Gemeente Zevenhuizen GEMEENTE MOERKAPELLE AGENDA UIT DE RAAD AANMELDING VOOR PREMIE WONINGEN Structuurplan sociaal pedago gische zorg Zuid-Holland GEMEENTE- REKENING 1978 Bestemmingsplan Landelijk Gebied, 4e herziening BURGERLIJKE STAND BURGERLIJKE STAND In de laatste editie van dit blad is uitvoerig aandacht besteed aan de bouw van woningen in het gebied ten zuiden van de Esdoorn en ten westen van de Dorpsstraat. Zoals reeds eerder is vermeld, zal op zeer korte termijn een aanvang worden genomen met de bouw van 26 premie -A-, 26 premie -B- koop woningen en 30 woningwetwonin gen (huur). Wellicht is ten gevolge van de drukte door de vakantie aan sommige lezers van dit blad de mogelijkheid tot aanmelding voor een der premiewoningen aan de aandacht ontsnapt. In verband hiermede meent het gemeentebe stuur nogmaals de aandacht op deze woningen te vestigen. De premiewoningen zullen worden gebouwd namens de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten te Hoevelaken door Van Geest Woningbouw b.v. te Spijkenisse, waarbij als architect optreedt Bureaux Wissing te Barendrecht. De premie -A- woning is een tuinkamerwoning met op de eer ste verdieping, drie slaapkamers en een doucheruimte. Bovendien heeft de woning een vliering, die bereikbaar is met een uitschuif- bare trap. De premie -B- woning is even eens een tuinkamerwoning met een vrijwel identieke slaapver dieping. In deze woning bevindt zich echter een volwaardige slaap verdieping, die bereikbaar is met een vaste trap. De rijkssubsidieregelingen zijn onlangs aantrekkelijker gemaakt. Voornoemde woningen zullen on der de nieuwe regelingen vallen. De regeling voor de premie -A- woningen houdt in, dat het rijks subsidie kan variëren van/ 4.000,- tot 10.900,- afhankelijk van het inkomen van de potentiële koper. De maximale subsidie zal kunnen worden verkregen, indien het belastbaar inkomen in 1979 niet meer bedroeg dan 26.500,-. Bij een belastbaar inkomen in 1979 van niet meer dan 40.300,- zal de rijksbijdrageregeling nog/4.000,- bedragen. Bij de regeling voor de premie - B- woningen is de hoogte van het subsidie niet afhankelijk van het inkomen maar van de kostprijs van de woning, met dien verstande dat het belastbaar inkomen in 1979 niet hoger mag zijn dan 70,000,-. De maximale premie van 4.000,- wordt verkregen bij stichtingskosten van 140.000,-. De bijdrage vermindert met 8,- per 100,- stichtingskostenstij ging, totdat de stichtingskosten 175.000,- bedragen en de mini male subsidie van 1.200,- is bereikt. De ontvangen subsidie is belastbaar. De kopers van een premie -A- woning ontvangen bovendien een belastingvrije premie ineens van 5.000,-, uiteraard alleen als de koper aan de inkomensnorm voldoet. Voor nadere en meer uitge breide informatie over de premie regelingen is ter secretarie (tijdens de kantooruren) verkrijgbaar het van rijkswege uitgegeven bro chure "Een eigen huis, ook voor u". De prijzen bedragen v.a. 140.000,- voor de premie -A- woningen en v.a. 159.000,-voor de premie -B- woningen, een en ander afhankelijk van ligging en kavelgrootte e.d. Heeft men alsnog interesse voor een der premiewoningen en heeft men zich er nog niet voor aange meld, dan bestaat daartoe alsnog de gelegenheid. Hiervoor zijn ter secretarie (tijdens de kantoor uren) formulieren verkrijgbaar. De aanmelding zelf dient te geschieden bij het Bouwfonds. De aanmelding staat voorshands nog open tot 10 dagen na het verschij nen van dit blad. Opgemerkt