BERGGRINDTEGELS BEJAARDEN REIS 1979 KOOPAVOND WINKELIERS 18.30 - 20.00 uur Tuincentrum "ZUIDPLAS" HEROPENING SLAGERIJ BAARS Foto: J. Abbekerk OPENINGSRECEPTIE SERVICESTATION FA. J. ABBEKERK ZN. De onderstaande winkeliers maken bekend, dat zij op de vrijdagavond tenminste geopend zijn tussen: Antiek hal Crone Bac Benning Boode Heij, Sig. mag. 't Hobbelpaert Kaasmekka Knabbelfarm van Oosterom Pigmans Rapsody van Rijs Sport Rodenburg Schotte Sol Bloemist Spar Voorbrood Wismeyer DE BELANGRIJKSTE DAG VAN UW LEVEN GEEFT U IN VERTROUWDE HANDEN formaat 60 x 40 cm en 50 x 50 cm voor slecht 4,90 per tegel elke donderdag GRATIS THUISBEZORGD Zuidplasweg - Zevenhuizen - Tel. 01802-1523 De reis van dit jaarisdooromstandigheden uitgesteld, maar gaat door op woensdag 12 september a.s. Zij die zich hiervoor willen opgeven, kunnen dit voor 15 augustus doen bij het bestuur van het bejaardencomité. De bestuursleden zijn: J.J. Markus L. de Jong C. Meyer D L. van Vliet De kosten bedragen 50,—. Bewoners van de Rottekade, Vlietkade en Wollefoppenweg worden bij de school aan de Vlietkade om 7.30 uur afgehaald Algemeen vertrek om 8.15 uur vanaf de Burg. Boerstraat. TOTOformulier en LOTTOformulier inleveren tot en met donderdagavond half zeven SIG.MAG. P. HEIJ Dorpsstraat 62 - Zevenhuizen Tel. 01802- 1288 REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 25 29 juni 1979 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat, Moerkapelle en Kruisweg "QUICK-SERVICE". Niet alleen wordt het service-station "Quick-Service Zevenhuizen" van de fa. J. Abbekerk Zn. aan de Dorpsstraat, volgende week woensdag 4 juli a.s., officieel geopend, ook gebeurt dit met de auto wasserette. Een bijzondere wasserette, waar je met de auto inrijdt en zelf de douche hanteert. In een mum van tijd schuimt hij, is hij schoon gespoeld en glimt deze, want na afloop blijkt de auto ook nog in de was te staan. Ingewijden, wie het bekend was dat de wasserette al functioneerde, maakten druk gebruik van de was- en spoelruimte, die achter het service-station ligt. Jl. zaterdag was het zelfs zo druk dat mevrouw Abbekerk nee moest verkopen, omdat de belangstelling voor de wasserette, ongekende vormen aannam. Het idee van een dergelijke wasserette is nog tamelijk nieuw, maar zeker niet onbekend. In Reeuwijk en Capelle a.d. IJssel zijn er volgens mevrouw Abbekerk ook al dergelijke "DOUCHE-WASSERETTES". Het service-station ziet er bijzonder Geschiedenis van de fa. Abbekerk aardig uit. Talrijke auto-benodigdhe den, accesoires treft men aan op de planken tegen de wand van de winkel waarin ook banden worden verkocht, gereedschappen, onderhoudsmidde len en tal van andere voorwerpen die met een auto te maken hebben. Verder is er een brug, een bandenopmeet apparatuur in hetzelfde gebouw, de werkplaats is vanaf de achterzijde bereikbaar. De poort is ruim genoeg om auto's door te laten dit ook zo voor de "douche" beurt. De wasseret te ligt achter de service-winkel en is open aan de aan de voor- en achterzij de, doch van boven gesloten. Het service-station door de Zevenhuizense firma Verweij en Adegeest gebouwd, heeft verder nog een magazijn en een grote zolder. Het is bekend dat de familie Abbekerk die sinds 1620, op dezelfde plaats als de voorouders van deze familie woont, waarschijnlijk toen Jongeneel geheten. Door de eeuwen heen was hier bij de inham van de Ringvaart een beurtschipperij gevestigd, tot 1920. De voorvaderen zijn met de beurt schipperij in 1620 met één boot begonnen en had zich uitgebreid tot 3 schepen. Mevrouw Letty Abbekerk vertelt, dat het de familie van schoonmoeders kant was die hier, bij de Catges brug woonden. Deze familie heette Jongeneel. De moeder van de schoonmoeder van mevrouw Abbekerk was jong weduwe en moest alleen voor zoon Wiggert en dochter Geertje zorgen. Ook moest zij een bedrijf