Lovable* Gevoel voor mode* ovable" Jlrian WAAR mi KEIZER TCVOETtiMT, HLLPT VDLK(HUmV P.V. Stormvliegers - Zevenhuizen Echte Bakker Gerritsen DE JEUGDHOEK van TANTE LOES De Eendracht Wedvlucht Corbeil Wedvlucht Noyon afstand 405 km afstand 293 km Deelname 261 duiven los 6.30 uur. los 6.45 uur Deelnamen 244 duiven Eerste duif 12.52.36 Eerste duif 10.28.05 Snelheid 1100 m.p.m. Snelheid 1223 m.p.m. Laatste duif 13.48.01 Laatste duif 10.53.45 Snelheid 960 m.p.m. Snelheid 1109 m.p.m. J.A. Kreft 1-2 J.A. Kreft 1-2-4-6-9 Heeren v. Vliet 3-7-10 Heeren v. Vliet 3-5-7-8 C. Zweere 4 E. Strijdhorst 10 Vermeer en Co. 5 J. Hoevelaken 6 H. Brand 8 - 9 Free Dressed Collection. art.no. 40990. wit en beige, A70-80, B70-85, C70-85. prijs f 22,95. Lovable Easy Life Collection. art.no. 40510. wit en beige, A65-80, B70-80. prijs f 19,95. MODE voor de kleintjes is w Zevenhuizen „PUTTENVOETBAL" KINDERMUSICAL BARBECUE Wilt U met uw vakantie geen last hebben van zere voeten? Maak dan een afspraak met: Ged. Pedicure Th. v.d. Elst- Tilburg Ged. Pedicure Th. v.d. Elst-Til burg de Bongerd 7 Zevenhuizen tel. 01802 - 2618 Behandeling volgens afspraak Eventueel bij U aan huis. Ook voor klompen, steun-zolen en kousen. DE NIEUWE KLEUTERSCHOOL TEXTIll-WOWINGTEXTIEI MEUBELEN-ZONWERING rep tzm Lovable Deze modellenen nog veel meer modieuze, leuke Lovable modellen zijn verkrijgbaar bij uw Lovable dealer. DAMESSPIJKERBROEKEN 3 modellen kleuren: blauw beige kahki slechts f 39,— per stuk Sportieve DAMESBLOUSES normaal f 29,- nu f 15,- Geopend donderdag, vrijdag en zaterdags. Herenweg 27 Moerkapelle, 01793-1443 Pietje het eigenwijze vogeltje was na veel avonturen in een schuurtje terecht gekomen. In dat schuurtje woonde moeder Merel met haar 3 kinderen. „Jij zou dus wel weer naar huis willen", zei de Merel. „Ja mevrouw", zei Pietje. „En waar woon je?" „In een grote boom", zei Pietje. „Zo, zo, een grote boom. Daar hebben we niet veel aan, hè", zei de Merel weer. „Ik geloof dat het een eik is", zei Pietje, „het is de middelste van- 3 grote eiken". „Oh, wacht eens evenf", zei de Merel, „de middelste van 3 grote eiken. Tja, dat is nogal een eindje hier vandaan. Ik wil je wel een eindje op weg helpen, maar dan moet jij me eerst helpen met wurmpjes zoeken voor mijn 3 kinderen. Nou dat wilde Pietje wel. Hij vloog het schuurtje uit en ging naar een weiland, waar allemaal koeien stonden te grazen. Pietje was niet bang voor koeien. Voor poezen wel. Maar hij zag die vervelende poes van gisteravond nergens. Pietje had 6 wurmen gevan gen en in het nest van de jonge merels gebracht. Voor ieder twee. „Dat heb je keurig gedaan, jongeman, jij helpt thuis je moeder zeker ook altijd", zei moeder Merel. Pietje zei „Ja", maar dat was eigenlijk helemaal niet waar. Maar goed, als je vader en moeder zo ver weg zijn kun je best een beetje liegen. „Zo de kleintjes gaan een middagdutje doen en ik ga jou wegbrengen". Ze vlogen beide de schuur uit, zwaaide de poes goeien- dag, die in het zonnetje lag te slapen en gingen op weg. Na een kwartiertje vliegen zei de merel: „Kijk, ik geloof dat daar jouw huis is, jongeman". Inderdaad, daar woonde hij. In de middelste van de 3 grote eiken. „Ik ga maar weer terug", zei de merel, en bedankt voor het wurmen vangen". „Dank u wel mevrouw", zei Pietje en vloog recht op zijn huis aan. frTTT5 O Ijie V-.ECHTE 1BAKKER s J 1 J 1 De moeder van Pietje stond al op de uitkijk. Ze had rode wangen van het huilen. „Oh Pietje, waar ben je toch geweest", zei zij met huilerige stem. We zijn zo ongerust geweest. Je bent de hele nacht niet thuis geweest". „Ik wilde ook naar Opa en Oma gaan, en toen ben ik verdwaald en toen heb ik in een schuurtje geslapen en toen was er nog een grote poes die me wilde opeten en toen was er nog een mevrouw en die heeft me de weg gewezen". „1 Is me wat fraais", zei vader, „je moest eigenlijk zonder eten naar bed". Er stond gelukkig nog een prakje met vliegjes klaar voor Pietje. Deze keer zei hij niet: „Ik lust geen vliegjes", maar een eigenwijs kereltje bleef het. einde van dit verhaal Puttenvoetbal kun je met z'n tweeëen spelen. Je speelt het op een niet te drukke straat met een klein balletje. Zo groot ongeveer als een tennisbal. Vroeger werd het gespeeld met als doel een rioolput, maar je kunt ook met krijt twee doelen tekenen op de rechtopstaande kant van de stoep. Rechttegenover elkaar maak je dan twee doelen van ongeveer een halve meter. Het voetbalveld is zo lang als de straat breed is. Ook met krijtlijnen moeten de zijlijnen goed getekend worden. Neem een flink breed veld, dan kun je lekker pingelen. De regels zijn verder hetzelfde als bij gewoon voetbal, alleen de corner