Gemeente Zevenhuizen AGENDA HUURSUBSIDIE VOOR GEZINNEN EN ALLEENSTAANDEN BURGERLIJKE STAND AANGIFTE HONDENBELASTING GEMEENTE 0* MOERKAPELLE BURGERLIJKE STAND HULDIGING VOLLEYBALSPELERS BESTUUR EN TRAINERS AANGIFTEBILJET HONDENBELASTING Hengelvereniging Gezinnen, alleenstaanden van dertig jaar en ouder en duurzaam samenwonende alleenstaanden (twee alleenstaanden, die een gemeenschappelijke huishouding hebben en kunnen aantonen dat zij ten minste één jaar hebben samengewoond of ten minste één jaar gezamenlijk bij de gemeente als woningzoekenden staan inge schreven), kunnen voor de perio de 1-7-1980 tot 1-7-1981 in aanmerking komen voor huur subsidie. BIJDRAGE Men kan voor een bijdrage in aanmerking komen als men huur der is van een Woning van onver schillig welke eigenaar en - een belastbaar inkomen heeft van niet meer dan ƒ41.000,- per jaar. - de huurprijs van de woning ten minste 2450,- per jaar (204,16 per maand) en ten hoogste 7560,- per jaar (f 630,00 per maand) bedraagt. In de volgende gevallen kan een rijksbijdrage ook worden toege kend als de huurprijs hoger is dan 630,- per maand; - huurders die 65 jaar zijn of dat voor 1 juli 1981 worden; - in bijzonder schrijnende geval len, bijvoorbeeld aan gehandi capten die huurder van een woning zijn; - aan huurders van woonhuizen die op de monumentenlijst staan en die met rijkssubsidie worden gesubsidieerd. Voor het bepalen van de bijdrage wordt in deze gevallen een huur prijs van 630,- aangehouden, dus niet de werkelijke hogere huur, waardoor men van een bijdrage zou zijn uitgesloten. INKOMEN De bijdrage wordt alleen verstrekt indien het belastbaar inkomen niet meer bedraagt dan 41.000,- per jaar. Onder belastbaar inko men wordt verstaan: dat deel van het inkomen, waarover loonbelas ting wordt betaald. Voor de toepassing van de regeling wordt het inkomen over 1979 aangehou den, verhoogd met 5,5 procent. Bij dit percentage moet worden be dacht dat het tijdvak, waarover ter bepaling van de subsidie het inkomen wordt gemeten (1 juli 1980 tot 1 juli 1981)anderhalfjaar verder ligt dan het jaar waarop het inkomen betrekking heeft (1979). Werken man en vrouw beiden, dan wordt de bijdrage bepaald naar het inkomen van degene die het hoogste inkomen heeft. Vervolgens wordt de bijdrage die bij dat (hoogste) inkomen hoort, verminderd met vijftien procent van hetgeen de ander meer verdient dan 2100,- per jaar. Hierbij is er vanuit gegaan dat het hoogste inkomen meer be draagt dan 20.400,- per jaar. Het kan voorkomen dat het hoogste inkomen minder is dan 20.400,- per jaar en het gezamenlijke inkomen - na aftrek van 2100,- meer bedraagt dan 20.400,-. In zo'n geval wordt de bijdrage die bij het hoogste inkomen behoort, verminderd met vijftien procent van het gezamenlijke inkomen, dat na aftrek van 2100,- het bedrag van 20.400,- over schrijdt. Als het gezamenlijke inkomen na aftrek van 2100,00 minder is dan 20.400,- per jaar, dan wordt dat inkomen als basis genomen voor het berekenen van de bijdrage. Het voorgaande geldt ook voor twee alleenstaanden die een gemeenschappelijke huishou ding voeren en duurzaam samen wonen. Als het (gezamenlijk) inkomen over 1980 meer dan 25 procent hoger of lager is dan in het voorgaande jaar, wordt in bepaal de gevallen uitgegaan van het inkomen in het lopende jaar. HUURPRIJS Voor de periode van I juli 1980 tot 1 juli 1981 wordt als huurprijs aangemerkt de huurprijs op 1 