ZEVENHUIZERPLAS OPGELEVERD T drukkerij elgensma dorpsstrcaf'62a zevenhuizen (zK) ofeet zeefdruk 01802-2289 Garage fTan der Knijff „DE WIJNRANK" KOFFIEBAR Slijterij- Wijnhandel INGANG NAAST DE SPAR DE TWEEDE TREE VAN ONDEREN V.O.O. voor het voetlicht Het adres voor handel en reparatie van: Personenauto' Bedrijfsauto's Land- en tuinbouw Tractoren Machine voor de groenvoorziening Hydraulische slangen Bredeweg 31, Moerkapelle, Tel.01793-1728 Ook aan een lange winter komt een eind Het is lente voor U het weet. Denk alvast aan Uw meubelen die gestoffeerd moeten worden. Wij tonen U graag onze mooie kollektie MEUBELSTOFFEN. Ook TAPIJTEN en GORDIJNEN te kust en te keur. Van de goedkope populaire gordijnen tot de meer aparte merken zoals: Gardisette, Ado, Hatema en Ploeg is de keuze overweldigend groot VLOERBEDEKKING: ook hiervan is de kollektie weer geheel vernieuwd. Denk ook eens aan een WOLLEN- of KATOENEN tapijt voor de slaapkamer. De prijzen zijn lager dan U denkt Verder prachtige BERBERSenBLOEM- TAPIJTEN Wij hebben al een mooi WOL BLOEM TAPIJT voor 1 98," per meter, 400 breed. PARADE TAPIJT 100% wol normale prijs 275,-- nu 229,-- GRATIS GELEGD. Keiler Pils pijpjes van 8,95 voor 7,95 Keiler Pils 1/2 liters van 10,95 voor 9,95 Heineken Pils pijpjes van voor 12,98 Cooymans advocaat van 6,95 voor 5,95 Cooymans Bessenjenever van 11,95 voor 10,95 Korenaer jonge jenever van 12,45 voor 11,45 Light Brigade Schotse Whisky van 12,45 voor 11,45 Cooymans Vieux van 13,95 voor 12,75 Caveau Pless is 77 van 2 flessen voor 7,95 A.s. zaterdag 10 maart vindt er in het Hervormd Centrum in Zevenhuizen een ontmoeting plaats tussen teams van Koffie bar uit de regio, tijdens een zgn. "Koffiebardag". De dag is als studie dag en praatdag bedoeld over een Bijbels the ma. Op 16 maart a.s. is er weer een "open" avond voor iedereen bij de Koffiebar ,t Praethuus in het Hervormd Centrum. Nico Raadgever komt een inleiding houden. De jeugd vanaf 15 jaar is van harte welkom. Aanvang 20.00 uur. De Plattelandsjongeren afd. Zuidpias (Moordrecht, Wad- dinxveen en Zevenhuizen) houden vrijdagavond 30 maart a.s. hun jaarlijkse feestavond, in Hotel Vos. De avond wordt gevuld met een alleraardigst blijspel in drie bedrijven "Hartjes aan het spit", ledereen is van harte welkom op deze avond, doch omdat men andere jaren twee avonden feest vierde, verwacht men een enorme toeloop op deze éne avond. Haast U met kaarten.Toegangsbewijzenzijn in voorverkoop verkrijgbaar bij het bestuur waarvan het Ze- venhuizense adres is: Jolanda v.d. Broek, Eendrachtsweg 28, Tel. 1236. De vereniging voor Openbaar Onderwijs, afdeling Zevenhuizen houdt dit jaar voor haar leden op vrijdag 9 en zaterdag 10 maart a.s. haar propaganda-feestavonden. De eerste avond is georganiseerd met de zustervereniging in Bleis- wijk, dcch vindt evenals de tweede avond in Het Dorpshuls plaats. Beide avonden wordt een blijspel van P.Joh. Zonruiter opgevoerd ni. "De tweede tree van onderen" en handelt over een erfeniskwestie. Het stuk staat onder regie van Harry de Jong. Het beloven ko mische verwikkelingen te worden, met evenveel spannende momen ten, als vermakelijke, in een weer zien van familieleden najaren. Alle leden zijn op één van beide propaganda-feestavonden van harte welkom om met elkaar mee te genieten van dit blijspel en na afloop gezellig samenzijn met bal, op de eerste avond met muziek van "De Mixers" en de tweede avond van "Het moonlight Kwartet". De Bruine zaal is om 19.30 uur open en de voorstelling begint om 20.00 uur. Dorpsstraat 186, Zevenhuizen, Tel. 01802-1251 Bestellingen per telefoon worden iedere dag bezorgd. Aanbiedingen geldig van 9 maart t/m 23 maart Vorige week donderdagmiddag werd de Zevenhuizerplas opge leverd door de dienst Gemeente werken Rotterdam. Aannemer was de firma Van Oord uit Werkendam. In een grote tent achter de voormalige boerderij aan de Vlietkade 11 in Oud- Verlaat, waar het recreatieschap De Rottemeren haar kantoor heeft, werden genodigden ontvangen en welkom geheten door ir. J. Aar- noudse van Gemeentewerken Rotterdam, die vertelde dat het bestek 55 miljoen bedroeg terwijl er drie opdrachtgevers waren voor de aanleg van de Zevenhuizerplas, te weten het recreatieschap "De Rottemeren", de gemeenten Ca- pelle a.d. IJssel en Rotterdam. Met het graven van de Zevenhuizerplas werden drie gemeenten gemoeid, nl. Zevenhuizen, Capelle a.d. IJs sel en Rotterdam. Het werk werd op 9 april 1973 begonnen. Het budget dat voor de aanleg van de Plas was uitgetrokken is toerei kend geweest. Ir. Aarnoudse ver telde dat de werkzaamheden op Zevenhuizens grondgebied plaatsvonden en stelde dat Zeven huizen wel de lasten maar niet de lusten van de Plas kreeg. Later kwam hij op de relatie met Zevenhuizens burgemeester A. v. 