\faordeel waar het kan... Zekerheid waar het moet! SCHOTTE H3 dp meMOriam OQ J.C.OOMS Onverwacht kunt u voor het feit komen te staan dan geeft het een rustig gevoel FIRMA BENNING voordeel vakmanschap kwieke service Tss«r^ „DE PEULESCHIL ZEVENHUIZEN" Copij inleveren SPORTINSTITUUT NEELS REIKT JUDO-DIPLOMA'S UIT Voor verzekeringen, financieringen en hypotheken kunt u voor deskundig en onpartijdig advies terecht bij uw onafhankelijke verzekeringsadviseur. Vlietkade 3 Zevenhuizen Z.H. Telefoon 01893 - 298 Wandrekset 510 Tegelsnijder doe-het-zelf DORPSSTRAAT 151-153 TEL. 1212 ZEVENHUIZEN EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING VAN DONGEN-PERDIJK MAKELAARDIJ B.V. Uitvaartverzorging te weten dat Memoriam de gehele verzorging van een begrafenis of crematie regelt. Uchteewtcht strHkar. tempera tuurtoezer, rveon lampje 130^5" Regelt automa t«ch constante rooster Komezetter 2 tot 5 kop pen Schakelaar en uniek ontkaikingssysteem Beveiligd tegen overver hitting i_Z**T met 8 pennen tegengestelde nchting eenmaal per mmuut om hun eigen as draaien en daardoor vlees regelmatig bruin roosteren L&9~ Carmen's meest KOChte kmteet. in lOmmu ten uw haar m model Handig op reis Met 16 rotter* Party-grUI. Voor alle soorten vlees worst, snacks en vis Inclusief receptenboek/e ia&r~ Cassetterecorder met batten)- en net voeding. Ingebouwde microfoon reiniger. J-2Ö9T Dorpsstraat UI. Zevenhuizen. Tel. 01802 1358 „Zouden de mensen in Zevenhufeen eigenlijk wel afweten-van het bestaan van het volkstuinenkomplex?" vroegen we ons af. En daarom gingen we er eens heen op een zonnige zaterdagmorgen. Om er te komen moetje langs'de groothandel van de Spar op het industrieterrein en tref je de ingang achter de algemene begraafplaats. Een bordje met „verboden toegang" ziet er niet uitnodigend uit, maar dat blijkt bestemd te zijn voor onbevoegden en dat betekent dat je niet zomaar langs de tuintjes mag. Voor de bezitters van de volkstuintjes een bescherming dus, maar bovenal voor hun met zorg gekweekte produkten. Hoewel vrijwel alle tuintjes er keurig verzorgd bij liggen biedt de entree niet zoveel fraais, omdat net ervoor een soort stortplaats van vuil van de gemeente ligt, die niet zo „oogt". Maar de volkstuinders nemen bet voor lief. want ze zijn maar wat blij met hun stuk grond, waarop ze naar hartelust van allerhande soorten groente kunnen telen. De aardbei enoogst is in volle gang, sla volop, tuinbonen en bloem- en spitskool zijn oogstrijp en de spinazie is al gesneden. Met het slechte weer van de laatste dagen kwamen de „tuinders" alleen om te oogsten, en haastten zich weer spoedig huiswaarts. Maar op de zaterdag met zon kon er weer worden gewerkt, (voor zover je van werken kunt spreken, want iedere volkstuinder doet het voor zijn plezier). Ach en zo hard behoeft er nu niet meer gewerkt te worden nu alle groenten gezaaid en gejjoot zijn. Alleen wat bijhouden en onkruid wieden. Er zijn er zelfs die zomaar voor hun plezier, de hele zaterdag op hun tuintje vertoeven. Weg van alle drukte en dagelijkse beslommeringen jenieten van het gewas, dat groeit in-het tuintje. Het volkstuinenkomplex draagt de naam „De Peuleschil wat op de hoogpoort bij de ingang geschilderd staat. Nico Sleeuwen- hoek, sekretaris van de Volkstuinvereni ging, die we aantroffen op „zijn tuintje" vertelde dat hij die ijaam in Hardinxveld op een school heeft aangetroffen en het een toepasselijke naam vond voor volkstuin tjes, Vader H. Sleeuwenhoek kan een heleboel vertellen over het ontstaan van de volkstuinvereniging. Al jaren had hij Lijn best gedaan om het gemeentebestuur, waarvan hij zelf als lid van de raad, ook deel uitmaakt, te bewegen een stuk'grond beschikbaar te stellen voor de inrichting van volkstuintjes. Eninderdaaderwaszo'n stuk grond, achter de begraafplaats en omringd door .kassen en straks in de toekomst bekneld door de uitbreiding van het industrieterrein. Op dit terrein van de gemeente stond alleen gras, dat door een boer gemaaid .mocht worden. 