w PELOTAS I •jF.-f f t¥!~m m V A IN 1e DIVISIE WINST VOOR V&A-DAMES Verloting Pelotas AVONDJE UIT MET TO NEEL UIT EN DOOR DE REGIO GOUWESTREEK 5 JAAR DORPSHUIS LENTE CONCERT PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENSTEN - \/.y MV Het eerste heren-team van V A, heeft in een spannende en enerve rende partij, een plaats veroverd in de eerste divisie B. Zij veroverde deze plaats, door het team van VC Rooy, uit Venray met 3-1 te verslaan, thuis. In een tot de nok toe gevuld Dorpshuis, er waren ongeveer 500 supporters, betra den de beide teams het speelveld gespannen. VC Rooy begon de eerste set voortvarend en namen een 2-9 voorsprong, maar de Verwey en Adegeest-heren bleven geconcentreerd spelen, en kwa men langzaam maar zeker in hun spel en kropen dichterbij, om uiteindelijk de set met 15-13 winnend af te sluiten. Ook de tweede en derde set waren uiter mate spannend en gaven de beide teams elkaar niets kado, de tweede set was met 16-14 voor V&A en de derde moest V&A aan VC Rooy afstaan met 15-17. In de vierde set waren de spelers van VC Rooy vermoeid en konden de Verwey en Adegeest heren deze set zonder in gevaar te komen met 15-9 winnend afsluiten. Door deze verdiende overwinning op VC Rooy, die het de V&A-heren erg lastig hebben gemaakt, gaat V&A volgend sei zoen in de eerste divisie B spelen en behoren zij tot de 36 topteams van Nederland. Na afloop van de wedstrijd, wer den de spelers en begeleiders door het publiek gehuldigd. Na enkele woorden ter inleiding van voorzitter Dick v.d. Linde, van de volleybalvereniging V&A, werd door sponsor Klaas Verwey van de firma Verwey en Adegeest B.V., bloemen aan de spelers overhan digd. Die later ook nog bloemen kreeg van de vereniging zelf en Henk Koole van Cafetaria de Telstar. Hierna sprak burgemees ter A. v.'t Verlaat, nog enkele woorden tot het bestuur en de spelersgroep, waarbij hij de hoop uitsprak om ook nog deelgenoot te kunnen worden, dat het V&A-team zou promoveren naar de hoogste klasse de Ere-Divisie. En zegde reeds een kado toe, dat na ruggespraak met de wethouders zal worden gegeven. 17.200,— heeft de actie voor Pe- lotas in totaal opgebracht. Grote vreugde alom bij de organisatoren en vrijwilligers(sters) die zoveel uren, zich belangeloos gewijd hebben aan (in het Jaar van het Kind) een jongenstehuis van het Leger des Heils in Pelotas Brazilië. Naast de vreugde ook diepe dankbaarheid bij de organisatoren niet alleen aan allen die daadwer kelijk hebben meegeholpen, neen ook aan alle inwoners van Zeven huizen, die zo spontaan hun geld gaven voor deze actie, hetzij door mee te doen aan de grote verloting of door het bezoeken van de eve nementen op Koninginnedag. Me de door hun hulp kon de actie slagen. Spontaan werd aan de actie medewerking verleend door o.a. de christelijke school "De Eendragt" Hier werden poffertjes gebakken, was een doorlopende filmvoorstelling kon je grabbelen, wat eten een feesthoed kopen en was de halte van het treintje dat uit rijden ging. Geruchten doen de ronde dat het treintje voor zo'n 1000 gulden bij elkaar heeft gere den, dat de schiettent van de Zanggroep die zich ook voor Pelotas had ingezet zo'n 900 gulden heeft opgebracht en dat het Rad van