iniiiiiiiiniiiiiiiiniimiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii FA. KADIKS 3,4ha. prima TUINGROND EERSTE PAAL 82 WONINGEN BRANDWEER WIELERCLUB ZEVENHUIZEN???? TE KOOP Voor al uw doe-het-zelf artikelen op elektra en sanitair gebied REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 3e jaargang numn.tr 52 ,2 september 19g0 Verschijnt ëênmaala per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Donderdagmorgen 4 september was het eindelijk zover, dat er een 'daadwerkelijk" begin kon worden gemaakt aan de nieuwbouw van 82 woningen in het meest zuidelijke-nieuwegedeelte van woonwijk 'West': 30 woningwetwoningen, 26 premie A-woningen, 26premie B-woningen Burgemeester A.v.'t Verlaat - in- niddels een ervaren heier gewor- ien in de loop van de 15 jaar dat lij burgemeester van Zevenhuizen s - draaide er zijn hand niet voor im, de eerste paal de grond in te ïeien, onder toeziend oog van /elen, bij de bouw betrokkenen, of le woningbouw een warm hart oedragend. Want het zat niet mee /oordat men zover was dat er begonnen kon worden....maar daar werd niet meer over nage praat. Donderdag allemaal blijde -gezichten. Het "heifestijn" werd besloten met een aantal forse knallen afkomstig van knallend vuurwerk dat bij de laatste slagen aan de heimachine werd bevestigd Na afloop werd de woningbouw nader door burgemeester A.v.'t Verlaat toegelicht, tijdens een informele bij eenkomst met ver tegenwoordigers van de bouwers en het architectenbureau. Ook de leden van de gemeenteraad waren goed vertegenwoordigd, waarover de burgemeester zich verheugde. "Naar dit moment hebben we lang uitgezien, het is een onderbreking geweest in de bouw, die langer duurde dan ooit tevoren", aldus de heer van 't Verlaat, die vaststel de dat er heel wat besprekingen aan de voortgang van de woning bouw in Zevenhuizen zijn vooraf gegaan. Bij deze stagnatie wilde spreker niet al te lang stilstaan, omdat hij vond dat het weinig zin had de problematiek op te halen. Ook de grondverwerving ging heel moeizaam, terwijl er ook moeilijk heden waren met het uitwerkings plan op grond van het bestem mingsplan. Het verleden wilde hij wel even kort belichten: "In 1970, dus 10 jaar geleden, kwamen de eerste woningen in dit bestem mingsplan klaar. Van 1970 tot 1979 werden in 'West' 612 wonin gen gebouwd.Spreker stelde dat zo'n 5 jaar geleden de periode van 'woningnood' in Zevenhuizen werd afgesloten, wat toen getrans formeerd werd in 'woningbehoef te'. In deze tweede periode tot 1980 konden woningzoekenden op vrij korte termijn aan huisves ting worden geholpen. Met de stilstand van een jaar is er een achteruitgang te bespeuren. De wachtenden moeten meer geduld, als voor die tijd betrachten. Het aantal woningzoekenden groeide daardoor, alhoewel er ook diverse op zeer jeugdige leeftijd inschre ven, waarvoor een woning op korte termijn nog niet urgent is. De burgemeester dacht dat er in Zevenhuizen 150 a 200 woning zoekenden zijn, vooral van urgen te gevallen. Desondanks wordt er in Zevenhuizen voorlopig nog niet gesproken van woningnood, al leen van 'achterstand'. Spreker wilde het geheugen even opfrissen door duidelijk te stellen dat de te bouwen woningen in de eerste plaats voor eigen ingezete nen bestemd zijn en in de tweede plaats voor mensen die econo misch aan Zevenhuizen gebonden zijn. Van de 30 woningwetwonin gen, constateerde de heer Van 't Verlaat dat ze op een huurprijs komen van ca. 450,- per maand. Een vrij hoge huur voor Zevenhui zen. Hij vertelde dat hij sommige woningzoekenden de raad heeft gegeven, de mogelijkheid te on derzoeken of het voor hen soms financieel haalbaar is een premie woning te kopen. De premie A-woningen kosten ca. 142.000,-, de premie B-wonin- gen ca. 162.000,-. 