W.K. BOODE OP WEG NAAR 100 JAAR ZEVENHUIZENSCHE IJSCLUB Verslag van de 99ste algemene ledenvergadering op vrijdag 7 de cember 1979. KINDERFEEST SCHAATSEN SLIJPEN KLACHTEN? REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 37 18 januari 1979 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Voorzitter A. Veerman opende met een gloedvolle rede, vrijdagavond de algemene ledenvergadering van de Zevenhuizensche IJsclub in café De Roerdomp aan de Rotte. Omdat er vorige winter eigenlijk vrijwel geen artikel is gewijd aan het grandioze ijsgebeuren op de Rottemeren, waarin de Zevenhuizensche IJsclub een aanzienlijk aandeel had, meenden we er goed aan te doen om ditmaal de bijna honderdjarige vereniging een beetje uitgebreid onder de loupe te nemen. Waarom er vorig jaar zo weinig aandacht aan de activiteiten op de Rotte in de strenge winter werd gegeven zit waarschijnlijk in het feit dat (le Dorpskrant toen nog vrij onregelmatig verscheen, dat wil zeggen in januari, zover wij weten, slechts eenmaal. Of door gebrek aan plaatsruimte, of dat het kwam omdat de IJsclub toch wel aan haar trekken kwam in de landelijke en regionale pers, weten we niet meer precies, maar het kwam zeker niet door het feit dat wij van de Dorpskrant die actieve mensen, die zelfs hun zaak en bedrijf ervoor in de steek lieten, geen warm hart toedragen. Integendeel. Daarom eerst maar het woord aan voorzitter Veerman, zodat ook de niet aanwezige leden, weten wat er zich afspeelt binnen de IJsclub. "Er is een oud Chinees spreek woord, dat begint met "een mensenleeftijd vult geen 100 jaar". Op de concovatie van deze vergadering staat: 99e algemene ledenvergadering. De Zevenhui zensche IJsclub, opgericht 20-11- 1980, heeft al een lange geschiede nis achter de rug. Generaties zijn gekomen en gegaan; maarhet is altijd "De Zevenhuizensche IJsclub" gebleven. Toch kunnen we, naar mijn mening, wel een beetje trots op zijn op onze vereniging, die -en niet alleen hier in ons dorp, maar ook in de wijde omtrek en tevens nationaal gezien- een goede reputatie heeft. Lopen we de geschiedenis vlug door, dan zien we: - in de notulen van 1917 staat vermeld: dienstbodes gratis op het ijs (allemaal boeren in het bestuur) 83 f cent in kas. - het hard-tikkeren en de korte baan wedstrijden uit die tijd hebben bij de ouderen nog steeds een bijzonder fijne herinnering. - als grootste wedstrijden noem ik onder meer: 1940: Sjoerd Zeldenthuis op de Rotte ongeveer 3000 man publiek maar veel méér "ijs grootheden" hebben de ijspiste in Zevenhuizen betreden: Kees van Eijkeren, Hoving, Van der Nagel, Cock v.d. Eist (deelnemer aan de Olympi sche Spelen in Oslo). Eveneens een groots evenement was in 1963 op 26 januari Jeen v.d. Berg, de legendarische stayer en winnaar van de elfstedentocht, was bij ons aan de start. Op 23 februari 1963: een schaatsevenement waar nu nog over gesproken wordt: Jantje Veenekamp-Tienkamp, Atje Keu len-Deelstra, Riekje Tuinema- Ruben, Marijke Flisyn, Gooitske de Jog, Henny Wiegersma-v.d. Burg, Grietje Boel. En dat meisje dat over de strobalen vloog aan het einde van de baan en op de Eendrachtsdijk terecht kwam; vragen ouderen nog wel eens "wie was dat?". Dat was Gerda Alting uit Delfzijl. De gehele schaatselite van Groningen, Friesland en Drente kwam in Zevenhuizen aan de start. "De Kleine Trompetter" luisterde dit schaatsfestijn op. 1976: Jan Bazen1 sprintkampioen van Nederland, daarna deelnemer Olumpische spelen in Squan Valley, november 1967: Stien Kayser op de algemene ledenver gadering. winter 1970-1971 Anton v.d. Nagel op de Rotte. En dan de Molentochten door de jaren heen; wijd en zijn bekend. En zo kan ik nog wel doorgaan. Op 8 januari 1979: een hele pagina nieuws over onze vereniging in één van de grootste kranten van Nederland: Het Algemeen Dagblad. 