VERBOUWEN Schat van'n Bakker CHRYSLER SIMCA HORIZON NU VA. 13.395,- Echte Bakker Gerritsen DE JEUGDHOEK van TANTE LOES HOEFT NIET DUUR TE ZIJN VERANDERT MET KLEUR A. Versprille Dorpsstraat 166 Zevenhuizen tel. 1377 Zwembad „de Koornmolen" stond bol van aktiviteiten. TE KOOP SPORTSCHOOL NEELS bestaat 25 jaar. ANTIEK Te koop mah. Biedemeier eethoek De Labbekak en de Perebeer deel 4 Zevenhuizen Garage Schmidt B.V. Dorpsstraat 38 - Zevenhuizen Tel. (01802) - 1323 MEDISCHE DIENSTEN ARTSEN mli Speciaalzaak Verf-Behang Een grote toeloop van vakantie-vie rende kinderen, kreeg het Zevenhui- zense zwembad „De Koornmolen" vorige week tijdens de herfstvakan tie. Het zwembadpersoneel had kos ten noch moeite gespaard om een zo aantrekkelijk mogelijk program ma te bieden, aan de zwemlustige en spelletjes lievende jeugd. Elke dag was er een nieuw onder deel in het aktiviteitenprogramma, naast kleien, tekenen, verven en timmeren. De ramen mochten beschilderd worden, poffertjes werden veror berd, aan de bingo en rad van avon tuur werd enthousiast meegedaan, terwijl vooral ook de waterspelen een aantrekkelijk onderdeel van het ptogramma van iedere middag wa ren. De teken en lachfilms hadden ook veel aftrek. Al met al kan gesteld worden, dat ook dit jaar de Herfstvakantie-week bijzonder geslaagd is, terwijl de toe loop van kinderen, dat van andere jaren zelfs nog overtrof. Flexa Hoogglanslak en Flexa Satin. vele prachtige diepe kleuren uitstekende kwaliteit toepasbaar op hout, metaal en polyester groot uitstrijkvermogen (±15 m2 per liter) goede hechting en dekking, Flexa Hoogglanslak en Flexa Satin voor een kleurrijke verandering. GROOT ASSORTIMENT LEGO SPEELGOED (2 partijen a f. 95,-- winkelwaarde plm. f. 450,--). FALLER RACEBAAN f.35,-. Tel. 01802-2228 Tel.: 01802 - 1915 „Poeh, wat is het warm," zie de Labbekak tegen de Perebeer. „Hèéè?" zie de Perebeer slaperig. Ze lagen samen in het gras op een warme zomerdag. "Hèè?" ..Ik sliep joh". De Perebeer draaide zich op zijn andere zij om weer in te dutten. —„Ik ga zwemmen in het kanaal". Jedoemawajenielatekan zei de Pere beer suf. Hij bleef gewoon liggen en nam zelfs'niet de moeite om zijn ogen open te doen. De Labbekak was in 5 minuten bij het kanaal. Hij kleedde zich uit en stapte het water in. Hé, lekker koud. De Labbekak had het gevoel of het water siste van zijn warme lichaam, maar dat was natuurlijk weer zwaar overdreven. Hij zwom een paar slagen en hij friste er heerlijk van op. Stom dat de Perebeer niet wou zwemmen. Nou ja, dat moest hij natuurlijk zelf maar weten. Ai, wat was dat? Onder water voel de zijn hand iets glibberigs. Hé. Nou was het weg. Van schrik had hij wat achteruitzwembewe gingen gemaakt. Tjeetje wat was dat ineens griezelig. Een beest. Misschien wel een kroko dil? „Nee dat kan niet" dacht de Labbe kak, „die zijn hier niet". Hoewel? Ontsnapt uit de dierentuin Ja-a, dat kon. Hij voelde zich helemaal niet lekker zo in zijn dooie eentje. Hij keek om zich heen of hij soms iemand zag. Misschien stond de Perebeer wel op de kant. Nee hoor niemand. Maar wat was dat? Niet ver van hem vandaan stak iets zwarts en donkers boven het water uit. En het bewoog ook. Als de donder zwom hij naar de kant. Zijn hart bonsde. Van schrik hapte hij een slok water naar binnen. Bah wat een smerig water, Blubberwater. En anders was het kanaal altijd zo schoon. Dat komt door dat beest natuurlijk, dacht de Labbekak. Het is vast een monster. Ja dat was het. Het Mon ster van Loch Ness. Dat had hij pas nog op de televisie gezien. Hij was vlak bij de kant toen er nog een stuk staart voor hemlangs gleed. Jasses wat had dat monster een lan ge staart. Met een grote stap stapte hij over