JtrisurL m. SLIJTERIJDE SCHUUR' Plaats Uw advertentie in dit blad AFSCHEID VAN PROMINENTE EERSTE ELFTALSPELERS VAN v.v. GROENEWEG. Zevenhuizen. Gerrit van Vliet 41 jaar, (werkzaam op een tuindersbedrijf) speelde za terdag jl., ook zijn laatste officiële wedstrijd in het eerste elftal van de Zevenhuizense voetbalvereniging „Groeneweg". Met stille trom was hij het vorig seizoen al afgezwaaid na 23 jaar in het eerste elftal te hebben ge speeld. De voetbalsport zelf heeft hij echter nog niet vaarwel gezegd. Hij traint éénmaal per week en speelt één avond zaalvoetbal in Gouda. Bij het bedrijfsvoetbal dat deze weken plaatsvindt op het sportveldencomplex fungeert hij als scheidsrechter en traint daar naast junioren en pupillen en is eveneens dikwijls scheidsrechter bij de jeugd. Wat zijn uithoudingsvermogen be treft, dan zou hij nog wel een paar jaartjes meegespeeld kunnen heb ben in het eerste elftal, maar hij vond zelf dat er een tijd van komen en gaan moet zijn. Daarbij komt nog dat af en toe zijn voetbalknietje op komt spelen. Hoe hij er toe kwam om vroeger als sport voetbal len te kiezen? „Acht m'n broers voetbalden op het voetbalveld aan de Bermweg, vlakbij de Groeneweg, waar ik woonde". De voetbalver eniging bestond toen al, volgend jaar bestaat „Groeneweg" (ver noemd naar de Groeneweg) 50 jaar en zo koos je als 12 - 13 jarige voor voetbal omdat er verder op sportge bied, buiten de gymnastiekvereni ging O.S.S. weinig sportiefs te be leven viel". „Tegenwoordig kun je kiezen, er zijn heel wat takken van sport in Zevenhuizen". Gerrit van Vliet speelde ook vele jaren op het voetbalveld in West, wat lang niet zo'n beste accomodatie had als het huidige sportvelden complex, in de Zuidplaspolder, dat ca. 10 jaar geleden gereed kwam. „Winnen wilde hij graag, dat kan hij ook niet laten te uiten bij een spelletje met zijn 13-jarige zoon Leon, die overigens ook de voetbalsport met enthousiasme bedrijft. Moeder Van Vliet-Drost, is niet zoals haar man en zoon „weg" van de voetbalsport. Ze vindt het gezellig om op de zondagmiddagen als haar man speelt en zoon dikwijls langs de lijn te vinden is, gezellig thuis met een boek te zitten of een handwerkje. En gezellig ziet het er ook uit in de riante woning van het echtpaar Van Vliet aan de Dahlia straat. „Vroeger toen we nog verke ring hadden ging ik altijd mee, maar dat is nu heel wat minder gewor den". Is veteraan Van Vliet weieens geblesseerd geweest? „Tja één keer tijdens een onderlinge wedstrijd, toen liep ik een gebroken sleutel been op". Of ze bij „Groeneweg" goed met el kaar op kunnen schieten? „O, ja uitstekend, er is een goede verstand houding en de sfeer is prima". Het hoogtepunt tijdens zijn „car rière vond Gerrit van Vliet de be kerfinale vorig jaar. Groeneweg be reikte toen de tweede plaats in het district West van de K.N.V.B. Hij maakte dit net nog mee als eerste elftalspeler. Hoe hij het feest vond rond zijn afscheid en dat van Johan Heijkoop? „Ach het is natuurlijk geweldig al die waardering, Johan Heijkoop, 37 jaar (van be roep centrale verwarmingsmonteur) vermaard eerste elftalspeler van de Zevenhuizense voetbalvereniging „Groeneweg" speelde zaterdag jl. zijn laatste wedstrijd in het eerste elftal van deze voetbalvereniging te gen oud-internationals, op het sportveldencomplex aan de Knib- belweg. Een officieel afscheid dus? „Nee", zo vertelde Johan Heijkoop in zijn leuke woning aan de Dorps- Bflt# Herenweg 27 Moerkapelle: Tel. 01793-1443 straat, „niet van „Groeneweg" maar van het eerste elftal". „Drie jaar ge leden ben ik gestopt met spelen in het eerste elftal, omdat ik wat meer tijd voor m'n andere hobby wilde hebben en dan twee keer per week trainen, dan wordt dat een beetje teveel". „Ik voetbal momenteel in het 7e elftal dat in de Goudse voet balbond speelt, louter uit liefheb berij". Wat is dan nu je grootste hobby? ,.M n duiven, de verzorging van al die dieren