Gemeente Zevenhuizen RUIMTELIJKE ORDENING Administratie Gemeentewerken RIOLERING Noordelijke Dwarsweg Reconstructie Dorpsstraat Catgesbrug Wegen en straten ONDERWIJS Terzijde wordt opgemerkt, dat blijkens de memorie van toe lichting op de begroting van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een Interdepartementale Commissie Beleid Buitenlandse Werknemers nog in 1979 een rapport zal uit brengen aan de hand waarvan op rijksniveau verder een beleidsvisie zal worden ontwikkeld. Algemeen Geconstateerd moet worden, dat de totstandkoming van een be stemmingsplan veel geduld en tijd vergt. Voor belanghebbenden is dit nauwelijks te begrijpen en in sommige gevallen een nauwelijks te aanvaarden situatie. Het is dan ook voor het college een onder werp van aanhoudende zorg, waarbij al het mogelijke gepro beerd wordt de procedure te bespoedigen. In 1978 is ter discussie gesteld in de commissie financiën e.a. een knelpuntennota. Een aantal van die punten is inmiddels vervat in voorbereidingsbesluiten of in een voorontwerp van (een wijziging van) een bestemmimgsplan. Een aantal is nog niet verwerkt, het kan volgens burgemeester en wethouders zinvol zijn in het komende jaar de totstandkoming te bevorderen van een hernieuwde aangepaste nota. Bestemmingsplan Landelijk Gebied Bij Koninklijk Besluit van 11 september 1979, no. 17, is ge noemd bestemmingsplan gedeel telijk goedgekeurd. Er wordt naar gestreefd, zo spoedig mogelijk een herziening te ontwerpen en ter inzage te leggen, waarin op- en aanmerkingen van de Kroon zijn verwerkt en waarin tegemoet wordt gekomen aan dé verlangens van de bezwaarden voor zover op hun destijds ingestelde beroepen door de Kroon gunstig is beschikt. Daarnaast is door de raad inmid dels een drietal andere wijzigingen in voorbereiding verklaard, te weten: a. voor het gebied, liggende ten zuiden van de Noordelijke Dwarsweg; b. voor het gebied nabij de Rottekade; c. voor het gebied ten zuiden van de Wollefoppenweg. Het voor het onder a. genoemde gebied genomen voorbereidings- besluit is noodzakelijk in verband met een aanpassing aan het streekplan ten gevolge van een vermindering van het kassen- areaal aldaar. Inmiddels is een ontwerpplan tot wijziging van het bestemmingsplan "Landelijk Ge bied" (4e herziening) in de com missie financiën e.a. in behande ling geweest. Dit ontwerp omvat naast het vermelde kassengebied eveneens het gebied nabij de Rottekade, waarin een vervangend wegtracé is opgeno men. Daarnaast is in het ontwerp verwerkt een uitwerking van het kassengebied aan de Bredeweg alsmede een regeling van de situering van bedrijfswoningen. Het ontwerp 4e herziening ver keert momenteel nog in het stadium van het vooroverleg als bedoeld in artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Voor het onder c. genoemde gebied (volkstuinencomplex) is inmiddels een 3e herziening in ontwerp gereed. Ook dit onder werp verkeert momenteel in het stadium van het vooroverleg. Parallel hiermede loopt een ont werp van een (le) herziening van het bestemmingsplan "Bermweg" (eveneens volkstuinencomplex). Ten aanzien van het volkstuinen complex aan de Wollefoppenweg zal nader bezien kunnen worden of een verbinding tot stand kan worden gebracht met het door de gemeente Rotterdam voor zeven kamp geprojecteerde volkstuinen complex. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, le herziening" van de tuinbouwbestemming aan de Bredeweg en is in 1977 door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Een nadere uitwerking is vervat en het eerder genoemde ontwerp van de 4e herziening. Bestemmingsplan "Zevenhuizerplas" Bij Koninklijk Besluit van 20 juni 1979, no. 15, is aan dit plan gedeeltelijk goedkeuring gehecht. Inmiddels is in onderzoek een wijziging in dit plan. Naast het wegenverloop in verband met Q.a. de ontsluiting van de Zevenhuizer plas zal in het onderzoek tevens betrokken moeten worden de mogelijk voor Oud Verlaat te treffen voorzieningen. Daarnaast zal de zuidgrens nog in overeen stemming moeten worden ge bracht met de nieuwe gemeente grens. Bestemmingsplan "bungalowpark 'De Bonk'" Het vigerende bestemmingsplan dateert van 1943. Voor het betreffende gebied is inmiddels een voorbereidingsbesluit geno men. Met de stedebouwkundige wordt overleg gevoerd omtrent de juiste vormgeving. Bestemmingplan "Bermweg" Het is u bekend, dat dit plan in 1974 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Een 1 e herziening is in