Avontuur, waar diverse spreekmeesters getuigden van grote spreekvaardigheid, ook heel wat centjes in het laadje bracht. De poppenkast bleek een trekpleister en het ballen gooien was een geheel nieuwe attractie die leuk aansloeg bij het publiek. Fanatiek gegooid werd er niet zo erg het was allemaal om het spel. Verder was een ingelast onderdeel "zakslaan" wat ook veel publiek trok op Koninginnedag. Het pony rijden was gedurende een aantal uurtjes ook een geleifde bezigheid terwijl het verder heerlijk toeven was bij het bak en barbeque- gebeuren op het schoolplein. Er werd wat afgegeten. Verrukkelijke hapjes waren klaargemaakt. Ook de sausjes en de bijbehorende ingrediënten gingen er goed in. Wijn uit het vat, wat wil je nog meer, niet teveel, uiteraard. Eten en drinken (ook diverse soorten limonades) tegen zeer redelijke prijzen. De volksdansgroep trok veel belangstelling en kwam op een moment dat het polsstokver- springen bijna afgelopen was. Direct daaropvolgend vond het hoogtepunt plaats van de grote verloting. De TREKKING. Notaris Jac. Bos las de acte voor van het "proces verbaal" van de vergun ning, nadat burgemeester A. v.'t Verlaat symbolisch een bedrag van 11.000,— had overhandigd aan kapitein Verpoorte van het Le ger des Heils. Om half zes was berekend dat de opbrengst voor zichtig genomen rond dit bedrag moest liggen. (Omdat er nog ca. 1 1/2 uur werd doorgegaan en na herberekening kwam de totaal stand tenslotte veel hoger). Na de voorlezing van de acte verrichtte notaris notaris Jac. Bos de trek king samen met burgemeester A. v. 't Verlaat. In totaal werden 9 prijzen uitgedeeld. Twee verte genwoordigers van het Leger des Heils keken nauwlettend toe. De fam. v.d.Zwan van het Weideplant- soen won de hoofdprijs namelijk een achtdaagse reis naar de Canarische eilanden voor twee personen, ter beschikking gesteld door de Fa. Verwey en Adegeest. De fam. Kooyman van de Burg. Klinkhamerweg won de achtdaag se reis naar Mallorca voor twee personen, terwijl slager Ottespeer uit Moordrecht de rondvlucht boven de Deltawerken voor 6 personen, beschikbaar gesteld door Thijs en Seia v.d. Berg, levens middelenbedrijf van de Spar, (de 25*^ .r5 Ook het eerste damesteam van V&A speelde een belangrijke wedstrijd, zij moeten in een driekamp met SVC en Schipper Berkel uit maken, wie in aanmerking komt voor een eventuele plaats, ter opvulling, van de derde divisie G. De eerste wedstrijd tegen SVC, die gespeeld werd voor de heren wedstrijd, werd met 3-1 gewonnen (15-5; 5-15; 15-7; 15-9). Donderdag 10 mei zullen zij om 20.30 uur in Berkel aantreden voor hun laatste wedstrijd in deze driekamp tegen Schippers Berkel. Mallorca-reis is beschikbaar ge steld door de Rabobank, spontaan toegezegd door directeur A.J. Am- merlaan). Nadat alles was opge ruimd ging men rekenen en tellen in de Geref.kerk. Hier kwamen de meeste medewerkers tenslotte nog even napraten over de bijzon der geslaagde dag, waar ook het weer toe heeft bij gedragen. Alle medewerkers(sters) gevers(sters) en allen die op welke wijze ook de actie voor Pelotas ondersteunden worden door de organisatoren hartelijk dank gezegd. Het was grandioos! N.B. Slager Ottespeer hielp samen met zijn vrouw voor de tweede