vergt elke dag wel zo'n 3 tot 4 uur en dan de wekelijke wedstrijdvluchten". Hij heeft voor zijn duiven een prach tige ruimte achter zijn huis en een flinke tuin, die uitkomt op de Ringvaart. En er heerst vooral rust, geen voorbijrazende auto's aan de achterzijde. Voor zijn gezondheid behoefde hij het intensieve voetbal len niet te laten, die is uitstekend, maar nu hij gestopt is met in het eerste elftal te spelen vindt hij ook riteer tijd voor zijn twee zoons, die evenals hun vader en ook hun moeder, gek op voetballen zijn en zelf deze sport sinds hun zevende jaar bedrijven. De oudste John, is 12 jaar en Stef is 10 jaar. Bij de thuiswedstrijden op zaterdag vind je niet alleen vader, maar ook moe der Heijkoop langs de lijn. Mevrouw G. Heijkoop-Reijm is al tijd al een enthousiaste toeschou wer geweest. Er moest wel iets heel bijzonders aan de hand zijn, als ze er niet was, anders was ze altijd pre sent als haar man moest spelen. Toen de kinderen nog klein waren gingen ze mee in de kinderwagen. Het voetballen is hun dan ook met de paplepel ingegoten. Hoe vindt Johan Heijkoop het zo al die belangstelling voor zijn per soon? „Nou ja" komt het aarze lend, „het is natuurlijk ontzettend fijn dat het bestuur je inzet zo waardeert en daarvoor een speciaal festijn op touw heeft gezet". Hoe kwam Johan ertoe om te gaan voetballen? „Tja al m'n vrienden gingen voet ballen en omdat dat naast gymnas tiek vrijwel de enige sport was zo'n 25 jaar geleden koos ik voetbal". 25 jaar speelt Johan Heijkoop nu al bij Groeneweg. Als 12-jarige jongen begon hij een balletje te trappen op het voetbalveld bij het „Plasje", waar nu de woonwijk „West" verre zen is. Op z'n 16e kwam hij al in het eerste elftal. Vroeger mocht je pas op de „voetbal" als je 12 jaar was, tegenwoordig al met 7 jaar. 17 jaar lang speelde hij in het eerste elftal en voor dit feit werd hij j.l. zaterdag gehuldigd na afloop van de voetbalwedstrijd in de kanti ne van de voetbalvereniging. Ook mevrouw Heijkoop, om nog even op haar terug te komen, weet heel wat van de voetbalsport, zij speelde een viertal jaren mee in het damesvoetbal van „Groeneweg", maar moest vanwege rugklachten stoppen. Of hij altijd speelde om te winnen? „Ja natuurlijk, daar werkte je voor en naar toe tijdens een wedstrijd". In de tijd dat hij in het eerste elftal meespeelde maakte hij tweemaal een kampioenschap mee, toen de voetbalvereniging promoveerde van de 4e klas van de Goudse voetbal bond naar de 3e klas van het K.N.V.B. Helaas was daar ook één degradatie bij, maar dat is allang weer verleden tijd, want „Groeneweg" is nu gesett- led in de 3e klas van het K.N.V.B. AFSCHEID EERSTE ELFTALSPELERS „GROENEWEG" Zevenhuizen Ontzettend jammer voor Gerrit van Vliet dat hij zelf niet mee kon spelen j.l. zaterdag middag tijdens de hem en Johan Heijkoop aangeboden afscheids- wedstrijd met als tegenspeler het Oud-Oranje team. Bij het vriend schappelijk eer. balletje wegschop pen werd zijn, al niet zo in goede staat verkerende knie, donderdag avond dusdanig geblesseerd, dat hij vrijdag in het gips moest. Een teleurstelling voor hem, maar ge lukkig kon hij langs de lijn zittend de voetbalwedstrijd, die op zeer kalme wijze verliep, goed volgen. Een speciaal huldigingscomité had niet alleen de voetbalwedstrijd maar ook een feestavond georganiseerd, alles ter ere van het feit dat twee prominente voetballers van „Groe neweg" een lange staat van dienst in het eerste elftal van de voetbal vereniging hebben. Op de feestavond merkte voorzitter A. Roos op, dat het een unicum is dat eerste elftalspelers zolang aan blijven „17 jaar voor Johan Heij koop en 23 jaar voor Gerrit van Vliet", welke laatste zijn buurman is en eerstgenoemde een collega is. „Jullie waren jongens die zich volledig voor de club inzetten en jullie waren er ook trots op dat er zo'n toeloop was en is van jeugd leden". „Om deze club draaiende te hou den moet