Z.T.T.C. overtuigd winneet DE MILJOENSTE DOOS JAFFA's Garage Tvan der Knijff Ernst de Vogel, Gerard Zweere en Erik Hammega alle drie in Z.T.T.C.-2, wonnen vorige week varl Reeuwijk-1. i Ernst won twee sets en Gerard en Erik beide driel Door de dubbel te verliezen kwam de stand op 8-2.I Voorzitter Hermans kon ditteam daarna de kampioensl bloemen voor het behalen van het kampioenschap inl de tweede klasse overhandigen. De promotie naar de eerste klas was een feit. Machines voor groenvoorziening Slijpen van Maaikooien en ondermessen Bredeweg 31 Tel. 01793-1728 Moerkapelle Wegens emigratie te koo Datsun 1200 Coupé (dec. '74J Diepvrieskist (250 liter) Koelkast Bij het distributiecentrum van De Spar, A.J.M. van Well b.v. op het industrieterrein, heerste er woensdagmiddag jl. een feestelijke stemming. Er werd champagne geschonken door de heer A. Kooy, omdat deze in opdracht van De Spar bij Jaffa Board (importeur) de miljoen ste doos sinaasappels, bij de Spar kon afleveren. Het gaat hier om een bepaald soort Jaffa sinaasappel die zeer geliefd is bij het Nederlandse publiek en waarvan er een onvoorstelbaar grote oogst jaarlijks vanuit Israël over de gehele wereld wordt verspreid. Deze zgn. Shaumoiti's zijn bijzonder lekker en kunnen zowel uit de hand als geperst geconsumeerd worden. Het is nog nooit gebeurd dat er een miljoen dozen in een seizoen zijn omgezet. Een buitengewo ne bijzonderheid is het nu bovendien dat het nog zo vroeg in het seizoen gebeurt, omdat de sinaasappeloogst nog maar een paar maanden aan de gang is. De partij sinaasappels, afge leverd door de fa. A. Kooy b.v. uit Barendrecht die de citrus vruchten altijd voor Spar Ze venhuizen inkoopt, zal weer zoals gebruikelijk over alle 78 Spar winkelvestigingen in de regio worden uitgedeeld. Twee van de dozen, van de partij v. aarbij zich de miljoenste doos bevond, gingen naar het bejaardentehuis De Zevenster, waar directrice mej. Staal ze verrast in ontvangst nam. De heer A. Lelieveld, hoofd van de afdeling inkoop buitenlands vers fruit en verse groenten, vergezelde de heren Van Well en Kooy, terwijl mej. Leen- houts, die net over de gang liep met de heer Hoogeveen, ook wel bereid was om even te poseren voor de Dorpskrant. Marri Krijgsman is iemand die altijd vol met plannetjes zit, alleen heeft ze niet altijd tijd om ze uit te voeren. Na in het verleden enkele malen mee te hebben gewerkt aan de orga nisatie van bazars ten behoeve van de Hervormde Kerk wil ze nu op Ko ninginnedag iets organiseren waar van de opbrengst eveneens ten goe de komt aan de Hervormde Kerk. In het Hervormd Centrum wil ze een expositie inrichten van produkten van handnijverheid, schilderstukjes, al of niet ingelijste borduurwerken, kortom stukjes creativiteit door de inwoners van Zevenhuizen ontwik keld. Graag zou ze contact willen hebben met mensen die zu Ike objec ten hebben en ze in bruikleen af willen staan voor de expositie. Marri stelt een aantal foto's ten toon, met lijst en zonder lijst, o.a. van oud- Zevenhuizen en het Zevenhuizen van nu. Van de dingen die te koop zijn zal een gedeelte van de opbrengst ten goede komen aan de Hervormde Kerk. Verder wil ze nog op Koninginnedag foto's maken "in het bruin", eventu eel met hele gezinnen, of in kleur, tegen een antieke achtergrond, met antiek meubilair b.v. Mensen die een bijdrage willen leve ren in welke vorm dan ook, een pro- dukt van handnijverheid willen to nen, kunnen contact met Marri Krijgsman opnemen via tel. 1438. Ongetwijfeld kent u haar! Voor wie haar niet kent, of niet