het glibberige ding de kant op. Hollen! Hij kleede zich niet eens aan en in minder dan 1 minuut stond hij drui pend, hijgend en naakt voor de Pe rebeer. „KOM GAUW, EEN MONSTER, een Héél Groot Beest". De Perebeer was gelukkig net wak ker en de Labbekak nam hem bij zijn arm mee naar het kanaal. „Ik voelde ineens iets glibberigs on der water en het was misschien wel een krokodil en Alle griezeligheden vertelde de Lab bekak onderweg aan zijn vriendje en het is vast het monster van Loch Ness, zei de Labbekak tot slot. „Het is een slang", zei de Perebeer. „Ja dat dacht jij toch ook hè, Pere beer, een enorrrme zeeslang". „Een slang van die baggermolen", en de Perebeer wees naar de over kant. Daar waren 2 mannen bezig een grote blubberslang binnen te rollen. Brrrrr. Een echt bewegende slang. Een reden, vond oprichter Jack Neels om „iets feestelijks' te organiseren. Daarom vinden nu de voor ronden plaats van „schoolkam pioenschappen", waarvan de finale op donder dag 9 november a.s. in Zevenhuizen is, om 18.00 uur in het Dorpshuis „Swanla". De finalisten zullen dan tegen elkaar uitkomen. In eerdere berichten is de datum 2 november genoemd, maar op die datum bleek de finale niet haalbaar, omdat er in de Herst- vakantieveel leerlingen niet aanwe zig waren, terwijl er wel les was. Ook op de andere judo-schoolves- tigingen van sportschool IMeels vin den school kampioenschappen plaats. Alle judoka's konden voor deze wedstrijd inschrijven, van de witte- tot en met de zwarte band. De indeling ging naar leeftijd en ge wicht. Voor iedere geplaatste groep is er een beker als eerste prijs, er is een tweede en tweemaal een derde prijs, de prijzen bestaan uit medail les. Alle deelnemende judoka's ontvan gen een speciaal voor deze wedstrij den ontworpen prijs. In verband met het 25-jarige bestaan van sport instituut Neels wordt er een extra prijs voor alle deelnemende judo ka's uitgereikt. Judoka's die dus niet geplaatst wor den krijgen twee prijzen, ter herin nering aan het kampioenschap 1978 De geplaatste judoka's krijgen bo vendien een beker of medaille. De voorwedstrijden vinden tijdens de lesuren plaats. Van het totale aan tal van 700 leden die sportinstituut Neels telt, zijn er 150 uit Zevenhui zen. Sportschool Neels werd in no vember 1953 door Jack Neels opge richt die in juli 1952 uit Indonesië terugkeerde naar Nederland. Hoe hij er toe gekomen is om deze school op te richten? „Wel" zo ver telt Jack Neels, „in december 1945 ging ik als K.V. V.-er onder de wape nen en kreeg van begin 1946 tot ok tober 1947 in mijn militaire dienst tijd de opleiding van sportleraar, aanvankelijk in Nederland begon nen, maar in Indonesië voortgezet". In Indonesië bekwaamde hij zich verder in Jiu Jitsu en gaf daarin les in samenwerking met Dick Schilder die momenteel de Vle DAN heeft. (In oktober 1951 behaalde Neels de zwarte band Jiu Jitsu). Dat lesgeven in Indonesië vond niet alleen plaats aan militaire, maar ook Chinese leerlingen kreeg de heer Neels. In juli 1952 kwam Jack Neels terug naar Nederland waarna hij een jaar later de judoschool oprichtte in Den Haag. In januari 1961 werd de school verplaatst naar Voorburg,ter- wijl er in juli 1976 een vestiging van start ging in Zoetermeer. Ook Bleis wij k had duidelijk interesse in de ju- dosport en in september 1968 ging ook daar een school van de heer Neels van start. Tenslotte kwam daar de vestiging in Zevenhuizen bij in februari 1975, toen het Dorps huis gedeeltelijk in gebruik werd ge nomen. Intussen bekwaamde de heer Neels zich verder in de Judo-sport en werd opgeleid o.a. door de Japan ner Prof. Seiji MORIOKA Vle DAN van september 1962 tot en met sep tember 1965 samen met o.a. Jan v. d. Horst, leraar CIOS Vle DAN, rijksgediplomeerd leraar L.O/sport, Judo, Jiu Jitsu en Taekwon Do. Deze opleiding vond gedeeltelijk plaats in de ,,dojo"-zaal van Jan v.d. Horst in Utrecht en gedeeltelijk in Den Haag. Door de 3-jarige cursus bij Morioka was de heer Neels in staat het boek-te schrijven:,,Van witte Band tot Zesde Dan". 