a DE FOTOBOETIEK Qollei P355A DE FOTOBOETIEK AKTIE PIANO ZEVENSTER mOERKRPELLE mOORORECHT WINTERVAKANTIE verzekeren zeker doen OVERWINNING VOOR Z.T.T.C. mOERKRPELlE-mOORORECHT moerdijkstraat 39 - 01793-1762- dorpsstraat 47 - 01927-4330 woensdag gesloten vrijdag koopavond KOMT ER EEN JEUGDKOOR IN MOERKAPELLE? Met een huis-aan-huis folder vraagt de Christelijk Gemengde Zangvereniging "Sursum Corda" nieuwe leden, vooral mannen. Voorzitter Van Strien legt uit dat de meeste gemengde koren te kampen hebben met een tekort aan mannen en nog het meest de tenoren (de hogere mannenstem). Hoewel de folder alleen in Moer- kapelle is rondgedeeld, kunnen uiteraard ook mensen uit omlig gende plaatsen als Zevenhuizen en Waddinxveen zich melden. Ieder een is welkom om enkele repetities vrijblijvend bij te wonen en daarna te beslissen of men lid wil worden. De contributie be draagt 10,- per maand. Repeti ties worden gehouden op donder dagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Rehobothschool te Moerka- pelle. In diezelfde folder vraagt Sursum Corda ook aan de jongeren van Moerkapelle of ze belangstelling hebben voor een jeugdkoor. Met een enquêtestrookje kunnen meisjes en jongens kenbaar maken of ze interesse hebben. De voorzitter maakt dit namens het bestuur van de vereniging bekend en deelt mede dat de enquête-briefjes kunnen worden ingeleverd op de volgende adres sen: Jhr. vd. Weistraat 35 en 46, Julianastraat 8 en Moerkapelse Zijde 50 te Moerkapelle. Als er vragen zijn, kan er gebeld worden met het secretariaat. De secreta resse, Mevr. A. van der Knijff-de Graaff, is gaarne beried - waar mogelijk - inlichtingen te geven; telefoon 01793- 1293. Over het algemeen is de interesse voor koorzang groeiend en de voorzitter vindt het een goede zaak juist de jeugd erbij te betrekken. Met dat doel heeft Sursum Corda gemeend de men sen te moeten inlichten over de zang in Moerkapelle en vooral de jongeren de gelegenheid te geven hun muzikale hart op te halen via een jeugdkoor. Het is bedoeling dat de jongeren in een gezellige sfeer kunnen zingen en musiceren onder deskundige leiding. Een zangvereniging met jeugdkoor kan een gunstige wisselwerking hebben. De vereniging heeft ener zijds de jeugd en dus de toekomst en het jeugdkoor heeft een vereni ging achter zich. Sursum Corda is een flink koor met 55 leden. Het houdt zich aan de Christelijke beginselen, doch er bestaat geen binding met een kerkgenootschap en het is dus een zelfstandige vereniging. Er wordt desgevraagd medewerking verleend aan zang diensten in de Kerst- en Paastijd en aan bijzondere diensten of bij speciale gelegenheden. Er wordt gezongen voor bejaarden en er wordne concerten georganiseerd. ALGEMENE LEDEN VERGADERING Op 8 februarij.l. werd dejaarlijkse ledenvergadering gehouden. In zijn openingstoespraak dankt de voorzitter de leden voor hun inzet en roept hij hen op zich te blijven inzetten voor een goed functio neren van de vereniging en het oog op de toekomst gericht te houden. In dat verband wordt nog eens de aandacht gevestigd op de wens te komen tot een jeugdkoor. De reeds voor Kerst in verband met een zware operatie in het zieken huis opgenomen dirigent Teun Groen is thans weer bijna hersteld. De voorzitter deelde Tijdens de vergadering mede dat de heer Groen volgende week weer-zij het voorzichtig - zal beginnen. Waar nemend dirigent Wim Lindhout uit Zevenhuizen, die lid van het koor is, wordt hartelijk dank gezegd voor zijn bereidwilligheid en inzet in de Kersttijd en met de repetities. Bij de bestuursverkiezing bleek het bestuur ten volle het vertrou wen te hebben van de leden. De vier aftredende bestuursleden, t.w. mevr. T. Dekker-de Hoog, mevr. A. van der Knijff-de Graaff, de heer G. Hanse en voorzitter P. van Strien werden, door het ontbreken van tegenkandidaten, bij acclamatie herkozen en aan vaardden hun herbnoeming. Voor de grote vakantie begint is het gebruikelijk dat de koorleden iets gezelligs ondernemen. Vorig jaar was dat een uitstapje naar de Biesbosch; dit keer stelt het bestuur voor een diner in het dorpshuis te houden. Perslot van rekening geeft het niet wat er gedaan wordt als het maar ter bevordering van de goede onder linge verstandhouding is. De vereniging bestaat thans 48 jaar en reeds nu zijn in de ledenvergade ring de voorbereiding voor het 50- jarig jubileum aan de orde ge weest. Aan de leden werd ge vraagd met ideeën te komen. In de voor assurantiezaken A. VEERMAN loop van dit seizoen zal een jubileum-commissie worden be noemd. In de vergadering kon worden gemeld dat er 17 briefjes van jongeren voor het jeugdkoor waren binnengekomen. Gehoopt wordt op nog meer aanmeldingen en vooral van de jongens. Op een vraag van een van de leden of het bestuur al weet hoe het jeugdkoor precies opgezet gaat worden en wat de kosten zijn, kon nog geen antwoord worden gegeven omdat thans alleen nog maar gekeken wordt of hoe groot de belangstel ling is. Later hoort men meer. Met de wens dat de vereniging mag groeien en bloeien wordt de vergadering besloten. In het bejaardentehuis De Zeven ster nam woensdagavond burge meester A. v. 