voorbereiding. Bestemmingsplan "Dorp, 3e herziening" Vaststelling van dit plan, inhou dende de uitbreiding van het industrieterrein heeft in de raads vergadering van 25 april 1979 plaatsgevonden. Verwacht wordt dat het plan binnen afzienbare tijd door Gedeputeerde Staten zal worden goedgekeurd. Bestemmimgsplan "Dorpsstraat" In 1978 is dit plan door Gedeputeerde Staten goedge keurd. Onzerzijds wordt bezien of wijziging binnen afzienbare tijd wenselijk zo niet noodzakelijk is. Bestemmingsplan "N oordeinde-Bredeweg" In 1974 is dit plan door Gedepu teerde Staten goedgekeurd. In- midels heeft het college aan de commissie financiën e.a. een ont werp van een herziening voorge legd en is een aanvang gemaakt met het vooroverleg als bedoeld in vermeld artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Centrumvorming Meerder malen is het afgelopen jaar in de commissie financiën e.a. uitvoerig aandacht besteed aan de ontwikkeling van een plan voor een centrum van de gemeente. In het bestemmingplan "Dorps straat" is aan burgemeester en wethouders een uitwerkingsbe voegdheid toegekend voor het gebied ten noorden van de Burg. Boerstraat. Voor voorzieningen in het gebied ten zuiden van genoemde straat is een aanpassing van het bestemmingsplan nood zakelijk. Om verdere stagnatie in de werkzaamheden te voorkomen is het college voornemens zo spoedig mogelijk een plan te ont werpen voor het gebied ten noorden van de Burgemeester Boerstraat. Uitgangspunt is daar bij de handhaving van genoemde straat. Over de verdere invulling van dit plan zal nog nadere informatie volgen. Daarbij zal aandacht geschonken worden aan: soort bebouwing, karakter, be hoefte aan bedrijfsruimte (winkel of kantoor), parkeren, verband met het zuidelijke gedeelte enz. Voorhands wordt aangenomen dat voor dit gebied een sluitende exploitatie kan worden verkregen. Anders zal dit liggen voor het gebied ten zuiden van de Burge meester Boerstraat daar als hoofd zaak hierin is geprojecteerd een aantal openbare voorzieningen. Wellicht als belangrijkste object is hier te noemen de aanpassing c.q. de vernieuwing van het gemeente huis. Daarnaast wordt gedacht aan de stichting van ruimte voor eën bibliotheek. Teneinde tot uitvoering te kunnen overgaan zal het zonder meer noodzakelijk zijn om over de nodige financieringsmiddelen te kunnen beschikken. In verband hiermede acht het college het noodzakelijk over te gaan tot de instelling van een "fonds voor zieningen centrum dorp". Met betrekking tot de oude ge bouwen in het centrum wordt op gemerkt, dat het houten noodlo- kaal aan de Burgemeester Boer straat inmiddels is gesloopt. Op korte termijn zal moeten worden overgegaan tot de sloop van het politiebureau en de voormalige kleuterschool, Dorpsstraat 97. Over de afbraak van het school gebouw, Dorpsstraat 79 kan pas meer gezegd worden als de in dit gebouw gevestigde bibliotheek over andere huisvesting kan be schikken. Door toename der werkzaam heden, mede ten gevolge van een intensivering daarvan, wordt het noodzakelijk geacht, in de begro ting 1980 een bedrag van 40.000,- te reserveren voor admi nistratieve werkzaamheden. Een nader onderzoek zal worden ingesteld of tot uitbreiding van personeel of tot meer uitbesteden van werkzaamheden moet worden overgegaan. Omtrent de resulta ten van dit onderzoek zullen wij u tijdig informeren. Het is bekend, dat het, gelet op de bepalingen van de Wet verontrei niging oppervlaktewater, onont koombaar is dat de gehele ge meente wordt voorzien van een rioleringssysteem. Door allerlei instanties wordt hiertoe de druk uitgeoefend; met name geldt dit voor het gebied langs de Rotte. Voor de raad is dit aanleiding geweest om in de vergadering van 13 september jl. te besluiten met de gemeente Rotterdam in over leg te treden om ter uitvoering van de met deze gemeente gesloten overeenkomst inzake de grens wijziging een rioleringsplan voor de gemeente te ontwerpen, welk plan gefaseerd zou kunnen wor den uitgevoerd. Van de resultaten van dit overleg zal de raad te zijner tijd op de hoogte worden gesteld. Tot zijn spijt moet het college constateren dat helaas weinig voortgang is te verkrijgen in met name het aanleggen van het fiets pad langs deze weg. De oorzaak hiervan is vooral de eigendoms situatie, aldaar. Voor wat betreft de verbetering van de spoorwegovergang wordt opgemerkt, dat in de raad van 31 mei 1979 hiertoe de benodigde kredieten zijn gevoteerd. Deze zijn inmiddels ook in de begroting