zo goed en een beetje geïnteresseerd is in haar doen en laten van vroeger en nu volgt hier zomaar een leuk interviewtje met haar. Een oude bekende dus, geboren en getogen in Zevenhuizen, aan de Wollefoppenweg, van waar ze elke dag op de fiets richting Rotterdam een middelbare schoolopleiding volgde. De wens van Marri's moeder dat ze handwerkonderwijzeres zou worden, ging niet in vervulling, ze ging op kantoor een administratieve functie vervullen. Van een meelmo- len in Terbregge naar een druk ver zekeringskantoor was een hele stap en verlegen als Marri was in die tijd, kostte de omgang met de anderen wel inspanning. In de avonduren be haalde ze het steno-diploma en kon toen een baan aannemen als secre taresse op een klein kantoor. In die tijd was het "in" om op een scooter te rijden, aan welke rage Marri ook en thousiast meedeed. Zo verliepen er jaren. Ook het enqueteren leek haar wel een aantrekkelijke aangelegenheid, wat ze ijverig ging doen bij de Stich ting Statistiek. Toen ze inspectrice werd, is ze ermee gestopt en in de fotozaak van haar broer inde Alexan- derpoldereen handje meegaan hel pen. Het fotograferen lag haar wel en in de avonduren begon ze al op beperkte schaal met het maken van portret-foto's. Toen haar broerging emigreren durf de Marri de grote stap nog niet aan om van de fotografie een bestaan te maken. Dus zag Marri om naar éen andere baan, die gestalte kreeg als receptioniste van een bejaarden tehuis. Ze had het er best naar haar zin. Nog beter, later na verloop van een aantal jaren op een administratie van een Pedagogische Academie vlak aan ze. Intussen had Marri ook in haar vrije uren niet stilgezeten en een klantenkring opgebouwd voor portretfoto's en fotoreportages. Ook wisten toen al velen de weg naar haar huis in de Korenstraat te vinden. Zo'n vijftal jaren geleden, begon ze met het inlijsten van schilderijtjes, borduurwerken enz. Omdat ze steeds meer opdrachten kreeg, be sloot ze twee jaar geleden de "pijp aan Maarten" te geven en het vrije leven in te gaan, wat inhield "geen vast inkomen meer". Afwachten en duimen draaien deed ze in geen geval. Door het leveren van vakwerk met uitstekend materiaal hebben ve len haar leren kennen als een vrouw die weet wat ze wil, maar waar zeker mee te praten valt. Ook leuke ideeën en artistieke invallen heeft ze Twee middagen is ze beslist thuis, om op drachten aan te nemen en uiteraard vaak ertussen door, maar twee mid dagen vast.Ook al moet ze dan weg dan is er wel een vriendin te vinden die op het huis met de telefoon wil passen. Of die druk gaat? Ontzettend, terwijl we samen zitten te praten gaat onophoudelijk de tele foon. Ook een telefoontje van een meneer die een automatische tele- foonbeantwoorder ten verkoop aan biedt. "Nee, voorlopig nog niet, maar misschien over een half jaar" meent Marri. Wat ze nou het leukst vindt van haar beroep? "Nou kijk, het vrij zijn hè, het niet gebonden, wel aan afspraken maar zelf je tijd in te delen, terwijl het omgaan met mensen me erg aan spreekt". (Dat kan ze goed). Naast het maken van portretfoto's aan huis, vindt ze het maken van schoolfoto's ook leuk. Was ze vroe ger wat aan de dure kant, nu kan ze best concurreren. De schoolfoto's die ze pas zag, daar van was de omslag mooier als de foto's. Of ze nog hobby's heeft? "In de avonduren ben ik ook nog studie-adviseuse, d.w.z. il help en begeleid cursisten bij het kiezen van een geschikte opleiding betreffende bepaalde communicatietechnieken. Al met al geen 40-urige werkweek, maar alles wel even met veel