26 februari 1975 vond een eerste bijeenkomst plaats in „De Telstar" om te komen tot de oprichting van een volkstuinvereniging. Van tevoren waren de inwoners op de hoogte gebracht en konden zij meedingen. 94 mensen bleken belangstelling te hebben voor volkstuintjes. (Niet alleen mannen maar ook enkele vrouwen zijn in het bezit van een tuintje.) Het bestuur werd samengesteld uit 5 personen, waarvan er nu nog 3 van dekrprichting „in zitten" Er was 7600 m2 grond beschikbaar en dat moest verdeeld worden. Men kon een tuintje huren van 40 m2100 m2, terwijl 200 m2, het maximum werd, om zoveel mogelijk mensen de kans te geven. Er werd een kontakt met de gemeente gesloten, waarin bepaald dat de tuintjes schoon gehouden moeten zijn, geen onkruid mag groeien, schone sloten en een goed pad. De gemeente zorgde voor drainage en de aanleg van het middenpad, dat verder door de leden werd geasfalteerd. De kosten hiervoor en die van de watertoevoer naar de andere sloot, opdat de volkstuinders water voor hun tuintjes kunnen gebruiken in droge perioden, worden over 6 jaar uitgesmeerd voor de leden, die aan de vereniging een lidmaatschapsgeld betalen en daarnaast per jaar slechts f. 0,25 per m2 de huur van hun tuintje. Dit betalen zij aan de penningmeester/sekretaris Nico Sleeu wenhoek, die het totale huurbedrag overmaakt naar de gemeente. In het najaar vindt er een ledenvergadering plaats om de plannen te bespreken voor aanstaande voorjaar. Ook de financiën worden besproken en wordt er verantwoor ding gedaan van de uitgaven en inkomsten. Toen de volkstuintjes werden aangelegd was er nog geen bepaling in de voorschrif ten dat alieen Zevenhuizenaren tuintjes konden huren, thans is dit wel het geval omdat blijkt dat er enorme belangstelling voor een tuintje bestaat. Ongeveer tien personen staan er op de wachtlijst en voorzitter Sleeuwenhoek verwacht, dat door dit stukje over „De Peulenschil" er ongetwijfeld meer aanmeldingen zullen komen. Dringend ziet de volkstuinvereni ging dan ook uit naar nog meer grond, opdat ieder aan zijn trekken kan komen. Wie zou dat niet willen, groenten uit eigen tuin, wat afleiding, en sa'amhorigheid. Want dat heerst er, iedereen praat met iedereen en heeft belangstelling voor een anderen wil je rust, nou dan ga je rustig door en als je dat doet, dan hoor je de kikkers kwaken in de sloten rondom het voorde wind beschutte volkstuinkomplex „De Peuleschil"" Als u het nog niet in de gaten heeft, dan zullen we nog even uitleggen hoe deze krant tot stand komt: Er gebeurt iets in uw vereniging, dat de moeite waard is om doorverteld te worden. ^Schrijf het op, of liever: type het uit en lever dat in bij Elgersma, Dorpsstraat 62. Doe dat voor het weekend, dan wordt het voor ons niet iedere keer zo'n zenuwenklus. Ook de adverteer ders gelieven deze termijn in de gaten te houden. Overigens: niet gaan huilen als de Dorpskrant in de komende weken weer wat kleiner wordt, de komkommertijd zal dan ook in Zevenhuizen echt aangebroken zijn. Verloren: 2 bankbilj. van f.100, op 7 aug., omg. Dorpsstraat Gelieve terug te bezorgen tegen beloning Inl. tel. 2395 of politie bureau. Door Sportinstituut Neels werden donder dagmiddag I3 juli onder grote publieke belangstelling in de grote sporthal van het Dorpshuis „Swanla" de diploma's aan de jeugdige judoka's uitgereikt. Iedere don derdagmiddag vanaf 15.30 uur wordt er les gegeven in judo. 