dat zo'n krant alleen dan kans van slagen heeft als deze gedragen wordt door alle lagen van de bevol king en alle maatschappelijke groe peringen in ons dorp. De midden stand moet er achter staan, de ver enigingen zullen de verslagen van hun aktiviteiten er in terug moeten kunnen vinden. De gemeentelijke overheid geeft het blad "Contact" uit. Denkt U dat dit blad op den duur zou kunnen verdwijnen, dat dit m.a.w. in zijn geheel opgaat in de dorpskrant. Die beslissing is aan het gemeente bestuur. De mogelijkheid lijkt me geenszins uitgesloten. Wim Visser: Zo, zo een Dorpskrant? Éénmalig? Tot in lengte van jaren en om de 14 dagen. Dan moet je over mensen schrijven uit Zevenhuizen. Het grote succes van verenigingsbladen is ook altijd dat gaat over mensen die men kent. Verder zou ik graag een regelmatig politiek praatje daarin willen heb ben. Van een onpartijdig schrijver. Laten we zeggen in de Nico Scheep makerstijl. En ja, als je het mij als Dorps huisbestuurder vraagt natuurlijk een Agenda van Dorpshuisaktiviteiten, daarvoor moet je bij Arie en Luc Eriks zijn. Vergeet de jeugd vooral niet. Zowel de aktiviteiten van SOOS 1216, als die van de kerk. WILLEM van WOERDEN: Prima idee, vindt de sekretaris van de cul turele commissie "De 7-Muzen". Het voordeel van een eigen dorps krant boven de kolommen van "Alexander Post" is, dat nu niet zo veel gezocht behoeft te worden naar de pagina Zevenhuizen. Verder is het nieuws in dit blad nogal ge spreid over de redactionele pagina's, het geen weieens irritaties en teleur stelling veroorzaakt. Wat er zoal in moet staan? Plaatselijk nieuws, de 7-Muzen kun nen hun nieuws hierin kwijt, de nieuwe filmclub kan zijn aankondi gingen doen, en zó meer publiciteit krijgen. Verder vindt hij dat er een "Column-schrijver" aangetrokken moet'worden, die de gebeurtenissen in Zevenhuizen in een eigen stijl verwoord. Elke week zo'n krant ziet van Woer den niet zo zitten. Om de 14 dagen is wellicht beter, om dan later eens te kijken of het elke week kan. Dat is beter dan andersom. èn wat vindt U van een Dorps- krant? Wat vindt de jeugd ervan? Schrijf wat je ervan vindt. Zeg wat er volgens jullie in moet komen. Kritiek, opbouwend, zowel als af brekend, wij kunnen overal tegen. Alle reacties naar Dorpsstraat 62a. Het was weer behoorlijk druk in de Dorpsstraat op Koninginnedag. Voor een reportage van die dag. zie binnenpagina. k LtdNBM dp Deskundig en persoonlijk advies: Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z.H. Tel. 01802 - 1565 Zaal voor bruiloften en partijen, diners tot 200 personen Beleefd aanbevelend W.P. Baas

Dorpskrant | 1978 | | pagina 1