Regelmaat is het geheim van goed sparen Rabobank Q Loonstop? op SWANLA-HOEVE Prijsstopü IJSPERIKELEN AKTIE PIANO ZEVENSTER Spreek daarom met de Rabobank een vast of wisselend bedrag(je) af dat automatisch,bijvoorbeeld elke maand, van uw privé-rekening naar 'n spaarrekening wordt overgemaakt. Dan hoeft u daar niet meer steeds zelf aan te denken en u zet toch regelmatig en ongemerkt wat opzij. Dat loopt lekker op. Automatisch! De Rabobank kan u er alles over vertellen. Zevenhuizen/ Moerkapelle loopi leKKer op. Auiomauscn: 19 26 Jaarvergadering Plat- telandsvrouwenafd.: ZOWEL IN MOERKAPELLE ALS ZEVENHUIZEN De jaarvergadering van de afde ling Moerkapelle had een goede belangstelling van de leden van de ca. 117 leden waren er 64 dames, die getuige waren van het hartelij ke afscheid dat de aftredende bestuursleden de dames C.T. Everaart-Verheul en P.H. Konijn- de Man ten deel viel. Vice- presidente mevrouw J. v.d. Vorm- Hofwegen dankte beiden voor hun inzet van zes jaar, waarvan mevrouw Everaart vier jaar presi dente is geweest. De scheidende bestuursleden ontvingen de be kende "korenaar" -een speld van de bond en een geborduurd wandkleedje. Mevrouw Konijn liet haar dankwoorden verder nog vergezeld gaan van een bloemetje. Als nieuwe bestuursleden werden de dames I. Breugem-van Eden Petersman en J.W. Matze-v.d. Lans gekozen. Tenslotte was er na het huishoudelijke gedeelte, nog een ontspanningsprogramma ver zorgd door mevrouw H. Willems van Dijkover "Ik en Jij, hoe leven wij". De dames verdeelden zich in groepjes die per groep één spel kregen met een dobbelsteen wie een kaartje van een bepaalde kleur trof als zij een bepaald aantal ogen had gegooid moest over het onderwerp dat op het kaartje stond iets vertellen. Hierdoor ontstonden leuke discussies en heerste er een amusante sfeer. De Zevenhuizense afdeling, op dezelfde avond (woensdagavond jl.) als van Moerkapelle, trok minder belangstelling, wat eigen lijk jammer is, omdat het voor de leden echt wel belangrijk is, om van de gang van zaken van de vereniging op de hoogte te zijn. Op hartelijke wijze werd mevrouw N.M. van Leeuwen door de presidente bedankt voor haar zes jaren inzet in het bestuur en ontving een fraaie vulpen als blijk van waardering vergezeld van een boeket bloemen. Als nieuw be stuurslid is gekozen mevrouw J. Verwaal-de Knegt. Na de pauze werd een interessant probleem' aan de orde gebracht door de Centrale voor Pleeggezinnen Zuid-Holland en Zeeland. Na een korte inleiding over de doelstellin gen van de Centrale voor Pleegge zinnen, werd een audio-visuele presentatie gegeven over de pro blematiek rond kinderen in inter- naatsverband, gevolgd door een discussie, waarne men gelegen heid kreeg om vragen te stellen. Geboeid en aandachtig en met veel interesse werd door de aanwezigen geluisterd. Zondag jl. waagden de eersten- zich op het nog dunne ijs. Sommige waaghalzen liepen een nat pak op, maar maandag ging het al beter, alhoewel de Rotte nog niet helemaal goed berijdbaar was en ook daar nog iemand diep in het ijs zakte en met moeite eruit kon worden gehaald. Ook op de Hennipsloot gebeurde het dat er maandag nog iemand door het ijs zakte. Dinsdag en woensdag werd het wat dikker, doch scheuren, sommige erg diep, waren de oorzaak van het toch wel iets te vroeg rijden op het nog veelal on betrouwbare ijs. Door de jeugd werd vooral genoten. Het weer. was niet te koud en het ijs dat van goede kwaliteit was, lokte wel aan voor een schaatstochtje. Woens dagmiddag was het helemaal heerlijk met de zon erbij, vrijwel geen wind