BOMEN OVER BOMEN 1 WANT: er is VLOERVERWARMING, 1 VL OER VER WA RMING I FA. P. VISSER ZONEN II OPGELET Vanaf heden lessen wij ook in Opel Ascona AUTOMAAT! KOUDE VOETEN? DAT HOEFT TOCH NIET? (WIST U TROUWENS DAT ENERGIEBESPAREND Is??) Dagblad HET VRIJE VOLK AUTORIJSCHOOL L. van Wensem 1 die ook bij U in huis kan worden aangelegd. 1 accurate AGENT/BEZORGER ZWEMBAD PERIKELEN Burg. Klinkhamerweg 27, Zevenhuizen, Tel. 01802 - 1487 OOK VOOR HET VERNIEUWEN VAN UW RIJBEWIJS! GLASHANDEL RUZO-THERM DUBBELGLAS Hardhouten hef/schuifdeuren en kozijnen met Rapid pane glas tegen concurrerende prijzen, 10 jaar garantie Prijs per vierkante meter 205,-, netto dus 143,50 m*. Rijkssubsidie wordt door ons verzorgd. Kwintsheul, kantoor 079 - 16 75 40. Met de gedachte aan de afgelopen winter raden wij u aan zich te wapenen tegen de koude en VLOERVERWARMING aan te laten leggen door ons. Met een gerust hart kunt u dan de komende (misschien ook wel koude) winter afwachten en u hebt geen last van koude voeten meer. - Dorpsstraat 169 - Zevenhuizen (Z.H.) - Tel. 01802 - 1206 Zoekt in Zevenhuizen een voor de middaguren. GOEDE BELONING Inlichtingen: Mevr. van Leeuwe Rozenstraat 55 Tel. 01802-2381 of 01880-13823 Maandag 11 augustus zijn de zwemlessen weer begonnen. Trim- zwemmen voor heren vindt plaats elke maandagaovnd van 20.15 to 21.15 uur. Voor dames is er dinsdagmorgen een trimzwem- uurtje van 9.00 tot 10.00 uur. Voor moeders met peuters is er woens dagmorgen gelegenheid evenals voor aanstaande moeders tussen 10.00 en 11,00 uur en tussen 11.00 en 12.00 uur. Bejaarden vanaf 65 jaar kunnen in water met een hogere temperatuur dan gebrui kelijk tussen 15.30 en 16.30 uur terecht. Mindervaliden kunnen in dit water tussen 17.00 en 18.00 uur terecht. Met "werkgroep groenplan Moerkapelle Zevenhuizen" Enkele weken geleden werd in het dorpshuis een voorlichtingsavond gehouden over erfbeplanting' en georganiseerd door de werkgroep "groenplan Zevenhuizen Moerkapelle. Een zeer leerzame avond, waar tijdens alle alle aspecten van een al of niet gesubsidieerde aanplant, ter sprake kwam. Ook voorbeelden van fraaie erfbeplantingen werden getoond, ter wijl door wethouder B. v. Yperen de tentoonstelling 'erf in het groen doen!' werd geopend. Die tentoon stelling met fraaie foto's stond een tweetal weken in de foyer van het dorpshuis, waarna hij naar het Moerkapelse dorpshuis verhuisde. Diverse deskundigen op het gebied van erfbeplanting kwamen op deze avond aan het woord, terwijl ook de (talrijke) aanwezigen hun zegje kon den doen. Discussieleider was Teun Klarenberg, voorzitter van de werk groep. Laatsgenoemde was bereid om de doelstellingen en de idealen van de werkgroep, die sinds één jaar bestaat, aan de Dorpskrant té vertellen, opdat mogelijkerwijs, naar aanleiding van dit artikel een 'inspraakavond' voor de burgerij van Moerkapelle en Zevenhuizen kan worden gehouden. Hoe kwamen jullie op het idee om een werkgroep te vormen? "Wel, ik kwam tijdens een gesprek met kennissen, Heily en Ernst Crop, in Moerkapelle, zomaar op mhet onderwerp 'groenvoorziening en boomaanplant'. Wij waren van me ning dat er door het recreatieschap Rottemeren, best aardige beplantin gen zijn verricht en dat het er rond de Rottemeren leuk uitziet. Dit konden we bepaald niet vinden van de gebieden in en rond Zevenhuizen en Moerkapelle, waar kassen staan." Teun vertelt dat er nog meer mensen gevonden werden die ook wel meer struiken en bomen wilden zien in het polderrijke gebied van Zevenhuizen en Moerkapelle en dat toen op een avond landschapsconsulent Harry v.d. Berg is uitgenodigd in het dorpshuis in Zevenhuizen. De bevol king werd via een huis aan huis bulletin op de hoogte gebracht en door middel van persberichtjes. De opkomst viel niet tegen. Harry v.d. Berg zei op die avond in april vorig jaar Jullie