Nederlandsche Middenstands Spaarbank RENTEBIJSCHRIJVING Alle boekjes kunnen aangeboden worden op de kantooruren voor het bijschrijven van de rente over het afgelopen boekjaar. KANTOORUREN A. Veerman FIK IN DE KERSTBOMEN De zwerftocht van een kerstkaart. "Zevenhuizen/Moerkapelle en Omgeving" Kantoor DORPSSTRAAT 200 - Postbus 2 - 2760 AA ZEVENHUIZEN REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 36 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Gemeentesecretaris Visser zette woensdagavond jl. alle Zevenhui- zense kerstbomen in vuur en vlam 0p het ideaal daarvoor gelegen terrein langs de Zuidplasweg. Door de gunstige weersomstan digheden werd het vlammende schouwspel door honderden gade geslagen, hetzij van dichtbij of van veraf, want tot ver in de omtrek was de vuurgloed waar te nemen. De vrijwillige brandwepr, die dit jaarlijkse evenement organiseert, en hield een waakzaam "nat" oogje in het zeil. Nadat de vlammen getemperd waren trok de mensenmassa, elkaar op de been houdend, .vanwege de glad heid. naar de brandweergarage aan de Burg. Boerstraat, waar de gemeentesecretaris nog meer werk wachtte. Hij moest namelijk de loten trekken, omdat aan het kerstbomen inleveren een verlo ting is verbonden. Er waren fraaie prijzen beschikbaar. Nadat deze waren uitgereikt, werden de kin deren één voor één doorgelaten om via de zijdeur het gebouw te verlaten, al dan niet voorzien van een prijs, "de niet prijswinnaars ontvingen allen een troostprijsje". De uitslag is als volgt (er zijn enkele prijzen niet afgehaald, dit kan alsnog gebeuren aan de brandweerkazerne) 940 loten wa ren er uitgedeeld, wat betekent: 940 bomen. Het eerste lot viel op nummer 858 in het bezit van de heer F. de Jong 833 en 829 bleken ook in zijn bezit, zodat hij de eerste keus had uit een scala van prijzen. 897 was in het bezit van Corina de Jong die een mooie pop uitkoos, 407 Frank v.d. Horst - werphengel; 271 Ronald Rodenburg - schaakbord met stukken; 582 Peter de Gier - werphengel; 21 Jenny v.d. Horst- speelgoedbeest; 429 Haitze Hoos- voetbal; 49??? wie heeft dit lot; 22 Pigmans - bal; 294 Tessa Scheffers 774 Miranda Gijsen; 507 Sven Gericke. Er waren twee nummers 2. Het éne in het bezit van Klary de Jong en het andere in het bezit van Dineke Blacquière. 352??, 677?? 847 F. de Jong; 338 Harold van Helden; 123 Ronald Rodenburg; 67 Elma de Wit; 803?? De Dorpskrant wenst alle lezers en lezeressen, veel leesplezier in dit nieuwe jaar. 1980 zette bepaald niet rooskleurig in bij ons, liep 't helemaal niet naar de zin machines kapot, het maken ging fout de éne bleek onherstelbaar: te oud. Orders moesten worden klaargemaakt en 't werk aan de Dorpskrant even ge staakt Tegenslagen zijn er om overwonnen te worden, dus zijn we daarmee begonnen, alleen de Dorpskrant is te laat ach maakt u zich hierover a.u.b. niet kwaad MevrouwN.G.Nieuwenhuis van Veenendaal stond in het bejaardentehuis centraal Een langgekoesterde wens ging vorige week zaterdag in vervul ling. Zonder dat zij ergens van af wist ontmoette mevrouw N.G. Nieuwenhuis-van Veenendaal, die sinds 8 jaar een uitstekende ver zorging geniet in het bejaarden tehuis "De Zevenster" haar hele familie, ter gelegenheid van haar 85 ste verjaardag. Organisator van deze geweldige reünie was zoon Karei, die zijn moeder, die al een dertigtal jaren weduwe is, een complete verrassing bezorgde. Het feest vond plaats in de recreatiezaal dankzij de bereid willigheid van directie en perso neel, waarvoor de familie bijzon der erkentelijk is. Het gezelschap bestond uit ongeveer 65 personen, merendeeel neven en nichten van de jarige. Uiteraard waren haar eigen twee kinderen (organise rende) zoon en dochter ook aanwezig, evenals de twee klein kinderen allemaal met weder helften terwijl het ene achter kleinkind, van nauwelijks één jaar oud, ook van de partij was. Het samenzijn werd opgevrolijkt door de vertoning van films uit het verleden en het ophalen van herin neringen. Mevrouw Nieuwenhuis, die in Eist bij Amerongen geboren is heeft vele jaren in Indië gewoond. Een goed verzorgde broodmaaltijd completeerde het geheel. In het voorjaar van 1979 werden we omgehakt in de bossen van Noord Zweden. Algauw kwamen we in het water terecht en dreven stroomafwaarts naar een houtza gerij. Vandaaruit vertrokken we naar een papierfabriek in Holland en werd er van ons kerstkaarten gemaakt. We kwamen met elkaar op een grote rol terecht en werden met Van Gend Loos naar Schoonhoven vervoerd. Daar wer den we vakkundig bedrukt. Van Schoonhoven werden wij in dozen naar Gouda gebracht en opge haald met bestemming: Dorps straat Zevenhuizen. Eén van ons moest verstuurd worden naar een buurman aan de overkant. Dus werden we van het adres voorzien en naar het plaat selijk postkantoor gebracht, bij de "oud-loco". Daar lagen we 's avonds slechts kort in de bus, werden ambtelijk opgeladen en naar Waddinxveen vervoerd. Van daaruit gingen we op de trein naar Gouda en met de posttrein werden we doorgestuurd naar 's Graven- hage. Het was dinsdagnacht, van 18 op 19 december 1979. De Kerstdagen-over hebben we daar gelegen, zonder verwarming, tus sen nog wat verlate kerstkransen en collega-wenskaarten. Vrijdag nacht, van 28 op 29 december, werden wij weer opgeladen en terug naar Gouda vervoerd, van daaruit overgeladen op het "Alphense lijntje" en zo kwamen we weer in Waddinxveen terecht. In Waddinxveen werden we voor gesorteerd en met de auto van de PTT vervoerd naar Zevenhuizen. Daar aangekomen werden we met "een ambtelijke hand" gewogen, gesorteerd en voor distributie gereed gelegd. Door een besteller werden we in het bestelkarretje gedeponeerd en zo hobbelden we door de Dorpsstraat. Op zater dagmorgen, 29 december 1979, na alle omzwervingen, gleed hij bij "De Wijnrank" in de bus, waar het inmiddels gelukkig al naar olie bollen rook. En dit alles voor 45 cent. En wat hij te wensen had, was Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar. MIDDENSTANDSACTIE KINDERFEESTMIDDAG DORPSHUIS SWANLA WOENSDAGMIDDAG 9 JANUARI A.S. AANVANG 14.00 UUR TOEGANG: EEN VOLLE STEMPELKAART; niet vergeten Van maandag t/m vrijdag geopend van 9 tot 12 uur 's morgens en 's middags van 1 tot half 5; vrijdagavond van 6 tot 8 uur geopend. Zaterdag de gehele dag gesloten Telefoon 01802 - 1430

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1