I Gemeente Zevenhuizen KLACHTEN? MEDEWERKSTER HEARING CENTRUM DORPSSTRAAT REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, lel. 01802 - 2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 2e Jaargang nummer 38 februari 1980 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. SPAR-DISTRIBUTIECENTRUM Vijf werknemers in het zonnetje Vijf werknemers van de SPAR groothandel stonden vorige week in de belangstelling omdat ze 121 2 jaar in dienst waren van dit bedrijf. In een besloten bijeen komst was door de directeur A.J.M. van Well de heer N. Wijnand de dag ervoor gefelici teerd, vergezeld van een zilveren Sparspeld. Op hartelijke wijze sprak de heer van Well, in een bijeenkomst in de kantine, waar een groot gedeelte van het personeel aan wezig was, onder het genot van een kopje koffie met gebak, de vier heren toe, die 12'2 jaar trouw betoond hebben aan het Spar bedrijf. Ook de echtgenotes van de jubilarissen waren aanwezig, sommigen vergezeld van hun kinderen. De heer van Well dankte ieder persoonlijk voor zijn ijver en inzet en nam ieders staat van dienst onder de loep. Alle jubilarissen hebben 6'2 jaar in Zoetermeer gewerkt en 6 jaar in Zevenhuizen, waar het be drijf naar toe verhuisde. De jubilarissen waren: de heren B. Schilperoort, G. v.d. Gaag, P. de Wit en M. Kaptein, resp. chef aardappelenafdeling, chauffeur, monteur en chauffeur. De heer Wijnand is orderverzamelaar. Omdat Spar groothandel b.v. de aardappelhandel van Schilper oort 12'/2 jaar geleden heeft overgenomen, kwam de heer Schilpenoort jr. in dienst bij de Spar. Ook Schilpenoort sr. was op de bijeenkomst aanwezig en staat ook op de foto. Alle jubilarissen kregen een zilveren Spar speld door de directeur overhandigd en de echt genotes een fraai boeket bloemen. De heer van de Zwan, voorzitter van de personeelsvereniging sprak de jubilarissen donderdagmorgen tenslotte hartelijk toe en sprak over de goede arbeidsverhoudin gen in het Spar bedrijf, waarna de aanwezige personeelsleden zich in een rij opstelden om de jubilaris sen eveneens de hand te drukken. Op de door de gemeente Zeven huizen georganiseerde "inspraak avond" in Dorpshuis Swanla, afgelopen woensdagavond waren een vijftigtal gëinteresserden, merendeel Middenstanders, aan wezig. Na een welkom door de burgemeester gaf de heer D.S.B. Vogelenzang van het adviesbu reau voor ruimtelijke ordening Stad en Landschap uit Rotterdam een nadere toelichting op de tekeningen en de eventuele moge lijkheden tot beboüwing van de Dorpskern. Zo is er sprake van bebouwing langs de Burg. Boerstraat waar nu nog het gebouw van de openbare lagere school staat. Op de hoek zou dan een winkelpand of een kantoorpand kunnen komen. Op welke wijze de bebouwing tot stand zal komen, en hoe de aan wezigen dit nu precies wilden, kwam niet zo heel duidelijk uit de verf, (er waren twee alternatieven) maar wel werd door één der aan wezigen gepleit voor het behoud van de boom, die volgens zijn zeggen al 72 jaar oud moet zijn. Dat er woningen achter komen die dan in de schaduw komen vond hij niet erg, want als de zon schijnt laten alle mensen toch hun zon wering zakken. Zijn pleidooi werd door een applaus onderschreven. Bezwaren werden gemaakt van wege de verkeersdrukte op de hoek B. Boerstraat-Dorpsstraat- om daar een woonhuis neer te zetten, bevestigd door mensen die in de omgeving wonen. De één meende er beter een winkel neer te moeten zetten en de ander een kantoorpand, (de aard van de winkel in ogenschouw nemend: moeilijk bevoorraden op de hoek) Er bleek wel belangstelling voor kantoorpanden te bestaan, maar tot op de avond van de hearing, geen belangstelling voor winkels. Ook werd gepleit voor de aanleg van een terrasje om het pleintje dat nu enkel op vrijdag bevolkt-is door marktkraampjes, meer als dorpse ontmoetingsplaats te laten fungeren. Later werd gesuggereerd om de ingang van het gemeentehuis daar b.v. op uit te laten komen, of de ingang van de bibliotheek die mogelijkerwijs (alles is beslist nog niet in kannen en kruiken - zowel financieel als in definitief ont werp) ook op het pleintje te laten uitkomen. Een in de zaal aanwe zige architect pleitte vor een wat speelsere opzet van het raadhuis, waarbij door een aanwezige werd KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING bij de SPAR De schijnwerper is dit keer wel in het bijzonder gericht op het groot handelsbedrijf van de Spar in Zevenhuizen, waar het blijkens de statistieken van het bedrijf goed werken is, gezien de velen die hier een groot deel van hun leven trouwe dienst betoonden als per soneelsleden. Het is niet voor de eerste keer dat er een personeelslid 40 jaar in dienst is van dit bedrijf, desondanks was de directie over dit heuglijke feit toch wederom zeer verblijd en stelde alles in het werk om de jubilaris te huldigen op een speciale wijze. Koningin Juliana heeft Jaap Opdam uit Zoetermeer de ere medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend op grond van 40 jaren trouwe dienst bij A.J.M. van Well B.V. "Spar West Nederland". Burgemeester A. v. 