Gemeente Zevenhuizen ALARMERING POLITIE Het gemeentebestuur van Zevenhuizen heeft besloten na overleg met de uitgever van dit blad gemeentelijke mededelingen, bekendmakingen en informaties met ingang van deze editie zoveel mogelijk in dit blad op te nemen. Het betreft hier een proef, die zich voorlopig uitstrekt tot 1980. Gedurende deze proefperiode zal - behoudens in bijzondere gevallen- het gemeentelijk voorlichtings blad "Contact" niet verschijnen. Tot deze beslissing is het gemeentebestuur gekomen, omdat zij van mening is, dat via dit blad een meer aktuele berichtgeving gewaarborgd is. BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS Uit de Raad 01803 - 4444 Wijziging telefoonnummer brandweer Oud Verlaat 1204 (Ensing en Van Bruggen 1204 (Ensing) 1783 (Van Bruggen) PERSONEEL Collecteplan 2e kwartaal 1979 De gemeenteraad heeft vanaf december 1978 onder meer de volgende besluiten genomen: Namens de gemeente hebben drie personen zitting in het bestuur van de Stichting Dorpshuis. Van één dezer leden, de heer F. van Harten, is bericht ontvangen, dat hij zijn bestuursfunctie wenst neer te leggen, daar hij deze niet verenig baar acht met het raadslidmaat schap. Ter voorziening in de hierdoor ontstane vakature is de heer M. Aaldering benoemd. Voor het gebied nabij de Rotteka- de is het besluit genomen dat een wijziging van het bestemmings plan "Landelijk Gebied" wordt voorbereid in verband met het ontwerpen van een nieuw wegtra- cé. De jaarstukken van gemeentelijk grondbedrijf over 1977 werden voorlopig vastgelegd. Tevens werd na uitvoerige discus sie de gemeentebegroting voor het grondbedrijf 1979 vastgesteld. Besloten is voor de afsluiting van de toestellenberging in het gym- nastiekgebouw aan de Dorps straat gelden beschikbaar te stel len. Tevens werd na uitvoerige discus sie de gemeentebegroting en de begroting voor het grondbedrijf 1979 vastgesteld. Op een verzoek om vergoeding van de gemaakte kosten van aansluiting op de openbare riole ring in de Dorpsstraat werd afwij zend beschikt. Vastgesteld werd de 14e wijziging van de bouwverordening, welke wijziging een aanpassing inhield aan de nieuwe gas-installatievoor- schriften en aan de eisen inzake warmte-isolatie. Een beroepsschrift van mevrouw M. Tergau-Goudman tegen het weigeren van een bouwvergun ning voor een nood-paardenstal werd ongegrond verklaard. Aan de Jeugdcentrale der Her vormde Kerk is een subsidie van 2.500,-- verleend voor de in 1978 verrichtte aktiviteiten. Het getal wekelijkse lesuren het welk in 1979 vakonderwijs zal worden gegeven aan de openbare lagere school is vastgesteld op 19/ii uur, terwijl het bedrag per leerling werd vastgesteld op 318,14 voor genoemd jaar. De exploitatievergoedingen over 1978 aan de bijzondere lagere en kleuterscholen werden voorlopig vastgesteld. Aan de school "De Eendragt" werd medewerking verleend voor de aanschaffing van cassette recorders met bijbehorende cas settes. Voor het woonrijpmaken van het terrein om en nabij het Hogeland werden de benodigde gelden be schikbaar gesteld. Ten behoeve van het Dorpshuis Swanla werden gelden beschik baar gesteld voor de aanschaf van o.a. een tweetal koepels voor de zuurstoftoevoer, een trampoline en een filmdoek en de verbetering van de opbergmogelijkheden. Er werd besloten gelden beschik baar te stellen voor het aanbren gen van verlichting langs de Molenweg vanaf het Noordeinde tot en met de bocht in deze weg. De ongeveer 10 jaar oude trekker met kar zal worden vervangen daar zij als versleten kan worden aan gemerkt. Besloten werd gelden beschikbaar te stellen voor het treffen van enige voorzieningen ten behoeve van de gemeentesecretarie. Zo zal onder meer een spreekkamer voor de afdeling sociale zaken worden gecreëerd alsmede een informa tieruimte voor de raadsleden. Aan de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. werd een bijdrage ver strekt in de kosten van aanschaf fing van een beademingspop. De in de "Verordening inzake subsidiëring plaatselijke vereni gingen in de gemeente Zevenhui zen" voor 1978 genoemde percen tages en bedragen zullen ook voor 1979 worden gehanteerd. Sedert 1 februari 1979 beschikt het district Den Haag van de Rijkspolitie (als eerste district in Nederland) over het systeem van de automatische telefonische doorkoppeling (afgekort A.T.D.) tussen de verschillende groeps- en