Gemeente Zevenhuizen Verkiezing van leden van het Europese Parlement op donderdag 7 juni 1979 BELANGRIJKE TELEFOONNUMMERS UIT DE RAAD Herziening ontwerp Verordening water kwaliteitsbeheer Zuid-Holland. Parkeren en voetballen AGENDA HINDERWET 1e Herziening gemeen telijke Lozingsverorde ning. Aanvragen van jachtakten BRANDWEER "DORP" 1444 BRANDWEER "OUD VERLAAT" 010-55.05.19 b.g.g. 010-55.04.21 /010-55.02.60 POLITIE 01803 - 4444 ARTSEN 1204 (Ensing) 1783 (Van Bruggen) TANDARTS 1635 DIERENARTS 2139 GEMEENTEHUIS 1644 Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Bij de aanstaande verkiezing van de leden van het Europese Parlement is het toegestaan zijn of haar stem uitte brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen: A. Schriftelijk verzoek 1. Ter secretarie zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk 14 dagen voor de dag van de stemming dus voor of op 23 mei 1979, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op dedag van de kandidaatstelling (25 april 1979) in het kiezers- register is opgenomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kie- zerslegitimatiekaart. 5. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. Mondeling verzoek 6. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder over legging van zijn oproepingskaart vervoegen ter secretarie, om deze te doen omzetten in een kiezerslegitimatiekaart. Dit kan geschieden uiterlijk op 1 juni 1979 Nadere inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. Stemmen bij volmacht Bij de verkiezing van de leden van het Europese parlement is het ook mogelijk bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen; A. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. Kosteloos zijn ter secretarie verkrijgbaar formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet voor of op 23 mei 1979 worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opge nomen. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd als aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stem ming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag van de kandidaatstelling zijn opgeno men in het kiezersregister. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als ge machtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 7. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart, waarmee hij zich kan aanmelden in een stembureau van zijn keuze binnen Nederland. B. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 8. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te die nen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, uiterlijk op de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 9. Een op deze wijze aangegeven gemachtigde moet in hetzelf de stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de vol macht geeft. 10. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem, in het stemdistrict waar hij staat ingeschreven, uitbrengen. Nadere inlichtingen kunnen nog ter secretarie worden ingewon nen. Door de raad zijn in de openbare vergadering van 25 april 1979 onder meer de volgende besluiten genomen: - De bewoners van de Dorpsstraat, die de gemeente aansprakelijk hebben gesteld voor mogelijke schade aan hun ei gendommen tengevolge van uitgevoerde rioleringswerkzaam heden, zal informatie verstrekt worden over het stadium waarin de procedure momenteel verkeert. - Van de heer M.C. Lok te Zevenhuizen zal de loods nabij de Noor delijke Dwarsweg/Zuidplasweg worden aangekocht. - Voor de uitbreiding van het bestaande industrieterrein is een be stemmingsplan vastgesteld. Ook zijn de benodigde kredieten beschikbaar gesteld voor het bouwrijpmaken van deze uitbrei ding, waartoe eerst kon worden overgegaan nadat besloten was de in de uitbreiding gelegen gronden aan te kopen van J.M.Boo- de en A.J.M. van Well. Aan laatstgenoemde werd tevens reeds industriegrond verkocht. - Inzake een mogelijke regeling vooreen Gewest Midden Holland is het standpunt ingenomen, dat in afwachting van deontwikke- lingen betreffende de reorganisatie van het binnenlands bestuur en de provinciale herindeling voorlopig geen aanleding bestaat hiertoe over te gaan. - Aan het Hoogheemraadschap van Schieland zal de rioolwater zuiveringsinstallatie met bijkomende werken in eigendom en beheer worden overgedragen. Daarbij is tevens een regeling ge troffen voor de zoutopslagplaats. - Van het Hoogheemraadschap zal in eigendom, beheer en on derhoud worden overgenomen diverse wegen in de Zuidplas- polder. - Voor de aanschaffing van schooimeubelen en leermiddelen ten- behoeve van de school't Reigerbos" werden de nodige gelden beschikbaar gesteld. - Besloten is aan de corpsen van de vrijwillige brandweereen bij drage te verstrekken in de kosten van aanschaffing van (uit- gaansjuniformen. Tot en met 18 mei 1979 ligt ter secreatie tijdens de kantoor uren ter inzage een herzien ontwerp vooreen Verordening waterkwaliteitsbeheer Zuid- Holland met bijlage en memo rie van toelichting, opgesteld door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Tot het einde van genoemde termijn staat voor belangheb benden de mogelijkheid open bij Provinciale Staten van Zuid- Holland bezwaren in te dienen. Bovendien zullen degenen, die van deze mogelijkheid gebruik maken desgewenst in de gele genheid worden gesteld hun bezwaren nader toe te lichten ten overstaan van de vaste commissie van advies en bij stand uit provinciale staten voor waterschapszaken en voor milieubeheer. Regelmatig wordt het college van burgemeester en wethou ders geconfronteerd met klachten omtrent voetballen op de parkeerplaatsen waar dit uiteraard niet kan en waardeze plaatsen natuurlijk ook niet voor bestemd zijn. Dit leidt er nogal eens toe, dat de straat wordt gestoffeerd met gepar keerde auto's, terwijl van de parkeerplaatsen zelf geen ge bruik gemaakt wordt. Het college zou van deze voetballers graag zien, dat zij zich in hun aktiviteiten zodanig beperken, dat parkeren op de parkeerplaatsen weer mogelijk wordt. Tevens zou het college graag zien, dat omwonenden geen hinder ondervinden van rondvliegende ballen, welke schade berokkenen aan de tuinen en dat met name de kleine kinderen weer rustig kunnen spelen. Maandag 7 mei 1979 vergadering commissie finan ciën, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en algemene zaken dinsdag 8 mei 1979 vergadering commissie open bare werken en bedrijven donderdag 10 mei 1979 vergadering commissie onder wijs en welzijn De vergaderingen vangen aan om 19.30 uur. Ter secretarie liggen tijdens de kantooruren ter inzage onder staande verzoeken om vergun ning ingevolge de Hinderwet van: - J. v.d. Eijk, Zuideinde 8 te Zevenhuizen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een aardappelopslag loods. - Eikelenboom Konstructie b.v. Tweemanspolder 13te Zeven huizen, voor het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een constructiewerk plaats. Op 11 mei 1979 zullen de ingevolge de Hinderwet vereis te hoorzittingen worden ge houden. Ter secretarie ligt tijdens de kantooruren ter inzage de bij raadsbesluit van 15 mart 1979 vastgestelde 1e wijziging van de gemeentelijke lozingsveror dening. Deze wijziging is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Aan belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, datformu lieren voor het aanvragen van een jachtakte -geldig voor het jachtseizoen 1979/1980- ver krijgbaar zijn ter gemeentese cretarie tijdens de kantooruren De aanvraagformulieren moe ten in tweevoud worden inge vuld en moeten vergezeld gaan van twee goedlijkende pasfo- tojs voor de akte wordt aange vraagd. Jachtakten voor minderjarigen van 18 jaar en ouder behoren door ouders of voogden te worden aangevraagd. SPREEKUUR BURGEMEESTER In de maand mei houdt de burgemeester spreekuur op vrijdag 4,11 en 25 mei van 10.30 uur tot 12.30 uur. Op 18 mei is er geen spreekuur.

Dorpskrant | 1979 | | pagina 2