iedereen zijn steentje bijdragen". Voorzitter Roos dankte beide spelers die nu in het zevende elftal van Groeneweg nog een balle tje meetrappen, hartelijk voor de verrichtte prestaties in het eerste elftal, dat sinds een jaar in de 3e klas van het K.N.V.V. speelt. „U weet het, bij ons worden nooit door het bestuur cadeaux gegeven, alleen door de leden en dat die le den spontaan gaven zal straks blij ken". J Hij wenste Gerrit van harte beter schap toe met zijn knie en hoopte dat beiden nog vele wedstrijden in het 7e elftal mogen spelen". Aan Jan van Reeuwijk, voorzitter van het huldigingscomité de taak het stoffelijk blijk van waardering te overhandigen. Hij vertelde dat er door leden, donateurs en suppor ters met gulle hand is gegeven, waardoor het mogelijk werd gewel- dige cadeaux te kopen. Gerrit vJ Vliet kreeg een stereo installatie Johan Heijkoop een lederen t.i stoel. Een gezellig samenzijn besloot hei feest in de kantine van „Groen: weg" waar velen aan de uitnodigir,, gehoor hadden gegeven en Johan et Gerrit de hand kwamen drukker Eerder die avond was door de g: zinnen Van Vliet en Heijkoop deel genomen aan de broodmaaltijd F Hotel Vos met de oud-internatic nals. Een happening was de voetbalwedj strijd, om daar nog even op teru. te komen, niet zozeer, maar eer vriendschappelijk voetbalpartijtje „v.v. Groeneweg" speelde niet it Rood Wit maar in tenue van hei tweede elftal; blauw, waarschijn lijk vanwege de schrille tegenkleut van het Oranje Wit. Om drie uur floot Rien van Heij ningen (Moordrecht) het begin vat de wedstrijd. Het weer werkte mee maar desondanks bleven de toe-I schouwers beperkt tot een klein:1 vierhonderd mensen. Dat was well jammer voor de organisatoren maat of het nu kwam door het mooie' weer of evenementen elders het i publiek dat er was, was er en zeer beschaafdrustig. De opstelling van het Oud-Oranje team bleek anders als verwacht. Schilder, Villerius Van der Linden en Mulder, waren in geen velden of I wegen te bekennen. Samardzic, een Joegoslaaf, die bij Willem II heeft gespeeld, Gerrit Voges (SC Ensche de) en Wietze Couperus (Haarlem) vulden de zaak aan. Joop Stoffelen. mentor van "Oranje" kwam al gauw na het begin van de wedstrijd inval len voor Frans Bouwmeester (Feij- enoord). Loek Biesbrouck (RCH) verving in de tweede helft de licht hinkende en zeer corpulente Tinus Bosselaar. Deze gelegenheidsformatie slaagde er echter toch maar in om de volle dige selectie van Groeneweg plus Johan Heijkoop- met 4-1 te over winnen, waarbij van Groeneweg ook nog een schot in eigen doel. Groeneweg probeerde het wel, maar miste het vermogen om de Oranje verdediging uit te spelen. Johan Heijkoop speelde tot de rust en daarna nog een tiental minuten in de tweede helft, arbiter Rien van Heijningen floot af en Johan Heij koop nam afscheid. Getooid met bloemen werd hij door Bert Kouer en Harry de Kooter van het veld gedragen. Omer Kouer verving hem. Tijdens de rust zorgde het Zeven huizense fanfarecorps „De Kleine Trompetter" voor een muzikaal intermezzo en luisterde zo het af scheidsfeest op. BIJ AANKOOP VAN EEN ZAKJE Krentenbollen a 6 stuks of Broodjes a 8 stuks DEZE STICKER GRATIS ingaande 5 juni SPIJKERBROEKEN voor kinderen vanaf f 22,00 /maten 104 t/m 170 voor dames en heren prijzen: f 25,00 f 29,00 f 39,00 f 45,00 f 59,00 (ook in wit) Ingang naast Hotel Vos - Tel. 01802-11205 Speciale aanbiedingen: 1 fles 1 fles 1 fles 1 fles 1 fles 1 fles 1 fles 1 fles 2 Itr 1 kist JONGE JENEVER De Korenaar f 12,25 JONGE JENEVER Keizer 12,95 BESSENJENEVER De Korenaar 9,25 CITROEN BRANDEWIJN 9 25 ROSé CABARNET D'ANJOU 525 ZELLER SCHWARZE KATZ 6,25 COTES DU RHONE 5 95 COTES DU RHONE RAPIéRE 7,95 POT PALMEDA SHERRY 13 95 HEINEKENBIER 12 50 Voor uw haarproblemen, kunt u altijd terecht bij de vakmar 1 Komt u eens rustig langs, wij kunnen u goed adviseren. Dorpsstraat 31 - 33 Zevenhuizen (Z.H.)

Dorpskrant | 1978 | | pagina 4