Gemeente Zevenhuizen HUISVUIL i M.vos UIT DE RAAD RIJDEN DOOR ROOD LICHT Herinrichting van de Goudsbloemstraat tot woonerf In verband met de voltooiing van de herinrichting van de Gouds bloemstraat tot een woonerf, waardoor het aantal woonerven in Zevenhuizen momenteel twee be draagt, (het andere woonerf is de Hennipdreef) lijkt het wenselijk extra aandacht te vestigen op de vijf erfregels, welke sinds 15 september 1976 een vaste plaats hebben in de nederlandse verkeers- wetgeving. Hieronder volgen de vijf verkeers- en gedragsregels in het woonerf, waarbij in tegenstelling tot het normale straatbeeld de rijbanen en trottoirs ontbreken. I. OVERAL SPELEN Voetgangers mogen het woonerf helemaal gebruiken om er veilig te kunnen lopen en om er allerlei spelletjes te doen. Dit kan alle maal, omdat het woonerf niet verdeeld is in een rijbaan en aparte trottoirs. Het woonerf breekt dus met de straat oude stijl: trottoirs, een rijbaan met geparkeerde auto's en verkeersgevaar. II. STAPVOETS RIJDEN. Een woonerf is zo ingericht dat bestuurders - en dat zijn fietsers, bromfietsers, motorrijders en automobilisten - er zeer langzaam moeten rijden. Voorgeschreven is dat zij nimmer sneller mogen rijden dan stap voets. Deze lage maximum-snel heid is noodzakelijk, omdat ieder een van hetzelfde stukje openbare ruimte gebruik maakt. Daarmee is dus in een dergelijk gebied een einde gekomen aan de maximum-snelheid van 50 kilo meter per uur voor auto's en 30 kilometer per uur voor brommers. Alles volstrekt zich in een woon erf in loopsnelheid. Daar zal de voetganger geen moeite mee heb ben, maar het vraagt wel de nodige aanpassing van het gemo toriseerde verkeer. Maar dat is dan ook te gast op een pleK waar wonen en leven voorgaan. Het straatmeubilair, variaties in het verloop van het woonerf en diverse snelheidsremmende voor zieningen (verkeersdrempels, bloembakken, bomen en struiken) maken dat dubbel en dwars duidelijk. III. RECHTS HEEFT VOORRANG In een woonerf - de "straat" van de voetgangers - zijn bij het regelen van de onderlinge voorrang de motorvoertuigen niet langer meer in een bevoorrechte positie ge plaatst. Voor alle bestuurders, dus, ook voor fietsers eri bromfietsers, geldt daarom dat voorrang moet worden verleend aan van rechts komende bestuurders. Het is dus zo: een automobilist moet voor rang geven aan een (brom-) fietser die van rechts komt; maar een (brom-) fietser moet een auto mobilist van rechts voor lateir gaan. IV. REDELIJK SAMENSPEL. Het woonerf doet pas prettig of gezellig aan als voetgangers, en met name dus het spelende kind, zo weinig mogelijk hinder onder vinden van het rijdend verkeer. Natuurlijk is het niet fijn als zij telkens door fietsers, bromfietsers en automobilisten worden ge dwongen voor hen opzij te gaan. Niettemin kan een goedwerkend woonerf het ook niet stellen zonder het redelijk samenspel tussen voetgangers en rijdend verkeer. Wie in een woonerf rijdt mag de voetgangers niet hinderen, maar voetgangers (en spelende kinderen) mogen auto's ook niet tegenhouden of onnodig belem meren. Politie, brandweer en ambulances met zwaailichten en sirenes hebben natuurlijk altijd vrije doorgang. V. PARKEREN WAAR HET MAG In woonerven ontbreken parkeer verbodsborden en gele strepen aan de rand van de weg. Dat betekent niet, dat overal de auto mag worden neergezet. Dat mag alleen daar waar de letter P is aangebracht. Op andere plaatsen in een woon erf is parkeren strikt verboden. In de openbare vergadering van de gemeenteraad van 20 maart 1980 zijn onder meer de volgende besluiten genomen: - van de heer K. Herweijer is af scheid genomen als raadslid. Ter gelegenheid hiervan is hem de ^ere-medaille in goud mtgereiktj-' verWvrtaen aan de ofrde van Oranje-Nassau. Als opvolger van de heer K. Herweijer is de heer D. Zwerus, wiens geloofs brieven door de raad werden aanvaard, benoemd verklaard. - ontvangen is het bericht van bur gemeester en wethouders van Rotterdam, dat deze gemeente bereid is op haar kosten als ingenieursbureau op te treden