£ft0NVA^° Rabobank ES W 't Rabobank Kinderspaarplan om in gezien te worden J. WISMEYER geld en goede raad VERF BEHANG WANDBEKLEDING O.S.S. FEEST GROENEWEG-DAMES voor de 6e maal KAMPIOEN van de K.N.V.B. Afd. Gouda Spaarvoordeel voor kinderen van 0 t/m 10 jaar. Meubel-, Zonwering-, Textiel- en Woninginrichting Dorpsstraat 35 - Zevenhuizen - Tel. 1213 Tot en met hun tiende jaar profiteren jonge spaarders van een hoge rente van 6%Oer jaar kan éénmaal een bedrag van f 250,- met behoud van die hoge rente worden opgenomen; bij verdere opnamen 1% rente-aftrek over het opgenomen bedragIn het jaar dat het kind 11 jaar wordt, is het totale tegoed ook zonder rente-aftrek beschikbaar. Aansluitend op 't Rabobank Kinderspaarplan biedt de Rabobank jonge spaarders weer andere voordelige spaarmogelijkheden. Inlichtingen? Zevenhuizen/Moerkapelle SCHILDERWERKEN MUISMAN B.V. MOERKAPELLE - Zijde 4 - Tel.01793-1351 Ook Uw wanden zijn de behang- of wandbekle- dingmode van 1979 waard. BIJ ons: Speciale aanbiedingen! Behang en gordijnstoffen in hetzelfde dessin. Kom eens langs bij de speciaalzaak in verf en behang, met keuze uit o.a. de volgende kollektie Murlin - Tasso Ve'scom Rath en Doodeheefver Eyffinger Sanders Goudsmit - Hoff De gymnastiekvereniging O.S.S houdt a.s. zaterdagavond om 20.00 uur in de sporthal van Dorpshuis Swanla een "mix-volley baltoernooi" In plaats van alleen maar feest vieren op de jaarlijkse feestavond dacht het bestuur er goed aan te doen, deze avond een sportief karakter te geven. Na afloop is er uiteraard gelegenheid tot een dansje. Naast de leden van O.S.S. boven de 16 jaar, mogen ook de vrienden, vriendinnen, verloofdes, echtgenotes en echt genoten deelnemen. Na 22.00 uur is er gelegenheid tot dansen met muziek van het trio "Mars". Ook de donateurs zijn op deze avond hartelijk welkom. Van de leden onder de 16jaarkunnendeouders deze gezellige avond bijwonen. Het entreegeld bedraagt/2,50 p.p Afd. Den Haag, Afd. Leiden en de Afd. Gouda deelgenomen aan een interregionale kompetitie, de da mes eindigden toen op de 4e plaats achter Alkmania, K.F.C.71 en Celeritas. Als sterkste "Gouda" ploeg in de interregionale kompe titie speelden de dames aan het eind van het seizoen 1977/1978 tegen Lekkerkerk, die kampioen werd in de 1e klasse K.N.V.B. Afd. Gouda, om het algeheel kampi oenschap van de K.N.V.B. Afd. Gouda, zij wonnen die wedstrijd met 3-0. Vanaf 1973/1974 namen de dames als kampioen van de K.N.V.B. Afd. Gouda met wisse lend succes deel aan het districts kampioenschap West II. Tesamen met de clubkampioenen van de Afd. Dordrecht, Den Haag, Leiden, Rotterdam werd gestreden om het kampioenschap District West II, welke tevens het recht gaf om tesamen met de andere districts kampioenen deel te nemen aan het kampioenschap van Nederland voor clubkampioenen, wat jaarlijks in het K.N.V.B.sportcentrum te Zeist plaatsvindt. Dit jaar vindt dat clubkampioenschap district West II plaats op zaterdag 26 mei 1979 te Lekkerkerk, dan zullen de dames wederom hun beste beentje voor zetten om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Ook maakten de damesafdeling dit jaar voor de eerste maal een trip naar het buitenland. Via reisorganisatie "Eurosportring" gingen de dames met de Pasen naar het Teutobur- gerwoud te Duitsland. Naast een toeristisch uitstapje werd er ook nog gevoetbald. Tot tweemaal toe ontmoetten de dames de s.v. Avenwedde en beide wedstrijden werden gewonnen, met 7-1 en 4-0. De stand van de hoofdklasse Dames K.N.V.B. Afd. Gouda is t/m 22 april 1979 Groeneweg, 14-28/55-7; N.S.V. 14-22/45-17; Haastrecht 14-19/21- 15; Nieuwkoop 14-13/26-25; Berg ambacht 14-13/22-22; Lekkerkerk 13-10/24-32; Floreant 14-10/22- 40; Alblasserdam 13-8/14-25; Gouda 14-1/8-54 Zondag 22 april jl. behaalde het dameselftal van de voetbalvereniging Groeneweg voor de 6e maal in successie het algeheel kampioenschap van de K.N.V.B. Afd. Gouda. Tegen de Alblasserdam-dames van coach/trainer Hein de Jong voor de 14e maal ongeslagen, zij wonnen deze kampioenswedstrijd met 3-0, de doelpunten werden gescoord door Jolande v. Vessem, Marjan Hordijk en Tonnie Vurens. Na afloop van de wedstrijden ontvingen de dames naast bloemen en felicitaties van het bestuur van de vereniging de kampioensbeker, welke werd overhandigd door de voorzitter