juli 1980. Als huurprijs geldt het totale bedrag dat periodiek voor het gebruik van de woning aan de verhuurder wordt betaald. Voor het bepalen van de bijdrage wordt de huurprijs verminderd met: - 1140,- per jaar als in de huur prijs een bedrag voor stookkos ten is opgenomen; - de bedragen die betrekking heb ben op de levering van water, gas en electriciteit; - de bedragen die betrekking heb ben op een bij de woning beho rende carport, garage of bedijfs- ruimte; - in de huurprijs begrepen bijdra gen voor meubelen en stoffering; - in de huurprijs begrepen bedra gen ter vergoeding van maaltij den, verpleeghulp en dergelijke. Als de huur niet geheel, maar gedeeltelijk ten laste van de huurder komt, wordt de huurprijs voor het bepalen van de bijdrage naar evenredigheid verlaagd. Dit is het geval als de huurder heeft onderverhuurd of met één of meer anderen gezamenlijk heeft ge huurd. Het huisvesten van bij voorbeeld een kostganger wordt onder onderverhuren verstaan. Als de huurder een alleenstaande is die met een andere alleenstaan de een gemeenschappelijke huis houding voert en duurzaam sa menwoont, dan geldt het boven staande over evenredige verlaging van de huurprijs niet. De hoogte van de bijdrage is afhankelijk van het inkomen en de huurprijs en be draagt ten minste 120,- per jaar en ten hoogste 4440,- per jaar. Zij wordt bepaald aan de hand van een tabel (rond 15 juni ver krijgbaar bij de gemeente). Als de bijdrage volgens de berekeningen minder dan 120,- per jaar zou bedragen, wordt zij niet toege kend. De toegerekende bijdrage is een netto bijdrage. Dat wil zeggen dat de eventueel over de bijdrage verschuldigde belasting en sociale verzekeringspremies al zijn inge houden. Over de huursubsidieregeling en andere regelingen, zoals bijvoor beeld de huurgewenning, kan men informatie krijgen ter gemeente secretarie. GEBOORTEN - Elizabeth Johanna, dochter van Anker, Willem J en van Van Hel den, Margje A. - Miranda Elisabeth Magdalena, dochter van Van Lochem, Jo hannes G.M. en van Kolb, Yvon ne A. - Jochem, zoon van Van Dijk, Wim en van Verschure, Theresia P.J.M. De ondergetekende verklaart sedert OVERLEDEN - Grootveld, Johannes, oud 58 jaar op 9 juni 1980. HUWELIJKEN - Van der Stel, Theodorus M en Clazing, Annigje P.W.J. donderdag 26 juni 1980 openbare vergadering van de gemeenteraad aanvang 19.30 uur. 19 houder/houdster te zijn van hond(en) 1) Naam: Adres: Bijzonderheden: Plaats en datum: 19 Handtekening: 1) Doorhalen wat niet van toepassing is. Het gemeentebestuur van Zevenhuizen maakt bekend, dat volgens de verordening op de heffing van hondenbelasting alle houders van honden aangifte dienen te doen van hun honden. Zij, die reeds aangifte hebben gedaan, behoeven deze niet te herhalen. Het aangiftebiljet dient vóór 1 juli 1980 ter secretarie te zijn ingeleverd. Indien naderhand blijkt dat ten onrechte geen aangifte is gedaan zal een navorderingsaanslag worden opgelegd, waarbij de mogelijkheid bestaat dat een boete wordt opgelegd tot een maximum van 100% van de aanslag. Een ware huldiging werd het, com pleet met bloemen en een ere-penning, door de heer v. Yperen omgehangen, in de raads- of trouwzaal- Het werd een enigzins officiële aangelegenheid, zonder toeschouwers. De heer v. Yperen sprak hartelijke felicitatie woorden aan het adres van de lands kampioenen, hun trainers en bestuur en noemde de factoren die bij hebben gedragen tot het