301 bladzijden met 920 foto's. Een lei draad voor judoka's en leraren. Het boek wordt zowel in Nederland als in België veel verkocht. Twee exem plaren van dit boek zijn aangeboden aan het Hoofdkwartier van de Ja panse BUDO BOND en naar aanlei ding van het boek in Japan gegra dueerd tot IVe DAN Judo en Jiu Jitsu. Vanaf 1972 worden de lessen in Den Haag, Voorburg en Bleiswijk gegeven door de compagnon van de heer Neels, de heer R.G. Leunis en in Zoetermeer en Zevenhuizen, door de heer J.A. Tjmmers. Over deze jeugdige Rijksgediplomeerde krachten is Jack Neels best te spre ken „Ze geven tot volle tevreden heid les". Zelf ben ik dikwijls bij de lessen aanwezig en regel ik het orga nisatorische, boekhoud-gedeelte en het examineren. Op de foto zien we de heer Neels in aktie met zijn vrouw. In de familie wordt de judo-sport niet zoveel beoefend, alleen een broer die bij de politie in Amster dam werkt, deze heeftdeeerstedan. Als Budoleraar beoefent Neels alle zelfverdedigingssporten de meeste takken worden ook in Zevenhuizen beoefend. Er is een speciale Budo- bond in Nederland, waarvan de leer lingen van sportschool Neels mees tal ook lid zijn. Welke leeftijd is nou geschikt om met Judo te be ginnen? vroegen we Neels. „Vanaf zes jaar en om het redelijk te leren, de zelfverdediging, moeten ze toch wel een 4 a 5 jaar deze sport beoefenen. Tenslotte de tijden waarop Sport school Neels in Zevenhuizen geo pend is: Iedere donderdagmiddag vanaf 15.45 uur voor de jeugd in de sporthal van Dorpshuis Swanla (les sen van 50 a 55 minuten). Van 19.00 tot 20.00 uur adsprirant junioren in de leeftijd van 13 tot 17 jaar. Om 20.00 uur senioren dames en heren en om 21.00 uur Jiu Jitsu dames en heren. Tae Kwon do vindt plaats op de vrij dagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Het dierbaarst bezit van uw Echte Bak ker.... Wat denkt u? Natuurlijk die dagelijkse pracht versgebakken broden! De bakker kan ze maar heel even vasthouden, elke morgen. Dan komen de schatgravers om hun kostelijke buit en de bakker is alles kwijt. Tot 's anderendaags.... Als zijn vakkennis en beroepstrots gezorgd hebben voor een verse brodenschat. Van onschatbare waarde. Want alleen z'n prijs kon nog beter. Wat u allemaal van de Horizon kunt verwachten, vertellen wij u graag als u bij ons langskomt Want zo'n prijs is toch zeker een regelrechte uitnodiging voor een uitgebreide kennismaking? Prijs af importeur, inclusief BTW Simca Dealer Zevenhuizen, Moerkapelle Nieuwerkerk a.d. IJssel en Bleiswijk zaterdag 28 oktober dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, tel. 01802- 1204 zondag 29 oktober dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerka pelle, tel. 01793-1687 zaterdag 4 november en zondag 5 november dokter R.P. Renssen, Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892-4085 DIERENARTS zaterdag 28 en zondag 29 oktober dokter J. Ham, Nieuwerkerk a.d. IJs sel, tel. 01803-2192 zaterdag en zondag 4/5 november W.J. Snel, Hennipdreef 3, Zevenhui zen, tel. 01802-2139 WIJKVERPLEEGKUNDIGEN 28 en 29 oktober zuster J. Slotboom, Nieuwerkerk a.d. IJssel, tel. 01803-2555 zaterdag en zondag 4/5 november zuster G. van Herk, tel. 01803-2555. (De weekeinddienst wijkverpleegkundigen gaat in vrijdagmiddag 17.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur)

Dorpskrant | 1978 | | pagina 6