wordt, dat de aan melding zich beperkt tot inwoners van en/of economisch gebonde- nen van Zevenhuizen. In verband hiermede acht het gemeentebe stuur het zeer wenselijk, dat de in Zevenhuizen gevestigde bedrijven hun personeel - voor zover dat buiten Zevenhuizen woonachtig is - op vorenstaand artikel te wijzen. Ter secretarie ligt tot 15 september 1980 tijdens de kantooruren op verzoek van de provincie Zuid- Holland ter inzage het door de provinciale Commissie van advies inzake de planning van dagver blijven en gezinsvervangende te huizen voor gehandicapten in de provincie Zuid-Holland opstelde rapport "Basismateriaal struk- tuurplan sociaal pedagogische zorg Zuid-Holland." Reacties op dit rapport kunnen worden gezon den aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage en wel vóór 15 september a.s. In het rapport wordt een beschrijving gegeven van de laatste ontwikkelingen in de zwakzinnigenzorg en de nieuwe taken waarvoor men gesteld wordt. Tevens geeft het een mogelijke toekomstige ontwikke ling aan, waarvan een onderdeel is de regionale indeling van de werk gebieden. maandag 18 augustus 1980 Openbare vergadering van de Commissie Financiën, Ruimtelij ke Ordening, Volkshuisvesting en Algemene Zaken. Aanvang 19.30 uur donderdag 4 september 1980 Openbare vergadering van de raad Aanvang 19.30 uur Tot en met 3 september 1980 ligt ter gemeentesecretarie (afdeling financiën c.a.) tijdens de kantoor uren voor een ieder ter lezing de rekening van inkomsten en uit gaven over het dienstjaar 1978. Deze rekening is in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar. Ter gemeentesecretarie heeft ge durende de maand juli voor een ieder ter inzage gelegen een ontwerp van een (4e) herziening van het bestemmingsplan "Lande lijk Gebied 1974". De belang rijkste punten van deze herziening zijn: - een vervangend wegtracé nabij de Rottekade, en - een nadere uitwerking van hef kassengebied nabij de Bredeweg. Helaas is aan deze terinzageleg- ging, door omstandigheden, niet op de gebruikelijke wijze publici teit gegeven, hetgeen het gemeen tebestuur ten zeerste betreurt. In verband hiermede wordt alsnog gewezen op de mogelijk heid om van het ontwerp van de herziening kennis te nemen. Tot 1 september a.s. zal het ontwerp nl. tijdens de kantooruren ter ge meentesecretarie opnieuw ter inzage liggen. Schriftelijke reac ties op deze herziening die vóór genoemde datum zijn ingekomen, zullen betrokken worden bij de verdere beoordeling van de ont- werp-herziening. GEBOORTEN - Dennis Leendert, zoon van Clazing, Leendert en Schouten, Michèlle C.M. - Suzette Christianne, dochter van Vente, Adrianus W, en Romph, Adriana Z. - Bertina Johanna, dochter van Bakkeren, Hubertus P en Ter moshuizen, Johanna J. - Reinier Leendert, zoon van Gorissen, Leendert en Visser, Margaretha W.M. - Rik Johannes, zoon van Kou- wenhoven, Sibo B en Paul, Aaltje I. - Petronella, dochter van Wonder- gem, Willem en Van der Vlugt, Cornelia M. OVERLEDEN van der Hoek, geb. Verhoef, Maria Hendrika, op 5 juli 1980, oud 54 jaar. de Jong, Pieter, op 7juli 1980, oud 64 jaar. van Leeuwen, geb. Kroes, Eliza beth, op 19 juli 1980, oud 87 jaar. Zweere, geb. Keyzer, Bartha, op 2 juli 1980, oud 71 jaar. de Vries, geb. Bos, Maartje Cornelia, op 25 juli 1980, oud 84 jaar. HUWELIJKEN Rietveld, Cornelis en Boode, Johanna Cornelia Vink, Gijsbert en Hoogendoorn, Annemieke Dinsdag 8 juli j.l. is tijdens de raadsvergadering besloten: - een