en bijna geen vorst. Alleen de scheuren, die moest je maar voor lief nemen. Het razend snelle schaatsverkeer verdween van de Hennipsloot en nam de wijk naar de Rotte, zodat het voor vaders en moeders met kleine kin deren rustig toeven was. Ook het kunstrijden, het zgn. zwieren, werd weer ouderwets druk be oefend, mede misschien vanwege de goede kwaliteit en omdat de snelrijders de wijk namen naar de JUWEELTJES VAN DROOGBOEKETTEN De echtgenote van de commissaris van de Koningin mevrouw Vrolijk zag ze ook tijdens het onlangs gehouden werkbezoek. De heer P.C. Schipper aan de Middelweg 8 te Moerkapelle, heeft een bijzondere hobby. Hij maakt nl. droogboeketten. En beslist geen alledaagse, nee, ze zijn allemaal bijzonder fraai, zelfs merendeel bijzonder kunstzinnig, zowel van vorm als van samen stelling. In een ruimte van zijn royale boerderij, heeft hij een aparte "werkkamer". Hier is hij druk in de weer met zijn bloemen. Langs de zoldering hangen ontel bare boeketten strobloemen, vele grassoorten en onkruiden, die fraai "ogen" in een droogboeket. "Je had eerder moeten komen, dan had je er nog veel meer gezien, het meeste is nu weg", vertelt de heer Schipper aan de Dorpskrant in zijn "atelier", waar her bij een heteluchtverwarming, heerlijk toeven is. Dat vinden ook de hond en de kat, die Schipper trouw ter zijde staan en met belangstelling zijn doen en laten gadeslaan. Schipper vertelt dat hij op onge veer 62-jarige leeftijd met deze hobby begonnen is. Aanvankelijk met het verzamelen van allerlei bloemen, granen en onkruiden die hij op het land tegenkwam. Die nam hij mee naar huis, droogde ze dan en gaf ze weg aan wie ze wilde. Algauw kreeg hij er zelf ook wel aardigheid in en begon ze zelf te kweken. Toen hij bemerkte dat het opmaken van boeketjes hem ook wel aardig afging, legde hij zich er meer toe op het vervaardi gen van droogboeketten en wand versieringen. Intussen is hij opeen leeftijd gekomen (71 jaar) dat hij zich ook niet meer met het bedrijf bemoeit, een landbouw en akker bouwbedrijf, dat door één van de twee zonen wordt voortgezet, de andere woont in Zuid-Afrika. Hij geniet samen met zijn vitale hartelijke vrouw van een gezellige oude dag. Zijn werk is zijn hobby. Of hij die bloemen ook zelf droogt? "Ja, hoor", zo vertelt hij, "in een speciale schuur waar het donker is, daar is ook een droog- apparaat. Het is belangrijk dat de bloemen in het donker drogen, want dan behouden ze hun kleur, horen we. "De kleuren lopen na verloop van tijd van de bloem- stukjes terug, maar dat geeft niet want dan komt men gewoon hier terug om een ander stukje te halen, maar ze gaan wel een drietal jaren mee hoor", verzekert hij lachend. Velen hebben de weg naar de Middelweg weten te vinden- alhoewel die niet zo gemakkelijk uit te leggen is aan mensen die niet zo bekend zijn in Moerkapelle- het is in ieder geval een zijweg aan de Onderweg, die naar Waddinxveen loopt vanuit de dorpskern van Moerkapelle. Zaterdags is het gewoon druk hier", vertelt Schipper. We hoor den dat er ook excursies gemaakt werden, door vrouwenvereni gingen en Plattelandsvrouwen? Schipper knikt instemmend, hij gaat er niet prat op dat zijn hobby zo in de belangstelling staat en loopt beslist niet naast zijn schoenen. De nieuwste hobby van de heer Schipper, die geboren en getogen is op deze boerderij, is het vervaar digen van corsages. Geen gewone van bloemen, maar van ijzerdraad en gekleurde panty's met kralen opgesierd. Heel apart en bijzonder fraai. Trots toont hij tot slot de werk stukken van zijn vrouw in de