van de K.N.V.B. Afd. Gouda, de heer Bredie, die de dames feliciteerde met het behaalde kampioenschap en ze veel succes toewenste in de regionale kompetitie, welke volgend jaar wederom zal plaatsvinden. Ook de sponsor van de vereniging de heer K. Verweij, samen met zijn vrouw aanwezig, liet zich niet onbetuigd. Naast de gebruikelijke bloemen bood hij de dames names Verweij en Adegeest B.V. een feestavond aan voor het behalen van het kampioenschap. Een geschenk waarvoor de dames hem met luid applaus bedankten. Historie Damesvoetbal v.v. Groe- |n poule-veroand eindigden de neweg dames op een 4e plaats in poule I. Het was in het jaar 1970 dat een Het seizoen daarop, 1972/1973, groep dames o.l.v. Henk Boerop eindigden de dames op de derde het plan vatte om ook bij Groene- plaats. Kampioen werd toen Wad- weg te beginnen met Damesvoet- dinxveen. Vanaf het seizoen 1973/ bal. Na de nodige oefenwedstrij- 1974 begon t0en de successen den werd toen deelgenomen aan reeks van de Groeneweg-dames een officieuze proefkompetitie. In en werden ze jaarlijks de sterkste het daaropvolgende seizoen 1971/ p|oeg van de K.N.V.B. Afd. Gouda, 1972 werd deelgenomen aan de vaak met een enorm machtsver- kompetitie, welke door de K.N.V.B toon. In het seizoen 1977/1978 Afd. Gouda werd georganiseerd. werd tesamen met ploegen uit de Wie wordt clubkampioen? zullen de deelnemers zich afgevraagd hebben toen ze vorige week zaterdagmorgen naar de sporthal van het Dorpshuis gingen. Er werd in drie klassen om de prijzen gestreden en wel: aspirant junioren, junioren en senioren. Bij de aspirant-junioren werd fel gestreden. Zou Reimert de Graaff opnieuw winnen of zou hij zijn plaats af moeten staan aan Rob Hoogendoorn? Rob Kegel wist echter Rob Hoogendoorn te verslaan en dat leverde Reimert de Graaff alvast een voorsprong van 2 punten op. Toen Reimert zowel Rob Kegel als Rob Hoogendoorn wist te verslaan, was de strijd gestreden en werd Reimert de Graaff kampioen. De 2e plaats ging naar Rob Hoogendoorn en de 3e plaats was voor Rob Kegel. In de juniorklasse was de strijd volkomen open. De spelers waren hier van gelijke sterkte. Jan v. Vliet wist op zijn beurt Erik Hammega te verslaan en speelde rustig naar de overwinning toe en dus "het clubkampioenschap" De strijd om de tweede en derde plaats tussen Gerard Zweere en Erik de Koster werd moeizaam gewonnen door Gerard Zweere. De senioren wer den na een inleidende spannende loting in twee poules geplaatst waarvan de eerste twee uit elke poule over zouden gaan naar de kwartfinales. In poule A wisten zich na verrassende uitslagen te plaatsen: Ad v. Heijningen en Wim Zielman. In poule B moest wel om het hardst gestreden worden. Hierin waren vertegenwoordigd: Mark Konings (vorig jaar kampi oen van de junioren) Willem vah Woerden (oud-kampioen van Ze venhuizen) en Tjebbe Zijlstra (e- veneens oud-kampioen van Ze venhuizen) Na bikkelharde wed strijden, waarin Tjebbe Zijlstra nog verloor van Mark Konings, wisten beiden zich echter toch in de kwartfinales te plaatsen. In de kwart finales wist Ad v. Heijningen van Wim Zielman te winnen. Tjebbe Zijlstra wist op prachtige wijze Wim Zielman en Mark Ko nings te bedwingen, hetgeen hem uiteindelijk de eerste plaats en het clubkampioenschap opleverde bij de senioren. (Uw Dorpskrant was bij het eindgevecht aanwezig). Wat werd er gespeeld. De stukken, wat zeg ik, de zweetdruppels vlogen er af. Tjebbe Zijlstra en Mark Konings hielden een zwaar gevecht. Mark bleek een goed verliezer. Bij de senioren werd Tjebbe dus clubkampioen, met op de tweede plaats Ad v. Heijningen en de derde Mark Konings. Na de uitreiking van de bekers, waarvan een aantal ter beschikking waren gesteld door Makelaardij Van Dongen-Perdijk, kon worden te ruggezien op een geslaagde, maar niet al te druk bezochte clubkam pioenschap. Dat laatste wordt door het bestuur betreurd. damesbonneterie foto Hans Scholtes Staand vlnr: Jan v. Haren (grensrechter) Jannie Hordijk, Agnes Zweere (aanvoerster) Jannie Hoogendoorn (leidster) Marjan Hordijk, Wil v. Kralingen, Connie Baas, An ja Tepper, Jep v. Reeuwijk, Riet v. Vessem (leidster) coach/trainer Hein de Jong. Zittend vlnr: Tonnie Vurens, Jolande v. Vessem, Silvia v. Vliet, Helga Baas, Jannie v. Haren, Marja Ooms. -O

Dorpskrant | 1979 | | pagina 8