I' I I I I I I P1 B m^m Eerst Flexa zien, dan verven! W.C.VERWAAL OUDE BEKENDEN EN NIEUWE BEKENDEN Ere wedstrijd Groeneweg 1 - Oud-Internationals Bij ons kiest U moeiteloos de goede kleurenkombinatie. A. VERSPRILLE CRYPTO-7-GRAM Dorpss tr.29 Z evenhuizen Jo van Reeuwijk, kent iedereen wel in Zevenhuizen. Hij is boekhouder bij de Spar. U ziet hem meestal met een sigaar, en hij heeft altijd wel even tijd om een praatje te maken. Als je wat dichter bij hem komt dan zie je een gouden speld op zijn re vers. Wat is dat eigenlijk voor een ding, Jo? Dat is een gouden Spar. Gekregen toen ik 20 jaar lid was van de Spar. Weet je dat ik dat ding 2 keer ben verloren. En twee keer heb ik een nieuwe gekregen. Maar dat kan me nu niet meer overkomen —hij laat de achterkant zien van zijn revers— want hij zit verankerd met een klein schroefje. Jo heeft voor de oorlog met zijn broer Jan, die nu nog in de slijterij staat, in de oude Sparwinkel ge staan. Dat was de tijd, dat er met paard en wagen tot in de wijde om trek werd bezorgd. Later hebben Tijs en Seia van de Berg de zaak overgenomen en nog later hebben zij op diezelfde plek de Spar supermarkt neergezet. Jo is een enthousiast bridger. Hij speelde het spel al, toen de meeste leden van de huidige Bridgeclub nog geboren moesten worden. We hebben zelfs, zegt hij, een keer in de oorlog in het distributiekan toor gebridged, 's nachts, want dat was de enige plek waar nog elek trisch licht was. Jo heeft nog meer goeie verhalen, daar kun je een triologie over schrij ven. Een andere keer misschien. Ria van der Klooster, is een nieuw gezicht in de Dorpsstraat, althans als winkelierster, want ze woont al 7 jaar in Zevenhuizen. "Fashion Flair" is de naam van de zaak, waar zij nu de trotse eigenaresse van is. Twee maanden draait de zaak nu en het gaat werkelijk boven verwach ting. Wat zij er verkoopt is dameskleding, en daarnaast tassen, paraplu's en sieraden. Ria is zich ervan bewust dat ze niet meer dan 2 dezelfde rok ken kan verkopen in een klein dorp als Zevenhuizen. Elke klant moet er zeker van zijn dat zij haar pasgekochte jurk niet op een verjaarsfeest van de buren tegenkomt. Hoe komt een getrouwde vrouw er toe om een boutiek te beginnen, is er een moment geweest dat je zei: En nu ga ik Fashion Flair beginnen? Nee, het is langzaam gegroeid, ik ben geen poets en zeemvrouw, en ik zocht gewoon een nieuwe mogelijk heid om te werken. Als je het idee hebt een winkel te beginnen tel je gewoon af welke er nog niet is. Je oriënteert je, je gaat verbouwen -allemaal zelf gedaan met vrienden en kennissen— en op een gegeven moment ben je zaken vrouwen Oh, als je eens langs komt in de zaak, de koffie staat al tijd klaar. Papperdepap. Koffie! Zaterdag 27 mei 1978, aanvang 15.00 uur. Ter ere van Gerrit van Vliet, 41 jaar en méér dan 20 jaar eerste-elftal- speler én Johan Heykoop, 37 jaar en méér dan 15 jaar eerste-elftal- speler wordt hun op zaterdag 27 mei 1978, aanvang 15.00 uur bovenstaande ere-wedstrijd aan geboden. Wel wat laat, doch niet te laat krij gen zij deze hulde-blijk voor hun geweldige verdienste bij de voetbal vereniging Groeneweg. Terwijl het Nederlands elftal rond 27 mei al in Argentinië vertoeft hebben wij die middag de oude doch beslist niet vergane glorie als tegenstander van Groeneweg 1 te gast op het Gemeentelijk Sport- komplex aan de Knibbelweg. Wie herinnert zich navolgende na men niet?: Sjaak Swart, Jan Mulder, Klaas Nuninga, Piet Ouderland (allen Ajax), Frans Bouwmeester, Henk Schouten (Feyenoord), Daan Schrijvers, Roel Wiersma (P.S.V.), Tonnie van Ede, Jan Villerius, Tinus Bosselaar (Sparta), Willem de Vries (F.C. Twente), Ton v.d. Linden (Dos), Piet Lagarde (Sp. Enschede) en Leen v.d. Lugt (Telstar). Zij staan garant voor een fijne wed strijd, waarbij we kunnen genieten van hun staaltjes. Want al mag bij velen de snelheid ingeboet hebben, de techniek en de "trukkendoos" is er nog altijd aanwezig. