Ik kost maar HI ATTENTIE: deze speciale aanbieding geldt uitsluitend zolang de voorraad strekt! DE JEUGDHOEK van TANTE LOES Echte Bakker Gerritsen Het Rabobank spaarvarken met ingebouwde radio: adviseurS voor 't beteitf woningtextiel! |j TEXTIEL-WONINGTEXTIEL a MEUBELEN-ZONWERING FILM ZEVENHUIZEN Het zal U wellicht niet ontgaan zijn dat er in Zevenhuizen een filmclub in oprichting is. Ongeveer eens per maand houdt zij filmvoorstellingen. De club beoogt film te vertonen voor de liefhebber waarbij de vol gende voordelen in het oog springen 1. Men hoeft niet naar Rotterdam of Den Haag 2. Ze worden gehouden op een ge schikt tijdstip: 8 uur 3. Na afloop wordt men niet de zaal uitgedreven, men kan nog gezellig napraten. 4. Men komt in contact met eigen dorpsbewoners 5. Bezoekers worden uitgenodigd om zelf een nieuwe film uit te zoeken 6. Van te voren wordt er een in leiding en een recensie aan de leden toegezonden. Verder is men van de filmclub be reid om advies te geven aan vereni gingen en instellingen die van zins zijn een filmvoorstelling te geven, zij beschikt nu reeds over uitge breide catalogi en documentatie. Zo is er bijvoorbeeld al een aanvra ge van SOOS 12-16 om een geschik te film voor dié jeugd te gaan ver tonen. Andere verenigingen en stich tingen moeten hier maar eens over denken, de filmclub staat voor U klaar. De eerst volgende voorstelling is op dinsdag 13 juni in Hotel Vos, aan vang 8 uur. Aangezien allerlei re gels het beletten om de titel van de film in de pers (en de DORPS KRANT is „pers", daar kunnen we niet onderuit) te vermelden houden wij het erop dat het een „Anti- Oorlogs-Satire" is. Na afloop zal er gepraat worden met de bezoekers over wat de club in het volgende seizoen gaat doen. Oh ja de toegangsprijs is f 5,- en voor verdere inlichtingen wende men zich tot Gert Andeweg tel. 1919, Rob Bordes tel. 1608, Jan Dirk Dorrepaal 1935 of Herman Hoos tel. 1311. Voor de kleintjes, Weten jullie nog hoe het met het volgeltje kleine Pietje ging. Hij moest vluchten voor de poes. Hij zat nu in een schuurtje. De deur stond op een kier en 2 glinsterende ogen ke ken hem van buiten aan. Dat waren natuurlijk de ogen van die vervelen de poes. Pietje keek in het donker om zich heen. De poes krabde tegen de deur. Hij probeerde de deur verder open te krijgen. Pietje vloog omhoog. Au! Daar vloog'hij tegen het dak aan. En nu viel hij weer op de grond. Oh, het deed pijn. Was hij nou maar niet zo dom geweest om alleen op stap te gaan. Kkrrieiep. De deur piepte, de poes had het voor elkaar gekregen om de kier iets groter te maken. En daar stapte hij binnen. Ook de poes had gelukkig last van het don ker, dus hij zag kleine Pietje niet. Maar nu moest ons vogeltje toch wel snel een veilig plekje opzoeken en slapen, want hij was toch zo moe. Als je een tijdje in een donkere schuur bent dan gaan je ogen toch wel wennen aan het donker. En zo was het ook met Pietje. Hij kon daar in de hoogte een plank zien waar hij op kon zitten. Met zijn vermoeide vleugels kon hij er nog net naar toe vliegen. Hè hè daar zat hij. Hier kon de poes er niet bij. De poes had dat ook wel door en ging na een tijdje geluk kig weg. Zo nu kon iedereen rustig slapen. En slapen deed Pietje, oh, oh, wat