De Onderlinge verzekert op kostprijs basis REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Tel.: 01802-2289 »n Noordeinde 17, Tel.: 01802-1653, waar ook de advertenties van Moerkapelle kunnen worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. Ie Jaargang nr. 13 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. november 1978 Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud-Verlaat en Moerkapelle. WINKELIERSAKTIE MIDDENSTAND MOERKAPELLE ST. NICOLAAS IS ER WEER! RUITERAVOND Sensationele aanbieding Speciaal voor Sinterklaas Dubbelalbum E.L.O. "Out of the Blue" van 27,50 voor slechts f. 15,90 speciaal voor de accordeon liefhebbers: Lp. 50 hits van de Kermisklanten geen f. 18,90 maar f. 15,90 Pracht 6-plaats album Shirley Bassey f. 39,90 Dorpsstr.29 Zevenhuizen ANTIEKHAL ZEVENHUIZEN Ruime en steeds wisselende keuze antieke meubelen, klokken en klein antiek. Tevens handgeschilderd Delfts blauw en Poly chrome (ook op bestelling) dagejijks geopend Jaap en Tea Crone FA. P. VISSER ZONEN VOOR AL UW ONDERHOUD VAN C.V. KETELS GEISERS EN GASBOILERS EN TEVENS HET ADRES VOOR AL UW SANITAIR EN LOODGIETERSWERK Voor het eerst weer, sinds enkele jaren wordt er in Moerkapelle een Sint Nicolaasaktie gehouden door de plaatselijke winkeliers. De aktie is van start gegaan op donderdag 16 november jl. en duurt tot en met woensdag 6 december a.s. De deelnemende winkeliers geven tijdens de aktie bij besteding van elke f. 2,50 een bon. Deze bonnen moeten voorzien van naam en adres wor den, waarna ze bij elke deelnemende winkel in de daarvoor bestemde bus gedeponeerd worden. Op woensdag 29 november a.s. en donderdag 7 december zal uit deze bonnen een trekking worden gehouden, waarbij als prijzen waardebon nen van f. 100,-, f. 50,-, f. 25,- en f. 10,- worden beschikbaar gesteld. Deze kunnen voor 31 december van dit jaar bij de deelnemende winke liers worden besteed. De trekkingslijsten zullen bij enkele winkeliers worden opgehangen ter wijl de waardebonnen kunnen worden opgehaald aan Dorpsstraat 32. Als de Dorpskrant verschijnt is Sint Nicolaas naar wij hopen, al in Moer kapelle een bezoek wezen brengen, waar hij de jeugd tot en met zeven jaar heeft ontvangen in het Dorpshuis. KNIBBEL "KNABBEL" KNUtSJE Het is het vierde huisje, aan de linkerzij, voor je 't weet ben j'er voorbij. Aan die (onduidelijke) aanduiding, wordt wat gedaan," aldus mevrouw Roodhuyzen. "Met de gemeente vindt overleg plaats voor de plaatsing van een bord op de hoek van de Knibbelweg /Noordelijke Dwarsweg". Vorige week was het één jaar gele den, dat de Knabbelfarm in zijn huidige vorm, werd geopend. Daar voor vond al gedurende 2 jaar huis verkoop plaats. Een leuke winkel, waarin niet alleen dierenvoeders en medicijnen ver krijgbaar zijn, maar ook levende ha ve. Cavia's, hamsters, konijnen, kip pen en talloze vogelsoorten. Ook geiten, doch die vindt men uiter aard niet in de winkel. De winkel beslaag een oppervlakte van ca. 90 m Verder vindt men tal van andere benodigdheden voor de die ren op de Knabbelfarm, hondeman den, poezemanden, kooitjes voor al lerhande soorten dieren en ga zo maar door. Kijk maar niet naar de rommel", meent de heer Roodhuyzen, bij een bezoek aan "zijn" farm. Hij vertelt welke plannen hij nog heeft, maar waar hij haast niet aan toekomt vanwege tijdgebrek. Vol trots toont N zijn nieuwe aanhangwagen, waarmee hij de "boer" op hoopt te gaan (want hij was nog maar net be zorgd). Roodhuyzen vertelt dat er ook wel een stuk idealisma in het werk van hem en zijn vrouw zit, omdat de kleinhandel duidelijk 9een vetpot is. De zoon en de doch- ,er helpen in het weekeinde en 's a- vonds een handje mee zodat het een 3ardig familiebedrijfje is. Of Roodhuyzen altijd al een zaak in dieren en dierenbenodigdheden beeft gehad? "Welnee", zo vertelt 'i vroeger zat ik in de commissie- andel en was vertegenwoordiger °a- in medicijnen voor dieren". 06 commissiehandel heeft de heer Roodhuyzen nog steeds, want op de nieuwe aanhangwagen komt te staan:"Roodhuyzen agenturen en commissiehandel, voor ieder die le vende have heeft". Bij de rondleiding op het bedrijf zien we een tweehonderdtal konij nen in een schuur, wat vroeger een varkensmesterij was, Roodhuyzen vertelt daarover dat het niet alleen dieren voor de slacht en verkoop zijn, maar dat op een aantal ervan nieuwe medicijnen worden beproefd De medicijnen zijn dan uiteraard al door de fabriek uitgeprobeerd, doch de heer Roodhuyzen neemt het ze kere voor het onzekere en test ze zelf nog eens. In een andere schuur, die eraan ge bouwd is, treffen we half/fabrika ten kooien