r ra wacht niet tot uw sleutels vertoren of gebroken zijn laat ze bijmaken IN MIJN ZAAK J. PIGMANS MARKUS Gordijnen van de Ploeg. Als 1 zo mooi mogelijk mag. S3 ploegstoffen Meubelen L. de Koning B.V., SCHOOLDAMTOURNOOI van Dongan-Pardljk makalaartlU b.v. WAT NOG NOOIT GEBEURDE Nederlander als Hackney- kampioen in Engeland Rijwiel- en Bromfietshandel Dorpsstraat 39 - Tel. 1275 2761 AB Zevenhuizen (Z-H) Bij de Tijd voor Zekerheid ASSURANTIEKANTOOR EXPEDITIE-MEDEWERKERS - Elk Ploeg-gordijn is mooi. En wij hebben er heel veel. In effen, bedrukte of geweven dessins, strepen of transparanten. Van wol, katoen, linnen of andere materialen. Een royale kollektie waaruit we u graag helpen kiezen voor een behaaglijk interieur. Wanneer komt u? Als 't zo mooi mogelijk mag. Door de leerlingen van de drie plaatselijke basisscholen werd j.l. dinsdagavond deelgenomen aan een zgn. „schooldamtournooi" gehouden in de gemeenschapsruimte van de openbare basisschool „1 Reigerbos". Voorafgaand aan deze happening, waren in de hoogste klassen voor selectiewedstrijden geweest, waarvan de „besten" mee mochten doen aan het damtournooi. Winnaar werd de openbare basisschool 't Reigerbos met 9 punten, direkt daarop volgt de christelijke basisschool „De Een dracht" met eveneens 9 punten. Om uit te maken wie winnaar was beslisten de bordpunten. waarvan 't Reigerbos er 41.9 had en De Een- dragt 37.13. De christelijke basis school uit Oud-Verlaat werd 3e met 4 punten en bordpunten 24.26. Daar er slechts één ploeg van Oud-Verlaat deelnaam viel deze school verder niet meer in de prijzen. De Eendragt 2 behaalde de vierde prijs met 4 punten en bordpunten 20.30. 't Reigerbos 2. met 4 punten 5e en bordpunten 18.32, terwijl 't Reigerbos 3 met 0 punten 6e werd met bordpunten 8.42. Eervolle vermeldingen vergezeld van een hand"druk kregen Reimert de Graaff van De Eendragt en John Heijkoop en René Nomen van 't Reigerbos. De Eendragt moest zoals uit bovenstaande blijkt de wisselbeker afstaan aan 't Reigerbos. Winnaars op de scholen werden in Oud-Verlaat Huibert Bos, Elise den Haan en Joke Verdoold, zij ontvingen een medaille. Bij De Eendragt werden Ron Segaar, Jaap Bazuin en Leon v.d. Torre winnaars van de school en bij 't Reigerbos, Jaap Buskop, Adri Tas en Sandra Boevé. De prijzen werden door de gemeente Zevenhuizen beschikbaar gesteld, en door jeugdleider van de Schaakclub Zevenhuizen, Wim v.d. Hoek, uitge reikt. Tot besluit speelde Wim v.d. Hoek een simultaanwedstrijd met 17 partijen (twee kinderen per dambord). 10 Partijen won hij, 2 speelde hij remise en 5 verloor hij er. Winnaars werden van Oud-Verlaat Kees Tump en Huib Bos. Bij 't Reigerbos won Ronald Koole (alleen). Koos van Leeuwe en Peter Jongeboer - John Heijkoop en René Nomen en bij De Eendragt Reimert de Graaff en Jaap Bazuin. bdNBM dp Deskundig en persoonlijk advies: Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z.H. Tel. 01802 1565 Wat nog nooit gebeurd is, gebeurde j.l. vrijdag in Ardingly in Sussex- Engeland, toen een Nederlander Hackney-kampioen van Engeland werd. Deze Nederlander is de 39.