isaJLasa OTTEVANGER MACHINEFABRIEKEN B.V. ERVAREN BUITENDIENSTMONTEURS KONSTRUKTIEBANKWERKERS en PLAATWERKERS ONGESCHOOLDEN die in het mataalvak opgeleid BIJZONDERE HONDEN >is SCHOTTE In ons bedrijf te Moerkapelle kunnen wij plaatsen: bekend met montage van staalkonstrukties en industriële installaties t.b.v. projekten in binnen- en buitenland. willen worden. Wij bieden een prettige werkkring met gevarieerd werk en een goede beloning. SOLLICITATIES TE RICHTEN AAN: Postbus 3, 2750 AA MOERKAPELLE Moerkapelse Zijde 32, tel. 01793-1144 (vragen naar de heer D.W. Ottevanger of de heer D. de Leeuw) Internationale kampioenen bevinden zich in Zevenhuizen. Het is beslist geen warboel, bij kennel "DE WARWINCKEL" aan de Knibbelweg 68 (voorheen 50). Alles ziet er tip top uit. Dat moet ook wel wil men orde eri regelmaat houden in een huishou den van 15 honden, 2 piepkleine hondjes, een papegaai en 2 katten. Uiteraard lopen niet alle honden door het huis van de familie Schneider die een twintigtal jaren geleden op een flat in Rotterdam met één hond begonnen zijn. Een hond die ze kregen als daflk voor de inwoning van een echtpaar dat bij hen ingekwartierd was ten tijde van de nijpende woningnood en naar elders verhuisde omdat een baby werd verwacht bij deze mensen. Het leek in alles op een poedel, totdat ze op de Veluwe ergens een hapje aten en het even beeld van hun hond zagen. Van de bezitters hoorden ze toen dat het geen poedel was maar een scha pendoes. Raszuiver waren de schapendoezen toen nog lang niet en nu zijn ze het bijna. Mevrouw Schneider ging met haar hond naar diverse tentoonstellingen en haar hond werd de eerste Neder landse schapendoes kampioen. Ook'fokte ze heel wat jaartjes schapendoezen, die toen nog niet internationaal erkend waren. Via een advertentie kwam me vrouw Schneider-Louter in het bezit van een Hongaars herders hondje een zgn. PULI, vrij onbe kend, die in plaats van haren een vacht heeft van viltstrengen, die niet geborsteld mogen worden maar gesplitst. Het ras ziet er vrij onverzorgd uit. OP tentoonstel lingen behaalde mevrouw Schnei der echter diverse kampioen - schappen met haar Pulim, omdat ze ondanks haar ogenschijnlijk onverzorgde uiterlijk een beauty was. Toen ze van plan was met het dier te gaan fokken, ontdekte ze dat het dier een erfelijke heupaf wijking had. Op "The Crufts" een bijzonder grote hondententoon stelling in Londen, die elk jaar in het vroege voorjaar wordt gehou den, ging ze op zoek naar een andere Puli, doch dit ras bleek in Engeland niet te bestaan. Teleur gesteld en boos dwaalde mevrouw Schneider over de tentoonstelling waar meestal ca. 8000 honden worden geshowd, allemaal uit Groot Brittanië, omdat honden uit andere landen nu eenmaal niet in Engeland mogen komen. Een bijzonder aardige hond, nl. de Lhasa Apso trok daar haar be langstelling. Ze was er verliefd op op het eerste gezicht. Langharig en een lange rug en haren over de ogen en een fraaie staart, die als de hond zin heeft, een fraaie aanblik biedt als hij over de rug valt en rechtop staat. Het duurde een jaar voordat ze een Lhasa Apso kon kopen, omdat ze nog niet zo erg veel werden, en worden, gefokt. Spoedig daarna werd een reu bij- gekocht zodat er gefokt kon worden. Twee Lhasa Apso's, twee scha pendoezen en een puli maakten een verhuizing veertien jaar gele den naar wat landelijker dreven noodzakelijk. In Zevenhuizen aan de Knibbelweg vonden ze een ideaal huis. Mevrouw Schneider ontvangt vaak uitnodigingen om als Keurmeesteresse op te treden, terwijl diverse van haar honden hoge ogen gooiden, en gooien, op de tentoonstellingen, waarvan ze er jaarlijks heel wat bezoekt. Reizen doet ze meestal per cam per, maar ook neemt ze voor grote afstanden vaak het vliegtuig. Voordat ze echter met fokken begon, ging ze met de mooiste van het stel, Lhasa Apso, het vrouwtje naar tal van tentoonstellingen om de hond zoveel mogelijk kam pioen te laten worden. Een nieuw ras deed haar intrede op "De War- winckel", nl. een Bearded Collie, die erg veel wegheeft van een scha pendoes, maar een Engelse lang harige herder is. Mevrouw Schneider maakte hiermee bewust een keuze en stopte met het fokken van schapendoezen. Haar voorliefde voor langharige hon den is duidelijk merkbaar in de keuze die zij maakte. Fokken is niet het eerste vereiste maar meer het verbeteren van het ras, het is daarom belangrijk