CITROEN C.X. Diesel en benzine CITROEN G.S. Special - Club - Break vanaf 1976 t/m 1978 DIANE 6 1979 2 CV 4 1976 AK 250 1976 TEL. 010 - 550456 KAPPERSECHTPAAR MEIBERGEN niet meer weg te denken uit Zevenhuizen. po/tunette^ Murielle OlID VERLAAT EN ENERGIE HOOGSPRINGER KUYVENHOVEN Af en toe richten we de schijnwerper, op winkeliers die of pas nieuw zijn in Zevenhuizen, of iets nieuws weten te vertellen. Pas nieuw zijn Lea en Jacques Meibergen niet, maar nog wel een beetje nieuw en eigenlijk nog nooit aan de beurt geweest in de Dorps krant. Op een "vrije" maandagmiddag van het kappersechtpaar brengen we een bezoek aan hen. Mede omdat we hoorden dat Jacques Meibergen deze maand 15 jaar "in het vak zit". Niet in het minst verlegen is de dochter Deborah van 16 maanden jong (die ook mee wil helpen schrijven) Hoe kan het ook anders als je zoveel mensen in de kapsalon van je ouders ontmoet. De terrier Bonny deelt in de hartelijke begroeting maar maakt zich verder niet moe en duikt in zijn mand naast de behaaglijk warme kachel. Hoewel niet ruim behuisd woont de familie Meibergen wel erg knus en ondanks dat elk plekje benut is, in het kleine achter de winkel gelegen woonhuis, is het beslist niet rommelig of zelfs maar vol in de woonkamer. Bij het vertrek klinkt wel de verzuchting dat ze altijd nog op een mogelijkheid hopen van een huurwoning in Zevenhuizen. 12 oktober 1976 werd de dames kapsalon JM HAARMODE ge opend, een gedenkwaardige datum want er blijken er meer op die datum jarig te zijn. Dochter Deborah werd in 1978 op die bewuste 12e oktober geboren, hoe kan het zo hé? 15 jaar geleden begon Jacques zijn kappersloopbaan, nadat hij daarvoor opgeleid was aan de kappersvakschool in Den Haag, bij Martin Leijger. Met een onderbreking van ca. één jaar heeft Jaques daar 12 jaar gewerkt en veel geleerd. Zoveel, dat hij het best aandurfde om een eigen zaak te beginnen. En wat een geluk dat zijn aanstaande vrouw ook in het kappersvak zat. Dat was zomaar een toevalligheid en heeft zo moeten zijn, want ze hebben elkaar echt niet op een kappersaangelegenheid ontmoet. Nee, spontaan op een feestje maakten ze kennis met elkaar en toen bleek dat Lea van Coeverden ook dameskapster was. Zij vol tooide 7 jaar geleden haar oplei ding aan de kappersvakschool in Rotterdam en werkte een viertal jaren bij John Postmus. In Zevenhuizen was de moge lijkheid om een eigen dames kapsalon te beginnen en die grepen ze met beide handen aan. Vrienden, familieleden en kennis sen uit de regio Den Haag en Rotterdam bleven hen trouw en vormden naast de clientèle van Zevenhuizen een hechte klanten kring. Samen togen ze aan de slag en burgerden goed in. Zelfs zo dat ook in Zevenhuizen hechte vriend schapsbanden werden gesmeed. Lea kwam er ook beter "in" door te gaan toneelspelen bij de groep "Spektakel" wat ze erg leuk vindt. Jacques vindt minder tijd om er "iets" bij te doen, omdat hij ook nog ijverig zelf studie in Frans doet. Na de geboorte van Deborah hielp Lea zo vaak ze kon in de kapsalon of winkel, maar nu Deborah overal aankomt is Lea met handen gebonden. Eén van haar Zevenhuizense vriendinnen past twee middagen op Deborah, zodat Lea haar man kan bijstaan, terwijl er ook nog een vaste kapster in dienst is van de fam. Meibergen en één hulpkapster, die aan het eind van week komt bij springen. Sinds twee jaar is de kapsalon ook op dinsdagavond geopend, van 18.30 tot 21.00 uur. Lea en Jaques helpen dan dames en heren die overdag niet kunnen. Voor deze avond moet meestal twee a drie weken van te voren worden afgesproken, zo groot is de belangstelling voor de dinsdag avond. Trouwens, het is altijd wel aan te bevelen even, ca. een week van te voren, af te spreken voor een behandeling, hetzij knippen, föhnen, permanenten enz. Dit voorkomt teleurstellingen. Het komt nogal eens voor dat dames ineens hun haar willen laten permanenten, soms kan dat, maar meestal niet en dan is het zowel voor de kapsalon als voor de klant vervelend als men niet terecht kan. Ook willen ze elke klant evenveel aandacht schenken, om dat ze vinden dat deze er recht op heeft een goede behandeling te krijgen. Hoewel het nog niet met alle produkten kan, werken ze in kapsalon JM HAARMODE veel met biologische haarverzorgings- produkten. Helemaal op de biolo gische toer kan niet, omdat permanentvloeistof nog niet op biologische basis is te verkrij gen. Sommige vinden de geur niet fijn, omdat de biologische verzor gingsmiddelen ongeparfumeerd zijn (plantaardige basis) maar meestel komt men er toch op terug. Als men problemen heeft' met de haarverzorging, vet haar, droog haar enz. dan moet dat vooral gezocht worden in de hoofdhuid. Vindt men bij het ene biologische produkt geen baat, dan zijn er nog andere voorradig om die eens te proberen. In de advertenties die diverse malen in de Dorpskrant stonden kon men hierover lezen. Elk jaar bezoekt het kappers echtpaar Parijs om de aller