L memOriam dorpshuis swanla Onverwacht kunt u voor het feit P.de Jong Zn REDAKTIE ADRES: Elgersma - Dorpsstraat 62a - Telefoon 01802-2289 le Jaargang nummer 3 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafliankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud-Verlaat en Moerkapelle. Nu we zo'n geweldige Dorpskrant hebben is het niet meer dan logisch daar ook gebruik van te maken. We zullen dan ook trachten elke veertien dagen een stukje Dorps- huisnieuws te brengen. Als vast onderdeel zullen we elke keer de agenda voor de komende weken publiceren, zodat een ieder weet wanneer zijn of haar favoriete uitgaans- of clubavond is. Een ieder kan dan op tijd de kapper of een kinderoppas bespreken. DE B.R.T. OP BEZOEK I J.l. maandag 29 mei is ons dorps- I huis bezocht door een filmteam van I de Belgische Radio en Televisie de B.R.T. Enkele weken geleden, volkomen -- I wachts, dienden zich twee heren I aan bij het dorpshuis t.w. de heer I v.d. Linden van CRM en de heer I Cleas van de dienst „Vrije tijd" van I de BRT. Zij wilden graag het dorps- I huis bekijken. Na een rondleiding I door het gebouw volgde een ge- I sprek over het wel en wee van 't I dorpshuis, de verenigingen, aktivi- I teiten, systeem van werken, vrij- I willigers, zelfwerkzaamheid enz. Duidelijk werd toen dat de BRT bezig is met het maken van een filmreportage over buurthuizen, I culturele centra, dorpshuizen enz. De reden hiervan is, dat er in Bel- j gië veel scholen leeg staan welke I een bestemming moeten krijgen in I de stijl zo als ons dorpshuis. Men I zocht een oplossing daarvoor. Be- I sloten is toen om reportages te I gaan maken in Engeland, Frank- I rijk, Duitsland en Nederland. In I elk land wordt nu een opname I gemaakt van een dorpshuis of iets I wat daarmee gelijk staat. Toen de BRT kontakt zocht met CRM in Den Haag om te kijken I welke gebouwen voor bedoelde I reportage in aanmerking zouden I kunnen komen, werden enkele I vrij recent gebouwde c.q. verbouw- I de dorpshuizen uitgezocht, (voor I de niet ingewijden, ons dorpshuis I is vroeger een landbouwhuishoud- I school geweest). Na bezichtiging van verschillende I dorpshuizen werd besloten om ons Dorpshuis in Zevenhuizen te gaan I filmen, vanwege de vele mogelijk heden van toepassing van de ruim tes die wij hier hebben. Maar ook om de vele verenigingen die alle zeer aktief zijn, het werksysteem de goede bezettingsgraad. Da datum van filmen stond voor hen al vast, ongeacht wat het pro gramma in het dorpshuis zou zijn. En zo is er dus afgelopen maandag van 15.00 uur tot 21.00 uur ge filmd door cameramensen, techni cus, geluisjagers, scriptboys en hoe ze verder op zijn Belgisch mogen heten. Kabels, lampen, zekeringen je brak je benen over de rotz maar het was een geweldige bele venis voor allen die aanwezig waren en mochten optreden in vereni gingsverband. Er zal uiteindelijk een film van plm. 12 minuten overblijven, welke te zamen met de stukjes film uit de andere landen een documentaire van plm. 45 minuten zullen vor men. Gefilmd werden o.m. Gymnastiek van OSS. volleybal van V&A Ze venklappers, tafeltennis van ZTTC, dameskoor Vox Jubilans, handen arbeid voor kinderen, muzieklessen. En de vergadering van de Algemene Raad niet te vergeten. Verder in en om het dorpshuis. Wat er uiteindelijk