- jarige Teun Middelman, van de stoeterij „The Plain" van de Cathari- nahoeve aan de Zuidplasweg in Zevenhuizen. Met zijn 9 jaar oude hackney-hengst „Holy-Park what's wanted" werd hij „National Cham pion Harness Horse". Donderdag 8 juni werd de openklasse verreden, waarvan de drie eerst geplaatste hackney's met een schoft hoogte van l .52 m. en hoger, vrijdag 9 juni deelnamen aan het kampioen schap. Daar werd „Holy-Park What's wanted" uitgeroepen tot nationaal kampioen van Engeland. Niet alleen Teun Middelman was zichtbaar onder de indruk, ook zijn l I-jarige zoon en zijn echtgenote op de tribune waren er stil van. Voor het bepalen van de prijzen beoordeelt de deskundige jury de gangen van het paard, het uiterlijk en de show. In zijn show-wagen achter het paard ment de heer Middelman zelf de hackney. De wedstrijden die donderdag en vrijdag gehouden werden in Ardingly, werden vergezeld van een grote landbouw en vee-tentoonstelling, die daar gedurende enkele dagen was opgesteld. Met zijn hackney-hengst is Teun Middelman uitgenodigd om op Wembley déél te nemen van 2 tot 7 oktober in de Empire Pool. Nauwe lijks zaterdagavond laat teruggeko men met paard en verzorger (zijn vrouw was met zoontje vooruit gereisd) van de boot, moest de familie Middelman zondagmorgen al weer vroeg aangetreden in Blaricum, waar een concours hippique plaatsvond in de openklasse. Ook hier behaalde Holy-Park What's wanted de eerste prijs en werd de zgn. „Dannelies" prijs definitief aan Teun Middelman toege kend. Deze prijs bestond uit een bronzen paard en een fraai horloge was de toegift. Het is beslist niet voor de eerste maal dat Middelman in de prijzen viel. Holy-Park What's wanted werd tot tweemaal toe Nederlands kampioen, in I976 en in 1977. Ook dit jaar wordt geknipoogt naar het Nederlands kampioenschap dat op 13 augustus in Mierlo wordt verreden. Het wedstrijdelement zit in de show. Het is weieens jammer dat er bij de sportgebeurens in de media, zo weinig aandacht aan de „hackney's wordt besteed. Teun Middelman heeftereen stal vol van. Hij fokt zelf en de hengsten worden ook gebruikt voor de fok van W.P.N. paarden (warm- bloedpaarden Nederland). Zijn stoe terij geniet grote bekendheid, zelfs over de grenzen. Vooral in Engeland is dit luxe tuigpaard zeer geliefd. Eén liberty light van de stoeterij is op I- jarige leeftijd geëxporteerd naar Engeland naar de beroemde fokkerij van W. Sully, waar Holy-Park What's wanted vandaan komt. Op 1-jarige leeftijd werd deze hackney in de rubriek 1-jarige hengsten, kampioen van Ardingly, enkele jaren geleden. Mr. Sully bezoekt regelmatig de stoeterij van Teun Middelman. Er worden op „The Plain" jaarlijks een zestal veulens geboren die meestal op volwassen leeftijd van 3 jaar worden doorverkocht, ook al is de eigenaar er dan erg aan gehecht, de hackney's moeten doorverkocht, want anders Dorpsstraat 140, Zevenhuizen Z.H. tel. 01802-1456 VRIJ ZIJN ZONDER ZORG SLUÏT EEN VAKANTIEVERZEKERING AF Reisverzekering Caravanverzekering Kampeeruitrusting verzekering Tijdelijke Auto Casco-Verzekering Pleziervaartuigverzekering, enz. Dorpsstraat 127, Zevenhuizen Z-H Tel. 01802-1290-2622 De Koning zoekt voor haar meubelmagazijn te Moerkapelle twee flinke Vrachtwagenrijbewijs strekt tot aanbeveling. Leeftijd 18-30 jaar. Als U zich tot deze leuke baan voelt aangetrokken bel of schrijf ons dan komt er geen geld in het laatje. Het bezoeken van concoursen is loutereen hobby van Teun Middelman, omdat het meer geld-kost dan opbrengt. De geldprijzen die bij de „rozetten" worden