ao M J.C.OOMS 01802-2289 MACHINEFABRIEKEN B.V. drukkerij elgersma dorpsstraat 62a zevenhuizen (zh) offset zeefdruk staand: trainer Ginus v.d. Wilt links - Gé van Meerveld coach Jan v d Wel (5) - Jan van Reeuwijk - Hans Boevé (7) - Dick v.d. Linde (8) zittend: Cees Nobel (1) Cees Wiggers (2) Gerard v.d. Wel (6) Ben Meijer (4) V&A ZEVENKLAPPERS VAN TOEN EN NU Het gymnastieklokaal werd ge bouwd, nu veertien jaar geleden. Een aantal dorpsgenoten, waaron der Nico Dirkzwager en Willem Vis ser hadden al jaren daarvoor op ver jaardagen met elkaar afgesproken van, als er ooit een gymnastieklo kaal komt, dan richten wij een vol leybalvereniging op. Op de oprichtingsvergadering in het bovenzaaltje van Hotel Vos waren zo'n dertig mensen, zij besloten de club „De Zevenklappers" te noemen en startten met 1 dames en 2 herenteams. In het bestuur zaten o.a. Arie v.d. Haak, Heieen Buitenhuis en Peet de Beukelaar, hij zorgde voor de ballen. Gestart werd in de 3e klas van het rayon; in de beginjaren vlotte het nog niet zo, maar met de jeugd afdeling, Zevenklappers was hier mee één van de eersten, ging het allangs beter. Eerste team speler Nico van Rooyen was met Jaap van Rijs een van de eerste jeugd leden. Vanuit de 3e klas werd steeds na hevige strijd met het Bergambacht- se Thor, de districtsklasse bereikt. „De Zevenklappers" werd „V&A Zevenklappers". De uit de sponsors overeenkomst verkregen gelden werden o.a. besteed voor het aan trekken van goede trainers en aan een goede begeleiding van de jeugd. Deze principes gelden nog steeds en zijn volgens de adviseur van toen en nu, Jaap Akkerhuis uit Waddinx- veen, de beste voorwaarden voor een gezonde vereniging. Heren 1 bereikte de landelijke bond en de start in de derde divisie vond plaats in de nieuwe zaal van het Dorpshuis. Dit gaf een geweldige kick, niet alleen voor heren 1 maar voor de gehele vereniging. Het le dental steeg snel boven de twee honderd, met veel nieuwe leden bij de dames en de altijd actieve mini-afdelingen. Het is de club precies zo gegaan als ons dorp, het is hier prettig wonen, vandaar de komst van vele nieuwe bewoners, het is prettig spelen bij V&A Ze venklappers, vandaar de komst van vele nieuwe leden, ook van buiten. Naast de stimulerende successen van een aantal teams zijn verreweg de meeste leden geen uitblinkers, maar vinden het gewoon fijn om sport te beoefenen en naast het volleybal is er de gezelligheid in verenigingsverband. Veertien jaar geleden begonnen met 3 teams, nu voor de nieuwe kompe titie zullen 21 teams worden inge- geschreven en nog een tiental teams in de minikompetitie. In de beginjaren werd veel tijd aan de feestavonden besteeds, zelfs met cabaret, nu maar weinig aktiviteit daarin terwijl er nu redenen te over zijn. Heren 1 - dankzij 2e plaats pro motie van de 3e naar de 2e klas. Heren 1 - dankzij 2e plaats pro motie van de 3e naar de 2e divisie. van nu: Staand - linksvoor Bram Stolk, Jan v.d. Linde, Ruud van Leeuwen Jan Poot (3) Hans Stam. Zittend -Nico van Rooyen, Jan Roodenburg (9Kees Visser (8 Nice Nobbe (5 JEUGDKRING- WEDSTRIJDEN O.S.S. De Zevenhuizense gymnastiekvere niging O.S.S. nam verleden week zaterdag deel aan de Jeugdkring- wedstrijden van de turnkring Gouda in sprothal „De Springers" in Gou da.- 17 meisjes in de leeftijd van 9 tot 12 jaar en 7 jongens van 9 tot 12 jaar namen aan dit evenement deel en behaalden, zowel de meisjes als de jongens een tweede prijs. Deze bestond uit een vaantje voor de vereniging en een diploma voor de deelnemers. Voordat aan de oefeningen be gonnen werd, vond er eerst een speurttocht plaats. Daarna begon nen de wedstrijden. De meisjes de den een vrije oefening, brug onge lijk, lange mat en kastspringen, ter wijl de jongens naast de lange mat, de brug ongelijk en bokspringen moesten. Vlietkade 3 Zevenhuizen Z.H. Telefoon 01893 - 298 adviseurS voor 't beteR?woningtextiel! DE NIEUWE KLEUTERSCHOLEN Heugelijk nieuws voor de kleuters van de openbare kleuterschool en hun ouders is dat de nieuwe school klaar is! Als deze krant uitkomt is de verhuizing al achter de rug en kunnen de kinderen en hun leid sters gaan genieten van de nieuwe ruimte en al het nieuwe materiaal. De officiële opening door de heer Braber, wethouder van onderwijs, is op donderdag 22 juni 's middags om 2 uur, waarna er een bijeen komst is voor genodigden in de nieuwe school. Het grote feest voor de kleuters zelf is op vrijdag 23 juni. 