TAXIBEDRIJF 0I802-I296 Fa. P. de Jong en Zn. 1 e Jaargang nummer 4 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. REDAKTIE ADRES. Elgersma - Dorpsstraat 62a Telefoon 01802-2289 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud-Verlaat en Moerkapelle. In verband met de vakantiepe riode zal de Dorpskrant tweemaal om de maand verschijnen n.l. op 1 4 juli e i1 augustus. aarna zal hij gewoon weer om de veertien dagen verschijnen. e Dorpskrant Redaktie KOMKOMMERTIJD? Copij inleveren De Puzzel Zaad voor koekoeksklokken ver kopen wij niet, maarrrr voor alle andere dieren kunt U bij ons terecht. met Vaderdag voor de deur nu ook „HENGELSPORT" artikelen KNABBELFARM knibbelweg 6a, tel. 01802-1228 4e huis voorbij de sportvelden Zevenhuizen DE NACHT VAN ZEVENHUIZEN DORPSHUIS „SWANLA" MIDZOMERNACHT FEEST (BAL) DRUMBAND FANFARECORPS IN DE PRIJZEN □ag en Nachtservice Dorpsstraat 1c en 8 Zevenhuizen Z.H. Komkommer (m), (-s) Langwerpige eetbare vrucht van de ..Cucumis Sativus". Van Dale weet het altijd zo fijntjes te zeggen. We leven nu in de z.g. ..Komkommertijd", toch heeft u kunnen merken dat de Dorpskrant van 4. naar 6 en dan naar 8 pagina's is gegroeid. Het voornaamste nieuws komt van de verenigingen, maar heeft iedereen door hoe deze krant werkt? Als u het nog niet in de gaten heeft, dan zullen we nog even uitleggen hoe deze krant tot stand komt: Er gebeurt iets in uw vereniging, dat de moeite waard is om doorverteld te worden. Schrijf het op, of liever: type het uit en lever dat in bij Elgersma, Dorpsstraat 62. Doe dat voor het weekend, dan wordt het voor ons niet iedere keer zo'n zenuwenklus. Ook de adverteer ders gelieven deze termijn in de gaten te houden. Overigens: niet gaan huilen als de Dorpskrant in de komende weken weer wat kleiner wordt, de komkommertijd zal dan ook in Zevenhuizen echt aangebroken zijn. Er zijn nu op de redaktie t namen bekend van mensen die 's nachts weieens hun bed zijn uitgegaan om een woord van het Cryptogram in te vullen. Naar onze schatting lost meer dan de helft van de lezers de puzzel op. Er is ook deze keer weer een spontane puzzelmaker, n.l. Harry de Jong. Als u dus moeite heeft hem op te lossen, wakker ligt, er niet uit kunt komen, u wilt uw agressie kwijt, wilt u dan zo goed zijn de ruiten van de Drukkerij te sparen en de keistenen richting Asterstraat richten. Hartelijk dank, namens de Dorpskrant Redaktie ROCHLING motor-reduktoren zeer interessant geprijsd. vanaf 0.16-20 pk, 16-320 t/min. Geruisarm (geschaafde tandwielen) IEC-ashoogte, IEC-asdiameter uit VOORRAAD leverbaar axis - aandrijvingen bv - moerkapelle van hogendorpstraat 33 - 0 1793-1800 Vrijdag 2 juli j.l. was voor een aantal jeugdige Zevenhuizenaartjes een be langrijke dag. Na 8 maanden veel te hebben geoefend en trouw de lessen te hebben gevolgd werd hen n.l. een type-examen afgenomen. Zo'n exa men bestaat uit verschillende op drachten welke zo goed mogelijk moeten worden uitgevoerd. De be langrijkste taak om een diploma te kunnen verwerven is echter het volkomen blind typen op snelheid. Gedurende het gehele cursusjaar is er dan ook met enthousiasme aan gewerkt en het resultaat na een proefexamen was toch wel dat er een aantal ver boven het gemiddelde van 130 aanslagen pe minuut kwam. Hoewel de uit eindelijke uitslag pas na enkele weken bekend is kon met medewerking van examinator, de heer Zaad, toch worden vastgesteld wie als snelste uit de bus was gekomen. Hierna volgen de namen en de behaalde snelheid: Lenny Lekkerkerk als Ie met 233 aanslagen per minuut. Koos van Leeuwe als 2e met 212 aanslagen per minuut. Adrie Tas als 3e met 210 aanslagen per minuut. Nanda Kaashoek als 4e met I88 aanslagen per minuut. Irma Rietveld als 5e met I88 aansla gen per minuut. Dit zijn dus de namen van de hele snelle typisten. De anderen zaten rond de I30 aanslagen per minuut. Lenny Lekkerkerk kreeg als winnares een ball-poit in etui aangeboden door lerares Marri Krijgsman. Ook de „juf" werd verrast. Als dank werd haar een mooie plant en enkele boeketten