ATTENTIE!! ge SINT NICOLAAS in Zevenhuizen Echte Bakker GERRITSEN A. RODENBURG rEDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd ONDERSTAANDE WINKELIERS zijn vanaf donderdag 29 november a.s. tot en met dinsdag 4 december 's avonds tenminste van 18.30 tot 20.00 uur en woensdag 5 december tot 17.00 uur geopend. Fa. A b be kerk Antiekhal "Sevenhuysen" Fa. Bac Fa. Benning Fa. Boode Fashion Flair Fa. Heij, Sig. Mag. Het Kaasmekka Knabbelfarm Fa. v. Oosterom Fa. Pigmans Rapsody Fa. Rodenburg Fa. v. Rijs, Sport Fa. Schotte Fa. Sol, bloemisterij Fa. Voorbrood Fa. Wismeijer De Zilverberk (■(■(■(■(■IHIHIHIHIHIHIHIBIBll Nieuws voor ONDERNEMERS ETC.! de feestdagen komen dichtbij, een moment om uw personeel of relaties te gedenken. Wij helpen u daar bij met feestelijke KAAS- WIJN- EN DELICATESSEN MANDEN OF KISTJES MET WIJN Wij verzorgen het naar u keuze. Neemt u eens vrijblijvend HET KAASMEKKA Dorpsstraat 168, Zevenhuizen,tel. 1868 Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 34 23 november 1979. Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. F anfarecorps De Kleine Trompetter Proficiat! Het fanfarecorps "De Kleine Trompetter" behaalde zaterdag op het concours in Hattum de eerste prijs in de afdeling "uitmuntend heid". Aan het concours van de Koninklijke Nederlandse Federa tie van fanfare en harmoniegezel schappen namen 12 muziekvere nigingen deel. Bekers worden door de federatie niet toegekend wel een diploma. "De Kleine Trompetter behaalde in totaal 288 punten. Voor het Zevenhuizense fanfarecorps betekent dit een grote prestatie omdat er bij het corps óok heel wat jeugdleden meespelen. Deze jongeren namen voor het eerst deel aan een concours. De repetities zijn be loond: er ging bijna geen dag voorbij of er werd gerepeteerd, waarbij gebruik gemaakt werd van het kerkgebouw van de Herv. Gemeente, waar het voor wat de akoestiek betreft, ook goed musi ceren is. Niet alleen muzikanten gingen zaterdagmorgen in een echte "dubbeldekker" op con cours, nee, ook de meeste echtge notes namen deel aan de reis en woonden het concours bij, zodat men met in totaal 75 personen in het originele -volop plaats bieden de-vervoermiddel plaatsnam. Het vermelden waar is zeker de samen stelling van de jury die zoals gebruikelijk uit drie bekende personen uit de muziekwereld bestaat: dit waren ditmaal; de heer R. van IJ peren, oud-kapelmeester van de Kon. Militaire kapel en de heer Laroo, oud-kapelmeester van de Kon. Luchtmachtkapel en de heer Warnders, die nu kapel meester van de Kon. Luchtmacht kapel is, was het derde jurylid. Na afloop werd de kegelbaan in Lunteren bezocht, vanwaar ook de beschermheer van het fanfare corps, burgemeester A. v.'t'Ver laat werd opgebeld om hem de heuglijke tijding mede te delen. In een opperbeste stemming werd hierna tot feestelijk besluit met elkaar gedineerd. Zouden de Zevenhuizense jongeren de woorden van Sint Nicolaas en dit van de burgemeester gehoort hebben? Of overstemde de feestvreugde de woorden, die toch echt wel van ernstige aard waren? Wat er dan gezegd werd? Wel we hoorden dichtbij, terwijl de Dorpskrant aan het foto's maken was, dat de burgemeester een beetje bedroefd was over de vernielingen die aangericht worden in plantoen en park. Sint Nicolaas raakte er duidelijk zichtbaar door ontstemd. Hij werd zelfs boos en ging straffen bedenken. Maar ja, de daders zijn niet zo gemakkelijk te pakken. Daarom vroeg de Sint tenslotte maar of de jeugd voortaan voorzichtiger wil zijn met het kostbare groen in Zevenhuizen. Volgend jaar hoort hij dan of de jeugd geluisterd heeft. t-v a -fc.Tvz- nooit iets anders doet en knikte DANK Woorden van dank hoorden we van het bordes voor het gemeente huis aan het adres van de muziek vereniging "Crescendo" uit Reeu- wijk die het fanfarecorps verving. Met de majorettes was het een fraai geheel en het horen en aanzien waard. Sint Nicolaas, zag er geweldig uit en zijn intocht in Zevenhuizen had iets van een gladiator op zegetocht. Omringd door "zwarte ruitertjes" en leden van de rijvereniging "De een- drachtruiters" en voorafgegaan door