besturen: de beurtschipperij met drie knechts en een schoonvader die bij haar woonde. Met één van de knechts. Schalk van Gangelen (geen onbekende voor de echte Zevenhuize- naren, drie jaar geleden is hij overleden) hertrouwde zij en kreeg een dochter. Deze woont thans in Zoetermeer en veel Zevenhuizenaren kennen haar. want zij is getrouwd met Leen Bontenbal die een aannemersbe drijf heeft. Zoon Wiggert dacht er niet over bij zijn stiefvader te blijven en begon een eigen beurtschipperij in Gouda, die thans als bodedienst voortbestaat onder de naam "Aaldert Jongeneel". Dochter Geertje voelde wel wat voor de zaak, temeer omdat haar aanstaande man Jan Abbekerk ook wat voor het bedrijf voelde. In I920 werd de beurtschipperij opgehe ven en kwamen er vrachtwagens waarmee Jan Abbekerk in de handel ging. Het werd -een bloeiend trans portbedrijf met fourage- en kunst mesthandel. (Het huidige woonhuis is vroeger een graanpakhuis geweest). Jan Abbekerk en Geertje Jongeneel kregen vier kinderen, één dochter en drie zoons. Twee van de drie jongens gingen hun vader helpen en kwamen toen zij de leeftijd ervoor' hadden in het bedrijf. Gerard en Henk gingen de zaak die hun vader fa. Jan Abbekerk Zn. had genoemd, voortzetten. Enkele jaren nadat vader Abbekerk overleed, verliet Gerard de zaak. Henk Abbekerk moest toen alleen de drukke zaak runnen. Hij mocht het helaas maar korte tijd doen, want hij overleed plotseling. Hij liet zijn vrouw Lëity cn twee zoons na. Dapper zctie mevrouw Abbekerk haar schouders onder het werk er moest veel geregeld worden en de handel moest aan de kant, met uitzondering van de kunst mest, wat nog op beperkte schaal verhandeld wordt. Het viel voor haar allemaal beslist niet mee. De benzine pomp werd de bron van inkomsten met verkoop van huisbrandolie. Het laatste werd steeds minder en de omzet van de pomp steeg. Omdat beide zoons nog zo jong waren, stond mevrouw Abbekerk er jaren bijna alleen voor, alhoewel zoon Jan zijn moeder toe al zoveel hij kon hielp en duidelijk ook voorkeur toonde voor het bedienen van de benzinepomp, het service verlenen en verrichtten van kleine reparaties, waarvoor hij ook onderricht genoot. (Zoon Jari toont meer voorliefde voor de fotografie). Jan hoopt in de toekomst de taak van moeder Letty helemaal over te nemen. Mevrouw Abbekerk betreurt het dat de laatste tijd, de service-verlening aan de klanten niet zo groot was, ja, dat ze zelfs moesten wachten. Nu hoopt men met twee superpompen. één voor normale benzine en twee met dieselolie, de klanten betere service te kunnen verlenen. Om het nieuwe service-station, dat wat naar achteren ligt, zodat de auto's kunnen tanken zonder het doorgaande verkeer te hinderen, te realiseren moest er een woning en een daarnaast gevestigde winkel tegen de vlakte. Het huis was reeds eigendom van de familie Abbe kerk, dus dat leverde geen problemen op. De gevelsteen uit 1867 werd ingemetseld in het nieuwe pand waar ook een nieuwe steen met vermelding van de eerste steenlegging in werd aangebracht. Straks na 4 juli hoopt mevrouw Abbekerk samen met Jan de klanten nog beter en efficiënter te kunnen helpen. "Een snelle service" bij "Quick-service". Onder de receptiegasten bevonden zich ook Burgemeester en mevrouw Van 't Verlaat. Slager Baars en zijn vrouw ontvingen woensdagavond tijdens een "Open Huis" belangstellenden en vrienden en kennissen die met verwondering alles in ogenschouw namen, zo'n. grote verandering hadden ze in 3 dagen tijd, niet voor mogelijk gehouden. De winkel die in de Sparzaak is gevestigd, heeft zelfs een "echte" overkapping zodat het daardoor net een aparte winkel in deSpar lijkt. De Dorpskrant hoopt dat het slager Baars die 2 jaar geleden uit Zoetermeer zich in Zeven huizen vestigde goed mag gaan, met zijn hernieuwde slagerij.

Dorpskrant | 1979 | | pagina 1