60 personen- ingezetenen en economisch ge- bondenen, hebben belangstelling getoond. Zij krijgen op dinsdag 9 september a.s. van het Bouwfonds Ned. Gemeenten, die de grond voor deze woningen heeft ge kocht, voorlichting over de finan ciële kosten die maandelijks de koper moet kunnen opbrengen. Door het college van Burgemees ter en Wethouders volgt daarna de toewijzing. Volgens de heer v.'t Verlaat bestaat er voor de premie A-woningen meer belangstelling dan voor de premie B-woningen. Voor de te bouwen 82 woningen, door aannemer Van Geest Wo ningbouw B.V. te Spijkenisse hoopt de burgemeester op goede samenwerking met het Bouw fonds, en de gemeente en de archi tect - Bureau Wissing te Baren- drecht. Spreker stelde dat er goede contacten zijn. Hij beëindigde zijn toespraak met het wensen van "veel succes voor alle betrokke nen". De heer Wissing hoopte hetzelf de, in zijn korte toespraak die, de landelijke situatie in de bouw ogenschouw nemend, sprak van 'meezingen in het koor' en van een 'koperstaking'. Ook hij hoopte op een voorspoedige bouw. De heer H. Bas van het Bouw fonds Ned. Gemeenten dacht dat de woningbouw zich in een heel moeilijke situatie bevindt door andere oorzaken dan kopersta kingen. Hij stelde dat de groep speculanten verdwenen is en dat de kopers van nu voor zichzelf een huis willen om te bewonen. Het is 8 jaar geleden dat het Bouwfonds in Zevenhuizen bouwde. Hij hoopte dat de woningbouw op gang blijft en oogde naar te bouwen bejaardenwoningen in plan West en naar het Centrum plan. De bouw van de woningwet woningen - die in beheer zullen komen bij de woningbouwvereni gingen, geschiedt namens de ge meente Zevenhuizen. De premie woningen zullen worden gebouwd namens de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten te Hoevelaken. Zij verleent op de woningen een schriftelijke garantie. Als archi tect treedt op Bureaux Wissing te Barendrecht, terwijl als aannemer fungeert Van Geest Woningbouw te Spijkenisse. De premie A-koopwoning is een tuinkamerwoning met op de eer ste verdieping drie slaapkamers en een doucheruimte. Bovendien heeft deze woning een vliering die bereikbaar is met een uitschuif- bare trap. De premie B-koop woning is eveneens een tuinka merwoning met een vrijwel iden tieke slaapverdieping. In deze woning bevindt zich echter een volwaardige zolderverdieping, die bereikbaar is met een vaste trap. Zevenhuizen/Moerkapelle In Moerkapelle vond jl. zaterdag de jaarlijkse lagedrukwedstrijd plaats voor de brandweerkorpsen van de wedstrijdkring "De Tien Gemeenten" Het vrijwillige brandweerkorps uit Zevenhuizen kwam als winnaar uit de bus, waarover de brandweerlieden bij zonder verheugd waren en zeker niet. in de laatste plaats Zevenhui- zens burgemeester A. v.'t Verlaat, die de Zevenhuizense ploeg zag 'optreden' en die zaterdagmiddag vernam van de lieden dat ze het er nog niet zo kwaad hadden afge bracht. Naast Moerkapelles eerste burger, de heer A.W. Lips, woonde de heer A.v.'t Verlaat als enige burgemeester uit de wedstrijd kring de broodmaaltijd bij, waar aan de prijsuitreiking voorafging, in het Dorpshuis van Moerkapelle Secretaris P. de Bruin van de wedstrijdkring "De Tien Gemeen ten" vertelde dat het voor de 29 ste keer was dat een dergelijke wedstrijd werd georganiseerd waarna hij het woord gaf aan wedstrijdleider, de heer H.P. Mooiman uit Velp. Deze gaf een verslag van de wedstrijd die plaatsvond op het terrein van het bouwmateriaalverhuurbedrijf Reigwijn "Reco" aan de Bredeweg in Moerkapelle. Het object be stond uit een werkplaats met twee gedeelten, waarin zich zgn. brand bevond, met als oorzaak een oververhitte oliekachel. In deze ruimte bevond