overblijft zullen we maar afwachten; tegen de tijd dat dit programma wordt uitge zonden zullen we dit via deze krant bekend maken. Er zijn immers vele Zevenhuizenaren die de Belgische T.V. kunnen ontvangen, vooral in Oud Zevenhuizen. Leuk voor plan West, kunnen ze eens op visite aan de andere kant van 't dorp. Verder hopen wij een kopie van deze film te krijgen en dan deze t.z.t. eens in het dorpshuis te vertonen. Gehoord aan de bar. De prijzen van de huizen in Zeven huizen zullen weer enorm gaan stijgen. We hebben nu immers plm. 100 filmsterren op 't dorp. De dames van Vox Jubilans hebben stiekem een extra repetitie gehou den. Bij dekapper, onder de DA-ROOGKAP. Zaad voor koekoeksklokken ver kopen wij niet, maarrrr voor alle andere dieren kunt U bij ons terecht. met Vaderdag voor de deur nu ook „HENGELSPORT" artikelen KNABBELFARM knibbelweg 6a, tel. 01802-1228 4e huis voorbij de sportvelden Zevenhuizen Film door en voor 1216 in de Bruine zaal. Kerkdienst voor de R.K. gemeenschap Zeven huizen. Volleybal training, tafeltennis, dameskoor Vox Jubilans repetitie, Yoga lessen. Clubavond OSS. Clubavond Bridgen, Gemend- koor repetitie. Repetitie „Kleine Trompetter" Clubavond Bad minton. Volleybal training, Judo lessen, Repetitie VOO vergadering Provinciaal Platform. Tafeltennis, Ned. les voor gastarbeiders. Teakwan-do. Tafeltennis. als 5 juni als 6 juni als 7 juni als 8 juni plus vergadering WD. als 9 juni als 10 juni. WIELERRONDE WADDINXVEEN De wielerronde van Waddinxveen, die de naam gaat dragen Grote prijs G. van Wijk Meubeltoonzalen, wordt verreden op d.d. vrijdag 2juni 1978. De eerste start zal plaatsvinden in Dorpstraat om 18.45 uur. De route die de renners zullen vol gen is: start en finish in de Dorp straat, l.a. Ieplaan, 1 .a. Esdoorn laan, Chopinlaan, l.a. Beethoven- laan, 1 .a. Noordeinde, Dorpstraat. Het eerste startschot wordt gegeven voor de liefhebbers, een wedstrijd over 24 ronden (45). Aan deze wedstrijd nemen 110 ren ners deel. Bij deze 110 renners be vinden zich 3 plaatselijke favorieten te weten: Dick den Adel, Piet Kloet, Henk Rehorst. De start van het grote spektakel, de ronde voor amateurs, vind plaats om 20.00 uur. Voor deze wedstrijd zullen 107 ren- TAXI, TROUWRIJDEN ZIEKENVERVOER Tel. 01802- 1296 ZEVENHUIZEN TAFELTENNISCLUB ZTTC In het Dorpshuis vond vorige week de algemene ledenvergadering plaats van de Zevenhuizense tafeltennis club. Op hartelijke wijze werd afscheid genomen van voorzitter R. Markus, die de voorzitterstaak 15 jaar ver vulde en vanaf de oprichting, ca.' 3 jaar ervoor, bestuurslid is geweest. Penningmeester G. Janssen bedank te de scheidende voorzitter hartelijk waarbij hij hem als blijk van waar dering een fles wijn overhandigde. Als nieuwe voorzitter werd de heer C. Hermans gekozen. ners van start gaan. Favorieten voor de overwinning zijn: Henk de Boer uit Hilversum, ex profrenner Juul Bruessing uit Amsterdam, Jos de Bruyn uit Alphen a.d. Rijn, Piet Franken uit Oosterhout, Gouwe naars Arie de Groot en Martin Hui- zinga, Jos Kieftenburg uit Wervers- hoof, schaatser Ad Overdevest uit Berkel-Rodenrijs, Marcel Rehorst uit Den Haag, Wim van Steenis uit Hoogblokland, Arie Versluis uit Ameide, de 4 gebroeders Nederlof uit de B.I.K. ploeg, en Uw favoriet is natuurlijk Waddinxvener Ruud van