postbureaus en de centrale meldkamer in Leiderdorp. De gemeente Zevenhuizen is gelegen binnen dit district en kan derhalve over de A.T.D. beschikken. Dit houdt in, dat met ingang van genoemde datum alle politie-alarmnummers komen te vervallen. Dag en nacht dient thans het groepsbureau te Nieuwerkerk aan den IJssel te worden gebeld. Van acht uur 's-ochtends (08.00 uur) tot zes uur 's-avonds (18.00 uur) wordt de telefoon op het groepsbureau te Nieuwerkerk aan den IJssel beantwoord. Buiten deze tijden wordt automatisch doorgekoppeld naar Leiderdorp. Dit maakt echter voor de inwoners van Zevenhuizen geen verschil, omdat de surveillancewagens te allen tijde per mobilofoon kunnen worden opgeroepen. •V Zoals u wellicht hebt bemerkt, zijn de telefoonnummers in het buurtschap Oud Verlaat op enkele uitzonderingen na allen gewijzigd. Dit heeft tot gevolg gehad dat ook de alarmnummers voor de brandweer in Oud Verlaat zijn gewijzigd. Bij brand in Oud Verlaatdientuhetvolgende nummer te draaien: 010 - 55.05.19 b.g.g. 010 - 55.04.21 Of 010 - 55.02.60 BRANDWEER "DORP" 1444 BRANDWEER "OUD VERLAAT" 010 - 55.05.19 b.g.g. 010 - 55.04.21 010 - 55.02.60 POLITIE ARTSEN tot 31 maart 1979 vanaf 1 april 1979 DIERENARTS GEMEENTEHUIS 01803 - 4444 2139 1644 Met het Staatsbedrijf der P.T.T. zal een nieuwe huurovereenkomst worden aangegaan voor het post kantoor met woning Dorpsstraat 152/154. Er zullen zodanige verkeersmaat regelen worden getroffen, dat het verkeer op het traject Burg. Boer- straat - Schielandsingel - Weth. Kreftlaan voorrang heeft op de wegen, die daarop uitkomen. Een beroepschrift van de heer J. Boom tegen het weigeren van een bouwvergunning voor een paar denstal werd -na in eerste instantie te zijn aangehouden- ongegrond verklaard. De Lozingsverordening werd aan een wijziging onderworpen ten gevolge van een aanpassing aan nieuwe ontwikkelingen. Daarbij is ook rekening gehouden met richt lijnen van de Europese Gemeen schap. Besloten is een nieuwe vrachtauto aan te schaffen, daar de huidige auto te veel gebreken gaat verto nen. Aan de "Werkgroep Buitenlandse Werknemers" is een voorschot subsidie beschikbaar gesteld van 950,— in afwachting van een definitieve beslissing op een daar toe strekkend verzoek. Bij de Dienst van Gemeentewerken kan worden geplaatst een "WERKMAN" in algemene dienst. Deze funktie houdt in het verrichten van alle voorkomende werkzaamheden bij de buitendienst van gemeentewerken. Enige ervaring strekt daarbij tot aanbeveling. Het salaris zal nader worden overeengekomen. Sollicitaties worden ingewacht binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en dienen te worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, 2761 AA Zevenhuizen. AGENDA maandag 2 april 1979 Vergadering Commissie Financiën, Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Algemene Zaken dinsdag 3 april 1979 Vergadering Commissie Openbare Werken en Bedrijven donderdag 5 april 1979 Vergadering Commissie Onderwijs en Welzijn Aanvang der vergaderingen n.m. 7.30 uur AANMELDING VAN LEERLINGEN OPENBARE SCHOOL VOOR BASISONDERWIJS 't REIGERBOS" Op donderdag 29 maart a.s. bestaat er gelegenheid tot inschrijving van leerlingen voor de openbare school voor basisonderwijs 't Reigerbos" aan de Lente nr. 3. Op genoemde data houdt het hoofd der school, de heer N. Dirkzwager, van 09.00 - 10.00 uur zitting om de leerlingen in te schrijven. INSCHRIJVING KLEUTERS OPENBARE KLEUTERSCHOOL Kleuters die binnenkort vier jaar worden, kunnen weer worden aangemeld voor het schooljaar '79-'80. Aanmelding: op maandagmorgen of vrijdagmiddag. In verband met de nieuwe groepenindeling wordt u verzocht dit vóór 1 mei 1979 te doen. Op maandag 2 april organiseren de leidsters een informatieavond. Deze vindt plaats in de ontmoetingsruimte van het nieuwe kleuterschoolgebouw aan het Zaagmolenpad en begint 8 uur 's- avonds. ledereen die hiervoor belangstelling heeft, is van harte welkom. Het collecteplan voor het tweede kwartaal 1979 ziet er als volgt uit: 26 maart - 1 april 2 april - 8 april 23 april - 29 april 30 april - 6 mei 7 mei - 13 mei 14 mei - 20 mei 21 mei - 3 juni 4 juni - 10 juni 11 juni - 24 juni 25 juni - 1 juli Emmabloem Hartstichting Astma Sa kor A.V.O. Int. Hulpverlening Ned. Rode Kruis Alcoholismebestrijding NCA Prins Bernhard Fonds Sonnevanck en Zonnegloren

Dorpskrant | 1979 | | pagina 2