bloemen overhandigd. „DE NACHT VAN ZEVENHUI ZEN" georganiseerd door de water sportvereniging Zevenhuizen, vindt a.s. zaterdag op zondagnacht plaats op de Rottemeren. Wat die Nacht van Zevenhuizen wel is? Een uitputtings voor zeilboten, die zaterdagavond om 19.00 uur van start zullen gaan. nadat het startschot is gelost door wethou der L. Braber. Ongeveer 70 zeilboten zullen dan 18 uur gaan varen, de race duurt tot zondagmiddag 13.00 uur. Een spectaculair gebeuren, dat al enkele jaren achtereen plaatsvindt en wat veel belangstelling trekt op de oevers. Soms vonden de zeilwedstrij den onder koude weersomstandighe den plaats en soms was er te weinig wind. maar nog steeds ging de wedstrijd door. Ook nu hoopt de wedstrijdcommissie dat het weer meewerkt. Er worden ook ditmaal diverse premies in het vooruitzicht gesteld, b.v. een milieuprijs, een schoonheidsprijs een rpijs voor wie het ludiekst verkleed is enz. Parlevin kers varen af en aan om de schepen te bevoorraden en de inwendige mens te versterken. Voorafgaand aan dit gebeuren zullen een 60-tal bejaarden uit het bejaardentehuis „De Zeven ster" 's middags worden ingescheept in een aantal motorboten, eigendom van leden van de watersportvereni ging. die spontaan z.ichzelfals bestuur der en hun boot als vervoermiddel aanboden, leden van de watersport vereniging Zevenhuizen, de organia- toren van dit evenement. Met verzorg sters wordt er dan een poos op het water van de Rottemeren vertoefd. Particulieren zorgen voor het vervoer van het bejaardentehuis naardejacht- haven „De Eendracht" van waaruit de tocht wordt ondernomen. Vrijdagavond-nacht 30 juni Het begint als de zon ondergaat, zo om een uur of half tien, tien uur, en het eindigt als de zon weer opgaat, 's- morgens om een uur of half vier. De nacht is eigenlijk te kort om te gaan slapen, op 30 juni is het wel niet precies de kortste nacht, maar die paar minuten verschil kunnen ons toch eigenlijk niet deren. DE HELE NACHT met ontzet tend veel van alles. We beginnen met de BARBE CUE op het Dorpshuisplein en tuurlijk is het mooi weer. Intussen is het orkest gearriveerd. Ze spelen de muziek die past bij een midz.omernachtbal, maar niet alleen dat. We eten en feesten in het Dorpshuis maar er kan meer, veel meer. Om je wat te relaxen kan je in de sportzaal een partijtje tafeltennis of badminton spelen om die oude weddenschap nu definitief in je voordeel te beslechten. En de hoogvliegers onder ons kunnen daar een vogelnestje maken. Om b.v. half twee is er iemand die ons de eerste beginsejen van jazzgymnas- tiek bijbrengt, je hebt dit altijd al eens willen doen en nou bem je in de stemming, of om samen het lied over Zevenhuizen (waar is het beter wonen dan in Zevenhuizen) uit het cabaret van vlak na de oorlog te zingen. Er is vast wel een dirigent in huis die het ons wil leren. En wat dacht U van een partijtje schaken of dammen of bridgen, want de nacht is nog lang. MIDZOMERNACHTFEEST op vrijdag 30 juni helemaal te gek, maar ik doe wel mee. Kaarten verkrijgbaar, in het Dorps huis vanaf maandag 19 juni s'avonds aan de bar. BESTEL TIJDIG. De drumband van het Zevenhuizense fanfarecorps De Kleine Trompetter, o.l.v. de heer K. van Werigh, behaalde j.l. zaterdag op een drumbandcon cours in Leusden een tweede prijs in de introductieklasse. Groene Kruis Moerkapelle - Zevenhuizen. Oud-Verlaat Inentingen i.v.m. uitbreiding polio epidemie Kinderen en volwassenen beneden de 27 jaar, die om welke reden dan ook nooit of erg onvolledig ingeënt zijn, kunnen dit alsnog laten doen. a.s. dinsdag 20 juni van 18.30 uur - 19.00 uur in het wijkgebouw, Dorpsstraat 51 Zevenhuizen. Voor een goede immunisatie zijn drie entingen nodig, met resp. een tussen tijd van 1 maand en 6 maanden. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: M. v. Groningen tel. 01793 - 1615. tussen 12.30 en 13.00 uur M.P. Speksnijder tel. 01802 - 1280. tussen 13.00 - 13.30 uur. Taxi, trouwrijden, ziekenvervoer en vakantievervoer. Zevenhuizen, Moerkapelle en omstreken.

Dorpskrant | 1978 | | pagina 1