Gemeente MUM Zevenhuizen AGENDA BURGERLIJKE STAND Burgerlijke stand t/m 5 nov. 1979 UIT DE RAAD SUBSIDIEREGELING ONDERHOUD LANDSCHAPPELIJK BELANGRIJKE BEPLANTINGEN Deze subsidieregeling, die in 1978 in werking is getreden, is onlangs gewijzigd. Zo is de voorwaarde, dat de beplantingen tenminste vier jaar oud moeten zijn om voor een uitkering in aanmerkikng te ko men, vervallen. Ook op andere gebieden zijn de uitkeringsmoge lijkheden verruimd. Volgens de nieuwe regeling wordt in de volgende gevallen geen bijdrage in de kosten van het onderhoud ver strekt: a. beplanting, in het onderhoud waarvan reeds uit andere hoofde een rijks- of provinciale bijdrage wordt of kan worden ontvangen; b. vruchtbomen, met uitzondering van notebomen alsmede hoog- stamvruchtbomen indien die landschappelijk zeer waardevol zijn; c. windschermen om boomgaar den; d. kweekgoed; e. riet en biezen, die rendabel kunen worden geëxploiteerd; f. beplanting langs tertiaire en quartaire wegen, indien krachtens de Verdelingsverordening uitke ring wegen Zuid-Holland 1968 hiervoor reeds een tegemoetko ming wordt genoten c.q. kan worden verkregen; g. grienden, tenzij landschappe lijk zeer waardevol; h. beplanting, welke is aange bracht of in stand wordt gehouden <jtp grond van de voorschriften, verbonden aan ontheffingen krachtens de Verordening be scherming landschap en bodem Zuid-Holland, de Woonschepen- verordening Zuid-Holland en de Plassenverordening Zuid-Holland In de andere gevallen kan de bij drage per jaar bedragen: voor groepen beplanting 2,- per 100 m2 voor een enkele rij beplanting 20,- per 100 m; voor een dubbele rij beplanting f 40,- per 100 m; J voor solitaire bomen ƒ25,- per boom; voor haagbeplanting 1,- per m; voor houtkades 1,- per m; voor knotwilgen ƒ2,- per boom; voor erfbeplanting 50,-; voor riet en biezen 8,- per 100 m2. Een aanvraag om verlening van een bijdrage moet bij Gedeputeer de Staten worden ingediend door gebruikmaking van een formulier, hetwelk ter gemeente secretarie verkrijgbaar is. De eventuele bijdrage wordt op diens aanvrage verleend hetzij aan de eigenaar hetzij aan de pachter. Meer eigenaren en/of pachters kunnen gezamenlijk één aanvrage indienen. t/m 29 oktober 1979 GEBOORTEN Anouk Fabienne, dochter van Smits, Petrus Allegondis Martinus en Broekmans, Marie- Josée Albertine. GEHUWD van 't Verlaat, Jan en van Beek, Johanna Jacoba. Streef, Hendrik en Zuidema, Yvonne. OVERLEDEN Huisman, Neeltje, Weduwe van Biemond, op 15 oktober 1979, oud 102 jaar. GEBOORTEN Erik Martijn, zoon van Van Zanten, Izak en Verhoef, Geertruida Tiemen Joris, zoon van Van Bruggen, Dick Martin en Baars, Johanna Maria Raymond, zoon van Van Ringe- lenstein, Frans en De Koning, Janna Cornelia Dennis, zoon van Van den Eng, Robert en Nieuwveld, Francisca HUWELIJKEN Bronk, Johannes Martinus en Laaij, Marjan OVERLEDEN Schinkelshoek, Arie, op 30 okto ber 1979, oud 82 jaar. V oortgang woningbouw In de Dorpskrant van begin augustus is een mededeling opge nomen omtrent de voortgang van de woningbouw. De reakties, die het gemeentebestuur daarop heeft ontvangen zijn aanleiding geweest het toen ter inzage gelegde uitwer kingsplan van het bestemmings plan Dorp na tweede herziening" op een aantal punten te wijzigen c.q. aan te passen. Het nu ontstane nieuwe plan, dat eveneens betrek king heeft op het gebied ten zuiden van De Esdoorn en ten westen van de Dorpsstraat, ligt momenteel ter inzage. De mogelijkheid is daarbij aanwezig tegen dit plan schrifte lijk bezwaren in te dienen bij het college van burgemeester en wet houders. Het voornemen bestaat om -vooruitlopende op het rechts kracht verkrijgen van het uitwer kingsplan en na ontvangst van de daartoe benodigde verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland- de nodige vergunningen te verlenen voor de bouw van woningen in diverse categoriën. Naar ver wachting zullen dit er in eerste instantie zijn 44 woningwetwo ningen, 34 premiewoningen en 14 vrije sectorwoningen. Deze aantallen kunnen nog wijziging ondergaan afhankelijk van de belangstelling en de behoefte. Over de aanmelding voor de woningen zal in één van de eerstvolgende edities van dit blad aandacht worden geschonken. 