nieuwste snufjes te bekijken op het gebied van haarmode, terwijl beiden steeds aanvullende cur sussen volgen om bij te blijven. Er doen geruchten de ronde dat het echtpaar Meibergen naar elders vertrekt. Lachend ontken nen ze dit, want, zo vertellen ze: "We dragen Zevenhuizen een warm hart toe, en hebben het hier reuze naar ons zin." loot esi FRUIT, GROENTE EN AARDAPPELEN? natuurlijk op "SWANLA HOEVE" Div, soorten appels en peren uit eigen kwekerij en natuurlijk onze DAGVERSE GROENTEN DIV. AANBIEDINGEN ZOALS: WITLOF 1 kilo 1,75 Bewaar goudreinettenö kg voor 2,- en 3,- GOLDEN DELICIOUS 3 kilo 1,25 Grote sinaasappels, navels 10 voor 2,98 Grape Fruit, groot (rose) 4 voor 1,98 Kom eens langs, wij staan dagelijksvooruklaarop Fruitbedrijf "SWANLA HOEVE" Knibbelweg 27, tel. 01802-1307, Zevenhuizen woensdagmiddag gesloten, zaterdag tot 17 uur geopend P.S. Wij verkopen ook ECHTE BOERENKAAS en KAKELVERSE EIEREN Autohandel GEBR. VENTE VLIETKADE 17a Zevenhuizen. BIEDT TE KOOPAAN METGARANTIE: In Oud Verlaat is men zeer energiebewust geworden, van jong tot oud. In de christelijke lagere school aldaar, hielden de leerlingen zich gedurende een tweetal weken, aandachtig bezig met het gebruik en verbruik van energie, onder het motto "energie in en om het huis". Van allerlei dingen werden ge maakt die "echte dingen" na bootsten. Boortorens op boor eilanden - zelf gesoldeerd - stads en huisverlichting, een ministadje (kerstboomverlichting) aardlagen - genaaid op de naaimachine allerlei lapjes van verschillende kleuren die de aardlagen aan gaven. Nostalgische gebruiks voorwerpen van de tijd waarop bijna geen electriciteit voorkwam werden naar de school gesleept om opgesteld te worden voor de expositie over energie, die ook door ouders en belangstellenden op een "zeer regenachtige" zater dagmorgen kon worden bezich tigd. Over het enthousiasme van de kinderen gesproken: de ouders konden niet verstek laten gaan - ze moesten gewoon. Neem daar nog bij dat er velen waren die graag schoolmeubilair wilden ko pen, voorwaar een gezellige zater dagmorgen was verzekerd. Onder het genot van een kopje koffie was het in het drie klassen tellende schoolgebouw aan de Vlietkade, gezellig toeven. Terugkomend op het energiepro ject - er waren woningen (poppen huizen) auto's, boomhuizen en andere objecten die energie ver bruiken; wandschilderingen, platen, tekeningen, knip- plak- en knutselwerken over energie en zelfs net echte fossielafdrukken (klei). Ook water .vormde een onderdeel van het energieproject Naadloze BH met kant applique voor fl. 22,50 in plaats van fl. 27,50 In wit, skin en zwart, cups A-B-C. Art.nr. 709-10 Stretch slip voor fl. 9,95 in plaats van fl. 12,50 In wit, skin en zwart, maten small, medium en large. Art.nr. 909-11 J. WISMEYER Textiel en Woninginrichting vertrokken naar Amerika Hoogspringer Willem Ernst Kuyvenhoven, die aangesloten is bij sportclub Reeuwijk, gaat in Amerika trainen. Door zijn uitstekende prestaties in het afgelopen seizoen slaagde hij er in een studiebeurs aan de Universiteit van Santa Fé te bamachtigen. Het atletiekteam van deze universiteit heeft in Amerika een grote faam. Vele jaren achtereen sp'eelt het een vooraanstaande rol in de Amerikaanse competitie. De hoogspringer uit Zeven huizen gaat een aantal colleges kunstgeschiedenis volgen. Verder wordt hij in staat ge steld om zich volledig op hoog springen te concentreren. GEVRAAGD Hulp in de huishouding terwijl zelfs het energieverbruik in Oud Verlaat stond genoteerd. De schoolmeubels konden worden verkocht omdat de school onlangs van nieuw meubilair is voorzien en toestemming van de plaatse lijke overheid had zelf een bestem ming voor het oude te zoeken. De opbrengst van de verkoop van dit meubilair alsmede van oude bibliotheekboeken zal worden besteed voor de aanchaf van een verrijdbare kast voor het docu mentatiecentrum en voor een nieuwe bibliotheek, alhoewel zoveel was het nu ook weer niet om er uitvoerig mee te gaan investeren. Van de leerkrachten hoorden we, dat ze zeer dankbaar en erg gelukkig waren met het bedrag, wat het dan ook wel geweest mag zijn. U moet zelf kiezen: haar dat alleen maar gezond lijkt, of haar dat door een goede en consequente verzorging, ge zond is en dat zich daardoor veel beter laat behandelen. Voor de echte, moderne ver zorging is de Biosthéticien de meest in aanmerking komende kapper. Door zijn speciale opleiding en door de toepassing van op elkaar afgestemde verzorgende èn verfraaiende produkten kan hij u helpen. Haar zonder glans krijgt op de meest natuurlijkewijzeweernieuwe glans. Beschadigd haar wordt hersteld. En ook voor de behandelingen thuis krijgt u een goed advies. Lea en Jacques Meibergen Uitsluitend volgens afspraak, Tel. 01802 - 1579 's maandags gesloten Dorpsstraat 31 - 33, Zevenhuizen Dorpsstraat 35 Zevenhuizen Z.H. Mevr. A. Olieman Zuideinde 8a Tel. 01802 - 1472

Dorpskrant | 1980 | | pagina 5