's Avonds komen de junioren en senioren naar de Sporthal, voor onderricht in Judo en Jiu Jitsu. Vrijdags vanaf 19.00 uur wordt er uitsluitend Tae Kwon Do les gegeven voor jongens en meisjes en dames en heren. De heer Neels,-directeur van het sportinsti tuut, is o.m. schijver van het welbekende Judoboek „van witte band tot zesde dan". Nadat de kinderen 's middags de diploma's met bijbehorende band of slipe hadden gekregen, werden de ouderen 's avonds deze ter hand gesteld. Deze Judo-examens werden afgenomen door de Rijksgediplo- meerde leraren: J.M. Neels en J.A. Timmers. Uitslagen judo: Gele slippen: Stephan Bakker: Ronald Boevé en Dennis Stekelenburg. Oranje slippen: Sander van Drunen: Bart Klijnstra: Willem Koolmees. Groene slippen: Stefan de Beukelaar; Alexander Godin; Janneke Rijneveld: Mariska Schurink. Blauwe slippen: Richard Hoogendoorn; Patrick Magdelijns: Edwin v.d. Zaan. Gele band: Arthur v.d. Berg: Dirk-Jan v.d. Berg; Ester v.d. Berg; Paul Bouman: Tom Bouter; Pieter Brandhorst; Jan Breedijk: Marco van Drunen; Willy van Elswijk: Marco van Eijk: Cees-Jan v.d. Eijk; Michel Fransen; Ard Gerritsen; Arianne v.d. Graaf; marco Hertog; Martin Hertog: Michel v.d. Heijden; Stef Heijkoop; Arie den Hollander; Wytse Hoos; Adriaan Houweling; Henriëtte Houweling; Ronnie Janse; Suzanne Katus; Bert Kraanen; Petra Lodenstijn; Ronald l.odenstijn: Peter Luijtjes; Michel Metselaar; Arend Oenema; Riane Olieman; Joost Oostlan- der; Etienne Otterspeer; Marcel de Oude; Michel Rijckenberg; Marco Saas: Benno Schurink; Ruud Sleeuwenhoek; John Sol; Vincent Teekens; Mark-Jan v.d. Torre; Rudolf Vis; Oscar Vuyk; Frans-Willem v.d. Weerdt; Marcel v. Wensen; Jan Willem v. Wensem: Jan Ymker; Debora v.d. Zaan en Dirk Zeevenhoven. Gele band'me! oranje slippen: Edwin de Bakker. Oranje band: Frank Bal; Dineke Blacquie- re; Frans Boode; Perry Eriks: Max v.d. Hoek; Haitse Hoos; Dico Kaashoek; Pero de Koning; Jan Nonkes; Ronald Roden burg; C. de Ruiter; Leon v.d. Torre; Marcel Verweij; Martijn Vos; Jaco de Wit: Herman Zweere. Oranje band mei bruine slippen: Aart Groenendijk; Jan Willem Visser en Petra van de Zaan. Groene band: Michel de Beukelaar; Pim Cassee; Corstiaan Crone; Lennart Dekker; Joan Dorrepaal; Mireille v. Duuren; Sergej Katus; Rob Kegel; Pim Ie Large; Ruud Nieuwland en Erik Smil. Groene band mel bruine slippen: Sylvia Dierickx; Maurice Dierickx; Jan Karre- man; Bas Ie Large; Johan Voorbrood. Blauwe band: John Blonk: Cees-Jan Bos; Koos v. Leeuwe; Hans Spekman; Hans Verbeeke; Ronny v. Vliet. Bruine band: Roland v. Elswijk; John Heijkoop; Cees Roos en J. de Ruiter-Pors. Uitslagen Jiu Jitsu: Gele band: Joop Boode; Jan Meijer; Wim Westerman; Jan van Woerden. Blauwe band: Ton Pet en Roos Pet- Meijboom. Bruine band: Elly de Smidt-Heuser, Edward de Smidt. Jan Visser. Uitslagen Tae Kwon Do: Gele band: Joop Bode: Gert Jan Brink; Wico Bruggeman; Ronald v. Deijl; Adrie Hertog; Reijer Marcus; Cees Rietveld. Oranje band: Jaap v. Eindhoven, Willem v. Erk. Pedro Huisman. Groene band: Willem Kegel. Groene band met bruine slippen: Willem Stolk. TOPPER Twee metalen wandstrips met 5 gele en 5 rode bakjes van 10x8 cm. Handig voor het opbergen van vele kleine dingen. Geen f 13,95 maar F 1 0,55 "Jokosit", Met speciaal geslepen snijwielj^^r f-|445 iLidNBMj dp Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z.H. Tel. 01802 - 1565. i teas* Vraag naar de voordelen verbonden aan het lidmaatschap van Memoriam Kerkstraat 15 Tel. 01892-6650-2826 Rotterdam Tel. 010 11.37.01 l

Dorpskrant | 1978 | | pagina 4