Verzekeren moet... Rabobank Q R.K. GEMEENSCHAP Moerkapelle - Zevenhuizen fi A. VERSPRILLE Dekenaat en communievieringen Samenkomsten Werkgroepen Noodzaak Voorbereiding SCHO ONHEIDSSPECIATE en MANICURE Mevrouw T. Benning-Nobel SWANLA-HOEVE Fruitbedrijf SWANLA-HOEVE J.M. BLOMEN De R.K. Gemeenschap Moerkapelle - Zevenhuizen, zoals die thans bestaat en haar drie-wekelijkse dienst in het Dorpshuis "Swanla" houdt, is voortgekomen uit een initiatief van een aantal katholieken uit Moerkapelle die in 1969 éénmaal in de drie weken bijeenkwam o.l.v. pater Terpstra S.J. om eucharistie te vieren. Later zijn deze eucharistievieringen voortgezet o.l.v. Pater J. Beekman Ofm., die een duidelijk beroep deed op de zelfwerkzaamheid van de leden van de gemeenschap. Toen Pater Beekman beging 1975, de gemeenschap ging verlaten en vaststond dat er geen opvolger voor hem was, is na gemeenschappelijk overleg en in samenspraak met het dekenaat Delft, besloten om, zonder priester de drie-wekelijkse viering voort te zetten. Pater Beekman zorgde voor een goede begeleiding naar deze nieuwe situatie en stelde o.m. een handreiking samen "Hoe liturgie te vieren". Bij het vertrek van Pater Beekman is de groep intensiever in contact gekomen met het dekenaat Delft en mede dank zij de pastorale begeleiding van enkele functionarissen van het dekenaat, is de gemeenschap uitgegroeid tot zijn huidige grootte; met name in de gemeente Zevenhuizen is meer belangstelling gewekt en dit heeft er toe geleid dat thans ook vele katholieken uit Zevenhuizen bij de gemeenschap betrokken zijn; hoewel gestart in Moerkapelle, worden de vieringen nu gehouden in het Dorpshuis van Zevenhuizen: de accomodatie is beter, er is bijv. ook ruimte vooreen crèche en naafloop is er gelegenheid tot een gezellig samenzijn in de Koffiebar. Voor de trouwe leden van Moerkapelle blijkt één en ander geen bezwaar te zijn. Het dekenaat Delft, verleent haar steün bij de inhoud en vormgeving van de liturgie i.v.m. de drie wekelijkse diensten. In de regel zijn deze diensten "communievie ringen", waarbij de communie gehaald wordt uit Waddinxveen (dankzij medewerking van Patoor Olsthoorn van de Ontmoetings- kerk). Voorts gaat Pastoor Bos man, godsdienstleraar aan een middelbare school in Delft één maal in de zes weken voor, bij een eucharistieviering, terwijl ook op de hoogtijdagen, zoals Kerstmis, Pasen e.d. en tevens bij toediening van Sacrementen, zoals Doopsel en Eerste Communie, op zijn begeleiding gerekend kan worden. Belangrijk voor deze gemeen schap zijn de drie-wekelijkse samenkomsten: Viering van, voor en door de gehele gemeenschap. De vieringen vormen het belang rijkste bestaansrecht van de ge meenschap: énerzijds wordt het als waardevol ondervonden om samen een dienst voor te bereiden en met gelijkgezinden bijeen te komen, anderzijds is er een saamhorigheidgevoel, omdat ook buiten de diensten contacten worden onderhouden. Er zijn binnen de gemeenschap drie werkgroepen gevormd, die voor de goede gang van zaken binnen de gemeenschap zorgen. Te weten: 1. werkgroep Liturgie; 2. werkgroep Catechese; 3. werk groep Organisatie. De werkgroep Liturgie houdt zich intensief bezig met de voorberei ding van de drie-wekelijkse vierin gen; zij stelt in overleg met Pastoor Bosman een thema-plan ning op, voor de diensten in een bepaalde periode, zij helpt bij de Laat't allemaal goed regelen door de Rabobank. Verzekeren moet. Dat klinkt nogal definitief. U en wij weten maar al te best dat het waar is. Wat verzekeren, hoe verzekeren, bij wie verzekeren? U hebt het volste recht op een deskundig advies. U kunt bij ons terecht. De Rabobank maakt het u gemakkelijk. Dichtbij. 