't Verlaat terug, zo zei spreker, die stelde dat het een moeilijke doch prettige relatie was. Burgemeester A. v. 't. Verlaat haakte hier later op in, hij stond wel niet op de lijst van officiële sprekers maar stelde in een korte toespraak dat de buurt schap Oud-Verlaat veel hinder heeft ondervonden van de aanleg van de Zevenhuizerplas en dat veel boeren hun land hiervoor hebben moeten afstaan. Namens het re creatieschap sprak de voorzitter gedeputeerde drs. J. Borgman die sedert 11/2 jaar de voorzittersha mer bij het recreatieschap han teert. Omdat hij nog maar zo kort aan het recreatieschap verbonden is kon hij niet bogen op belevenis sen door hem meegemaakt doch had alles wel na kunnen slaan. Hij stelde dat de Plas wel geschikt is voor de kleinere tak van de watersport en vertelde over de oeverinrichting van de Plas, wélke nog ongeveer 11/2 jaar zal vergen. 6 miljoen gulden mag dat kosten. Hij deelde mede dat er een werkgroep is gevormd die de oeverinrichting zal verzorgen, waardoor de Plas over 2 jaar gebruiksklaar is. Naast de oeverin richting moet er ook een oeverbe scherming komen, omdat de ver wachting is dat heel wat recrean ten naar de Plas zullen komen, die in het midden wel erg diep is 25 meter nl. Drs. Borgman sprak over de gedachte binnen het recreatie schap om de Plas te "verontdie- pen", met slib uit de Rottemeren. Gesprekken zijn daarover al ge voerd met het hoogheemraad schap Schieland, maar daar er een aanzienlijke som geld mee ge moeid is, zal er ook met C.R.M. overleg moeten worden gepleegd. Dit verontdiepen is nog maar een gedachte. Andere plannetjes om bij de Zevenhuizerplas te komen zijn bruggetjes over de Rotte, voor fietsers, bij Ommoord. De capaci teit van de Plas is'afhankelijk van de inrichting, een jaarbezoek van honderdduizenden recreanten moet kunnen worden geherbergd. Hij was verheugd dat de opleve ring binnen de geplande tijd kon plaatsvinden. Wethouder mr. H. Mentink van Rotterdam vertelde dat eind maart de eerste paal de grond ingaat in de woonwijk Zevenkamp, eens Zevenhuizens grondgebied, waarvoor onze bur gemeester werd uitgenodigd. De huizen worden gebouwd op een onderlaag van Zevenhuizer Plas, namelijk op zand ervan. Wet houder Mentink vertelde dat er 6500 woningen worden gebouwd in "De Zevenkamp" en 4200 in Centrum Oost. De gemeente Rot terdam heeft nog steeds een wachtlijst met 20.000 woningzoe kenden. De heer H. J. Verwoerd van Stadsontwikkeling Capelle. a.d. IJssel feliciteerde directie en aannemer, en vertelde dat de uitvoering van het werk niet zonder horten en stoten was verlopen. Met een handdruk aan de aannemer, ir. Van der Houdt, directeur van Van Oord uit Wer kendam en een toast met alle aanwezigen verklaarde ir. Aar noudse het werk aan de Plas officiéél opgeleverd. Uitvoerig had de heer Aarnoudse hieraan voorafgaand stil gestaan bij de werkzaamheden rond en tijdens de aanleg van de Plas en stelde dat de samenwerking bij zonder prettig is verlopen-. Hij betreurde het feit dat er een aantal mensen door de aanleg van de Plas moesten weggejaagd. Burge meester A. v. 't Verlaat kwam hierna aan het woord en stelde dat de problemen rond de Zevenkamp in goede relatie zijn opgelost, doch benadrukte het feit dat het gemeente bestuur hiervoor nooit heeft staan dansen. Graag zou spreker de gemeente Capelle a.d. IJssel en het recreatieschap zien toegetreden. Voorts pleitte hij voor een goede ontsluiting van de Plas, met toegangs, aan- en afvoerwe- gen naast of buiten de bestaande wegen van Oud-Verlaat. Ir. Van der Houdt, noemde het een belangrijke dag en was trots betrokken te zijn bij dit werk. Hij bracht hulde aan de mensen diezo Creatief zijn geweest in het verle den om met het idee van een Plas op de proppen te komen. Dank zegde hij voorde gunning en hoopte op continuering in het Rijnmondgebied. Hij stelde dat een werk dat 6V2 jaar duurt, zelden voorkomt. Door ontwerpers en voorbereiders en begeleiders is het een werk geweest waarmee 20% van hun leven is gemoeid geweest. Als cadeautje van Van Oord stelde hij drie niet meer zo jonge bomen in het vooruitzicht die bij de Plas kunnen worden geplant, ter nage dachtenis aan de drie opdrachtge vers -Capelle a.d. IJssel, Rotter dam en het recreatieschap-. Een bustocht voerde het gezel schap hierna naar de gebieden waarop het zand van de Plas is terechtgekomen en die thans al woningen in aanbouw hebben - Schollevaar en Centrum Oost. De rondrit begon met de Zevenkamp, waar alleen nog maar een geasfal teerde weg ligt, doch waaop 30 maart dé eerste paal voor de woningbouw de grond in zal gaan. Tenslotte vond na de film over de aanleg van de Plas "zand erover" nog een gezellig borreluurtje plaats.

Dorpskrant | 1979 | | pagina 5