15 november 1979 openbare vergadering van de raad Aanvang 19.30 uur In de openbare vergadering van 18 oktober 1979 heeft de raad onder meer de volgende besluiten genomen: - De voorwaarden waaronder tot verkoop van industriegrond wordt overgegaan, zijn aangepast. - Er is een nieuwe "Verordening op het beheer van het grond bedrijf' vastgesteld. - Besloten is het Algemeen Ambte narenreglement te wijzigen en vast te stellen een "Uitkeringsverorde ning vrijwillig vervroegd uittre den" voor het personeel in dienst van de gemeente Zevenhuizen. - Het aantal wekelijkse lesuren vakonderwijs aan de Openbare lagere school 't Reigerbos werd met 2 uitgebreid. - Voor de Openbare lagere school 't Reigerbos zal een 12e leerkracht worden aangetrokken. Inmiddels is hiertoe aangesteld de heer P.C. Leuvenink. Tevens is besloten de bestaande accomodatie van de lagere school met één lokaal uit te breiden. - De heer J. Hogenes is benoemd tot lid van de commissie financiën, ruimtelijke ordening, volkshuis vesting en algemene zaken. RIJKSBIJDRAGE SOCIAAL- CULTURELE ACTIVITEITEN in werking getreden. Bij besluit van 3 maart 1979 is een nieuwe subsidieregeling door .het ministerie van C.R.M. vastge steld. Deze regeling, genaamd "Rijksbijdrageregeling sociaal- culturele activiteiten", is met terugwerkende kracht tot 1 janu ari 1979 ingevoerd. Het nieuwe aspect van deze regeling is, dat niet meer het ministerie van C.R.M., maar de gemeenten direct subsidies gaan verstrekken aan de diverse instellingen en organisaties. Ten behoeve van de verleende subsidies krijgen de gemeenten dan weer volgens bepaalde voorwaarden een bij drage van het ministerie. De achterliggende gedachte van deze regeling is de decentralisatie. Dit wil zeggen, dat bepaalde verant woordelijkheden van het rijk worden overgedragen aan de gemeente. De nieuwe rijksbij drageregeling is hiervan een voor beeld. Immèrs, de gemeenten staan het dichts bij de plaatselijke bevolking en zijn het beste op de hoogte van de bestaande wensen en behoeften. De terreinen, waarop de nieuwe regeling betrekking heeft, zijn de volgende: 1. vormings- en ontwikkelings werk voor volwassenen; 2. opbouwwerk; 3. kunstzinnige vorming; 4. amateuristische kunstbeoefe ning en volkscultuur; 5. club- en buurthuiswerk; 6. jeugd- en jongerenwerk; 7. sportieve recreatie; 8. Peuterwerk. De invoering van de rijksbijdrage regeling brengt voor de gemeenten de volgende werkzaamheden met zich mee: a-het opstellen van een 4-jaren- plan van de sociaal-culturele activiteiten; b-het voorbereiden van een pro gramma, waarin de beleidslijnen, die in het plan zijn neergelegd, geconcretiseerd worden en de bekostiging daarvan; c-het vaststellen van een procedu reverordening, die moet voldoen aan de voorwaarden, die zijn opgenomen in de rijksbijdrage regeling; d- het vaststellen van een subsidie verordening, die moet voldoen aan de in de rijksbijdrageregeling gestelde eisen; e- het uitbrengen van een jaarlijks verslag van hetgeen in het desbe treffende jaar bereikt is; f- het indienen bij het ministerie van C.R.M. van een declaratie van de werkelijk gemaakte kosten. De uiterste datum, waarop de gemeenten een plan en een eerste programma moeten hebben in gediend is door het ministerie bepaald op 1 januari 1981. Voor veel kleine gemeenten is artikel 37 van de regeling van toepassing, waarin is bepaald, dat gemeenten, die een rijksbijdrage van minder dan 