3100 Kantoren in Nederland. voorbereiding van de diensten en is dikwijls behulpzaam bij de uitvoering. De werkgroep Cate chese houdt zich o.m. bezig met de voorbereiding van de kinderen voor de Eerste Communie en het Vormsel. Eén en ander in overleg met betrokkenen van het dekenaat Delft en de ouders. De werkgroep Organisatie verzorgt de admini stratie en houdt de financiële kant van de gemeenschap bij; tevens zorgt deze groep voor de externe contacten o.a. waar het gaat om het tijdig reserveren van de ruimte waar de diensten gehouden wor den. Waarom was het nu nodig een nieuwe "parochie" of gemeen schap in het leven te roepen, terwijl het gaan naar omliggende R.K. kerken (Bleiswijk, Nieuwer- kerk, Waddinxveen) toch niet al te bezwaarlijk was? Peter en Ma rianne Zeevenhooven één van de contactadressen, waar we te gast waren, vertelden, dat als zeer positief ervaren wordt: het daad werkelijke meewerken aan de diensten. Hierdoor wordt je ge dwongen over je geloof na te denken en het onder woorden te brengen, niet een dienst "consu meren" maar "mee-beleven" Een dienst voorbereiden kost gemiddel twee avonden; een lid van de liturgiegroep, probeert dan samen met een viertal kerkleden een thema uit te diepen, waarbij passende Bijbelteksten, gebeden en liederen worden gezocht. Een moeilijk onderdeel is vaak de overweging, de neerslag van het door hen besproken thema; in "normale" kerkdiensten de preek van de priester maar voor de leek een onbekend en moeilijk terrein. Deze nieuwe vorm van kerk zijn, met het aktief meewerken en zijn sterk contact onderling, wordt als zodanig positief en verrijkend ervaren, dat de toekomst met vertrouwen wordt tegemoetgezien Terwijl dat doorgaan weer afhan kelijk is van het meedoen van zoveel mogelijk mensen. Hoe meer mensen deze nieuwe kerkbe- leving aandurven, hoe wisselender de inbreng zal zijn, hoe levendiger en levender de gemeenschap. Gemiddels vieren zo'n 70 mensen de diensten mee. Bij grote kerkelij ke feesten blijkt vaak de Bruine zaal van het Dorpshuis te klein. Maar gelukkig is er spontaan gastvrijheid gevonden bij de Gere formeerde kerk waar al enkele diensten zijn gehouden. Het be staansrecht van deze gelovige gemeenschap hangt sterk samen met de oprechtheid van de pogin gen om samen kerk te zijn, ook zonder het voorgaan van een priester, evenwel, zonder de band met de "bekende" kerk te breken. Op 7 november a.s. zal 's-avonds in het Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen een bijeenkomst plaatsvinden, waar de leden van de gemeenschap kennis kunnen maken met de nieuwe Deken van Delft: Pater C. Hillenaar. Er zal o.m. een discussiemogelijkheid zijn over deze vorm van kerkge meenschap en de toekomst daar van. In dit jaar zullen nog drie diensten gehouden worden en wel op II november, 2 december en 24 december (Kerstviering's-avonds) Wil men inlichtingen hebben over de R.K. Gemeenschap dan kan men bellen: Moerkapelle Tel. 01793 - 1834, fam. L. Verschuur; Zevenhuizen, tel. 01802 - 1806, fam. H.P. Zeevenhooven. Dorpsstraat 101 - Zevenhuizen Tel. 01802 - 2880 Behandeling volgens afspraak. Fruit, Groente en Aardappelen? natuurlijk op: Grote sortering! Lage prijzen! Goede kwaliteit! Appels, peren, stoofperen uit eigen kwekerij en natuurlijk onze DAGVERSE GROENTEN. Ook bananen, sinaasappelen, verse mandarijnen en heerlijke druiven. Deze week bij aankoop van een zak appels een leuke STICKER cadeau (serie van vijf) Kom daarom eens langs, wij staan dagelijks voor u klaar op: P.S. Wist U dat wij ECHTE BOERENKAAS en KAKELVERSE EIEREN verkochten? Speciaalzaak verf behang DORPSSTRAAT 166 - ZEVENHUIZEN TEL. 01802 - 1377 De "Nationale kollekte heeft in Zevenhuizen en Oiid- Verlaat totaal 1.300,93 opge bracht. h a Schoorsteen vegersbedrijf Reinigen van schoorstenen arden en centra UITSLAG verloting PRO geestelijk gehandicapten De trekking van de loterij is geschied op 29 oktober jl. t.o.v. notaris W.A.M. Jacobse te Zoe- termeer. 500,-op lotnr. 187; 250,- - op lotnr. 3526; 100,- op lotnr. 1410; 50,— op lotnr. 1587; 50,— op lotnr. 1509; 50,- op lotnr. 3188; 50,- op lotnr. 3410; 50,- op lotnr. 2612; 50,— op lotnr. 3681; 50,— op lotnr. 4561; 25,-- op lotnr. 1359; 25,- op lotnr. 3177; 25,- op lotnr. 2193; 25,— op lotnr. 4942; 25,— op lotnr. 3140; 25,— op lotnr. 2170; 25,-op lotnr. 3331; 25,- op lotnr. 2305; 25,— op lotnr. 1655; 25,— op lotnr. 2711. e s mÊt LL' Verzekeren. Wij hebben daarover 4 interessante boekjes voor u klaar liggen." Zevenhuizen/Moerkapelle Knibbelweg 7c, Zevenhuizen Z.H., Tel. 01802 - 1307 woensdagmiddag gesloten, zaterdag tot 17 uur geopend. 1a» W#<Mi Beukelsweg 5a Rotterdam n PP TT 1 TV av t c\ m Un J Tel, 010 - 77 03 25 00-82 if

Dorpskrant | 1979 | | pagina 10