zitten hier in Zevenhuizen best aardig in het groen, neem nou bijvoorbeeld die Zuidplasweg". Dit werd door de aanwezigen beaamd, maar men wilde niet over deze weg praten, maar over andere wegen, die vlak liggen, waar bomen zouden kunnen komen en andere wegen waar bomen verdwenen, of hagen, om die terug te laten keren. Het resultaat van deze avond was dat er een werkgroep, bestaande uit 12 personen kon worden samengesteld. Op de fiets werd met elkaar op enkele zomeravonden, vorig jaar een rondrit gemaakt door de polders van Zeven huizen en Moerkapelle. Daarbij werd uiteraard dikwijls afgestapt om van gedachten te wisselen, over plaatsen die zich best zouden lenen voor bomen-aanplant of struikgewas. De werkgroep kwam hierna diverse bij een, voor het opstellen van een rapport dat naar het hoogheemraad schap Schieland en naar de gemeente besturen van Zevenhuizen en Moer- kapele werd gestuurd. Ook de provin cie kreeg een exemplaar. Het hoogheemraadschap Schieland heeft de werkgroep tijdens de bijeen komst ook op deze feiten gewezen en bedenkingen g-oppt...' "*aer J-«oms wat al te enthousiaste voorst- Het resultaat "*»n dit contact, dat zeer v, willen wa-, is dat leden van üc werkgroep contact opnemen met de nutsbedrijven en de 'kabelzaak' aan kaarten, met betrekking tot enkele wegen. Bovendien nodigde de werk groep Schieland en de beide gemeen ten óit voor een overleg over de voorstellen van de werkgroep. Tijdens dit gesprek bleek dat het niet bij iedereen even enthousiast werd ontvangen. Vooral wethouder B. v. Yperen had nogal wat bedenkingen. De werkgroep, die aanvankelijk wel had gedacht dat het allemaal niet van een leien dakje zou gaan, is eigenlijk steeds meer tot de overtuiging geko men dat er heel wat voor komt kijken, voor er aan weg bomen geplant kunnen worden. De gemeente Moerkapelle. is ook bereid om de suggesties in overweging te nemen, voor zover het1 tot de competentie van Moerkapelle be hoort. Intussen heeft de werkgroep vernomen dat vooruitlopend op het gesprek met de werkgroep een gesprek gaat komen tussen de gemeentebe sturen van Zevenhuizen en Moerka pelle en het hoogheemraadschap Schieland. Teun Klarenberg: "De gemeente Zevenhuizen, heeft de stoor voor dit Interne gesprek gegeven, waardoor wij voor het gesprek met Schieland, Zevenhuizen en Moerka pelle bepaalde verwachtingen koeste ren. Wat de werkgroep allemaal in haar /rapport gesteld heeft kan niet zomaar in een krante-artikel weergeven wor den, maar enkele punten willen we beslist niet onvermeld laten. Dit zijn vooral punten waaraan de werkgroep prioriteiten stelt. Waar gaal het de werkgroep om? Vroeger stonden er meidoornstruiken langs het'Noord en Zuideinde. Deze zijn bij reconstructie van deze wegen verdwenen. Dit getreurt de werk groep, omdat deze heg niet alleen een windscherm was, maar bovendien een afscherming van lelijke afrasteringen, zoals hekwerken. Men pleit zeer nadrukkelijk voor de aanplant van een nieuw struikgewas, mede omdat zovele schoolkinderen dagenlijks ge bruik maken van deze wegen, om naar scholen te gaan in andere plaatsen. Zij hebben altijd zijwind, en die kan flink spoken, vooral omdat deze recht streeks uit de polder komt. De Middelweg in Zevenhuizen vinden sommige mensen een landelijke weg, met een fraai vergezicht. "Homaar" zegt de werkgroep, het is een saaie weg, men moet hem maar eens iedere dag fietsen, ook als het geen mooi weer is. De weg biedt nergens beschut ting tegen de wind. Trouwens, de hoogspanningsmasten zijn ook geen fraaie aanblik in het polderlandschap. Hier zouden op zijn minst wat bosjes langs geplant moeten worden. Dat er boeren zijn die bezwaren hebben tegen veel bomen, kan de werkgroep begrijpen, in de commissievergade ring was hierover ook al gesproken, maar dat enkele bosjes een vogelplaag voor de akkerbouwgewassen