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door het fanfare-korps "de Kleine Trompetter". Entree voor deze wedstrijd is: f 3,00 per persoon f 1,50 kinderen tot 16 jaar. Lidmaatschapskaarten én dona- teurskaarten v.v. Groeneweg zijn niet geldig. BIBUOTHEEK-nieuws Aangeschaft vanaf 1 januari 1978: Jeugd: 54 leesboeken 30 populair wetenschappelijk (P.W.j.) Volw.: 328 romans 147 P.W.v. Geleend op jaarbasis: Jeugd: 234 leesboeken 40 P.W.j. Volw.: 328 romans 147 P.W.v. Speciaal aanbevolen Roman: Richard Adams - Waterschapsheuvel Een enige jaren geleden in Engeland verschenen boek dat grote opgang heeft gemaakt. Verhaal van een groep konijnen die de kolonie verlaat om een nieuwe woonplaats te zoeken. Het wordt een avontuurlijke zwerf tocht, waarbij de karakters van de konijnen, die hun eigen taal, ge schiedenis en folklore bezitten, heel goed beschreven worden. Is ook in het engels aanwezig onder de titel "Watership down". Jeugd groen: Ursula Le Guin - Aardzee Evenals Tolkien is Ursula le Guin er in geslaagd een fantastische wereld te scheppen die in deze trilogie tot leven komt. In "Machten van Aard- zee" maakt men kennis met de magisch begaafde jongen Sperwer. In "Tomben van Atuan" zoekt Sperwer naar de ring die vrede moet brengen, terwijl "Koning van Aard- zee" de trilogie besluit. In 1973 in Amerika bekroond met de National Book Award. TE KOOP: zeer goed onderhouden zeilboot type schakel incl. trailer buitenboordmotor. Vraagprijs f 4.550,00 TE KOOP GEVRAAGD 1 gebruikte damesrijwiel. Tel. 01802-1788 Het adres voor uw verzekeringen en financieringen. Voor een goedkope brand, brand- inbraak en/of uitgebreide inboedel verzekering, is dit uw adres. Telefonisch te bereiken na 16.30 uur. Assurantiën De Lente 42 Zevenhuizen (Z.H:) telefoon 01802 - 2027 Wij hebben de nieuwe Flexa kleur- kollektie in huis. In deze kleur- kollektie vindt u precies de goede kleur die past bij uw gordijnen, behang of uw bank. Wij mengen de kleuren van uw keuze op onze mengmachine. Verkrijgbaar bij In Flexa hoogglans, satin, acryllatex speciaalzaak verf en behang wandfaser en schuurwerk. Dorpsstraat 166 - Zevenhuizen (Z-HI - Tel.1377 rm tip» ABW it MPSODY Rock Around the clock Ray Connif My way Como's Golden hits The Wonder of You It's all in the Game Easy come, Easy go Ssh it's Shirley Bassey Glenn Miller Lola Oh Carol Catch the wind Max Bygraves You do something to me The Exciting Roy Greatest hits The Best of The Patriot Game en nog vele anderen Piano Giant Oscar Petersen dubbel lp tijdelijk nu f 24.90 Diverse singels die uit de topparade zijn, voor f 3.50 Alle singels uit de top- en tipparade f 5.90 Muziek cassettes Accessoires Posters Wij bestellen ook uw speciale LP/MC LP's van f. 7,50 tijdelijk voor f. 6,90 Bill Haley The Comets Ray Connif Paul Anka Perry Como Platters Andy Williams Elvis Presley Bert Kaempfert Shirley Bassey Glenn Miller and his orchestra The Kinks Neil Sedaka Donovan Max Bygraves Mario Lanza Roy Orbison Gene Pitney Jim Reeves The Dubliners Horizontaal 1De notaris woont niet in deze straat. 2. Jan en Jo. 3. Burgemeester met gereedschap. 4. Insekt(en), bel gemeentewerken. Vertikaal 2. Gestoomde, gestampte muisjes. 5. Typisch Hollands produkt, naar het Oosten gericht. 6. In Gouda en Oudewater wogen ze erop. 7. Zij liet 50 kinderen zingend optreden. 8. Een wethouder die kerft. 5 7 1 2 6 8 3 4 Oplossingen inzenden voor maandag 15 mei, aan "Redaktie Dorpskrant", Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen. Omdat het de eerste keer is d; we flink royaal.... Onder de goede oplossers wordt® hoofdprijs van f 100,00 verloot 4 prijzen van f 25,00.!

Dorpskrant | 1978 | | pagina 2