Kopen bij een Plus-zaak scheelt guldens in de prijs geen cent in de service! ia- Voordeel waar het kan Zekerheid waar het moet! A. VEERMAN sMrian mr- 99.- Mevr. G. v. Mullem - Verhoef A. RODENBURG KLEUTERS IN NIEUWE SCHOOL mtr FIRMA BENNING voordeelvakmanschap kwieke service jRC-60 Goed en vlug Uw foto's terug. KAMERA'S - FILMS - FLITSLAMPJES FOTOLIJSTEN - ALBUMS - ECT. PASFOTO'S DIRECT KLAAR. Drogisterij - Fotohandel - Kadoboetiek Dorpsstraat 73 - Zevenhuizen (ZH) - tel.1366 Bij inlevering van deze advertentie met Uw film een gratis vergroting. Geldig tot1 sept. 1978. PAPAGAAI VERJAAGT DUIVEN Adviesbureau voor Assurantiezaken Dorpsstraat 200 te Zevenhuizen Telefoon 01802 - 1430 ALLE VERZEKERINGEN. Bridgeclub Zevenhuizen GEZINSABONNEMENT ZWEMBAD herhalings oproep ^PHILIPS Elektronische in sekten -i verdelger CONIC za k - Heken machi ne PHILIPS scheerkop reiniger werkt feilloos CASSETTE MOLEN met 20 VARTA PECHLAMP blanco Philips altessliiper PHILIPS 3 kop-shaver. Dorpsstraat lil. Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1358 Mevrouw G. v. Mullem- Verhoef van het Zuideinde 2, bereikte j.l. dinsdag de 98 jarige leeftijd. Hoewel zij niet de oudste inwoner van Zevenhuizen is, meenden we dit niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. 98 jaar dat is een tijd, waarin veel kan gebeuren en veel gebeurd is. Sinds 27 jaar is mevrouw Van Mullem weduwe en wonen haar dochter en schoon- naast haar. Samen met haar 3 kinderen en aangetrouwde kinderen, 5 kleinkinderen en aangetrouwde kleinkinderen en 8 achterkleinkinde 3 Mevrouw G. v. Mullem- Verhoef van het Zuideinde 2, bereikte j.l. dinsdag de 98-jarige leeftijd. Hoewel zij niet de oudste inwoner van Zevenhuizen is, meenden we dit niet onopgemerkt voorbij te mogen laten gaan. 98 jaar dat is een tijd, waarin veel kan gebeuren en veel gebeurd is. Sinds 27 jaar is mevrouw Van Mullem weduwe en wonen haar dochter en schoon zoon naast haar. Samen met haar 3 kinderen en aangetrouwde kinderen, 5 kleinkinderen en aangetrouwde kleinkinderen en 8 achterkleinkinde ren en naaste familieleden werd haar verjaardag dinsdagmiddag en dins dagavond in het Hervormd Centrum gevierd. Ook kwamen veel kennissen de bejaarde dame gelukwensen. Hoe wel ze niet meer zo erg goed ter been is, repeteert ze nog met het Bejaarden koor, waar ze al vele jaren lid van is. Ook was ze 28 jaar lid van de plaatse lijke afdeling van Plattelandsvrouwen en komt ze nog trouw naar de Hervormde kerk om de kerkdiensten bij te wonen. Zij wordt daarheen vervoerd met de kerktaxi. Ze woont al 66 jaar aan het Zuideinde waar ze samen met haar man vroeger zorgde voor het vee op de boerderij. Haar schoonzoon, de heer Verwaal, heeft het bedrijf voortgezet. Tot haar 80 ste jaar hielp ze nog mee in het bedrijf, ze kon het zorgen niet laten. Mevrouw Van Mullem zet lekkere koffie, die ze samen elke morgen met haar dochter en schoonzoon beiden net de 65 jaar gepasseerd, geniet. Eén morgen per week heeft ze hulp en verder houdt haar dochter een oogje in het zeil en doet boodschappen. Moerkapelle- De papegaai, welk ontsnapt was, van landbouwer v.d. S. te Moerkapelle heeft op 2 juni j.l. de duiven van de heer de Knegt, aan de Jhr. v.d. Weistraat 36 te Moerkapelle de stuipen op het lijf gejaagd. Omstreeks het middaguur