Gemeente Zevenhuizen AGENDA nrr UIT DE RAAD HINDERWET BURGERLIJKE STAND GROF-TARWE ROG 50 JAAR GETROUWD ECHTE BAKKER GERRITSEN PREDIKBEURTEN Medische diensten 6e herziening bestem mingsplan "Landelijk Gebied" JEUGD BRAND WEERDAG ZAAGTAND 51 organiseerde buurtfeest Liefde heeft geen kaartje nodig. Zo hebben we ons nieuw volkoren brood genoemd. Het is een twee- granenbrood zoals al uit de naam blijkt. Het is bereid uit zeer grof gemalen tarwe en rogge. Het is een zeer voedzaam en gezond brood en heeft veel waardering voor uw lijn. Het blijft dagenlang lekker en vers. Dus het proberen waard bij uw Ook verkrijgbaar bij: Rijdende Broodboutique J. Bijsterbosph; Versmarkt Dick Pak. Twee dagen feest in het DORPSHUIS In de openbare vergadering van de gemeenteraad van 4 september 1980 zijn onder meer de volgende besluiten genomen: - De gemeente'rekening over 1978 is voorlopig vastgesteld. - Voor het gebied nabij het bunga lowpark "De Bonk" is een voor- bereidingsbesluit genomen. - Er is een nieuwe Algemene Poli tieverordening vastgesteld, als mede een Vuurwerkverordening, een Brandbeveiligingsverorde ning, een Parkeerexcessenveror- dening en een Afvalstoffenveror- dening. - Langs de Noordelijke Dwarsweg is een perceel grond en water aangekocht ten behoeve van de aanleg van een fietspad. - Ten behoeve van de "centrum vorming" in Oud Verlaat is een perceel grond gelegen nabij de kruising Vlietkade/Wollefop- penweg aangekocht. - Voor gronden gelegen teft westen van de Dorpsstraat en ten zuiden van de bestaande bebouwing aan de Esdoorn, is voor zover zij nog geen eigendom van de gemeente zijn, een onteigeningsplan vast gesteld. - Besloten is de procedure tot pachtontbinding van de boerde rij "Het Land van Kanaan" te vervolgen en binnen twee jaar een uitbreidingsplan voor het betreffende gebied vast te stellen. - Besloten is een Bouwregistratie- verordening vast te stellen ter be strijding van "beunhazerij" of "sluikbouw". - Burgemeester en wethouders zijn gemachtigd verkeersmaatre gelen vast te stellen ten behoeve van de ontsluiting van onder meer de Zevenhuizerplas. - Gelden zijn beschikbaar gesteld voor het vernieuwen van de vloer van het gymnastiekgebouw Dorpsstraat 55. zondag 14 sept. Herv. kerk 10.00 uur ds. J.G.v. Yperen, Bergschenhoek; 19.00 uur ds. W.L. v. Geer, Woerden Geref. kerk: 9.30 uur ds.W. Davidse, H.A.; 18.30 uur ds. W. Davidse Herv. kapel Oud Verlaat 10.00 uur de heer J. Goedhart, Nieuwkoop; 19.00 uur ds. C. Trouwborst, Vlaardingen R.K. Gemeenschap: Dorpshuis Ze venhuizen, 10.15 uur eucharistievie ring zondag 21 september Herv. kerk: 10.00 uur de heer A. Christ, Leiden; 19.00 uur ds. B. Oosterom, Maarssen Geref. kerk: vredeszondag, ds. W. Davidse; 18.30 uur ds.J. Mondeel, Reeuwijk Herv. kapt' Oud Verlaat: 10.00 uur ds. D. Harteveld, Rotterdam; 19.00 uur geen dienst. Ver. vrijz. herv.: 19.00 uur ds. C. Groot, Lekkerkerk MOERKAPELLE 14 sept. Herv. kerk: 9.30 uurcand. W. Pieters, Ede; 18.30 uur de heer J.v. Doorn, Waddinxveen Geref. Gem: 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen zondag 21 sept. Herv. kerk: 9.30 uur ds. J. Harteman, Moerkapelle; 18.30 uur ds. C.A. v.d. Sluys, Veenendaal Geref. Gem: 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen 13-14 okt. dokter W. Voorthuyzen, Lijsterlaan 20, Bleiswijk„ 01892-5241 wijkverpl: zuster G. v. Herk, Nieuwer- kerk, 01803-2555. Dierenarts: dokter W.J. Snel, Zeven huizen, 01802-2139 20 sept. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, 01793- 1687. Ter gemeentesecretarie liggen ter inzage tot 3 oktober 1980: 1. een verzoek van de heer B. van Vliet, Rottekade 2 te Zevenhui zen, om een vergunning inge volge de Hinderwet voor het op richten, in werking brengen en in werking houden van een pro- paangastank met een inhoud van 2700 liter. 