behalen van het kampioenschap. "Jullie hebt een pri ma ruimte om te trainen en jullie zijn lid van een goede vereniging, die ook nog eens een goed bestuur heeft." Verder roemde hij de trainers en de vechtlust van de spelers, daarbij op merkend dat het nu pas echt moeilijk wordt, omdat beide teams nu van iedere tegenstander willen winnen. H ij hoopte dat de spelers zich altijd sbor- tief blij ven gedragen "met een gezonde geest in een gezond lichaam, als waar dige kampioenen" Namens het ge- meenstebestuur overhandigde hij een blijk van waardering in de vorm van een waardebon aan de voorzitter. Dick v.d. Linde bedankte voor de har telijke ontvangst en haakte in op het onderwerp 'zaalruimte'. Er is een ledenstop bij V A, omdat de zaal- accomodatie 'vol' is en bij sommige evenementen moet worden uitgewe ken naar sporthallen in andere gemeenten. Nadat het glas geheven en een toast was uitgebracht, daalden de volleyballers de trap af, naar het 'bor des' voor het raadhuis, waar het Zevenhuizense fanfarecorps De Klei ne Trompetter een serenade weggaf als huldeblijk, "een muzikaal eerbe toon", Met de bloemen in hun armen en de ere-penning om hun nek namen spelers, trainers en bestuursleden de hartelijke ovatie in ontvangst; het was ze gegund want: ere wie ere toekom t" Hengelvereniging Zevenhuizen/ Moer kapelle heeft zaterdag 7 juni haar le zomerwedstrijd in de Oude Rijn gevist. De vangst was goed. Uitslag: Groep A 1. L. de Zwart, 403 cm; 2. J. de Zwart, 280 cm; 3. J. Ottevanger, 265 cm. Groep B 1. P. Vermulm, 164 cm; 2. H. Timmer, 122 cm; 3. K. Segaar, 105 cm. Groep C 1. N. Blom, 177cm;2. G.L.A. Janssen 121 cm; J. Hogebrug, 95 cm. Voor de jeugd werd zaterdag 7 juni een jeugdwedstrijd gehouden. 1 V2 uur gevist in de Ringvaart achter het dorp. De vangst was matig, er werd door 37 jeugdige vissertjes. Uitslag van de wedstrijd: 1. E. Roos, 66 cm; 2. H. Roos, 60 cm; 3. R. Segaar, 43 cm; 4. S. Segaar, 34 cm; 5. B. Kranen, 27 cm; 6. M. Vermulm, 17 cm; 7. W. de Zwart, 15 cm; 8. R. Germat, 13 cm. e»g»g> HUWELIJKSAANGIFTE Vellenga, Johannes Hermanus Lieuwe Sijmen en: Walvis, Marion Evelien, beiden wonende te Moerkapelle. GEBOREN Bekkers, Nicole Petronella Ro- bertina, dochter van: Bekkers, Petrus Wilhelmus Maria en: de Groot, Robertine Jacoba Diliana. de Vos, Dirkje Cornelia, dochter van: de Vos, Gerrit en; Boer, Arentje. OVERLEDEN van der Zwan, Jacob, op 2 juni 1980 te Gouda, oud 78 jaar. ter Weel, Gerrit Jan Hendrik, op 6 juni 1980 te Moerkapelle, oud 85 jaar. Boevée, Maarten, op 10 juni 1980 te Gonda, oud 56 jaar. Onopgemerkt is het beslist niet gebleven in Zevenhuizen, dat twee groepen van V A volleybalvereniging Zevenhuizen, op 31 mei jl. Nederlands Kampioen werden. Na een huldiging in het Dorpshui toen de groepen op die bewuste zater dag zegevierend de thuishaven bereikten, vonden enkele ouders, dat ook de be volking deel moest hebben aan de feestvreugde, of wel, dat er een huldiging moest plaatsvinden amens de ouders, de burgerij en de gemeente werd een ontvangst op het gemeentehuis georganiseerd, waar loco-burgemeester B. v. Y peren (de burgemeester is met vakantie) de speelsters - meisjes junioren van 16- 18 jaar onder leiding van Jan v.d. Wel - en de spelers - jongens adspiranten B onder leider van Ben v. Yperen jr. -als Nederlandse kampioenen verwelkomd met het bestuur van de vereniging.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 3