wordt direct een strafschop. Deze wordt op 3 meter genomen, terwijl de keeper wijdbeens voor zijn doel staat. Hij mag zijn benen pas bewegen om de bal tegen te houden als de bal gaat rollen. Doet men dat toch eerder in het heetst van de strijd, dan moet de „pienaatie" overgenomen worden. Tante Loes. Op vrijdag 9 juni stonden 45 kinderen die meegedaan hadden aan de twee kindermusicals bij het dorpshuis klaar voor een puzzeltocht. Al puzzelend kwamen zij uiteindelijk bij de kantine van de watersportvereniging. Jo en Ruud Huldy stonden daar gastvrij klaar, en Dirk den Otter stond daar een nummertje barbecuen weg te geven. Al etend werden er ook nog 9 kranten door de kinderen gemaakt, de meeste produkten waren duidelijk geïnspireerd door deze Dorpskrant. Er moest een recept inkomen, quiz- vragen, een interview met Frans Schiereck (bij het nalezen in één van de kranten bleek hij „whiskundele- raar" te zijn), een blik op de toekomst, voor wat betreft de nieuwe kindermu sical. Er waren kostelijke kranten bij, advertenties van Ensing en van Bruggen, advertenties van „vrouwen- behas". Definitie van mevr. Nobel gelezen: Mevr. Nobol kleet grote mensen aan en kinderen en maakt ze netjes. Dirk maakte ondertussen nog een kippepootje klaar. En om kwart over negen was het feest afgelopen. De kinderen hadden duidelijk genoten en de meesten gaven te kennen volgend jaar weer mee te zullen doen. Er schijnt al iemand bezig te zijn met het schrijven van een nieuwe kindermusi cal, die speciaal over dit dorp gaat. „Een schoolreisje van twee 6e klassen van Dene Schooien Dandere School, naar de oerwouden van Afrika", het eerste bedrijf is al klaar, maar of het af komt is allemaal nog maar de vraag. Op maandag 5 juni namen de kleuters bezit van hun nieuwe kleuterschool. Een 6-jarige: „Het was echt feest vandaag. Kijk maar, ik heb mijn feestjurk aan. En we mochten doen wat we wilden. Ik heb me toch druk gemaakt. Je kan ook op de gang spelen. En in het speellokaal stond een glijbaan met een mat eronder. Alle moeders zeiden: Gefeliciteerd, tegen de juffrouw. En er was niemand jarig. We hebben ook een poppenhoek met een fornuisje met kleine poppetjes. En we hebben ook nieuwe lijm. Als je het dopje eraf doet heb je meteen een kwastje, dat is even makkelijk. En kijk eens, m'n tand zit los". Als je 6 jaar bent is een losse tand natuurlijk helemaal een feest. Drie dagen lang vermaakten de leerlingen van de zesde klas van de Christelijke basisschool „De Een dracht" uit Zevenhuizen, zich op de NUSO-hoeve in Voorthuizen, waarze woensdagmorgen naar toe- waren gebracht met een autobus. De fietsen kwamen er ook al aan, die werden door één van de ouders per vracht wagen gebracht en gehaald van Voorthuizen. Naast het hoofd van de school en twee part-time onderwijze ressen, gingen ook een drietal dames mee om de inwendige mens te versterken. Het enthousiasme bij de kinderen was groot, terwijl het weer ook een beetje meehielp, want het bleef droog en het was uitstekend fites- en wandelweer. Ook werd er nog een bezoek aan het zwembad ge bracht. In het water kwam er een klein buitje los, maar toen waren de kinderen toch al nat. Er werden fiets- puzzletochten gemaakt, een wandel- puzzletocht, spelletjes op de hei gedaan een mini-golfbaan bezocht, waar de kinderen zeer serieus hun best deden om zo min mogelijk strafpun- ten te krijgen. Een vossejacht leverde voor de inwoners van Voorthuizen stof om nog dagen na te praten. Van de zes koppige 'leiding waren er 5 dermate verkleed, dat ze een meta morfose ondergingen en nauwelijks herkenbaar maar wel „zeer opval lend" in het dorp flaneerden. Toch werden ze ontdekt door de kinderen, die aan de vossen Hebt u nog last van zweetvoeten" moesten vragen. Was dit bevestigend dan hadden ze de juiste te pakken. Een spookverhaal met „echte" spoken ontbrak niet op dit schoolkamp, terwijl een avond wandeling er ook best in ging. De bonte avond, werd gevuld met volksdansen voordrachtjes en toneel stukjes van de kinederen maar ook de leiding liet zich niet onbetuigd ten slotte nog wat leuke spelletjes en het feest was volmaakt. Speciaal voor dit kamp was de klok een uur teruggezet op wintertijd, wat het voordeel met zich bracht dat de zesde klassers wat langer in bed bleven. Vrijdagavond toen de terugreis begon werden de horloges weer op d# „echte tijd"gezet. Rond acht uur vrijdagavond kwam de bus weer in Zevenhuizen aan, waarde kinderen opgewacht en ingehaald werden door familieleden. De leiding kreeg een boeket bloemen overhan digd namens de ouders. Raadhuisstraat 19 Moerkapelle Tel 1421 1017931 Dorpsstraat 45 47 Zevenhuizen' Tel 1238(018021

Dorpskrant | 1978 | | pagina 6