A. RODENBURG FA. KADIKS Koiibn DROGISTERIJ-FOTOHANDEL KADOBOETIEK plaats ook eens een advertentie in dit blad DROGER KENWOOD nu voor339,- ZANKER DROGER THERMAT 440 ZANKER ELECTRONIC E 45 WOORD EN DAAD MUSICI ZOETERMEER GRATIS AFDRUK In Kolibri-kleuren natuurlijk, bij: kleurenfoto s Dorpsstraat 30, Moerkapelle, tel. 01793 - 1357 31/2 kg wasgoed, geen afvoer 41/2 kg droog wasgoed van 688,- voor 598,- 5 kg droog wasgoed v van 1198,- voor9,45,- GEVRAAGD: HUISHOUDELIJKE HULP voor 5 ochtenden per week Moerkapelle Benthuizen Zevenhuizen WOORD EN DAAD is een inter kerkelijke organisatie in Neder land met een hoofdbureau in Gorichem en landelijk verspreide comité's, waaronder één in Moer kapelle. Zij biedt hulp over de hele wereld en steunen in het algemeen aan die derde wereldlanden, die on deze hulp en steun dringend verlegen zitten. Het is ook moge lijk om via deze organisatie voor een bedrag van 35,- per maand een kind - op afstand - te adopte ren. (Er zijn al 8000 mensen adop tief ouder in Nederland) Woord en Daad steunt in hoofdzaak daar, waar de kinderen dus een christelijke opvoeding krijgen d.m.v. zendingsposten waar kle ding en voedsel wordt verstrekt) Voorbeeld: Guatemala. In het vluchtelingenkamp, de "4 febru ari kolonie" bezoeken nu onge veer 600 kinderen in de eetzaal. Hier krijgen ze dagelijks een warme maaltijd en wordt hen tevens kleding verstrekt. Daar naast wordt ruimschoots aan dacht geschonken aan het me dische- en opvoedkundige pro gramma. Duizenden mensen le ven in armoedige hutten op een modderige vloer, er is hoop dat er binnenkort huisjes kunnen wor den gebouwd. Na wervelstormen heeft het vier weken onophoude lijk geregend en aan de ongeveer 600 kinderen is via Woord en Daad regenkleding geschonken. Een nieuw project is Jocotillo. Een kerkje met een voedselpro gramma voor 27 kinderen. Het plaatsje ligt ongeveer 30 km. verwijderd van Guatamala-City. Een tweede project is Potsun in de buurt van Chimaltenango. Hulp wordt verleend aan 50 arme Indiaanse kinderen, het omvat een zeer urgent voedselprogramma. Per I januari start de school Colegio Nueva Vida, met een programma voor 127 kinderen. De school ligt ruim 100 km. buiten Guatamala-City in Jutopia, rich ting El Salvador. Voor dit laatste project zijn nog geen sponsors gevonden. De Stichting Woord en Daad verleent alvast hulp uit algemene fondsen. HONDURAS In november is begonnen met de financiële adoptie van kinderen in Honduras. Contactpersoon is ds. Carcamo. De dochter van deze predikant is geopereerd aan een ernstige aandoening van haar ingewanden. De operatiekosten werden betaald door een jeugd vereniging uit Bodegraven. Deze zelfde dominee schrijft hartelijke dankwoorden aan het adres van Woord en Daad, doch vermeld in zijn brief, die in het contactorgaan van Woord en Daad is opgeno men, dat men aldaar worstelt met economische problemen, de ge zinshoofden zijn achter met het betalen van hun maandelijkse bij dragen, omdat hetgeen zij verdie nen, niet voldoende is om een gezin te onderhouden, nu alles zo duur is. Ook de hulpverlening in Nica ragua is na de verschrikkelijke burgeroorlog weer op gang ge komen. Honderden kinderen wachten echter nog om hulp. Tal van andere projecten zijn er nog op te noemen, waar Woord en nog op te noemen waar met het woord en met de daad wordt gesteund en hulp geboden. In Moerkapelle is een comité dat acties onderneemt om financiën bijeen te krijgen voor de diverse projecten van de interkerkelijke organisatie Woord en Daad. Vorig jaar voerde men actie door middel van een voorlichting met dia's op de christelijke lageren school in Moerkapelle, terwijl eenzelfde voorstelling ook voor de ouders werd gegeven. Op deze avond kon men artikelen kopen die uit India kwamen, ter onder steuning van het goede doel. Verder werd er nog een collecte gehouden, al met al was de op brengst van deze avond toch nog 1600,-, alhoewel de belangstelling niet overweldigend was. Verder is er voor de hervormden bejaarden een middag geweest over Woord en Daad, terwijl het gemeente bestuur zich ook niet onbetuigd laat en f 2000,- subsidie verleent aan het plaatselijk actiecomité. In Benthuizen is er eveneens een voorlichtingsavond gehouden over het werk van Woord en Daad, waar ook de heer J. H Lam als spreker en voorlichter van Woord en Daad optrad. Deze avond wierp veel vruchten af. Diverse giften kwamen achteraf nog binnen. Er wordt bekeken of ook in Zevenhuizen contacten kunnen worden gelegd om voor lichting te geven over het werk van Woord en Daad en actie te voeren. De christen vrouwenbond van Moerkapelle heeft ir. De Heer uit genodigd voor een avond op 26 maart. Deze heeft zitting in het hoofdbestuur en vertelt over het werk van Woord en Daad in diverse landen. Ook de jeugdclubs van Moerkapelle voeren actie voor Woord