Gemeente Zevenhuizen SPORT, CULTUUR EN RECREATIE aanhangig gemaakt. De noodzaak van een extra lokaal is inmiddels verstrekt, doordat de minister van onderwijs en wetenschappen zich inmiddels bereid heeft verklaard de kosten van een 12e leerkracht voor zijn rekening te nemen. Mede door wijziging van de voor schriften is helaas de procedure om tot de extra lokaliteit te komen enigzins vertraagd. In middels wordt met alle ten dienste staande middelen getracht zo spoedig mogelijk over de lokaliteit te beschikken. In de vergadering van 18 oktober 1979 heeft de raad besloten uit breiding te geven aan het aantal uren vakonderwijs aan de open bare lagere school. Met de hieraan verbonden kosten is in de be groting geen rekening gehouden. In hoeverre doorwerking plaats vindt naar het bijzonder onderwijs is pas goed te beoordelen zodra de aanstelling heeft plaatsgevonden van een 12e leerkracht. Met betrekking tot het bijzonder onderwijs wordt opgemerkt, dat van het bestuur van de school in Oud Verlaat een verzoek om medewerking is ontvangen voor het treffen van voorzieningen aan zowel de van het bestuur uit gaande kleuterschool als aan de lagere school. In hoeverre aan het verzoek kan worden voldaan is nog in onderzoek. Van belang daarbij is naar de mening van het college de ontwikkeling van de leerlingen- en kleuterverloop, alsmede de bereidheid van het ministerie van onderwijs en wetenschappen om de salaris kosten van met name de kleuter leidster te blijven vergoeden. Voetbal In de aanvang van 1979 is een "Werkgroep advisering gebrui kersovereenkomst voetbalvelden" ingesteld. De werkgroep heeft haar rapport nog niet uitgebracht. Te verwachten is, dat dit op korte termijn zal plaatsvinden. Stichting Dorpshuis Zevenhuizen Het is bekend, dat de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen in onder zoek heeft een mogelijke uit breiding van het Dorpshuis Sw^nia. dat in eigendom aan de gemeente toebehoort. In hoeverre hiertoe de plannen reëel zijn, kan momenteel niet worden overzien. Met belangstelling wacht het college dan ook de door het stichtingsbestuur te ondernemen stappen af. Tennisclub Zevenhuizen Ook bij de tennisclub Zeven huizen bestaan plannen om tot uitbreiding van haar accomodatie te komen. Daarbij zal zeker een bestemmingsplanwijziging nood zakelijk zijn. Ten aanzien van de banen 1 en 2 wordt opgemerkt, dat deze in een minder goede staat verkeren. Renovatie is welhaast onontkoombaar. Postduivenvereniging De Stormvliegers Het is wellicht bekend, dat de postduivenvereniging "De Storm vliegers" 'plannen heeft tot uit breiding van haar accomodatie nabij de Noordelijke Dwarsweg. Tegen deze uitbreiding bestaan van de zijde van het college onoverkomelijke bezwaren vooral in verband met de plannen, gestoeld op het bestemmingsplan, om aldaar woningbouw te plegen. In verband hiermede wordt uitge zien naar een andere vestigings plaats voor deze vereniging. Voorzieningen gymnastiekgebouw In 1979 zijn besluiten genomen tot beschikbaarstelling van kredieten voor voorzieningen aan het gym nastieklokaal aan de Dorpsstraat. In 1980 zal het wellicht noodzake lijk zijn werkzaamheden te ver richten aan de vloerbedekking met name nabij de materiaalber ging. Bibliotheek De bibliotheek is voorshands nog gehuisvest in het schoolgebouw Dorpsstraat 79. Zodra ten behoe ve van het openbaar onderwijs over een lokaal kan worden beschikt nabij de huidige scholen, zal de bibliotheek haar intrek kunnen nemen in het gebouwtje Dorpsstraat 68. In het kader van de centrumvorming zal het school gebouw Dorpsstraat 79 afgebro ken dienen te worden. Het college meent in de begroting 1980 rekening te moeten houden met een bedrag van 15.000, voor