had hij een slaap na deze vermoeiende dag. De volgende morgen werd hij ge wekt door een gepiep vlak naast hem een nest met 3 jonge merels. Ze krijsten van de honger. „Goeie morgen" zei Pietje, maar ze begonnen allen nog maar harder te krijsen. Tjonge jonge wat konden die jonge merels een herrie maken. Pietje had eigenlijk ook wel honger. Waar zou hij eten vandaan halen? Daar kwam moeder merel binnen vliegen. Ze had 4 wurmen gevangen. Ze stopte al haar kinderen een wurm in de bek. Zo, die hielden nu eindelijk hun snavel. Zo zo jongeman wil jij ook een wurmpje? dat vroeg moeder merel. Graag mevrouw zei Pietje. En hij zeurde deze keer niet van „Ik lust het niet". Heerlijk vond hij het. „Dat is gisteravond goed afgelopen hè" zei de merel. Nou dat is zeker mevrouw, zei Pietje. En wat ga je nu doen? Ik zou wel weer naar mijn vader en moeder willen, zei Pietje, en naar mijn broertjes en zusjes. Tsja, zei de merel, dat is nog niet zo eenvoudig. Volgende keer gaan we verder. EEN OUDERWETS HINKEPERK Het straatspelletje dat tante Loes nu gaat bespreken is een hinkeperk. Je ziet op de tekening, hoe het er uit ziet. Dat teken je ook op de straat. Ver der heb je een steentje nodig. Ieder een gaat achter de streep staan. De jongste begint. Je moet eerst het steentje in vak 1 gooien. Dan moet er gehinkeld wor den, waarbij je vak 1 moet over slaan. Dan mag de volgende. Die moet ook eerst het steentje in vak 1 gooien. Als dat niet lukt is de vol gende weer aan de beurt. Zo moet iedereen proberen alle vak ken in de goede volgorde met dat steentje te bereiken, en dan ook bij het hinkelen over te slaan. Op het laatst moet men dus in de vakken 8, 9 en 10 gooien. Als je te ver gooit kom je in het vak waar dood staat. Als dat zo is moet je weer helemaal overnieuw beginnen. Tante Loes FOTO'S KINDERMUSICAL Bij Henny Lawson in de win! hangen op het ogenblik allemg toto s van zowel „Hansje en I Sterren als „De terugkeer v] jofele Jim". Je kunt ze daar t kijken èn bestellen. De prijs 1 f 1,50 per stuk. Denk erom: Na 15 juni gaan loto s weg. ...u moet het maar afwachten, maar van uw Echte Bakker gaan ze er altijd in! voor iedereen die al bij de Rabobank spaart of daar nu mee begint en f. 25,- inlegt. Nieuwe spaarders krijgen bovendien f. 7,50 spaarpremie kado! spaargleuf zenderkiesknop I luidspreker r... uit/aa m! hard/zacht batterij vakje1 Ispaar vakje Met het radio-spaarvarken ontvangt u de midden golf Het wordt kompleet met batterij geleverd. gekJ en goede raad tapijten Een razendscherp geprijsde kamerbrede kollektie vol kleur en kwaliteit. Hoogpool en k laagpool, zuiver scheerwol en bijzonder mooie berbers voor woonkamer, slaapkamer, trap en gangNu als speciale aanbieding O Raadhuisstraat 19 Dorpsstraat 45 47 Moerkapelle Tel. 1421 (01793) Zevenhuizen Tel. 1238 (01802) Zevenhuizen TE KOOP AANGEBODEN: kinderfiets leeftijd 6/7 jaar. Tel. 01812-2263 Te koop wegens overcompleet: Nieuw R.V.S.-aanrechtblad met twee spoelbakken 220 cm. G. Looman 01802-2087 Haal nu bij de Rabobank het spaarvarken met echte ingebouwde radio piPÉgJlilÉ §|§P''v$É- Rabobank SI Dorpsstraat 190 - Zevenhuizen Tel. (01802) - 2344 Nassaustraat 5 - Moerkapelle - Tel. (01793) - 1577

Dorpskrant | 1978 | | pagina 8