2. een verzoek t.b.v. de heer B. Breedijk, Bredeweg 68a te Ze venhuizen, om een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten, in werking bren gen en in werking gouden van een inrichting voor het opslaan en aftappen van motorbrand stoffen, respectievelijk gasolie en superbenzine. De ingevolge de Hinderwet vereis te hoorzittingen worden vrijdag 19 september 1980 om respectie velijk 10.00 uur en 10.15 uur ten gemeentehuize gehouden. Tot 11 oktober 1908 ligt ter gemeentesecretarie, afdeling Al gemene Zaken, voor een ieder ter inzage, het ontwerp van de zesde herziening van het bestemmings plan "Landelijk Gebied". De herziening heeft globaal betrekking op het grondgebied dat wordt begrensd door de Noor delijke Dwarsweg, de vierde Tocht, de Zuidelijke Dwarsweg en de Zuidplasweg. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij de gemeen teraad. Op' zaterdag 13 september a.s. wordt de jaarlijkse jeugdbrand- weerdag georganiseerd door de plaatselijke vrijwillige brandweer. Hieraan zullen deelnemen de hoogste klassen van de drie lagere scholen in Zevenhuizen. Het spuitfestijn vindt plaats op het terrein nabij Tweemanspolderweg 2. De aanvang is gesteld op n.m. 13.30 uur. Dinsdag 23 september 1980 Vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven. aanvang 19.30 uur Donderdag 25 september 1980 Vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn aanvang 15.30 uur Maandag 29 september 1980 Vergadering commissie Financiën e.a. aanvang 19.30 uur GEBOREN Liesbeth Frederika, dochter van Poot, Maarten A en Buitelaar, Aaltje J. OVERLEDEN Beatrix Neeltje dc Bruin e.v. Noorland, op 25 augustus 1980, oud 44 jaar. zondag 21 sept. dokter J.A. Ensing, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen, 01802- 1204 wijkverpl: zuster P. Speksnijder, 01802-1280 Dierenarts: dokter J. Ham, Nieuwer- kerk a.d. IJssel, 01803-2192 Vrijwillige hulpdienst: 01802-1409 Gelukkig was er een tent, die be schut onderdak bood, voor de soms heftige regenbuien, tijdens het buurtfeest van "Zaagtand 51". De groep woningbezitters - 51 in getal - die een vereniging gevormd hebben en alweer een aantal jaren een buurtfeest organiseert.. Ook nu weer een geslaagd gebeuren, zaterdag 30 augustus, met een vliegerfeest voor de jeugd - waar aan ca. 20 vliegers deelnamen. Net 1 was gezellig toeven in de tent (van de recreatiecommissie, die al meer in het dorps stond) en de kinderen genoten van "Coco de Clown" die voor een vermakelijk optreden zorgde. De kindermiddag werd besloten met een pannekoeken- maaltijd. De ouders kwamen om ca. 20.00 uur aan bod. Meer dan vijftig volwassenen zaten aan een diner dat door diverse buurtbewo ners was bereid en drie gangen had. Het buurtfeest voor de vol wassenen stond in het teken van Frankrijk en werd besloten met een kaas- en wijnavond in een gezellig samenzijn. Wel als liefde een verloving of huwelijk wordt. Dan wilt u toch een gebeurtenis met stijl creëren. Dat kaafeVerhettg ons met een bezoek en bekijk onze verlovings en huwelijkskoilekties, waaronder die van ..Keitnemer Kaarten", in. eindeloze keus voor uw gelegenheid. drukkerij elgersma dorpsstraat 62a tel. 01802-2289 Woensdag 3 sept. was het 50 jaar geleden dat het echtpaar C.J. van Helden-v.d. Haak, van de Nrd. Dwarsweg in Zevenhuizen, elkaar het ja-woord gaf. Deze dag is voor het bruidspaar onvergetelijk ge worden, mede door de hartelijk heid die zijn van velen onder vonden. Zo kwam o.a. burge meester A. v.'t Verlaat het bruids paar feliciteren in Hotel Vos, enkele leden van de gemeenteraad alsmede een aantal P. v.d. A.