uitgereikt zijn doorgaans niet toereikend voor de gemaakte kosten. Een dure liefhebberij dus, maar ook een tijdrovende. De paarden laten ook duidelijk weten wanneer het voeder- tijd is. Gewoonlijk krijgen ze 's avonds om half tien nog hooi, maar op de avond van dit intervieuw werd het een half uurtje later. Holy-Park What's, wanted liet zich horen en sloeg een roffel, opdat men hem niet vergeten zou. Mevrouw Middelman-Pigmans heeft ook een aandeel in de bedrijfs uitoefening en hobby van haar man. Haar taak bestaat uit het schoonma ken en klaarmaken van de hoofdstel len en het poetsen van de tuigen en het voederen tussen de middag. 3x In de week traint Middelman met het paard aan de hand in de manege achter de boerderij. Ook de oud-kampioen „Brown's liberty light" is nog aanwe zig en wordt gebruikt voor de fokkerij. Deze hengst is 11 jaar lang kampioen aan de hand geweest. Aanstaand weekeind neemt de heer Middelman weer deel aan concoursen in Staphorst en Rouveen en op 13 augustus in Mierlo, waar het Neder lands kampioenschap wordt verre den. Ook op het C.H.l.O. dat eind augustus in Rotterdam wordt gehou den zullen hackney's te bewonderen zijn van „The Plain". Nog een feit dat het vermelden waard is van Holy- Park What's wanted: Op de hengsten- keuring gehouden op 5 februari j.l. in Arnhem won deze hackney voor het 3e jaar „het zilveren paard" wat de eigenaar nu definitief werd toegewe zen. Een gebeurtenis die via de media vrijwel geen aandacht heeft gehad, vond op 28 mei j.l. plaats in Zevenhuizen. Op eigen terrein werd een zgn. „clubdag" voor hackney's gehouden bij de stoeterij van Middel man. Ruim 80 hackney's uit heel Nederland namen deel aan dit con cours waar in 10 rubrieken werd gereden, waarondereen zadelrubriek. Deze rubriek werd gewonnen door een Zevenhuizenaar, n.l. de heer L. de Koning met de beroemde hackney- merrie „Sea and searchlight", die haar onderdak heeft in „The Plain". Zelf nam de heer Middelman deel aan dit concours met 4 hackney's, die alle vier in de prijzen vielen. 3 Voor de wagen en 1 onder het zadel. Een erkende jury bepaalde de plaatsen. Een teleurstelling die erg moeilijk te verwerken was voor de familie Middelman, ondervond men vorig jaar toen tijdens de Utrechtse Paar dendagen hun showwagen werd ont vreemd. Nasporingen leverden tot dusver niets op en de verzekering dekt in dit geval de schade, door diefstal ontstaan op vreemd terrein, niet. De prijs die Holy-Park What's wanted hier als „schoonste van het geheel" behaalde, woog niet op tegen het geleden verlies. Niet alleen vader Middelman en moeder Middelman zijn „weg" van de hackney's, ook de beide zoontjes van het echtpaar, waarbij de oudste, vooral „gek is" op het winnen van prijzen. Er wordt weieens gemompeld in „paardenkringen", dat de beste hackneypaarden van Nederland zich in de stallen van de familie Middel man bevinden. Dit kon weieens waar zijn, alles keurig verzorgd, de paarden in goede conditie en fraai van uiterlijk en last but not least een verzorger en „baas" die niet prat gaat op zijn eigen prestaties, maar ondanks de vele prijzen getuigt van bescheidenheid en eenvoud. Nee, de roem is Middelman beslist niet naar het hoofd gestegen. FOTO MARRI KRIJGSMAN KORENSTRAAT 37 ZEVENHUIZEN (Z.-H.) TEL. (0 1802) 18 34

Dorpskrant | 1978 | | pagina 4