voorzieningen in verband met de huisvesting van de biblio theek. De huur van de Dorpsstraat 68 is hierin niet begrepen. In hoeverre de huisvesting in Dorpsstraat 68 een tijdelijk karak ter draagt kan mede afhankelijk zijn van de in het nieuwe centrum te treffen voorzieningen. SOCIALE ZAKEN EN WELZIJN. Sociale Zaken. Bij raadsbesluit van 22 december 1977 is ingesteld een plaatselijke indicatiecommissie. Tevens is in gestemd met de instelling van een intergemeentelijke adviescommis sie, die de onderscheidene colleges van burgemeester en wethouders kan adviseren over ingestelde beroepen tegen negatieve indica tie-adviezen. Hieraan ontbreekt nog een regeling inzake de be roepsprocedure. In verband hiermede zal de raad op korte termijn een voorstel be reiken inzake de vaststelling van een Verordening behandeling be handeling beroepschriften opne ming in bejaardenoorden. Welzijn. Op 20 juni 1979 is in de vergade ring van de commissie onderwijs en welzijn een nota behandeld inzake de Rijksbijdrageregeling sociaal culturele activiteiten, wel ke als een voorloper is te beschou wen van de Kaderwet Specifiek Welzijn. Geadviseerd is door de commissie in eerste instantie een inventarisatie te houden teneinde een juist beeld te verkrijgen van de sociale situatie; de bestaande voorzieningen en de deelname daaraan alsmede van de behoeften van de bevolking ten aanzien van voorzieningen en aktiviteiten op het welzijnsgebied. In verband met het vorenstaande zal op zeer korte termijn van genoemde com missie advies gevraagd worden over de vorm van een te houden enquête omtrent de eventuele instelling van een planningsgroep, de mogelijke vaststelling van een procedureverordening e.d. Economische aangelegenhe den. In de raadsvergadering van 5 juli- 1979 is uitvoerig aandacht besteed aan de aardgasvoorziening in Oud Verlaat. Het zal u bekend zijn dat onzerzijds aldaar een voorlich tingsavond is georganiseerd en dat een onderzoek wordt ingesteld om de behoefte van aansluiting te peilen. Over de resultaten van dit onderzoek zal nog nadere infor matie worden verstrekt. Voorlichting. Ten aanzien van de voorlichting meent het college dat -hoewel het gemeentelijke voorlichtingsblad "Contact" nog niet geheel verge ten kan worden de gemeentelijke publicaties in de Dorpskrant zeker in een behoefte voorzien. De proef, die in het begin van 1979 is aangevangen, ware te continue ren. SLOTBESCHOUWING. In aanmerking nemend de verschillende punten, die in het voorgaande ter sprake zijn gebracht, meent het college dat de navolgende uitgaven voor het komende begrotingsjaar als noodzakelijk moeten worden aangemerkt: INVLOED OP DE BEGROTING ALG. DIENST 1980 HOOFD- OMSCHRIJVING STUK II a. Boekhoudmachine investering 80.000,—, af te schrijven in 7 jaar, rente 9% 18.650,— b. Bestemmingsplannen (voor zover niet geadmini streerd on (iet grondbedrijf) 1. extra afschrijving i.v.m. verkorting afschrijvingstermijn 10.000,— 2. investeringen 75.000,— af te schrijven in 5 jaar, rente 9% 21.500, 31.500,— V Voorzieningen 12 woningen Burgemeester Klinkhamerweg a. schilderwerk 35.000,— af: bijdrage reserve 12 woningen 7.000,— 28.000,- af te schrijven in 3 jaar, rente 9% 12.000, b. boeiboorden en draairamen investering 12.000,- af te schrijven in 3 jaar, rente 9% 5.000,- a. Lichtdruk- en fotokopieerapparatuur gemeentewerken investering 12.000,- af te schrijven in 5 jaar, rente 9% 3.500,- b. Uitbreiding werkzaamheden gemeentewerken 40.000,- c. Brug Kerkepad investering 175.000,- af te schrijven in 20 jaar, rente 9% 26.000,- VI VI VIII d. Beschoeiing Hennipsloot investering 400.000,- af te schrijven in 40 jaar, rente 9% 46.000,- e. Voorziening Catgesbrug (eenmalig) 10.000,- f. Verzwaard