plezier". NOG EVEN HELEMAAL LOS VAN HET OFFICIEUZE PROGRAMMA VOOR KONINGINGEDAG WORDT DE AANDACHT VAN ALLE ZEVENHUIZENAREN GE VRAAGD VOOR HET VOLGENDE Voor het welslagen van het Ko- ninginnefeest, maar bovenal voor de aktie voor een jongenstehuis voor Pelatos wordt de deelname gevraagd van iedere inwoner van onze gemeente, van klein tot groot. ATTENTIE Voorafgaand aan Koninginnedag zal er op zaterdag 21 april (buiten gewoon slechte weersomstandig heden buiten beschouwing latend een LOTENAKTIE GEHOUDEN Met een geluidswagen wordt in de vroege morgenuren begonnen met de buurtschap Oud-Verlaat, waar de inwoners worden opge roepen LOTEN te kopen. 6000 lo ten moeten op die zaterdag wor den verkocht. En dat zal echt wel lukken, tenminste, als iedereen meewerkt. Een dertigtal jongelui begeleiden de geluidswagen en een aantal andere wagens die reklame voor de aktie zullen maken, zodat het geheel beslist niet onopgemerkt voorbij zal gaan Is men afwezig laat dan een buur vrouw of kennis loten kopen, want naast het feit dat men een buiten gewoon goed doel steunt zijn er prachtige hoofdprijzen in het vooruitzicht gesteld. Door de plaatselijke Rabo-bank Zevenhui- zen/Moerkapelle en toedoen van diens directeur, de heer A.J. Am- merlaan wordt een vliegreis van 8 dagen naar de Canarische eilan den in het vooruitzicht gesteld. Door de fa. Verweij en Adegeest een 8 daagse vliegreis naar Mallor- ca. Beide prijzen gelden voor twee personen. Supermarkt De Spar van Thijs en Seia v.d. Berg, hebben een prijs voor 6 personen beschik baar gesteld. Dat houdt in, dat zij één prijs voor 6 personen laten gelden. De winnaar mag er vijf meenemen op een rondvlucht boven de Deltawerken. De trek king van het grote geheel, een verloting van 6000 loten met een opbrengst van 6.000,- zal plaats vinden op Koninginnedag om 17.30 uur door notaris Jac. Bos en burgemeester A. v. 't Verlaat, waar bij de hoop gevestig is dat ook de kapitein van het Leger des Heils erbij aanwezig is. IN DE VOLGENDE EDITIE MEER NIEUWS HIEROVER. KONINGINNEDAG 1979 30 april, de 70ste verjaardag van onze Koningin Juliana, belooft in ons dorp weer zoals gewoonlijk een "gezellige dag te worden. Temeer daar er tal van aktiviteiten zullen worden ontplooid, buiten het verenigingsleven en het Oran je-comité om, doch in nauwe samenwerking met iedereen. Spontaan is door een aantal mensen toezegging gedaan, om de aktie, door een drietal mensen ondernomen, te steunen. Zoals in 1977, zal er nu ook weer een groot "smulpapenfeest" op stapel wor den gezet, met o.a. de hieronder met het openluchtrestaurant den bollen buuk", waarvan opbrengst van het "eetfeest" t tierelantijnen er rondom ha bestemd zullen zijn voor jongenshuis van het Leger Heils in Pelatos een stad 300.000 inwoners aan de oceaai kust van Brazilië. Verder zal er een Poppenkastvoi stelling in de Openlucht zijn, da het duo Schiereck-de Jong. Er zal een treintje rijden met! halte voor de chr. kleuterscho waar poffertjes kunnen word gekocht en met Lego in het graj kan worden gespeeld. Hieronder het programma van i Oranjevereniging: 9.00 uur AUBADE 9.30 uur BRADERIE en PAALZIï| TEN en KINDERSPELEN 10.00 uur VERSIERDE FIETSE en VOERTUIGEN 13.30 uur Wedstrijd BIERKRAfJ TEN stapelen 21.00 uur Lampionnenoptocht 23.00 uur Besluit met vuurwerk. Dit is globaal genomen ongeveel het programma voor KoninginneT dag 21 april komen we uitgebreï en met alle programma's hierop terug. Div. meubelen en huisraad Voor 13 april te bevragen op Lange Zijde 49, Tel.01802-159

Dorpskrant | 1979 | | pagina 4