27 janua ri 1979 De grote marathon - 200 km met o.a. "Dolle Dries". Duizenden mensen waren op de Rotte tijdens de huldiging was daar weer "De Kleine Trompet ter" in vol ornaat, om het schaatsfestijn op te luisteren. De gehele pers was aanwezig, en 's- avonds kwam in kleur dit evene ment in het journaal op de T.V. Wanneer er op de ledenvergade ring in 1917 zou zijn gezegd: "nu laten wij de dienstbodes gratis op het ijs, maar over 60 jaar komt er op een zaterdagavond, als je in huis zit met een kopje koffie wat een luxe..) uit een kastje een film in kleur en met geluid over een schaatswedstrijd op de Rotte dan zou niemand dit hebben kunnen bevroeden. Er is veel veranderd de laatste 60 jaar. En ook nü staan we weer voor veranderingen binnen de vereniging, die we U straks in de vergadering willen voorleggen. Maar één ding: De Zevenhuizen sche IJsclub is altijd de Zevenhui zensche IJsclub gebleven; en dit hopen we ook voor de toekomst. Terugkomende op het Chinese spreekwoord "een mensenleven vult geen 100 jaar", hoop ik, dat mét de veranderingen onze Zeven huizensche IJsclub deze spreuk nog lang zal overleven en over 100 jaar dit spreekwoord nog eens herhaald zal worden. En hiermede open ik de 99e Algemene leden vergadering, aldus Bram Vètr- man. Hoewel het financieel overzicht er niet zo erg gunstig uitziet blijkt dit allemaal nogal mee te vallen. Een nieuwe kascommissie voor het volgende jaar werd benoemd en bestaande uit de heren V.d. Pol, Dogterom, Hogebrug en A.H. Veerman. De twee dit jaar overle den leden van de IJsclub werden staande met enige minuten stilte herdacht, ter nagedachtenis aan J. Sol en L. van Dorp. De voorzitter vertelde dat de heer Klaas Verwey, die enige tijd in het ziekenhuis verbleef herstellende was en wenste hem een spoedige algehele beterschap toe. Verder vertelde de voorzitter dat het ledental momenteel 1230 bedraagt Onder dankzegging werd hartelijk afscheid genomen van bestuurslid C. Heij voor wie in het bestuur mej. Ada Koren kwam, die al geruime tijd betrokken is bij het wel en wee van de IJsclub omdat zij de administratie ervan bijhoudt De heren Eindhoven, V.d. Eijk en V. Dorp werden automatisch herkozen omdat geen tegencandi- daten waren ingediend. De verga dering verliep in een ontspannen sfeer en toen Bram Veerman een bijzonder voorstel lanceerde om tot een zgn. "poot" aan de ijsclub te komen, werd er door de aanwezigen op spontane wijze gereageerd. Wat precies die "poot" betekent? De voorziteer omschreef het als een soort tak aan de ijsclub gevormd door leden van het bestuur, die als drietal een schema of begroting gaat opmaken van eventuele kosten, door leden van de ijsclub gemaakt. Hij doelde hier eigenlijk op extreme kosten, die in het verleden en heden nogal eens door de bestuursleden wor den gemaakt, omdat ze tijdens hun afwezigheid op het bedrijf iemand anders als vervanger moeten laten dienst doen enz. Bram Veerman stelde nadrukke lijk dat de bestuursleden in de toekomst niet alle kosten krijgen vergoed maar alleen de uitzonder lijke. Hij vroeg de vergadering toestemming het bestuur een dergelijk plan te mogen laten opzetten en een schets te mogen maken hoe het driemanschap als een soort dagelijks bestuur met aan het hoofd een "directeur, ernaast manager en financieel deskundige". "Zo'n poot is ge woon nodig voor de toekomst want zulke "gekken" als wij vindt men nooit meer". H ij doelde op de eigen inbreng en inzet van de huidige bestuursleden, die vrije dagen nemen of hun bedrijf dagenlang in de steek laten voor de ijsclub. De vergadering kon ermee akkoord gaan dat een dergelijk plan wordt opgemaakt terwijl dit uitgewerkt, volgend jaar weer naar voren wordt gebracht in de algemene ledenver gadering, als definitief voorstel. Voorzichtig werd gesproken over het zelf houden van de inschrijf gelden van de zgn. toer- en molentochten. Nu worden de gelden nog verdeeld tussen Bleis- wijk en Zevenhuizen, maar dit zou na overleg met Bleiswijk mis schien kunnen veranderen. Tot besluit van de geanimeerde verga dering toonde Johan Ottevanger een film over de barre winter, met fraaie vergezichten en schaatseve- neme-nten op de Rotte, welke hoofdzakelijk betekking had op de supermatathon, de 