had een buurvrouw van dhr. de Knegtr de papegaai opgemerkt en de eigenaar gewaarschuwd. Op advies van de buurvrouw had de eigenaar de kooi op het duivenhok gezet met de stille hoop. dat de ontsnapte vogel er weer in 7.0u kruipen. Even tevoren had dhr. Knegt juist zijn duiven vrijgelaten. Toen deze terugkeerden naar hun hok bemerkten zij dat er een vreemdsoor tige vogel op hun verblijf zat en namen de ..benen" De helft van de duiven is later weer op het hok teruggekeerd en de andere helft is nog steeds spoor loos. De gedupeerde duivenhouder is inmiddels door de verzekering van de eigenaar van de papegaai volledig schadeloos gesteld. Alles in en rond de nieuwe openbare kleuterschool is honingraatvormig. Het gebouw zelf, de lokalen en zelfs de tegels op het speelplein. Vorige week maandag betrokken de kleuters „hun nieuwe home", aan de Lente, naast de openbare basisschool 't Reigerbos. De kleuters behoeven slechts één deur door en ze zijn in de „grote school". Niet alleen kleuters mochten op die eerste morgen de school bezichtigen, ook de ouders, merendeel moeders, die hun kind naar de school brachten en gelijk een poosje mochten blijven. Hoewel het nog geen officiële opening was werd er toch een beetje feest gevierd. Er hingen slingers en balon- nen werden opgeblazen er werd door de kinderen enthousiast met het nieuwe speelgoed gespeeld, ook wer den zij getrakteerd. In die week die vooraf ging hadden de kleuters vier dagen vrij gehad, wat voor de meesten een echt uitje werd vanwege de hitte. Alleen voor de leidsters en helpende moeders was het geen uitje in die hitte, maar dapper zetten ze door, zodat de kleuters maandagmorgen in hun nieuwe school konden. Het interieur biedt een fraaie aanblik, mede door de kleuren die ervoor gekozen zijn. Twee kleuren spelen een belangrijke rol, oranje en groen voor de vloerbedekking, waar door het geheel een vrolijke aanblik heeft. Bij het betreden van de school is er eerst een grote ruimte, waarop alle lokalen uitkomen en de kinderen in kunnen spelen. De lokalen zijn voorzien van een vouwwand, die weggeschoven kan worden en waar door de gemeenschapsruimte bij het lokaal kan worden betrokken. Naast de vier werklokalen is er ook een speellokaal, waar de modernste speel- objecten te vinden zijn, hier kunnen de kinderen zich naar hartelust uitleven. Hoewel er in de hele school vloerbe dekking ligt, is voor het speellokaal een uitzondering gemaakt, hier ligt een speciale gymnastiedvloer. Ook voor de zgn. natte hoek in de werklokalen is een uitzondering ge maakt. hier liggen tegeltjes. Verder is er een douche in de school en zijn er leuke toiletgroepjes. Ook is er veel bergruimte. Voor de leiding is er een leuke personeelskamer. Er is veel glas aan en in de school, zodat de kleuters een „ruim" zicht hebben. Hoofdleidster mevrouw M. Verkaik- Sturing en met haar de drie andere leidsters kunnen terecht trots zijn op deze fraaie kleuterschool, die door middel van systeembouw tot stand kwam, in een tijdsbestek van nog geen half jaar. De officiële opening van de kleuterschool vindt op donderdag 22 juni a.s. plaats. De kleuters worden die donderdagmiddag om 13.30 uur op school verwacht, waarna zij getooid met een feestmuts naar de basisschool gaan, waar zij opgevan gen worden door de