MOERKAPELLE OUD VERLAAT ZEVENHUIZEN Engelse dames van de Country Woman Association waren te gast bij Ned. Bond. v. Plattelandsvrouwen KONINGINNEDAG Een hartelijke begroeting vond dinsdag 24 april tegen de avond plaats bij de boerderij Bouw- en Weilust aan het Noordeinde van de fam. V.d. Wel. Hier werden 40 vrouwen verwelkomd van "Coun try Woman Association uit Cum bria Engeland. Met de bus waren zij die morgen in Europoort van de boot gekomen en begroet door de vertegenwoordigster van Kring drie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, mevr. Zwart uit Reeuwijk. Zij gingen de eerste dag met de Engelse dames op seight-seeing door Nederland, naar de expositie van de Deltawer ken in Stellendam. Een lunch in Goedereede en het beklimmen van de toren waren ook onderde len van het programma van die eerste dag. De gastvrouwen die hen in Holland onderdak boden, haalden hen af in Zevenhuizen. De meesten kenden elkar, van het in het najaar door hen gemaakte reisje naar Engeland. Sommige dames speelden nu voor gast vrouw voor gasten die het in het najaar voor hen hadden gedaan. In Zevenhuizen werden de dames afgehaald door de gastvrouwen uit Nieuwerkerk, Zoetermeer, Wad- dinxveen, Moerkapelle, Zevenhui zen, Moordrecht en Benthuizen. De dames die ondergebracht wer den in Reeuwijk, gingen nog door. Wel kwamen ze even uit de bus voor de begroeting. Deze was allerhartelijkst. Omdat het regen de werd de bus in een grote loods gereden zodat de regen hen niet deerde. Nadat die eerste avond heel wat afgepraat was tussen gasten en gastvrouwen (heerlijk om het school Engels op te halen) werd de tweede dag een excursie gemaakt naar het Kaasverpak kingsbedrijf van Vergeer in Reeu wijk. Weer vond het vertrek vanaf Bouw en Weilust plaats. Via Schoonhoven ging de reis naar Kinderdijk waar warm gegeten werd en lans de molens wero gevaren. Ook werd één molen be zichtigd. de 40 dames genoten, ondanks de minder gunstige weers -omstandigheden, ze merkten dat Holland toch geen beter weer heeft dan Engeland. Donderdag was een dag vrij, terwijl vrijdag een "dagje Den Haag" werd gedaan. De Ridderzaal werd bekeken een wandeling over het Voorhout, naar Panorama Mesdag een hapje chi nees in de binnenstad en tot slot flaneren over de boulevard in Scheveningen. Zaterdag was de laatste dag. Gerbera's werden bezichtigd bij de fam. v.d. Wilt aan de Bredeweg en het snijden en sorteren van rozen op de rozenkwekerij van de fam. De Groot ertegenover, werd gadege slagen. Hier werd de koffie geser veerd door de Moerkapelse afde ling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen. Met een lunchpak ket voor onderweg gingen ze rond het middaguur op weg naar de Keukenhof, waarna om ca. 17.00 uur in Europoort zaterdagmiddag het afscheid plaatsvond. De Cum bria's Woman's instituteleden ging -gen naar huis met aandenkens uit Holland en een blijde gedachte aan Holland en die hartelijke gast vrouwen uit de omgeving van de grote steden, van het hart van Holland. aHHR

Dorpskrant | 1979 | | pagina 6