maal belangenloos mee aan een barbecue op Koninginnedag). De 10e prijs viel op lot nummer 5917 (H. Koole?) De 9e prijs 3662 Buskop, 8e prijs 1797 De Beuke laar, 7e prijs 5243 Van Leeuwen, 6e prijs 4575 Adri Verboom, 5e prijs 3180 inwoner Zoetermeer, 4e prijs 198 Van Mullem, 3e prijs 5205 Ot tespeer Moordrecht, 2e prijs fam. Kooyman, 1e prijs 1629 fam. v.d. Zwan De regio Gouwestreek van het Zuidhollands centrum voor ama teurtoneel, waarbij aangesloten een aantal toneelverenigingen in de regio, zal op zaterdag 19 mei a.s. in Dorpshuis Swanlaeen "con tactavond" organiseren. Gasthe ren en gastvrouwen zijn de leden van de toneelverenigingen "Spek takel" en "V.O.O." die ook aange sloten zijn, bij de nu reeds 5 jaar bestaande groep. Dat zo'n contact in de regio zin heeft is in de loop van het bestaan van deze regiona le groep al vele malen gebleken. Om een voorbeeld te noemen: overleg over op te voeren stukken; kijken naar eikaars prestaties, uitwisselen van spelers bij ziekte, lenen van decorstukken enz. Kort om door het contact, kan het amateurtoneel op een hoger plan worden gebracht. Op 19 mei a.s. zal de toneelvereniging "Toi-Toi" uit Waddinxveen' een één-akter opvoeren. Dit is één van de drie stukken "Plaze Suite", van Neil Simon onder regie van mevrouw Jo Huldy. Na de pauze zullen vrijwilligers worden gevraagd voor improvisaties, daarna kan er des gewenst een dansje worden ge maakt en kan er gezellig een drankje worden genuttigd. De toegang is gratis, terwijl er ter bestrijding van de onkosten een verloting met fantastische prijzen wordt gehouden. Belangstellen den van het amateurtoneel, zijn hartelijk welkom op deze avond, hetwelk betekent: IEDEREEN is van harte welkom, niet alleen toneelmensen die bij voormelde toneelgroepen zijn aangesloten. De avond begint om 20.00 uur. DE TOVENAAR VAN ALKMAAR Eindelijk is het zover. De Kinder musical waar zo hard op is gestu deerd door een dertigtal kinderen van beide basisscholen kan wor den opgevoerd, in Zevenhuizen. In de verpleeginrichting "Meerhorst" te Capelle a.d. IJssel vond de première dinsdagavond jl. plaats. Er werd goed gespeeld door de kinderen en enthousiast gezongen Fraai aangekleed en met prachtige decors, was het een fraai compleet geheel. De leeftijdsgenootjes van de "toneelspelers en speelsters" van de klassen 1 t/m 6 van beide basisscholen kunnen "De tove naar van Alkmaar" de Kindermusi cal door Zevenhuizense kinderen in Zevenhuizen eerder zien dan de ouders. Woensdagmiddag 16 mei vindt er een opvoering voor de schoolkinderen, die om 14.30 uur begint en waar de toegangsprijs slechts 1bedraagt. Donderdag 17 mei mogen de volwassenen komen. Niet alleen de ouders worden dan verwacht, maar ook veel belangstellenden. De aan vang is 19.30 uur en de toegangs prijs bedraagt 2,50 per persoon. Ter bestrijding van de onkosten vindt er een verloting plaats. De plaats van opvoering is het Dorps huis "Swanla". De bejaarden van Zevenhuizen mogen vrijdagavpnd 18 mei allemaal naar het bejaarden -tehuis "De Zevenster" komen om daar de Kindermusical "De toeve- naar van Alkmaar" opgevoerd te zien. Wie weet spelen er wel klein kinderen mee in het stuk. Tussen de bedrijven door spelen twee jeugdige gitaristen, die