- leden. Het bejaardenkoor, waarin het het bruidspaar meezingt, gaf ook acte de présence, en verzorgde een fraai optreden, waaraan het echtpaar ook, na hiervoor uit genodigd, naar hartelust meezong Oud-bestuursleden van de voet- balverening Groeneweg en nieuwe bestuursleden, bekende en minder bekende personen, zij allen wisten de weg naar Hotel Vos te vinden. De vele bloemen en planten en cadeaus zijn de blijken van waardering die zij ontvingen. Bruidegom van Helden heeft tal van bestuurlijke functies gehad. Zo heeft hij 12 jaar lang deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Zevenhuizen als lid van de P.v.d.A. en was hij 31 jaar voorzitter van de voetbalvereniging. Drie periodes was hij verder nog bestuurslid van de K.N.V.B. -afdeling Gouda, en 24 jaar lid van het mannen koor, waarvan hij ook diverse jaren voorzitter was. Van de Oranjevereniging, die al enige jaren niet meer bestaat, was hij mede oprichter. Zo'n 17 jaar diende hij het bestuur van de IJsclub, waarvan hij 7 jaar voorzitter was van de zgn. "Schielandtochten". Zijn verdiensten zijn H.M. - destijds Koningin - ook niet onbekend gebleven. Zo ontving hij voor zijn vele verdiensten in 1970 de koninklijke medaille in zilver, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, terwijl hij van de K.N.V.B. afdeling Gouda, de draagmedaille kreeg. De bruid was door de afwezigheid van haar echtgenoot velt jaren aan huis gebonden. Zij was vaak alleen thuis en zegt zelf, haar beide kinderen zo goed als alleen te heeben opgevoed. Mevrouw J.M. v. Helden-v.d. Haak heeft een leuke hobby: handwerken en dan vooral borduren. In de woning van de familie van Helden hangen heel wat stille getuigen van haar huisvlijt. Ook op de naaimachine is zij goed thuis. In de P.v.d.A. was mevr. v.Helden ook aktief, gedurende enke le jaren was ze penningmeesteresse van de vrouwenafdeling. Bruidegom van Helden is 73 jaar oud en werd geboren in Klundert Noord Brabant, waar hij tot zij 7e jaar woonde. Met zijn ouders kwam hij in Zevenhuizen wonen, waar zijn vader werd vond als landarbeider. Als jongeman ging de bruidegom het bakkersvak in en werkte vervolgens bij drie bakkers, eerst in Moerkapelle, daarna in Zevenhuizen en tenslotte in Terbregge. Na hun huwelijk in 1930 raakte de bruidegom werkloos, zodat zorgen h un deur bepaald niet voorbijgingen. In de landbouw bleek nog werkgele genheid en zo werkte de heer Van Helden enige jaren als landarbeider. Tot 1939 woonde het echtpaar aan de Eendrachtsdijk, Na de oorlog kwam Van Helden in de bouw terecht bij Nederhorst. In april 1963 overkwam hem een ongeval tijdens zijn werk, waardoor zijn been geamputeerd moest worden. In het bedrijf kreeg hij na zijn terugkeer aangepaste arbeid. Dankzij een ijzeren wil en doorzet tingsvermogen, lukte het Van Helden om met een kunstbeen, weer zo goed te lopen dat het voor buitenstaanders nauwelijks merkbaar was dat hij gehandicapt is. Van een aangepaste auto wilde hij niet weten en zo kon hij toch in een gewone auto blijven rijden. Onlangs heeft hij vanwege zijn leeftijd, een geautomatiseerde ge kocht. Verder is hij gezond evenals zijn vrouw, die letterlijk blaakt van levenslust. Ook zij kwam op 7-jarige leeftijd met haar ouders in Zeven huizen wonen, vanuit Rotterdam. En hoe gaat dat: je ontmoet elkaar eens in het dorp. In haar jonge jaren was mevr. v. Helden naaister op een confectie-atelier van Brinkman in Gouda. Bekwaam in het naaien is zij altijd gebleven, want haar eigen japonnetjes maakt zij op de naai machine. Vrijdag 12 en zaterdag 13 sept. staat het Dorpshuis weer bol van aktiviteiten. Ten inluiding van het nieuwe 'dorpshuisjaar' is er weer van alles georganiseerd voor jong en oud. Zo is er vrijdagavond de Super Sportieve Spel Show, met teams van de Zevenhuizense vere nigingen, een spectaculaire race voor tweepersoonsdriewielers en een muziekfestival waar diverse musicerende dorpsgenoten zich zullen presenteren. Verder gele genheid tot barbequen, dansen of zo maar aan de bar hangen. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis De zaterdag begint met een filmvoorstelling voor de jeugd van 6-12 jaar met o.a. Dik en Dun en Donald Duck, aanvang 10.30 uür. Om 14.00 uur begint de bejaar de nmtddag met een programma dat ook dit jaar weer klinkt als een klok. Zoals men ziet: er is aan iedereen gedacht, er is voor elk wat wils, dus heel Zevenhuizen op naar het Dorpshuis.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 2