200 km, welke door "Dolle Dries" werd gewonnen. Ook zagen we nog burgemeester Van 't Verlaat met echtgenote tesamen met de over winnaar de ereronde maken over de Rotte, in de arreslee van Piet Oudijk. Na een verloting sloot de voorzitter de vergadering, met de hoop op een goede ijs-winter en wenste iedereen wel thuis. "OP NAAR DE 100 JAAR" WINKELIERSVERENIGING ZEVENHUIZEN Stempelen, kaarten vol, in de bus deponeren, in de Rabobank voor de middenstand een hele klus door de inwoners gewaardeerd in dank prijzen die bestonden uit waarde bonnen en een feest voor de jeugd erg leuk hoe hebben ze het verzon nen, sloot de aktie af. Puur kindervreugd troffen we in het Dorpshuis aan, waar heel wat jeugd van 't dorp naar toe was gegaan. Wat de kinderen geboden werd? Een compleet kinderfeest, met balonnenshow. De Jeugdshow van John en Lily van Brussel met een muzikale clown, een spreken de pop en komisch goochelen. Verder was er het poppentheater van Martin van Zeist. Het geheel kon gerealiseerd worden dankzij medewerking en inzet van de leden van de middenstand, leer krachten van kleuter- en lagere scholen en vrijwilligers van het Dorpshuis. Een bijzondere waar dering wordt hierbij door voorzit ter Anton Rodenburg van de Middenstandsvereniging uitge sproken aan het adres van Arie en Luc Eriks. Overal was aan gedacht bij het organiseren van de feest middag, zelf de rijkspolitie kwam er aan te pas, om de kinderen bij het naar huis gaan te helpen oversteken. Ca. 720 kinderen van allerlei leeftijden in één grote zaal, is een unicum een gebeurtenis op zich in Zevenhuizen, voor velen om nooitmeer te vergeten. Er kwam veel voor kijken om het kinderfeest te laten plaatsvinden de grote sporthal moest ingericht en leeggeruimd, toezicht gehou den worden enz., enz. Dejongsten, die het dichtst bij het podium zaten genoten het meest van het programma, zichtbaar en hoor baar, vol enthousiasme werd er uitbundig gereageerd op vragen en aanwijzingen bij de diverse programma-onderdelen. In de pauze werden alle dorstige kelen gesmeerd een hele klus. Jammer dat wij als Dorpskrant een ver keerde aanvangstijd noteerden. Gelukkig kon een deel van de kranten nog onderschept worden, maar desondanks schijnt de tele foon bij enige leden van de middenstand op de ochtend voor de voorstelling "roodgloeiend" te hebben gestaan ook bij het Dorpshuis, onze excuses!! Wedstrijd- en tour- programmma "Zevenhuizensche IJsclub". IJs en weder dienende: Molentocht: vanaf zaterdag 19 jan. a.s.; iedere dag gelegenheid tot starten vanaf 10.00-16.00 uur Afstanden: 10 - 150 km WEDSTRIJD-PROGRAMMA: Ma. 21 jan. aanvang 19.00 uur: Verlichte baan Di. 22 jan. aanvang 2.00 uur: wedstrijden voor de schooljeugd Di. 22 jan. aanvang 20.00 uur: Korte-baan wedstrijden voor in woners en leden Wo. 23 jan. aanvang 2.00 uur: Nat. korte-baan wedstrijden voor heren Bij BOODE op de originele fabrieksmanier Tevens hebben wij nog enkele FIETSEN met aantrekkelijke kortingen voor u! DORPSSTRAAT 103, TEL. 1420 Wo. 23 jan. aanvang 20.00 uur: div. wedstrijdjes met verlichte baan enz. Do. 24 ja. aanvang 20.00 uur: Fakkeloptocht Vrij. 25 jan. aanvang 20.00 uur: 5 km ploegen wedstrijd De meeste lezers en lezeressen weten toch wel dat de Dorpskrant een "onafhankelijk" blad is? Het tegendeel blijkt uit de reacties die bij bestuursleden van de midden stand binnenkomen. Uiteraard zijn die reacties niet allemaal positief en het is dan ook vervelend dat die klachten in de schoenen van de middenstand worden geschoven. Richt uw klacht aan het adres van onze drukkerij, waar de Dorpskrant in elkaar wordt gezet. Klachten over bezorging etc. ook graag hier: tel. 01802-2289 en het wordt geno teerd of in orde gemaakt. P.S. Een schouderklopje is uiter aard ook welkom. KOFFIEBAR 't PRAETHUUS" vrijdagavond- hedenavond zang groep Blij Maere uit Veenendaal. aanvang 20.00 uur in Hervormd Centrum. Iedereen vanaf 15 jaar is hartelijk welkom. Overwin je drempelvrees. 7

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1