ten behoeve van de realisering van een rioleringsplan voor de gemeente Zevenhuizen, zulks ter uitvoering van de Wet tot wijzi ging van de gemeentegrenzen tussen Rotterdam, Capelle aan den IJssel en Zevenhuizen. - van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is bericht ont vangen, dat een subsidie van 75% zal worden verstrekt in de kosten van de te treffen voorzieningen aan de Noordelijke Dwarsweg (fietspad en spoorwegovergang) Tevens zijn ten behoeve van deze voorzieningen enige percelen grond aangekocht. - vastgesteld is een nieuwe "veror- 'dening, houdende regelen 'als bedoeld in artikel 4 van de Woonruimtewet 1947, Stbl. H 291". - voor de aanschaf van 4 cassette recorders en een electronische stencilschrijver ten behoeve van openbare- en lagere school 't Reigerbos" zijn de benodigde kredieten beschikbaar gesteld. - ten behoeve van het gemeente- personeel zijn diverse rechts positieregelingen opnieuw vast gesteld. - de "Regeling Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden Hol land" werd gewijzigd. - vastgesteld werd de "regeling Regionale Ambulancedienst Midden Holland"- - er zijn gelden gevoteerd voor het schilderen en het vervangen van de draairamen en boei- boorden van de 12 gemeente woningen aan de Burgemeester Klinkhamerweg. - besloten is het pand Dorpsstraat 83 (voormalig politiebureau 'flaast-^wyaentehuis) te slopen en het vrijkomende terrein tijdelijk in te richten als parkeerterrein. - er is een principebesluit genomen om te komen tot de bouw van een nieuw raadshuis. Hiertoe zal een programma van eisen worden opgesteld. Een voorbereidings krediet is hiervoor beschikbaar gesteld. - aan de postduivenvereniging "De Stormvliegers" werd een eenmalige bijdrage verstrekt ten behoeve van de verplaatsing en vernieuwing van haar clubge-, bouw. - met betrekking tot de in eigen dom van de gemeente toebe horende boerderij "Het land Kanaan" zullen diverse onder zoeken plaatsvinden voor de beoordeling van een eventuele beëindiging van de gesloten pachtovereenkomst. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN Femke, dochter van IJsselstein, Abraham en De Bruijn, Cornelia M. Esther, dochter van Van de Bosch, Johannes P.M. en Brunolt, Wilhelmina M.J. Remko, zoon van Van der Bie, Andries en Gorissen, Leentje. OVERLEDEN 't Gilde, Anna geb. Van der Berg, op 13 maart 1980, oud 84 jaar. In de "Dorpskrant" van 10 augustus 1979 werd in het kort vermeld welke regels in acht genomen dienen te worden met betrekking tot het aanbieden van huisvuil e.d.. Eén van die regels hield in (en dat geldt nog steeds), dat het niet is toegestaan het vuil reeds de avond vóór de ophaaldag gereed te zetten. Het is echter gebleken, dat velen toch reeds dinsdagavond (zelfs -middag) overgaan het vuil buiten te plaatsen. Dit heeft tot gevolg, dat 's avonds en 's nachts honden en katten vrij spel hebben en niet aarzelen de verpakkingen open te bijten om na te gaan of zij iets van hun gading kunnen vinden. De rommel, die zij achter laten is van dien aard, dat het aanzien van de straat geweld wordt aangedaan. Het gemeentebestuur verzoekt dan ook met klem het vuil eerst woensdagochtend buiten te zet ten, opdat niet de gelegenheid wordt geboden, dat de straat in een vuilnisbelt verandert. Tijdens een kort geleden ge houden politiecontrole bij de verkeerslichten aan de Burge meester Klinkhamerweg zijn in een zeer kort tijdsbestek 16 automobilisten geverbaliseerd wegens niet stoppen voor het rode verkeerslicht. Dit is een treurige zaak. Immers, deze installatie is geplaatst in het belang van een iedérS veiligheid. Er' wordt dain ook op aange drongen de voorschriften na te komen, niet alleen in het belang vn komen, niet alleen in het belang van de veiligheid van uw mede weggebruikers, maar ook in het belang van uw eigen veiligheid. Een boete is niet de aangewezen weg om het verkeer veilig te maken. Zelfdicipline is in dit verband zeer aanbevelens waardig. Openbare basisschool De Lente 3 Tel. 1527. 