zich een slachtoffer in bewusteloze toestand. De vlam men werden uitgebeeld door vlammenborden. De heer Mooi man stelde dat het zwaartepunt in de lage toevoerslang lag. De inzet vond hij vrij summier en de bevel voerders oppervlakkig. In het vervolg hoopte hij dat men de zaak goed op zal nemen en stelde dat een dergelijke wedstrijd altijd een soort oefening is. Uitvoerig ging hij in op details, terwijl er ook vragen gesteld konden worden Ook de theoretische vragen wer den behandeld, waarna de heer Mooiman concludeerde dat het toch wel een zware oefening is ge weest. Op de vraag aan de brand weerlieden of ze toch wel tevreden "Trim je fit op de fiets", denken velen, nadat ze hun dagtaak beëindigd hebben. Ze genieten dan niet alleen van de lichaamsbeweging, die goed is voor hun lichamelijke coditie, maar snuiven dan ook nog een frisse lucht in. Een gezonde sport dus, waarvan steeds meer liefhebbers komen. Ook in Zevenhuizen en Moerkapelle blijkt veel belangstelling te bestaan voor toeren op een sport- of racefiets, getuige de velen die men in het weekeinde of 's avonds langs de Rotte of buitenwegen van Zevenhuizen, tegenkomen. Omdat er in Zevenhuizen nog niemand op de gedachte is gekomen dat fietsen ook in clubverband kan worden gedaan en een wielerclub heeft opgericht, lijkt het Jouke Elgersma bijzonder aardig een WIELERCLUB" in het leven te roepen. Als wielerclub geniet men bepaalde faciliteiten van de K.N.W.U., waarvan men aantrekkelijke fietsroutes krijgt en deel kan nemen aan georganiseerde tochten. Belangstellenden kunnen zich in verbinding stellen met Jouke Elgersma, tel. 2443, waarna een bijeenkomst plaatsvindt om tot de oprichting van een wielerclub te komen. In de gemeente Zevenhuizen Perceelbreedte 120 meter. Kassenbouw toegestaan Gas en elektriciteit aanwezig Inlichtingen: 01745-6022 Dorpsstraat 30, 2751 BA Moerkapelle Tel. 01793-1357, b.g.g. 1689 of 2286 4JCHT EN KRACHTINSTALLATIES RADIO EN T.V. VERLICHTINGSARTIKELEN ELEKTRISCHE APPARATEN WASMACHINE S, STOFZUIGERS GASTOESTELLEN, SANITAIR waren over de organisatie van de wedstrijd, werd met applaus be antwoord. De wedstrijd had een vlpt verloop, zodat sommige ploe gen eerder aan de beurt kwamen dan gepland en de wedstrijd binnen de gestelde, tijd was afgelopen. Ook het wedtrijdterrein was goed gekozen: er was kantoor ruimte voor de jury en er was verkleedaccomodatie voor de brandweerlieden, terwijl een soort tuinhuis aan de wegzijde een prima 'kantine' bleek, daarnaast voldoende parkeerruimte voor de brandweerwagens. Desondanks betreurde de heer Mooiman het feit dat er nog diverse wagens de doorgang beletten. Uitslag: 1. Zevenhuizen, 455 punten; 2. Nieuwerkerk a.d. IJssel, 447; 3. Moordrecht, 439,5; 4. Bodegra ven, 436,5; 5. Moerkapelle, 434,5; 6. Waddinxveen, 432; 7. Boskoop, 431; 8. Gouda, 417,5; 9. Reeuwijk, 414,5; 10. Capelle a.d. IJssel, 404,5 punten. De beste bevelvoerder had het korps Nieuwerkerk a.d/IJssel met 128 punten, terwijl de beste water- ploeg een door drie ploegen gedeelde prijs is, 3 eerste prijzen voor: Zevenhuizen, Boskoop en Gouda met 42 punten. Burge meester A.W. Lips van Moerka pelle reikte de prijzen uit, die uit bekers bestonden voor de eerste drie prijzen. Zevenhuizen kreeg daarbij pok nog de wisselbeker.j Moerkapelles burgemeester hield de spanning erin door bij de laast geëindigde ploeg te beginnen. Geruisloos was de intocht beslist niet van de "overwinnaars" in Zevenhuizen rond 19.45 uur, men was is feeststemming. Tenslotte gebeurt het niet elk jaar, dat ze eerste zijn. Schaatsen ruilen of kopen? even bij Lida langs lopen! L. van Tilburg Middelweg 16, Moordrecht Tel. 01827-2233.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1