het muziekcorps was het een bijzonder geslaagde intocht, die georganiseerd werd door de Mid denstand van Zevenhuizen. Het weer werkte mee en de jeugd ook. De Dorpsstraat zag zwart van de mensen en met de feestelijke Rood wit kleuren van de Sint en de zwarte Pieten in fraai uitgedoste tenues, ook een bont fleurig schouwspel. Zeebenen had de Sint ook al niet hij zat te paard of hij de Citin 'sproei/extraktie' methode a\b drogisterij, fotohandel, kadoboetiek beminnelijk naar rechts en links. Zijn begroeting had ook iets buitengewoon hoffelijks zodat er ruim baan voor hem werd ge maakt. De dirigeer Piet, stond heftig zwaaiend de maat te slaan en was als eerste voor het gemeentehuis aangeland om de Sint vooral een zingend welkom te heten. Na een hartelijke begroe ting, door burgemeester A. v.'t Verlaat (zijn echtgenote, zoon, schoondochter en kleinzoon), werd er door de menigte nog enkele Sint Nicolaasliedjes ten gehore gebracht. Op de achter grond werd het gebeuren gadege slagen door de voorzitter van de middenstandsvereniging, de heer A. Rodenburg. Het viel niet mee voor de Sint om het geroezemoes te overstemmen toen hij de start van de winkeliersacties bekend maakte. Daarop nam hij gauw de benen, omdat hij na een rondgang door de Dorpsstraat gezeten op zijn schimmel, hals over kop naar de Maasstad moest. Vogelvereniging Zang en Kleur Expositie van vogels Geen Kerstexpositie dit jaar van de vogelvereniging "Zang en Kleur" uit Zevenhuizen, maar datmaal een maand eerder. Burgemeester A. v.'t Verlaat verricht de officiële opening van de vogeltentoonstelling op woens dag 28 november a.s. in de Bruine zaal van het Dorpshuis "Swanla", om 19.00 uur. Voor de tentoon stelling worden 285 vogels door 35 vogeleigenaars ingezonden. 4 Keurmeesters zijn een dag met de keuring bezig, terwijl de uitslagen zoals gebruikelijk weer vermeld staan in de catalogus, die men voor het bedrag van 1,50 aan de zaal kan verkrijgen. De sponsor van het geheel is het plaatselijke constructiebedrijf van Piet Eikelenboom, terwijl Jan Meijer voor de entourage van bloemen zorgt. Zoals gebruikelijk zal burgemees ter A. v't Verlaat de eerste prijzen (bekers) aan de winnaars overhan digen, waarna de zaal toegankelijk is voor het publiek. De openings tijden zijn precies woensdagavond 28 november van 20.00 tot 22.00 uur, donderdagavond 29 novem ber van 19.00 tot 22.00 uur evenals vrijdagavond, terwijl zaterdag de vogels tussen 10.00 en 16.00 uur te bezichtigen zijn. Ook aan deze tentoonstelling met verloting werd door de plaatselijke midden stand een materieel steentje bijge dragen, waarvoor de vogelvereni ging bijzonder dankbaar is. Ook zij houdt op vrijdagavond 30 november de trekking van de grote verloting, om 20.00 uur, een kwartier eerder als de andere verloting, ten kantore van notaris Jac. Bos, die de trekking verricht. De vierde, vijfde en zesde klassers van De Zevenhuizense lagere scholen in het dorp worden ook in de vogelshow gekend. Zij mogen op donderdag 29 november onder geleide de tentoonstelling komen bezoeken in klasseverband. De bejaarden komen een dag later nl. vrijdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur een kijkje nemen. Blindenhulpcollectie De Nationale collectie "blinden hulp" heeft in Zevenhuizen en Oud Verlaat totaal 1.370,75 opgebrajcht. contact op. zoals uw vuile tapijt er uitziet na een behandeling volgens Dat is diepreiniging onder hoge druk, waarbij al het los geweekte vuil met kracht wordt afgezogen, uw tapijt er weer als nieuw uitziet, reeds voor 90% droog is, anti-statisch is gemaakt en dus lang, héél lang schoon blijft. Voor zo'n super-reiniging zal de prijs u vast meevallen. Informeer maar even bij- zevenhuizen - tel. 01802 - 1366 De dikste vrienden van december? Dat zijn uiteraard Sinterklaas en uw Echte Bakker. Gaan in Spanje de trossen van de stoomboot los, dan staat de bakker al neuriënd het lekkers van banket te bereiden, de letters, de harten, het marsepein, de taai en de pepernoten. De beste surprise van Sint: uw Echte Bakker staat er achter' BAKKER

Dorpskrant | 1979 | | pagina 1