onderhoud Zuidplasweg 30.000,- Betreft zeer globale raming die is afgeleid van de ten laste van de gemeente blijvende kosten na aftrek van het provinciaal subsidie van het verzwaarde onderhoud van de Burgemeester Klinkhamerweg en de Swanlaweg. g. Rijwielpad en reconstructie Noordelijke Dwarsweg 75.000,- Betreft globale raming na aftrek van provinciaal subsidie alsmede afkoopsom overname weg door Hoogheemraadschap. a. Uitbreiding met I lokaal ten behoeve van het openbaar onderwijs Betreft ten laste van de gemeente blijvende kosten na aftrek van rijksvergoedingen. b. Voorzieningen in verband met de huisvesting van de bibliotheek c. Voorzieningen tennisbanen (eenmalig) f. Vloerbedekking gymnastieklokaal investering 20.000,- af te schrijven in 10 jaar, rente 9% 2.500,- 15.000,- 12.500,— 3.800,- sub-totaal 331.450, Voor 1980 is de rente aanzienlijk hoger geraamd dan in 1979. Ter uitvoering van de gedachten die leven omtrent de centrumvorming moet over de nodige middelen kunnen worden beschikt, daar binnen het kader van het betrokken gebied geen sluitende exploitatie is te verkrijgen. In verband hiermede meent het college ten behoeve van die centrumvorming het verschil in rente tussen 1980 en 1979 ad 60.000,— aan de algemene dienst te onttrekken en dit te storten in een in te stellen fonds centrumvorming f 60.000,- totaal 391.450,- Voor "onvoorziene uitgaven" is voor 1980 geraamd 317.292,- Van dit bedrag meent het college 8,— per inwoner te moeten reserveren voor werkelijke onvoorziene uitgaven af: f 47.000,- In dit bedrag zijn begrepen uitgaven, waartoe de gemeente op grond van een wettelijke regeling verplicht is. De belastingvoorstellen zullen er toe kunnen leiden dat een meeropbrengst verkregen wordt van 39.980,- zodat voor nieuwe uitgaven resteert 310.272,- Tussen de voornemens van het college, welke een invloed hebben op de gewone dienst van 391.450,— en het daarvoor beschikbare bedrag van 310.272,— is nog een aanzienlijk verschil. Het college verwacht, dat de raad over het merendeel van vorenbedoelde punten voorstellen kunnen worden gedaan. De beoordeling van de financiële haalbaarheid zal daarbij tevens moeten plaatsvinden. Of aan alle punten het komende begrotingsjaar aandacht kan worden besteed, is wellicht mede afhankelijk van de wijziging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds met betrekking tot de 12,50 per woning, die naar globaal berekend is zeker enige financiële armslag zal geven. Het college acht het noodzakelijk ten behoeve van de gehele of gedeeltelijke bestrijding van de kosten van de in het centrum te treffen voorzieningen een "fonds centrumvorming" in te stellen. De eerste aanzet zal daarbij zijn de storting ten laste van de algemene dienst van 1 In dit fonds meent het college te moeten onderbrengen: 60.000,- a. de reserve winstuitkering Energiebedrijf Rijnland per 1 januari 1980 begroot op 349.480,— In dit bedrag is reeds 100.000,— begrepen van de winstuitkering van 1978. Daar deze inmiddels kan worden geschat op 130.000,— zal de reserve alsnog met 30.000,— toenemen. 379.480,— b. De reserve ongewoon /bevolkingsverloop per 1 januari 1980 geraamd op 85.291,— c. De reserve niet gerealiseerde kapitaallasten nota van aanbieding begroting 1976 61.820, totaal 586.591 Burgemeester en wethouders hopen door middel van deze publikatie inzicht te hebben gegeven van de zaken, die het komende begrotingsjaar de aandacht vragen, alsmede van het beleid, dat zij voor 1980 denken te Burgemeester en wethouders merken nog op, dat de begrotingen 1980 en de daarbij behorende aanbiedingsbrief, voor een ieder tijdens de - kantooruren op de afdeling financiën c.a. ter inzage liggen.

Dorpskrant | 1979 | | pagina 4