's'Och tends mogen ze dan verkleed al lerlei spelletjes doen- hoe en wat precies blijft nog even een ver rassing- en 's middags is er een feestelijke kindervoorstelling. Zaterdagmiddag 24 juni houden we Open Huis van 2 tot 4 uur en dan kunnen alle geïnteresseerden komen kijken hoe leuk de nieuwe school geworden is. Vooral ook de kinderen die in de nabije toekomst onze kleuterschool zullen bezoeken èn hun ouders zijn dan hartelijk welkom! Tijdens de openingsdagen zal er een fototentoonstelling te zien zijn over de geschiedenis van onze school. Wij bedanken iedereen die een foto heeft afgestaan en mócht u nog iets voor de tentoonstelling hebben dan kan dat er nog best bij! De Oudercommissie De bewoners van de Korenstraat waren afgelopen dinsdag aange naam verrast toen Tjebbe en Kees (van de dienst gemeentewerken) de zandbak kwamen leegscheppen om daar nieuw zand in te storten. Na 3 scheppen verdwenen zij evenwel voor een haastklus. De kleuterschool moest verhuist wor den. Twee vrachtwagens vol werden vervoerd van het gebouw Dorps straat, hoek Burg. Boerstraat en nog eens 1 vrachtwagen uit de dependence. Op de dag van de verkiezingen zagen we Maijon, Marga en Inge druk uitpakken in hun nieuwe school. „Willen jullie niet liever naar huis, even in de zon liggen?" NEE! Als door 3 slangen gebeten was het antwoord. Men wilde dol- j graag alles zo snel mogelijk klaar hebben voor de kleuters. En het werkt ook plezierig in zo'n gloed nieuwe school. Er zijn 4 lokalen en 1 speellokaal. Bovendien is er een prachtige gemeenschappelijke „aula" of hal, maar in ieder geval geschikt voor uitvoeringen, ouder avonden, enz. Alles is honingraatvormig. Ook het schoolplein wordt betegeld met 6-hoekige steentjes. Het ziet er werkelijk allemaal schitterend uit. Ruim, mooi, nieuw. Alle klassen hebben een natte hoek, een plastic bord om op te schilde ren en kleitafel, geplaatst op tegels. Logisch dat je in zo'n ruimte zegt: „We gaan lekker door met inruimen ook al is het 25 graden in de scha- duw". De Dorpskrant-Redaktie. Voor verzekeringen, financieringen en hypotheken kunt u voor deskundig en onpartijdig advies terecht bij uw onafhankelijke verzekeringsadviseur. SINDS 1909 In ons bedrijf te Moerkapelle kunnen wij plaatsen: BUITENDIENSTMONTEURS, bekend met de montage van staalkon- strukties en machines. ONGESCHOOLDE, voor magazijn- en opruimwerkzaamheden. ERVAREN KONSTRUKTIE-BANKWERKERS/LASSERS Wij bieden een prettige werkkring met gevarieerd werk en een qoede beloning. Sollicitaties te richten aan: OTTEVANGER MACHINEFABRIEKEN B.V. Specialisten in graansilo's en veevoederfabrieken Postbus 3, Zijde 32, Moerkapelle. Tel. 01793 - 1144 (vragen naar de heer D.W. Ottevanger of de heer D. de Leeuw). Met iedere week aanvullingen op haar collectie volgt boetiek Fasion Flair de zomermode 1978 op de voet. Wij hebben steeds de nieuwste snufjes op mode gebied. Deze week o.a. RIPPANTALONS IN PASTELTINTEN BLAZERS MODIEUSE DAMESSTROPDASSEN en natuurlijk HOOGZOMERJAPONNEN BLOUSES en TRUITJES Tot ziens bij FASION FLAIR Openingstijden; dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17 00 vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. s'maandags de gehele dag gesloten. Wij bieden u tal van mogelijkheden in zonweringi Rolgordijnen, horren, buiten- schermen, verticale en horizontale lamellen gordijnen van alle bekende fabrikanten Voor zonnige prijzen O Raadhuisstraat 19 Moerkapelle Tel. 1421 (017931 Dorpsstraat 45 47 Zevenhuizen Tel. 1238 (018021 in

Dorpskrant | 1978 | | pagina 6