75.000,- ontvangen, geen plan en programma behoeven in te dienen. In plaats hiervan kan worden volstaan met de indiening van een lijst van instellingen en groepen, welke voor daarin te noemen activiteiten voor subsidie in aanmerking worde gebracht en van sociaal-cultu re activi teiten, welke door of vanwege de gemeentën worden uitgevoerd. Overwogen wordt een onderzoek in te stellen naar de in onze gemeente bestaande voorzie ningen en de deelname daaraan, alsmede de mogelijk levende wensen en behoeften. In verband hiermee zal een inventarisatie noodzakelijk zijn. Met het vorenstaande is getracht U enigzins op de hoogte te stellen van de nieuwe ontwikkelingen die de Rijksbijdrageregeling so ciaal-culturele activiteiten met zich meebrengt. Tevens ligt het in de bedoeling om van tijd tot tijd in de Dorpskrant aan deze zaak aandacht te besteden. Voor nadere inlichtingen is zolang de voorraad strekt ter secretarie een door het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk uitgegeven vouwblad omtrent deze materie beschik baar. Wijziging voorrangsregeling Burgemeester Boerstraat- Schielandsingel- Wethouder Kreftlaan. In de week van 5 t/m 10 november 1979 zal de voorrangsregeling langs de Burg. Boerstraat, Schie- landsingel en Weth. Kreftlaan worden gewijzigd. Al het verkeer komende van de aanliggende par keerterreinen en uit de Koren straat, De Wielewaal, Akkerstraat Hazeveld, Wilgenlaan, De Beuk en De Lente dient voorrang te verlenen aan het verkeer op de in aanhef genoemde wegen. Bij de Boslaan, Eendrachtsweg en de Eendrachtsdijk is deze voorrangs regeling reeds geruime tijd van kracht. Aanvraagtermijn individuele huursubsidie verlengd tot 1 januari 1980 De Staatssecretaris van Volks huisvesting en Ruimtelijke Orde ning heeft besloten de aanvraag termijn voor individuele huur subsidie met drie maanden te ver lengen. Huurders, die denken voor de periode van 1 juli 1979 tot 1 juli 1980 voor individuele huur subsidie in aanmerking te komen en hun aanvraag niet vóór 1 oktober hebben ingediend krijgen nu tot 1 januari 1980 de gelegen heid bij de gemeente een aan vraagformulier in te leveren. Deze datum is niet van toepassing op huurders, die pas na 1 oktober een woning betrekken. Voor hen geldt een indieningstermijn van drie maanden, die begint op de datum waarop de huur van de nieuwe woning is ingegaan. Ter secretarie is een vouwblad ver krijgbaar met een toelichting op de regeling van'de individuele huursubsidie. Dit vouwblad kan ook worden aangevraagd bij de Centrale Afdeling Voorlichting en Externe Betrekkingen van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, Van Alkemadelaan 85 in Den Haag (telefoon 070-264201, toestel 2301/2983). PREDIKBEURTEN ZEVENHUIZEN 11 november Hervormde kerk 10.00 uur ds. G.K. Korporaal, Krimpen a.d. Lek; 14.30 uur afscheidsdienst ds. C. Vermeulen Geref.kerk 9.30 uur viering H. Avondmaal ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. W. Davidse Herv. kapel Oud-Verlaat 10.00 uur ds. C. Vermeulen afscheidsdienst R.K. Gemeenschap eucharistie viering Dorpshuis Swanla Zeven huizen 10.15 uur, voorganger pastoor Bosman. zondag 18 november 1979 Herv.kerk 10.00 uur ds. E. Bou- man, Heerde; 19.00 uur ds. R.P. IJtsma, Bleiswijk Geref. kerk 9.30 uur ds. J. van Wattum, Bleiswijk; 18.30 uur ds. W. Davidse m.m.v. het Petra koor. Herv. kapel Oud-Verlaat 10.00 uur de heer A. Christ; 19.00uurde heer Goedhart, Bodegraven Ver. voor Vrijzinnig Hervormden ds. A.W. Poortman, Ammerstol MOERKAPELLE 11 november Herv. kerk 9.30 uur dienst; 18.30 uur carid. A. v. Vuuren Geref. Gemeente 9.30 uur en 18.30 uur ds. J. Driessen zondag 18 november 1979 Herv. kerk 9.30 uur de heer J. van Doorn; 18.30 uur de heer K.J. Visser Geref. Gemeente 9.30 uur lees- dienst; 19.00 uur ds. J. Driessen

Dorpskrant | 1979 | | pagina 2