oudercommissie van de basisschool. Voor hen zullen De „Wilde" parencompetitie van Bridge Club Zevenhuizen is ten einde. Wild wil in dit geval zeggen dat alle paren, ongeacht de sterkte door elkaar gehutseld zijn, Er zijn 8 avonden gespeeld, waarvan de 6 beste scores genoteerd zijn. Deze paren competitie is gewonnen door het echtpaar Ensing. Bijzonder spijtig voor het echtpaar Sierenberg is het dat zij de laatste avond verhinderd waren, waardoor zij slechts één score konden schrappen. Dit paar stond namelijk ver bovenaan en het lag in de verwachting dat zij zouden gaan winnen. Maar dat is natuurlijk allemaal speculatief, net zo goed als dat Cees Verkerk toen gewonnen zou hebben van Ard Schenk als hij niet gevallen was. Het blijft van de Ensingen natuurlijk een knappe pres tatie. Van de 32 geklasseerde paren volgt hier de uitslag van de eerste 15: 1Echtp Ensing375 2. Echtp. Sierenberg371 3. Weerdt-van 't Slot368 4. Schiereck-Kroon366 5. Overdijk-de Bundel364 6. Echtp. de Haas352 7. van Reeuwijk-Merbis341 8. Janssen-Brouwer335 9. Dm.Scheffers-ter Haar 338 10. van Leeuwen-Scheffers 331 11. Dm.Oosthoek-v.d. Jagt 329 12. Echtp. Scheepers 326. 13. Echtp. Olieman321 14. Weertd-Bontebal317 15. Dm.Roodenburg-Hunsdorfer 317 films worden vertoond. Om 14.00 uur vindt de officiële openingshandeling plaats door wet houder L. Braber (dit wordt waar schijnlijk zijn laatste officiële daad, als wethouder). Bij de opening zullen naast genodigden aanwezig zijn, de oprichters van de kleuterschool (toen nog eigendom van de Vereniging Volksonderwijs) en vertegenwoordi gers van de Vereniging voor Open baar Onderwijs. Voor de kinderen worden dan nog balonnen opgelaten. Vrijdagmorgen zijn de kleuters zelf aktief bij de kinderkermis die in indianenstijl zal plaatsvinden. Ook de wigwams zullen niet ontbreken. De zesde klassers van de basisschool zullen een handje helpen. De kleuters van de christelijke kleu terschool zijn uitgenodigd om onder begeleiding een gedeelte van deze morgen bij te wonen. Het feest wordt voor de kleutersd vrijdagmid dag besloten met een toneelvoorstel ling voor kinderen. Zaterdag 24juni is er „Open Huis" van 14.00 tot 16.00 uur. De leden van de oudercommissie fungeren als gastheer en gastvrouwen. Het fanfarecorps zal naar men verwacht het Open Huis muzikaal oplijsten. Gedurende de openingsda gen is er in de nieuwe kleuterschool een foto-tentoonstelling met foto's van „vroeger en nu". Slechts enkele brieven kwamen als adhesiebetuiging binnen bij de Dorps krant voor een gezinsabonnement voor het Zevenhuizense zwembad „De Koornmolen". Natuurlijk is het bij velen vergeten om een briefje met een handtekening in de brievenbus van de Dorpskrant te deponeren. Daarom is er nogmaals die gelegen heid om het alsnog te doen. Vindt u een briefje schrijven te veel werk, dan kunt u ook uw symphatie betuigen door even aan te bellen bij Korenstraat 2, mevr. A. v.d. Dool en daar uw handtekening op een ver zoekschrift te plaatsen. Ook op Noordeinde 17, bij mevr. H. v.d. Berg kunt u aanbellen om uw handtekening te zetten. Alstublieft doet u het, want samen staan we sterk. HEREN SPIJKERBROEKEN 3 modellen PRIJS f 25,- f 29,- en f 39,- Geopend donderdag, vrijdag en zaterdags. ,Herenweg27 Moerkapelle, 01793-1443

Dorpskrant | 1978 | | pagina 3