woonkamer: fraaie produkten van handvaardigheid want haar hobby is borduren. Zo zijn ze samen ieder op hun beurt creatief en erg gezellig. DAAROM HET ADRES VOOR AL UW FRUIT, GROENTE, en AARDAPPELS. Geen stuntprijzen maar altijd goede en verse produkten ZO VOORDELIG MOGELIJK GEPRIJSD. Kom daarom dagelijks naar: Fruitbedrijf "SWANLA-HOEVE" P.S. ook voor echte BOERENKAAS en KAKELVERSE EIEREN kunt u bij ons terecht. Rotte. De jongste onder de beste schaatsers was een vierjarige kleuter, parmantig snel schaat send reed ze menigeen, die jaren ouder was dan zijzelf hard vorbij. PREDIKBEURTEN ZEVENHUIZEN 20 januari Hervormde kerk 10.00 uur ds. T.A.D.W. Aris, Vlaardingen; 19.00 uur ds. R.P. IJtsma, Bleis wij k bevestiging ambtsdragers, geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. J. Mondei, Reeuwijk. Herv. kapel Oud-Verlaat 10.00 uur de heer J. Goedhart Nieuw koop; 19.00 uur ds. G.K. Korpo raal, Krimpen a.d. Lek bed. h. doop. 19.00 uurdr. J. Buitkamp, Rotter dam. zondag 27 januari Hervormde kerk 10.00 uur ds. E. Bouman, Heerde; 19.00 uur ds. H.M. Cnossen, Woerden. Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. W. Davidse (beide diensten viering H.A.) Herv. kapel Oud-Verlaat 10.00 uur de heer A. Christ, Leiden. MOERKAPELLE 20 januari Hervormde kerk 9.30 uur cand. C. Stelwagen, Veenendaal; 18.30 uur cand. Van Doorn, Waddinxveen Geref. Gemeente 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. zondag 27 januari Hervormde kerk 9.30 uuren 18.30 uur cand. Teekens, Utrecht. Geref. Gemeente9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen. MEDISCHE DIENSTEN Zevenhuizen Moerkapelle HUISARTS dokter R.P. Renssen Hoefweg 74, Bleiswijk, tel. 01892- 4085. DIERENARTS 19 en 20 januari dokter J. Ham, Nieuwerkerk a.d. IJssel, tel. 01803 - 2192. WIJKVERPLEEGKUNDIGE zuster C. Doornbos, tel. 01803- 2555. HUISARTS 26 en 27 januari dokter R.L. Warnaar, Dorps straat 12, Bleiswijk, tel. 01892 - 2500. DIERENARTS de heer Olden- bandringh, Gouda, tel. 01820 - 10958. WIJKVERPLEEGKUNDIGE zuster Berlijn, tel. 01803-2555. Vrijwillige hulpdienst 1409 of 2057 In ieder geval bereikbaar tussen 7.30 en 8.30 uur. Stichting maatschappelijke dienstverlening ZUIDPLAS spreekuren maatschappelijk werk Zevenhuizen maandag en woens dagmorgen in Dorpshuis Swanla tel. 01802-2523 (let op, dit is een eigen nummer) van 9.00 tot 10.00 Moerkapelle maatschappelijk werk, maandagmorgen 10.30 tot 12.00 uur, Groene Kruisgebouw De aktie een "Piano voor -de Zevenster" is bijna afgerond. Nog enkele bedragen moeten binnen komen en dan is het bedrag compleet om de bestelde piano te betalen. De actie kon mede een succes worden door de inzet, de ijver en het enthousiasme van velen, onder wie de leden van alle koren die deelnamen aan de aktie. De aktie wordt besloten met de overdracht van de piano, op woensdagavond 6 februari a.s. in het bejaardentehuis DeZevenster, waar tijdens een bijeenkomst in de recreatiezaal het aktie-comitê de piano over zal dragen aan het bestuur van de Stichting bejaar dentehuis De Zevenster. De bij eenkomst die een enigszins offi cieel karakter heeft begint om 20.00 uur. Een beroepspianist zal de piano officieel inwijden bijge- staan door een fluitiste. Automatisch Sparen februari maart 0 27 augustu: 8 25 16 23 30 1 28 24 31 Knibbelweg 27 - Zevenhuizen - Tel. 01802 - 1307 woensdagmiddag gesloten, zaterdags tot 17 uur geopend. Aquarium 80 x 40 x 40 met pomp, verwarming, licht Tropische vissen en planten ƒ175,- A. v.d. Wilt, 01793 - 1869 Ver. voor Vrijz. Hervormden

Dorpskrant | 1980 | | pagina 3