Leven van de wind? Twee naadloze beha's katoen met Lycra van f39,95voor £25,- Bruin van de Molen po/tunette Echte Bakker Gerritsen drukken elgersma dorpsstraat 62a zevenhuizen (zh) offset zeefdruk 01802-2289 DE JEUGDHOEK van TANTE LOES W.C. VERWAAL Voor de Kleintjes. De Pastunette Caroline. Voor vrou wen die echt modieuze foundation willen dragen.Ter kennismaking voor een spe ciale aanmoedigingsprijs. Mode begint bij Pastunette. J. WISMEYER is I'm Ibakker l J Dl Zevenhuizen KINDER MUSICAL De jongste artiesten uit Zeven huizen zijn, zoals wij vorige keer melden naar Waddinxveen gegaan om daar „Hansje en de Sterren" op te voeren. Jo Huldy, regisseuse van dit stuk voelt zich altijd het best als er gei'nproviseerd moet worden. En dat 'moest ook inderdaad. Geen groot Dorpshuistoneel, maar een klein verhoginkje, dat was het dan. De sterren, hadden daar natuurlijk wel moeite mee, maar sterallures vertoonden zij geenszins. Zij pasten zich wonderlijk snel aan en het stuk, vooral de liedjes, sloeg bijzonder goed aan. De oudere jeugd, die met „Jofele Jim" niet konden optreden, waren lichtelijk jalours. Maar misschien krijgen zij nog wel eens een uitno diging, om ergens te komen spelen. SOOS 14-17 Hé, zult U wellicht denken, wat is dat? Een nieuwe club? SOOS-1216 daar hebben we van gehoord, maar SOOS 14-17? Wat is dat en wie zijn dat? Wel, in de hall van het Dorps huis bevindt zich bijna iedere avond een groep jongens en meisjes in de leeftijdgroep van ca 14 tot 17 jaar, die het Dorpshuis als hun praathuis beschouwt. Voor hen wel gezellig en vooral voor de beheerder wel eens moeilijk. Gelukkig is het zo dat Arie Eriks erg goed met jongelui kan op schieten, zó goed zelfs dat hij bij het Stichtingsbestuur voorstelde orn de jeugdsoosruimte enige beschik bare avonden (incidenteel) gratis aan de ,,hall-jeugd" beschikbaar te stellen voor gezellig samen zijn, plaatjes draaien enz. Dit bleek een schot in de roos, in een behoefte werd voorzien, het werd een sue ces. Tientallen 14 tot 17 jarigen vonden het gezellig om met elkaar zulke soosavonden te bezoeken, het aantal bezoekers werd groter en daarmee de kans dat er een en an der uit de hand zou lopen. Toezicht door volwassenen is noodzakelijk, De beheerder van het Dorpshuis kon het noodzakelijke toezicht onmoge lijk houden, (doordat andere zaken in het Dorpshuis ook door moeten gaan), waarop enige werkgroepleden van SOOS-1216 bijsprongen. Twee sosen runnen is echter iets teveel van het goede. Conclusie: a. bedoelde avonden blijken in een reële behoefte te voorzien; b. een soos voor 14 tot 17 jarigenis zonder toezicht door volwasse nen niet mogelijk; c. de kans is niet denkbeeldig dat de soosavonden voor 14 tot 11 jarigen niet voortgezet kunnen worden. Ouders en andere belangstellenden worden opgeroepen zich in te zet ten om een jeugdontmoetingspunt in Zevenhuizen te behouden dooi aktieve inbreng op bovenomschre ven avonden voor 14 tot 17 jarigen. Bij voldoende deelname kost U dat één avond per 2 a 3 maanden. Ui kunt zich hiertoe opgeven bij: P. Hofman, Weth. Kreftlaan 35 tel. 1564; R.A. Bordes, Gouds bloemstraat 37, tel. 1608; D. dei Otter, Graskamp 23. UITSLAG OPLOSSING PUZZEL VOOR DE BASIS SCHOOLJEUGD le prijs Sonja v. Delft, Knibbel- weg 5 A 2e prijs LisetteKruse, Hennipdreef 9 3e prijs Nathalie Knijnenburg, Boslaan 15 7 troostprijzen Carla Havenaar, Korenstraat 27, Trudy den Toom, Bermweg 38, Marcel v. Wensem, Burg. Klinkh.weg 16 Andrea Helmers, Leliestraat 20 Connie Jansen Asterstraat 23, Bart Klijnstra, Boslaan 51, Nelly v.d. Kruff Raadhuiss straat 14, Moerkapelle. J 1 c E E v a v C d h d s] d t< w B D gi ee d( zc sli el 1 Wilt u onbezorgd op vakantie gaan, sluit dan een volledige reisverzekering af bij W.C. Verwaal Assurantiën, de Lente 42. Polis klaar terwijl u wacht Ook het adres voor een tijdelijke auto-casco verzekering