't Reigerbos" INSCHRIJVING LEERLINGEN VOOR DE CURSUS 1980-1981 Op dinsdag 15 april tussen 9 en 10 uur en op donderdag 17 april tussen 9 en 10 uur en tussen 7 en 8 uur 's avonds bestaat de gelegenheid om leerlingen in te schrijven voor het eerste leerjaar van de cursus 1980- 1981. De inschrijving vindt plaats in de gemeenschapsruimte van de school. Bij mijn vertrek uit Zevenhuizen (wegens familie- 1 omstandigheden) is het me helaas niet mogelijk 2 van alle bekenden persoonlijk afscheid te nemen. Daarom wil ik op deze manier iedereen groeten, M met wie ik in de jaren 1953-1980 kontakt heb g gehad: via landbouwhuishoudkursus/Swanla- huishoudschool en/of privé. Ik dank u hartelijk voor uw belangstelling en g vriendschap en wens u het beste toe. Nieuw adres: Overburgkade 56a, 2275 XW Voorburg Tel. 070-987027 fTHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHl ERELID IJSCLUB MOERKAPELLE WIM BOEVEE Moerkapelle - De ijsclub Moer- kapelle heeft in de ledenvergade ring die in het dorpshuis is gehouden het aftredende be stuurslid Wim Boevee benoemd tot erelid. Vele jaren heeft Boevee deel uitgemaakt van het bestuur avan de ijsclub Moerkapelle. In de vergadering trad het nieuw gevormde bestuur in funktie. In de najaarsvergadering die eind no vember plaats vindt wordt een rooster van aftreden bekend ge maakt. Het bestuur van de ijsclub Moerkapelle bestaat uit de heren J. Koster (voorzitter), B. Hertog (secretaris), D. Sol (penningmees ter), P. Koster, B. Vermulm, A. de Kooter, T. van Adrichem, B. Breedijk en C. Brouwer. Tijdens de vorstperiode zijn weer een flink aantal nieuwe leden verworven. Door het gunstige financiële resultaat - het batig saldo bedraagt ruim vijfduizend gulden - worden nieuw materiaal en medailles aangeschaft. Deze medailles worden in eerste instan tie gebruikt voor de prestatie tochten waarmee de ijsclub Moer kapelle in een volgende winter wil starten op de Rotte. Daarbij denkt men vooral aan de jeugd. De mogelijkheid tot gecombi neerd schaatsen op De Uithof in Den Haag wordt onderzocht. In de vergadering werd bezwaar gemaakt tegen de ijszeilers, die tussen het schaatsende publiek hun sport beoefenden. Een levens gevaarlijke zaak, waartegen de m>club alleen als dit op de Jfgezette ijsbaan gebeurt kan ■optreden. JEUGDZEILEN OP DE ROTTEMEREN Voor de jongens en meisjes van 8 tot en met 14 jaar, die dit jaar de zeildport willen beginnen heeft Watersportvereniging "Zeven huizen" een speciaal programma opgesteld. Dit geldt eigenlijk voornamelijk voor de meisjes en jongens van 8 t/m 15 jaar, die een eigen jeugdbootje bezitten of plannen hebben spoedig een eigen bootje te kopen. Er zal veel aandacht besteed worden aan de zeiltraining en iedere maand zijn 'er jeugdwedstrijden, waarin zij op ontspannen manier en met plezier van de watersport als lid van een vereniging kunnen genieten. De kosten zijn echt niet hoog, terwijl de aanschaf van jeugdboot onge veer ligt op een prijs tussen de 750,- en 2.000,-. Het laatste kan een belemmering vormen, maar men moet beden ken, dat de aanschaf van een dergelijke zeilboot een waarde vaste investering is, omdat het onderhoud (polyester) bijna ge heel te verwaarlozen is. Mocht men niet weten welke boot voor een kind in kwestie het beste is, dan kan men hiervoor ter nader informatie bij de Watersport vereniging "zevenhuizen" terecht, terwijl er bovendien enkele jeugd- bootjes van de watersportvereni ging beschikbaar zijn, van tijd tot tijd. Naast zeiltraining en wedstrijden, worden ook allerlei andere jeugd- activiteiten op touw gezet. Als men meer wilt weten, kan men de heer Bollweg bellen, tel. 010- 505823. Voor de jongens en meisjes die nog niet kunnen zeilen en niet van plan zijn een eigen boot aan te schaffen (deze zomer) wordt erj tijdens de zomervakantie door bekwame gediplomeerde instruc teurs iedere week van maandag tot en met vrijdag les gegeven in een Centaur en een Zestien-kwadraat. Voor de zeilinstructie kan men zich ter nadere informatie wenden tot de heer Handbeuckers, tel. 01891-2842.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 2