aan. Deze worden door de familie Roodhuyzen voor ge bruik gereed gemaakt. O.a. gespo ten enz. Ook tentoonstellingskooi tjes, die voor export naar Duitsland gereed staan. Deze kooien zijn be stemd voor de groothandel. Door het "nog niet helemaal op orde zijnde magazijn komen we in een ruimte waar vogels "gekweekt" wor den. Allerhande rassen en soorten zijn hier in kleine en grote kooien ondergebracht een kleur- en fleur- rijk geheel. Hier worden diverse vo gels gekweekt een duidelijk bewijs hiervan zijn de eitjes die de heer Sint Nicolaas is in Zevenhuizen aan gekomen. Begeleid door de ruiters van de Eendrachtruiters, ruiters van de ponyclub en voorafgegaan door het fanfarecorps De Kleine Trom petter, deed de goedheiligman za terdag jl. ook zijn intrede in Zeven huizen. Door burgemeester A. v. 't Verlaat werd de Sint, omringd door een menigte Zwarte Pieten, een har telijk welkom bereid op het ge meentehuis, waarheen Sint zich met moeite een weg baande, zo dicht was de menigte kinderen (en ouders) om vooral toch geen glimp van de Sint te missen. Ook mevr. Van 't Verlaat was ge tuige van de ontvangst evenals de vertegenwoordiger van de Midden stand, de heer A. Rodenburg. Nadat onder muzikale begeleiding van "De Kleine Trompetter" een aantal Sint Nicolaasliederen ten gehore waren gebracht zette de stoet zich in be weging om de Dorpsstraat in te gaan. Sint Nicolaas die toch al niet zo goed kon zien werd bijna onder de voet gelopen. Aan de kinderen werd rijkelijk strooigoed uitgedeeld terwijl de "surprise" Piet, bekneld door een heblustige menigte, waardebonnen uitdeelde. Het werd een zware voettocht voor de Sint door de Dorpsstraat, die zich op uitstekende wijze van zijn taak kweet, doch, belemmerd door de aanzienlijke hoeveelheid jeugd haast niet in de gelegenheid was, om zich de winkels "in" te begeven. Desondanks- was het niet alleen voor de jeugd een uitermate gezelli ge middag- maar in het bijzonder voor de winkels, die even een storm loop publiek te verwerken kregen. De waardebonnen kunnen worden ingeleverd vanaf zaterdag 2 decem ber a.s. t/m 5 december a.s. De Dorpsstraat zal ter gelegenheid van Sint Nicolaas vanaf maandag 27 november 's-avonds feestelijk ver licht zijn. OPSTAL/INBOEDEL VERZEKERING zeer goede voorwaarden, waarin o.a. waterschade, diefstal, vanda lisme, afpersing, enz. enz. vlotte en couUa|e_schaderegeling. gunstige tarieven ook voor landbouw- risico's, houten gebouwen, rieten daken, industriële risi co's. enkele premievoorbeelden: woonhuis, steen met harde dekking 0,80 per mil. inboedel in deze 1,25 per mil. deze premies worden dit jaar niet verhoogd. t op verzoek zenden wij U uitgebreide documentatie De Onderlinge is een vertrouwd adres voor al Uw verzekeringen. O.B.M. NIEUWERKERK A/D IJSSEL EN OM STREKEN Ass. adv. J. G. van Vliet Groeneweg 14, 2761 DD Zevenhuizen. Tel. 01802-1671, ook 's avonds. Roodhuyzen laat zien in een broed- nestje. Tja en dan is alles bekeken op de Knabbelfarm. De grote herdershond die als waakhond fungeert van het bedrijf, overstemt luid ons afscheid. DORPSDAG Een Amerikaanse organisatie wil in Zevenhuizen een DORPSDAG hou den. Hoe, wanneer en welke plaats wordt besproken in het Dorpshuis a.s. maandagavond 27 november aanvang 20.00 uur. De Stichting Institute of Cultural Affairs, die hierover met bestuur ders van verenigingen uit Zevenhui zen van gedachte wil wisselen, is een instelling van algemeen nut, die zich richt op het menselijk aspect in de ontwikkeling van de samenleving Zij is georganiseerd als een federatie van landelijke autonome instellin gen. Haar werk wordt gesteund door overheden, particuliere instellingen, kerken en belangstellenden. Wat een Dorpsdag precies inhoudt kan men dus a.s. maandagavond in het Dorpshuis vernemen. Het traditionele Ruiterbal van de Landelijke rijvereniging en pony club "De Eendrachtruiters" van Ze venhuizen en omstreken, wordt weer gehouden op de feestelijke Ruiteravond die op zaterdag 25 no vember a.s. zal plaatsvinden in Ho tel Vos, aanvang 20.00 uur. Na een welkomstlied door de pony- ruiters en een welkomstwoord door de voorzitter presenteert het "Hob by theater" uit Gouda met Ben v. Wingerden en Piet v.d. Berg de dol le komedie „Hoe ouder hoe gekker' In de pauze wordt een grote verlo ting gehouden en tenslotte het fa meuze Ruiterbal, verzorgd door het duo Piet v.d. Engel. Kaarten zijn zover de voorraad strekt aan de zaal verkrijgbaar. RAPSODÏ iqwaxqw II Dorpsstraat 142 Tel. 01802 - 1594 Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen (Z.H.) - Tel. 01802 -1206

Dorpskrant | 1978 | | pagina 1