b.v. uitsluitend tijdens uw vakantieperiode. De Lente 42 Tel.: 2027 L_ Hoe ging het verder met het eigen wijze vogeltje Pietje? Weten jullie het nog? Pietje zat alleen in een boom. Hij was erg moe en het begon al een beetje donker te worden. en wat kwam daar aan? Een grote dikke zwarte poes. De poes zette zijn nagels in de boom stam en begon langzaam naar boven te klimmen. Oh wat moest Pietje nu doen? Vogeltjes kunnen natuurlijk vliegen, maar je weet nog wel dat Pietje de hele dag al gevlogen had op zoek naar opa en oma. De zwarte poes was al halverwege in de boom geklommen. Pietje haalde eens diep adem, spreidde zijn vleu gels en vloog naar een andere boom. Hèhè, daar zat hij nu. Maar de zwarte poes had het ook gezien, in een wip was hij naar be neden gesprongen en nu zat hij al aan de boom te krabbelen, waar Pietje net naar toe was gegaan. En met zijn grote scherpe nagels klau- 'terde hij naar boven. Tot vlak bij de tak, waar Pietje op zat. Het arme vogeltje zuchtte: Oh was ik maar met vader en moeder mee gegaan dan zat ik nu vast bij opa op schoot met een lekker glaasje cho colademelk. Pietje hield namelijk heel veel van chocolademelk. Hij deed zijn ogen dicht. Even dacht hij dat hij echt bij opa en oma zat. Lekker warm was het er. Plotseling begon de tak te wiebelen. Pietje deed zijn ogen open en zag dat de zwarte poes vlakbij was. Hij schrok zich een hoedje en viel van de tak. Gelukkig kunnen vogels vliegen, anders was hij misschien le lijk terechtgekomen. Ergens verderop was een klein schuurtje van een boer. De deur stond op een kier. Het was nu al aardig donker geworden, maar Pietje kon het nog net zien. Hij vloog naar binnen. 33333 erkend 'Luxaflex' dealer meubelen, zonwering, textiel en woninginrichting Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen P Ty i wchte (K) Het was er aardedonker. Als de deur open bleef dan zou die vrese lijke poes hem zeker weer weten te vinden. Het kleine vogeltje probeer de met zijn snaveltje de deur dicht te trekken. Maar wat denk je? Dat lukte natuurlijk niet. De deur was veel te zwaar voor zo'n klein diertje. Door de kier zag hij twee ogen. De twee glinsterende ogen van de poes. Oei, zou zij weten dat Pietje in het schuurtje was? Volgende keer gaan we verder. Te koop gevraagd KINDERFIETS IN GOEDE STAAT Leeftijd 9 jaar tel. 01802-1653 EEN NIEUW STRAATSPELLETJE, UIT DE OUDE DOOS. Tante Loes heeft weer een nieuw oud straatspelletje gezien. Het wordt genoemd: „Blikkie T rap". De hele buurt kan meedoen. Iemand is „urn". Net als bij ver stoppertje moet iemand hem zijn. Er is verder een leeg blikje nodig dat midden in de straat wordt ge plaatst. Van de overige kinderen wordt er iemand (door bijvoor beeld gewoon af te tellen) aange wezen die een trap tegen het blikje moet geven. Denk om de ruiten en de wande laars! De spelleider moet er achteraan rennen en de overige kinderen moeten zo snel mogelijk uit het gezicht van de spelleider verdwij nen. Dat kan door de straat uit te rennen of je te verstoppen. Je mag natuurlijk niet binnen zitten koffie drinken of zoiets. Als de spelleider het blikje heeft Zij kunnen de prijs komen afhalen bij de firma Elgersma: Dorpsstraat 62a. opgeraapt mag hij zich omdraaien en alle namen afroepen van kin deren die nog niet uit het gezicht verdwenen zijn. Deze kinderen zijn „voorlopig" af en moeten in de buurt blijven van het blikje dat weer op straat neergezet wordt op dezelfde plek als waar het in het begin stond. En nu komt het: Als iemand die nog niet af is weer een trap tegen het blikje kan geven, zónder dat de spelleider het ziet, zijn alle kin deren weer vrij. Het spel is uit als de spelleider alle deelnemers heeft gebuut. Net zoals bij verstoppertje. Ik wil graag als je nog meer van deze zomer spelletjes weet, dat je mij dan schrijft. Tante Loei bi fi Cl ga rij

Dorpskrant | 1978 | | pagina 6