't Verlaat, vorige week in zijn funktie van voorzitter van de stichting bejaarden huis vesting De Zevenster, de sleutel in ontvangst van een spiksplinter nieuwe piano. De heer Cor de Klerk, steenlegger van de actie "Piano Zevenster" overhandigde de sleutel, nadat de burgemeester het laken dat de fraaie bruine piano bedekte, had weggenomen. Alle Zevenhuizense koren en één uit Moerkapelle hebben bijgedra gen tot het welslagen van de actie die in september 1979 van start is gegaan. De heer C. de Klerk - voorzitter van het actiecomité - sprak in het bijzonder zijn waar dering en dank uit aan de dames Janssen en Kreft, die in het actiecomité veel werk hebben verzet. De administrateur van het bejaardentehuis ontving een ge schenkenbon, omdat hij, hoewel geen vertegenwoordiger van één van de koren, toch een aanzien lijk steentje heeft bijgedragen aan de actie. Burgemeester A. v. 't Verlaat liet de activiteiten van het actie comité de revue passeren: een grote verloting, alle verenigingen en de middenstand werden aange schreven waarop het actiecomité financieel steunden om te komen tot de aanschaf van een piano in het bejaardentehuis. Verder was er een korenmanifestatie, en trad John Lanting op. Het Anjer comité heeft ook een bijdrage gegeven waardoor een duurdere kon worden aangeschaft dan de bedoeling was, zo vertelde de voorzitter van de stichting. Hij vertelde verder dat als de actie niet tot het gewenste bedrag zou komen, het stichtingsbestuur uit haar middelen bijbetaald zou hebben. Spreker dankte hartelijk voor het voeren van de actie en roemde in het bijzonder de initiatiefnemer de heer Cor de Klerk, die dirigent is van het kerkkoor yan de Hervormde Kerk. Mevrouw Baggerman wijd de hierop als pianiste de piano in, aandachtig toegehoord door velen bejaarden en genodigden in de recretiezaal van De Zevenster. Haar echtgenoot begeleidde haar GOEDE BIJVERDIENSTE AANGEBODEN Voor gezellig en ontspannend werk, boven 21 jaar Voor het demonstreren van dames- en kinderkleding GEEN mannequinwerk Nooit gedaan, aarzel niet; begeleiding staat achter u INLICHTINGEN: B. Stolwijk 01829 - 3633 bij haar tweede optreden op de dwarsfluit. Ook het bejaarden koor o.l.v. mevrouw Boevé en aan de piano begeleid door de heer Joh. van Reeuwijk zorgde voor een muzikaal optreden. N.B. Het anjerfonds Zuid- Holland droeg 3000,- bij aan de actie "Piano voor de Zevenster". Het eerste seniorenteam van ZTTC heeft vrijdag met 6-4 gewonnen van Vriendenschaar 6 (Gouda). Na een moeizaam begin (3-1 achterstand) kwam door 3x winst van Hans Bolsterlee, lx winst van Mare Konings en 2x winst van Ad van Heyningen de stand op 6-4, nadat de dubbel tamelijk onverwacht verloren was. ZTTC 2 verloor afgelopen keer met 8-2 van Reeuwijk. Hier wisten John Walter en Silvia Markus (invalster) helaas niet tot scoren te komen. Wim Zielman wist echter toch nog twee partijen op zijn naam te schrijven. ZTTC 3 won vrijdag met 7-3 van NTTC. Gert Janssen speelde hier erg sterk en wist dan ook 3 partijen op zijn naam te zetten. Wes Haan kwam 2x tot winst, terwijl Silvia Markus lx wist te winnen, en ook de dubbel in winst werd omgezet. ZTTC 4 won met grote overmacht van Moerkapelle: 10-0. Henk Pelleboer, Nico Roest en Henk Hogebrug stonden niet toe, dat hun tegenstander ook maar l partij op hun naam schreven. Bij de junioren verloor ZTTC l met 6-4 van TTVN 2. Gerard Zweere speelde een uitstekende wedstrijd door geen enkele tegen stander een partij af te staan. Door winst in de dubbel kwam de stand op 4-6 in het nadeel van ZTTC. Het tweede team van de junioren verloor met 2-8 van Kwiek 4. Alleen Tom Cassee eiste hier twee partijen voor zich op. aut. diaprojector afst. bediening 24v-150w halogeen woensdag gesloten vrijdag koopavond Dorpsstr. 200 - 2760 44 Zevenhuizen (ZH) - Tel. (01802)1430 -Giro 486625 moerdijkstraat 39 - 01793-1762- dorpsstraat 47 - 01827 4330

Dorpskrant | 1980 | | pagina 8