verkeersmaatregel te nemen voor de Julianastraat. De voorbereidingen zullen nu gestart woeden om tot de reali satie van een woonerf voor het gedeelte Julianastraat 40 t/m 66 te'komen. Gezien het feit dat met deze voorbereiding c.q. realisa tie veel tijd gemoeid is, is beslo ten een voorlopige verkeers maatregel te nemen, welke in houdt dat de Julianastraat geslo ten wordt verklaard voor vracht verkeer, met uitzondering van bestemmingsverkeer. Ook zal nabij de Julianastraat 40 en 66 een wegversmalling worden aan gebracht, in de vorm van een verbreding van het trottoir, waarop bloembakken geplaatst zullen worden. Naar aanleiding van een opmer king van de heer M. Lindhout (S.G.Pover het voor vracht wagenchauffeurs "moeilijk te nemen" verkeerspleintje op de kruising Julianastraat/Oranje straat/Zuidplasstraat, in ver band met het in het midden aan gelegde stukje openbaar groen, zal bezien worden of dit stukje openbaar groen beter aangepast kan worden of mogelijk hele maal verwijderd moet worden. - het voorstel met betrekking tot het renoveren van een aantal woningen aan te houden. Door het college van burgemees ter en wethouders werd voorge steld om het concept-plan op te sturen naar de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, om informatie te ver krijgen in hoeverre de minister met dit plan akkoord kan gaan en hoeveel subsidie eventueel in verband hiermede kan worden verstrekt aan de gemeente Moer- kapelle. Het was de bedoeling om met deze gegevens wederom de be woners van de betrokken wonin gen te benaderen om met con crete gegevens en cijfers tot een overleg te komen. Gezien echter het feit dat het merendeel van de raadsleden van mening was dat de betrokken be woners eerst bij de plannen be trokken moeten worden, is be sloten het voorstel van burge meester en wethouders geen doorgang te laten vinden. - de Bezoldigingsverordening 1978 te wijzigen. - een subsidie te verlenen in het nadelig exploitatiesaldo van de "Stichting Dorpshuis Moerka- pelle" over het jaar 1979. - een grondruil aan te gaan. Het betreft hier twee perceeltjes grond, elk met een oppervlakte van ca. 106 m2 aan de Herenweg. - grond met de daarop aanwezige opstal aan de Moerdijkstraat aan te kopen. Wanneer de opstal in de toekomst ontruimd zal wor den, ligt het in de bedoeling om deze te slopen en plaats te laten maken voor openbaar groen. - een tweetal percelen grond te verkopen aan de Bredeweg. De grond wordt aangekocht door twee in Moerkapelle gevestigde bedrijven. De percelen hebben een grootte van ongeveer 546 m2 en 477 m2. GEHUWD Zomerschoe, Anton G. wonende te 's-Gravenhage en: Koenraads, Maria, wonende te Moerkapelle. GEBOORTEN Jaco, zoon van: van der Heijden, Jacob en: Helmond, Maria J.C. Jacoba Cornelia, dochter van: Verheij, Cornelis en: van Leeu wen, Janna. Agnes Cornelia, dochter van: Lamet, Wim en: van Wijnen, Cornelia. Johannes Gerrit Cornelis, zoon van: Hofman, Frederik en: IJzer man, Cornelia. Erik, zoon van: Verhulst, Ray mond M. en:'Lips, Johanna C.M. OVERLEDEN Keyzer, Bartha, oud 71 jaar, op 2 juli 1980 Sol, Pieter, oud 79 jaar, op 16 juli 1980 te Gouda Rison, Grietje-, oud 86 jaar, op 19 juli 1980 Molenaar, Teunis, oud 81 jaar, op 20 juli 1980 te Capelle a/d IJssel Meijer, Harmen, oud 88 jaar, op 5 augustus 1980 Op dinsdag 19 augustus a.s. wordt in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehouden. Aanvang 19.30 uur.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 2