ver werkt.Tevens is bij besluit van 13 september 1979 een overeenkomst met de Nederlandse Spoorwegen aangegaan. Na het verrichten van grondonderzoek en na verkregen goedkeuring zou tot deze verbete ring kunnen worden overgegaan. Met het Hoogheemraadschap is in principe overeenstemming bereikt met betrekking tot de overname van de weg en de daarmede verband houdende afkoopsom voor het onderhoud. Het is echter uit technisch en financieel oogpunt bezien niet wenselijk de uitvoering van het fietspad alsmede de verbetering van de weg in twee fasen ter hand te nemen. In verband met vorenstaande zal met voortvarendheid getracht blijven worden de voor het fietspad benodigde gronden in eigendom te verkrijgen. Daarbij is ^tevens van belang, dat voorkomen moet worden dat toezeggingen omtrent subsidies ingetrokken worden. Het is bekend dat in april 1979 ge tracht is aan de bewoners van de Dorpsstraat, die de gemeente aan sprakelijk hebben gesteld voor eventuele schade aan hun eigen dommen ten gevolge van uitge voerde rioleringswerkzaamheden, voorlichting te geven over de af wikkeling van die schade-aan spraken. Helaas is daarin nog niet veel voortgang te bespeuren. Nog steeds verkeren de ingediende schade-claims in een stadium van onderzoek, waarbij dit onderzoek zich niet alleen uitstrekt ovef de gegrondheid van de aanspraken en de omvang van de mogelijke schade, maar ook of de aan spraken al dan niet onder de door de gemeente gesloten c.a.r.-polis vallen. Vervanging brug Kerkepad en vernieuwing beschoei ing Hennipsloot Het is bekend, dat het college plannen heeft ingediend bij de Dienst voor Aanvullende Civiel technische Werken teneinde in aanmerking te komen voor een subsidie c.q. bijdrage ïn de kosten van vervanging van de voetbrug in het Kerkepad, alsmede van ver nieuwing van de beschoeiing van de Hennipsloot ter bestrijding van de werkloosheid. Momenteel is niet te verwachten dat van die zijde wordt bijgedragen in die kosten, welke nu voorhands wor den beraamd op 175.000,- voor de brug in het Kerkepad en 400.000,- voor de beschoeiing van de Hennipsloot. Gelet op de toestand waarin zowel de brug als de beschoeiing verkeren, acht het college het niet meer verantwoord een beslissing af te wachten of wellicht toch nog een D.A.C.W.- subsidie wordt verkregen en is het voornemens de raad het komende jaar voorstellen te doen toekomen tot uitvoering van genoemde werkzaamheden over te gaan. Blijkens een ingesteld onderzoek behoeft deze brug noodzakelijk een revisie. Meermalen is het voorgekomen dat de brug bij het omhoog komen scheef in dë hangers komt te liggen. De kosten van deze revisie ramen wij op 10.000,-. Een voorstel tot beschik baarstelling van dit krediet zal de raad tijdig worden voorgelegd. In de vergadering van 31 mei 1979 zijn kredieten beschikbaar gesteld voor verzwaard onderhoud van een gedeelte van de tertiaire weg 67, te weten de Swanlaweg en de Burgemeester Klinkhamerweg. Vanwege de provincie wordt in de kosten een subsidie verstrekt van 75%. Tevens iS in die vergadering een krediet beschikbaar gesteld voor gewoon onderhoud aan de Zuidplasweg. Vorengenoemde werkzaamheden zullen nog in 1979 worden uitgevoerd. Ten aanzien van de Zuidplasweg merkt het college op, dat het er naar zal streven, dat in 1980 aan deze weg verzwaard onderhoud kan worden gepleegd. Hierom trent zal het, mede in verband met een mogelijk provinciaal subsidie, overleg plegen met de provinciale waterstaat. Voor wat betreft het schilderwerk van de tunnel in de Burgemeester Klinkhamerweg merkt het college op, dat dat hiertoe een bedrag op de gewone dienst is opgenomen. In 1979 kon niet tot de uitvoering van de werkzaamheden worden overgegaan. In de aanbiedingsbrief, bij de begrotingen 1980, vermeldde het college dat het wellicht noodzake lijk zou zijn nog een noodlokaal bij te bouwen ten behoeve van het openbaar onderwijs. In eerste instantie zou het lokalen tekort zich voordoen bij het kleuteronderwijs en vervolgens bij het lager onderwijs. Voor wai betreft het kleuter onderwijs is voorlopig een tijde lijke oplossing gevonden in het gebouwtje aan de Dorpsstraat 68, eigendom van Stichting Kleuter school Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Met betrekking tot het lager onderwijs is reeds aan het einde van 1978 bij de Inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs een uit breiding van de lagere school Dit plan omvat een uitbreiding

Dorpskrant | 1979 | | pagina 3