Eyk. Al met al een pracht wielerprogram- ma U aangeboden door Gert van Wijk Meubeltoonzalen aan de Wil- helminakade in Waddinxveen, geor ganiseerd door het sportweek comi té in samenwerking met de Haagse Rennersclub Hollandia. T0t0-L0TT0 uiterlijk inleveren donderdag avond om 18.30 uur. Sigarenmagazijn Piet Heij Dorpsstraat 62 Zevenhuizen SEIZOENABONNEMENT ZWEMBAD OPROEP Zevenhuizen- Ook deze zomer blijkt het niet mogelijk een gezins abonnement te verkrijgen voor „ons" Zevenhuizense zwembad „De Koornmolen". Regelmatig wordt naar zo'n abonnement geïnfor meerd bij het zwembadpersoneel. Zij hebben op hun beurt deze vraag doorgespeeld naar het bestuur van het recreatieschap „De Rotteme- ren", wiens eigendom dit zwembad is. Dit bestuur is echter van mening dat voor „De Koornmolen" hetzelf de beleid geldt als voor de Rotter damse zwembaden, waar ook geen seizoenabonnementen worden af gegeven. Maar misschien kan hier verandering in komen als het blijkt dat er in Zevenhuizen veel gezin nen een seizoenabonnement wil len hebben. Want dan kan men ook veelvuldiger van het zwembad gebruik maken. Omdat er ook een overdekt bad is zal er dan ook veel meer gezwom men worden en ongetwijfeld het be zoekerstal stijgen. Maar of er inderdaad zo'n behoefte is aan een seizoenabonnement- dat moet blij ken uit UW REAKTIE! De dames-trimgroep van de dinsdag morgen is unaniem van mening dat, er behoefte bestaat aan een gezins abonnement voor de gehele zomer. Graag wil de trimgroep vernemen hoe men in Zevenhuizen denkt hierover. Reakties kan men richten aan de drukkerij van deze krant, Dorps straat 62 a(in de groene brieven bus) met vermelding op de enve loppe- ZWEMBAD Alstublieft doet u mee, want samen staan we sterk. Dank U. Hieronder volgt de tekst van de brief die door de dames-trimgroep verzonden is vergezeld van een twintigtal handtekeningen naar het bestuur van het recreatie schap. „Ondergetekenden verzoeken U be leefd, doch dringend, de mogelijk heden te onderzoeken tot het in voeren van gezinsabonnementen voor de zwembaden van het recrea tieschap. Hieraan bestaat, onder de inwoners van Zevenhuizen, grote behoefte. Ondergetekenden, zijn dames die elke dinsdag enthousiast meedoen aan het trimzwemmen in „De Koornmolen". Zij zouden graag vaker met het hele gezin ge bruik maken van het zwembad te gen een redelijke prijs en dan den ken aan een gezinsabonnement voor het zomerseizoen a f 150,-. Zij vragen U de mogelijkheden hier toe serieus te onderzoeken en ho pen op een gunstig resultaat". was getekend mevr. v.d. Dool-Spek. isssirx Uitvaartverzorging Komen IC StcUUl dan geeft het een rustig gevoel te weten dat Memoriam de gehele verzorging van een begrafenis of crematie regelt. Knabbelfarm PLANETROLLr variatoren scherp geprijsd. regelbaar van 0-maximum op korte termijn leverbaar axis - aandrijvingen bv - moerkapelle van hogendorpstr^t 33 - 01793-1800 Programma zaterdag 3 juni zondag 4 juni maandag 5 juni dinsdag 6 juni woensdag 7 juni donderdag 8 juni vrijdag 9 juni zaterdag 10 juni maandag 12 juni dinsdag 13 juni woensdag 14 juni donderdag 15 juni vrijdag 16 juni zaterdag 17 juni fagéft Vraag naar de voordelen verbonden aan het lidmaatschap van Memoriam Kerkstraat 15 Rotterdam Tel. 01892-6650-2826 Tel. 010-11.37.01

Dorpskrant | 1978 | | pagina 1