nog op gi taarles zitten. Zij zullen voor muzikale omlijsting zorgen. De regie is in handen van mevrouw Jo Huldy, die daarin wordt bijgestaan door Carla Bink. Ook hier is een verloting. Voor de kleding heeft mevrouw Nobel grotendeels ge zorgd terwijl mevrouw Van Veen- Van Damme voor de attributen die bij het stuk horen zorgde. Juf- Op 28 en 29 september a.s. viert dorpshuis "Swanla" haar eerste lustrum. Al weer vijf jaar geleden, in september 1974, werd het dorpshuis in gebruik genomen, terwijl op 17 november de officiële opning plaast vond. Vijf jaar bruisende aktiviteiten, van volley- balwedsatrijden en verenigingsa vonden, van peuters en politieke partijen, van kerkdiensten en ka mermuziek, van judolessen en jeugdaktiviteiten, van toneelvoor stellingen en tafeltenniscompeti- tie, van danslessen en discoavon den, van caberet en carneval, van bridgen en badminton, van typen en tappen, van zingen en swingen en nog veel meer! Kortom teveel om op te noemen. Maar het kan wel in beeld gebracht worden. Dat is het thema van het feestprogram ma. Op foto en film op toneel en in caberetin een kranten in een kwartetin een wedstrijd voorde jeugd en op de maten van muziek! Noteer de data alvast. (wordt vervolgd) KAMERMUZIEK, werken van Bach Mozart en Dobussy - Davina Pee reboom Voller, dwarsfluit - Clara Post, viool - Frank Fahner, piano BEL CANTO aria's uit Faust van Gounod, Rigoletto van Verdi en de Parelvissers van Bizet Olga Abeleven, sopraan - Adriaan Wouters, tenor - Hans van Genug- ten, bariton - Thea Roos, piano ZATERDAG 26 MEI 1979, 20.00 uur HERV.KERK ZEVENHUIZEN De ZEVEN MUZEN frouw Ploeger zorgde met Inez Huldy voor het decor, terwijl mej. Ploeger ook de zangpartijen instu deerde. De avond voor de bejaar den begint ook om 19.30 uur. Zevenhuizen- zondag 6 mei Hervormde kerk 10.00 uur ds. C. Vermeulen 19.00 uur Jeugddienst ds. C. Vermeu len thema "Wat is de mens?" m.m.v. "Dawachiem" zanggroep uit Voor schoten. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. v. Wattum, Bleiswijk 18.30 uur ds. W. Davidse Herv.kapel Oud-Verlaat 10.00 uur ds. E. Bouman, Heerde 19.00 uur geen dienst zie jeugddienst dorp R.K. gemeenschap Moerkapelle/Ze- venhuizen in de GEREF. KERK 11.45 uur eucharistieviering le com munie, voorganger pastor A. Bosman zondag 13 mei Herv.kerk 10.00 uur ds. C. Vermeulen H.doop 19.00 uur ds. C. Vermeulen Geref.kerk 9.30 uur ds. W. Davidse 18.30 uur ds. J. v. Wattum, Bleiswijk Herv. kapel Oud Verlaat 10.00 uur de heer A. Christ, Leiden Ver. voor Vrijzinnig Hervormden ds. J. v. Rossum, Voorburg Moerkapelle 6 mei Herv. kerk 9.00 uur ds. G.C. de Jong 18.30 uur R. v. Kooten Geref. Gemeente 11.00 en 16.30 uur leesdienst zondag 13 mei Herv. kerk 9.00 uur ds. H.G. Abma 16.30 uur ds. G.C. de Jong Geref. Gemeente 11.00 en 18.30 uur ds. J. Driessen Zevenhuizen/Moerkapelle 5 en 6 mei dokter W. Voorthuyzen Lijsterlaan 20 Bleiswijk tel.01892-5241 wijkverpleegkundige zuster G.v.Herk tel. 01828-6318 dierenarts Oldenbandringh Gouda tel. 01820 -10 958 12 en 13 mei dokter L.Warnaar Dorpsstraat 12 Bleiswijk, tel. 01892 - 2500 wijkverpleegkundige zuster J. Corpo- raal tel. 01827-3063 dierenarts J. Snel tel. 01802-2139

Dorpskrant | 1979 | | pagina 4