zullen opleveren, vindt men vergezocht. Als men bezwaren heeft tegen bomen, dan zouden hier struiken een uikomst bieden. Teun Klarenberg: "Kijk maar eens hoe leuk de beplanting wordt rond de Zevenhuizerplas". Ook rond de kassen zou de werkgroep wat strui ken of lage bomen geplant willen zien, overal waar kassen staan in Zevenhui zen, zodat ze wat meer uit het oog ont trokken worden. Alleen de tuinders voelen hiervoor niet veel om op hun privéterrein dergelijke schaduwbren- gers te planten. Daarbij zijn de stroken grond naast de kassen door gaans te smal voor beplanting. De Knibbelweg zou ook aantrekkelijk worden als er bomen langs geplant worden. Door de smalle berm en de steile talud, is dit vrijwel onmogelijk. Misschien bestaat er een mogelijkheid dat er langs de Zuidelijke Dwarsweg bomen of struiken geplant kunnen worden, dit zou de werkgroep bijzon der toejuichen. De mogelijkheid is er, maar ja, er moet toestemming voor zijn Alleraardigst is het dat op de hoek van de Zuidelijke Dwarsweg Knibbel weg. zomaar spontaan een vijftal essen groeien, die zonder dat er door een mensnhand wat aan gedaan is, zijn opgeslagen. Deze bomen mogen blijven staan. De Bredeweg, tussen Zevenhuizen en Moekapelle-Waddinxveen, waarvan de bomen aan de ene zijde van de weg gekapt werden voor de aanleg van een riolering, heeft weer nieuwe bomen. Tegen het advies van Staatsbosbeheer heeft Schieland hier weer voor nieuwe aanplant gezorgd. De werkgroep is hierover bijzonder te spreken. Niet alleen staat de werkgroep voorop met plannen tot nieuwe aanplant, maar zeker ook het opnieuw aanplanten van bomen en struiken op plaatsen waar ze verdwenen zijn, heeft hun volle aandacht. Langs de Herenweg in Moerkapelle hebben vroeger bomen gestaan, evenals langs de Middelweg. De werkgroep vraagt in haar rapport, de mogelijkheid te bezien de beplan tingen langs beide wegen opnieuw aan te brengen. Liefst dan weer de knot wilgen, want die stonden daar. Langs de Wollefoppen weg in Zevenhuizen staan populieren, waarvan er een paar verdwenen zijn. Bovendien vindt de werkgroep het bijzonder ontsierend dat van de berm een parkeerplaats is gemaakt. Teun: "Het zou leuk zijn, hier wat parkeerhaventjes te maken en deze aan te geven door wat beplan ting, zodat ze een duidelijke marke ring hebben, het geheel zou er gelijk minder rommelig uitzien". Het is beslist niet zo dal de werkgroep al leen maar vingers op bepaalde plaatsen wil leggen, integendeel de leden zijn zelfs be reid handen uit de mouwen te steken als dat nodig blijkt. Want niet alleen de aanleg van beplanting blijkt een moeilijke zaak, ook het onder houd. Vooral het laatste is kostbaar. Teun Klarenberg: "ln de regio opereert een groep vrijwilligers, de zgn, Knotploeg. Waddinxveen, die zaterdags in de winter maanden het onderhoud van knotwilgen en dat soort beplantingen onder handen nemen, vooral bij particuliere eigenaren. Het hout mag men zelhhouden. Menigeen stookt van dit hout een hele winter zijn open haard of potkacheltje. Ook in Zeven huizen en Moerkapelle is het best mogelijk een onderhoudsploeg samen te stellen", zo meent Klarenberg. Dit najaar wil de werk groep wat meer aandacht aan het onder houd besteden. Zij wil b.v. afspraken maken met particulieren om erfbeplan tingen te snoeien. Er moet dan een vast ploeg mensen samengesteld worden, die belangeloos dit werk wil verrichtn. Daarnaast wil de werkgroep een inspraak avond organiseren voor de inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle, als dit technisch uitvoerbaar is. Voor nadere inlichtingen kan men zich wensen tot voorzitter Teun Klarenberg. Schielandsingel 13, Zevenhuizen, tel. 01802-1589; of Heitv en Ernst Crop, secre tariaat, Willem Alexanderplantsoen 4, Moerkapelle. tel. 01793-2183.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 4