en Daad. ACTIE KONINGINNEDAG Koninginnedag 1980 staat in Moerkapelle voor een grote ROMMELMARKT waarvan de opbrengst ten goede komt aan een nader te bepalen project van Woord en Daad. vanaf half maan kunnen mensen hun oude over complete spullen, antiek of oud. nieuw of halfversleten, inleveren hij een landbouwer die in de dorpskern woont. Nadere bericht geving hierover volgt nog. De aan kondiging wordt nu at gedaan, opddat alle schoonmakende vrou wen niet direct hun afgedankte spullen weggooien, maar het nog even in de schuur wegzetten, totdat men ze voor de actie in kan leveren. Het actie comité in Moerkapelle bestaat uit de vol gende personen: de heer A. v.d. Herik, Coymans- straat 7, tel. 01793-2255; de heer A.C. den Edel, Moerkapelse Zijde 60, tel. 01793-1959; de heer D. Boone, Moerkapelse Zijde 70, tel. 01793-1955; de dames: A. H oogendoorn-Karens, Coy mans straat 19, tel. 01793-2286; J. Konings-Hertog, Julianastraat 8, tel. 01793-1433; A. v.d. Berg- Hanse, Julianastraat 39; F. v.d. Spek-Broer, Westland 16. Nadere inlichtingen kan men bij deze adressen verkrijgen, ter wijl men zich ook uiteraard hier als sponsor op kan geven als adoptief ouder door een maande lijkse financiële bijdrage. In Zoetermeer krijgen al geruime tijd jonge musici de kans regionale bekendheid te verwerven. Dit ge beurt middels het projekt Zoeter- meerse Groepen Presentatie. Groepen, die zich bij het projekt aanmeldden, kregen naast de nodige publiciteit, de mogelijk heid aangeboden zich 'live' te pre senteren in jongerencentrum "De Boerderij" te Zoetermeer. De belangstelling hiervoor was, en is nog steeds, overrompelend. Op 22 maart liggen er nieuwe kansen voor popgroepen, folkartiesten, cabaretiers en theatergezelschap pen. Dan organiseert het Leidse produktie- en organisatieburo "Sherlock" een groots opgezet Kdibri-kado voor u gratis foto van dia gratis foto van foto Tijdelijk bij inlevering van een kleurenfilm een Kolibri-Kado-Bon. Goed voor een GRATIS foto-afdruk. Naar keuze van dia of foto. Ter kennismaking met deze perfekte afdrukmogelijkheden. Snel van profiteren dus. Ontdek wat wij naast deskundig advies, als Kolibri fotohandelaar nog meer voor u kunnen doen... diakopieën, posters en vanzelfsprekend Plus-Prints en haarscherpe foto-afdrukken. DORPSSTRAAT 73, ZEVENHUIZEN, TEL. 1366 Koiibn, altijd vlak bij u in de buurt. festival. Op dit festival gaan Zoetermeerse groepen de hoofd schotel vormen. Onluikend talent krijgt op dit zogeheten "Spring- popfestival" juist die kansen, die nodig zijn voor een snelle ontwik keling. Het "Springpopfestival" vindt plaats op 22 maart in het wijkcentrum MEERZICHT te Zoetermeer, verspreid over de hele middag en avond. Gebleken is, dat er in vele Zoetermeerse groepen talent van buiten Zoetermeer speelt. Dit is ongetwijfeld te danken aan het regionale karakter van de scholen voor voortgezet onderwijs in Zoetermeer. Vooral het Erasmus- college, een samenwerkingsschool voor VWO en HAVO manifes teert zich als een van de grootste leveranciers van groepen. Onge twijfeld lopen daar ook jongeren uit Zevenhuizen e.o. in rond. Wie dat met name zijn, en om hoeveel het gaat zal snel genoeg bekend zijn in de omgeving. Het "Springpopfestival", dat financieel mogelijk gemaakt wordt door uitzendorganisatie Luba, wordt voorafgegaan door een voorselctie. Dit is nodig omdat tijdens het projekt Zoeter meerse Groepen Presentatie is gebleken, dat er véél meer groepen zijn, dan er plaatsen zijn op het festival. De bedoeling is om naast drie Leidse groepen, vijf Zoeter meerse het stenen podium te laten beklimmen. En voorts een nog nader te bepalen aantal folkarties ten, cabaretiers etcetera. Noodge dwongen moet er dus een voor selectie gehouden worden. Ieder een, die muziek maakt kan meedingen naar een plaats voor 22 maart. Folkartiesten, popgroepen maar bijvoorbeeld op spijker bedden liggende fakirs zijn ook welkom. Voorwaarde is echter, dat de groepen minstens voor de helft moeten bestaan uit Zoeter meerse inwoners. Zij die in Zoetermeer werken of schoolgaan kunnen hieronder ook gerekend worden. Ieder die in aanmerking wil komen moet een cassette opsturen naar produktie- en organisatie buro "Sherlock", Haagweg 170, 2324 NA LEIDEN. De sluitings datum is vastgesteld op 15 februari. De cassette moet mini maal drie eigen composities bevat ten. Bovendien moet ingesloten zijn: namen van leden, adressen (eventueel werk/school), de bezet ting, telefoonnummers en de lengte van het repertoire. Het festival in Zoetermeer is de tweede uit een reeks van derge lijke evenementen, die in Neder land gaan plaatsvinden. Andere plaatsen zijn onder andere Gouda en Katwijk. Alle met als doel: het bieden van kansen aan ontluikend talent. Mevrouw Neeieman Swanlaweg 8 Zevenhuizen, tel. 2631

Dorpskrant | 1980 | | pagina 7