't Verlaat uit Zevenhuizen heeft woensdagmid dag 30 januari deze eervolle onderscheiding namens de Koningin aan de Zoetermeerder uitgereikt in het Spar-distributie- centrum van van Well B.V. Een betrouwbare kerel, een harde werker en een man, die door zijn collega's gerespecteerd wordt, zo zei de burgemeester in zijn toe spraak tot de 57-jarige Opdam. Directeur A.J.M. van Well roemde Jaap als een voorbeeldig werknemer met een grote mate Ter gemeentesecretarie, afdeling financiën, wordt gevraagd een: voor het bedienen van de boekhoudmachine en andere op de afdeling voorkomende werkzaam heden. Gegadigden voor deze funktie dienen minimaal MAVO/MEAO diploma te bezitten terwijl tevens het diploma machineschrijven gewenst is. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring kan een salaris worden geboden tussen f 1.582,- en 1.949,- bruto per maand. De premie AOW/AWW komt voor rekening van de werkgever. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen, Dorpsstraat 89, 2761 AA ZEVENHUIZEN. gevraagd of het oude pand niet kan blijven staan en een nieuwe aanbouw kan plaatsvinden. Tus sen beide architecten ontstond een levendige discussie, waarbij voor gesteld werd het nieuwe gemeente huis b.v. op palen met daaronder parkeerruimte te maken. Na de pauze werd door de burgemeester mededeling gedaan van het feit dat de bedrijfsruimte en het terrein aan de overzijde van het raadhuis te koop is en dat de gemeente eerste optie heeft. Gesteld werd echter, dat men daar maar niet aan moet beginnen, omdat de gemeente de handen vol heeft om de zaak van de centrum vorming finacieel rond te krijgen. GEVRAAGD: HULP IN DE HUISHOUDING 2 middagen per week bij voorkeur maandag en donderdagmiddag tel. 01793-1278 De meeste lezers en lezeressen weten toch wel dat de Dorpskrant een "onafhankelijk" blad is? Het tegendeel blijkt uit de reacties die bij bestuursleden van de midden stand binnenkomen. Uiteraard zijn die reacties niet allemaal positief en het is dan ook vervelend dat die klachten in de schoenen van de middenstand worden geschoven. Richt uw klacht aan het adres van onze drukkerij, waar de Dorpskrant in elkaar wordt gezet. Klachten over bezorging etc. ook graag hier: tel. 01802-2289 en het wordt geno teerd of in orde gemaakt. van ervaring. Persoonlijk kende de directeur de jubilaris 40 jaren. In die tijd is er wel erg veel gebeurd getuige de interessante en humoristische opsomming van een aantal historische wetens waardigheden. Hij overhandigde Jaap Opdam de GOUDEN Spar speld met een robijn voor zijn dienstbetoon van 40 jaren. Zijn loopbaan bij A.J.M. van Well begon op 1 februari 1940 De levensloop van Jaap Opdam: Als 13-jarige jongen in dienst van een landbouwer voor I,-per week, in Zoetermeer -een half jaar lang. Toen ging hij helpen "worst maken". Op 17-jarige leeftijd werd Jaap aangenomen als "wagenjongen" bij A.J.M. van Well B.V. in de Dorpsstraat te Zoetermeer. Jaap die in de worst een loon van 3,-per week had verdiend, begon nu met een vorstelijk salaris van 6,- per week. Een belangrijke verbetering vandaar het woord "salaris". In 1942 werd Opdam met nog 3 andere werknemers verplicht om naar Duitsland te vertrekken, waar hij zich moest inzetten als kolenlosser en als bediener van gasinstallaties voor de fabricage van zuren. Na de bevrijding door de Russen werden Jaap en zijn collega's uitgewisseld met door de Amerikanen gevangen gemaakte Oost-Duitsers. In juni 1945 was hij terug in Nederland. Twee dagen later stond hij alweer in de emballage afdeling van de Spar in Zoetermeer. Van dit moment af werkte Jaap Opdam achtereen volgend in de Sparafdelingen te Zoetermeer, Loosduinen en Rot terdam, waarbij hij steeds meer verantwoordelijke werkzaamhe den ging uitoefenen. In 1974 concentreerde A.J.M. van Well B. V. haar Sparactiviteiten in het distributiecentrum in Zevenhui zen, waar hij op grond van zijn veelvuldige ervaring als "alge meen invaller" tewerk-gesteld werd. Assurantie kantoor SLEEUWENHOEK Alle verzekeringen Bromfietsverzekering WA 97,74 i De Zuidhollandse Vereniging "HET GROENE KRUIS" afd. Zevenhuizen zoekt iemand die het gebouw in Zevenhuizen wil schoon houden (±6 uur per week). Voelt u hier wat voor, neem dan kontakt op met: E.C. Verschoor-de Buck, Weth. Kreftlaan 17, tel. 1409 Asterstraat 9, Zevenhulzen Tel. 01802 - 2423

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1