dat een hond eerst kampioen is geweest voordat men met fokken begint. Film Eén van de Lhasa Apso's heeft in het begin van de zeventiger jaren een hoofdrol vertolkt in een film Bakker v.d. Berg in Moerkapelle voert actie. Actie met kassabonnen. Voor 200,- besteed: een taart staat gereed!! Let wel, dat geldt voorde totalen aan subbedragen want brood mag niet meedoen in de actie - ja kijk, dat zijn zo de bepalingen uit de bakkerswereld. Dus koopt men koek, bonbons, beschuit of iets anders er nog bij dan wordt dat eerst opgeteld, het subtotaal aangeslagen en daarna komt het brood er nog bij op de kassastrook; het brood doet niet mee in actie. Als u het begrepen hebt, moet u toch eens naar bakker v.d. Berg in de Moerdijkstraat A9toegaan. Hij heeft zulke heerlijke bonbons en chocolade. Wat die bonbons betreft, daar zijn van die kolos sale Belgische bij terwijl er ook een soort is dat met de hand is gemaakt. Tja, en dan heeft u alvast één kassabon te pakken BAKKER V.D. BERG, de warme bakker TEL. 01793-1346 GRENEN RABATDELEN 1,99 per meter Wij hebben voor u ook verschillende complete\ vensterbanken, ver schillende wand- schroten en verder zeer veel plaatmaterialen 802-1212 P C Q m o van Jacques Tati, nl. "Trafic". Pitan, de naam van het hondje, werkte onverstoord mee aan de film, waarvoor met tussenpozen van ca. 1 1/2 jaar opnamen werden gemaakt. De première maakte ze met haar bazin mee, slapend in een fauteuil in een bioscoop in Parijs. (Ook dit hondje behaalde diverse kampi oenschappen). De gehele film door speelde zij als onverschrok ken hond de hoofdrol in allerlei dwaze omstandigheden, in een raceboot, sportwagen, over lag ze heel rustig. Pitan is nog in leven, want Lhasa Apso's kunnen name lijk voor hondse begrippen erg oud worden, ca. 20 a 30 jaar. Ook een Bearded Collie, vele malen kampioen, werd tot film ster verklaard, in twee afleve ringen van Merijntje Gijzen had hij een leeuwenaandeel maar werd "filmtechnisch" doodgeschoten. Tussen de opnamen door moest mevrouw Schneider heel wat boenen om de rode menie van zijn buik van de zgn. schotwond te verwijderen, want meestal was er op de pauze-dag van de film een hondeshow of tentoonstelling waaraan Barry mee moest doen. De Collie leeft niet meer, is enige jaren geleden ziek geworden en overleden. Diverse honden onder de Lhasa Apso's van mevrouw Schneider genieten grote bekendheid vooral in het buitenland zijn ze erg bekend. In Nederland is er nauwe lijks belangstelling voor dit hon denras. Wel voor de Bearded Collie. De pups van Lhasa Apso's gaan meestal naar het buitenland, alhoewel dat er niet veel zijn, omdat mevrouw Schneider ze maar eenmaal in de twee jaar laat jongen, omdat hun conditie er niet op vooruit gaat. Binnenkort wordt weer een nest Lhasa Apso's verwacht. De aanstaande moeder loopt rond in de kamer. Haar uiterlijk lijkt op dit moment op dat van een poedel omdat ze gekortwiekt is en niet meer aan tentoonstellingen deelneemt. Zowel de Bearded Collies als de Lhasa Apso's lijken uiterlijk rusti ge honden, die inderdaad hun stem weieens verheffen, maar verder rustig hun gang gaan. Mevrouw Schneider verlteit dat de Bearded Collie erg geschikt is in een gezin met kinderen vanwege zijn aanhankelijkheid. De Lhasa Apso's leiden hun eigen leven, onverstoorbaar gaan ze hun eigen gang, wat weieens tot wanhoop leidt bij mevrouw Schneider, want als ze bij de rondleiding op de tentoonstelling, voor de jury, geen zin heeft om haar staart rechtop te laten staan, is een prijs bij voor baat uitgesloten. 15 honden, waarvan 11 Lhasa Apso's en 4 Bearded Collies, en daarbij nog twee hele kleine chihuahua's vra gen heel wat verzorging. Me vrouw Schneider doet dat zoveel mogelijk alleen of samen met haar man. Laatstgenoemde blijft dan ook meestal thuis als zij op reis gaat om als keurmeesteres op te treden of aan een tentoonstelling deel te nemen, trouwens ook zijn werk als tandarts- orthodintist laat dat niet toe. En voor mevrouw Schneider is het met een gerust hart dat zij weggaat, in de wetenschap dat haar man goed voor de dieren zorgt. Ongetwijfeld zullen we in de toekomst meer van haar horen; we zullen trachten de lezers op de hoogte te houden van de kampioenschappen die haar honden behalen, of welke hond kampioen is geworden. SINDS 1909 SCHOTTE VOOR GESCHENKEN 13 x 11,3 mm "I U SCHOTTE VOOR GESCHENKEN

Dorpskrant | 1980 | | pagina 6