welkooii SWANLA-HOEVE Afslanken in groepsverband SLIMMING INTERNATIONAL eenvoudig en doelmatig zonder verboden voedsel DE SCHIJNWERPER OP DORPSHUIS MOERKAPELLE werkkleding SCHOOLREIS Inl: Mevr. T. Janssen, 010-826277 werkschoenen Kies kwoliteitslooRen Barna haarsokken De echte, Hollandse houten klompen AANBIEDING HERENOVERALLS Nü 39,95 STOFJASSEN Waterdichte regenkleding Het adres voor Fruit, Groente en Aardappelen Div. aanbiedingen zoals: SPERCIEBONEN, 1e kwaliteit, 1 kg2,75 ANDIJVIE, prachtkrop, 1 kg. 0,75 James Grieves, heerlijke handappel, 3 kg 2,70 James Grieves (middel), 3 kg. 1,80 Fruitbedrijf "SWANLA-HOEVE" Muziekschool houdt instrumentênparade BEJAARDENBOND TE HUUR Plattelandsvrouwen afd. Zevenhuizen VOORLICHTINGS AVOND ISOLATIE TE KOOP BROMFIETS Clubadres: Dorpshuis Swanla elke dinsdagavond van 8 tot half 10. Naar Weïkoop voor 't betere voetenwerk. uit wetkoop's altijd-droge- voeten-collectie kult-, knie-, dij- en heupmodellen. Trek maar aan! Gezond, gezellig, gemakkelijk. Blank of gekleurd. Weer helemaal in! kleur blauw WERK- en SPIJKERBROEKEN SPRUITENKLEDING o.a. pakken, jacks en broeken Woensdag 17 sept. de gehele dag gesloten DORPSSTRAAT 110 - ZEVENHUIZEN - TEL. 1281 15 J Dit alles plukvers op: Knibbelweg 27, Zevenhuizen, 01802-1307 woensdagmiddag gesloten-zaterdags tot 17.oo uur geopend Beheerder Henk Doornheim zwaait de scepter in het Moerkapelse Dorps huis, waarbij hij wordt geholpen door zijn vrouw Martje. In feite doet hij er alles zelf, van schoonmaken tot het "fijne keukenwerk". Sinds 1 sept. 1975 - deze maand precies 5 jaar geleden - nadat hij als beheerder werd aangenomen door de Stichting Dorpshuis Moerkapelle. Hij was al redelijk goed thuis in het vak, omdat hij 12 werkte als assistent beheerder in het Dorpshuis van Friezeveen. Hij behaalde zijn beno digde diploma's en leerde vooral de kneepjes van het maken van 'koude buffetten'. Henk Doornheims wieg stond 30 jaar geleden in Schiedam, doch omdat zijn vader bij de Spoorwegen werkte, werd er nogal eens verhuisd. Zo kwam Henk met zijn ouders in Overijssel terecht, waar hij in Gramsbergen in het huwelijksbootje stapte met Martje Varwijk, die uit deze plaats afkom stig is. Na eerst fotograaf te zijn geweest bij Wehkamp, een postorder- bedrij - foto's maken voor de catalogi - werd hij verslaggever van een regio nale krant, waarna hij eigenaar werd van een discotheek in Gramsbergen. Er werd zelfs opgetreden met de disco theek in Duitsland. Zijn vrouw werkte in het Dorpshuis van Gramsbergen en toen er een advertentie in de krant stond voor een assistent beheerder in hel Dorpshuis van Friezeveen. leek hem dit wel wat. Moerkapelle was voor Henk helemaal het einde, zon dags vrij en ook dikwijls op zaterdag. De feesten in het Dorpshuis van Moerkapelle vinden voornamelijk op de vrijdagavond plaats. Alleen kleine partijtjes en recepties tot hooguit 12.00 uur middernacht vinden in het Dorpshuis plaats. Daarnaast woont het echtpaar erg naar de zin in Moerkapelle, hebben fijne buren die vaak als oppas fungeren voor hun twee kinderen van vijf en drie jaar. Het Dorpshuis heeft naast sportac- comodatie, waar vrijwel elke avond in de grote zaal een sportieve activiteit plaatsvindt, ook een vergaderzaal, die in tweeën geslitst kan worden d.m.v. een vouwwand. In de bar is het gezellig toeven. Deze fungeert vooral als ontmoetingsplaats voor de jeugd die onder genot van een kopje koffie of een biertje wat spelletjes doen en bovendien van hedendaagse muziek kunnen genieten, die Henk op een band laat afdraaien. De bar gaat om 19.00 uur open. Is er een feestavond dan wordt Martje ingeschakeld, ter wijl er ook enkele dames worden ge vraagd om te bedienen. Het schoon maken doet Henk bijna helemaal al leen, daarin bijgestaan door zijn vrouw. Hij is bijzonder te spreken over de goede verstandhouding met de verenigingen die het gebouw bevol ken. "Is er een speciale avond of feest geweest, dan wordt er altijd een helpende hand geboden om het gebouw weer in orde te brengen", ver telt Henk. "Eigenlijk is het Dorpshuis te klein, want de grote zaal wordt ook voor de schoolgymnastiek gebruikt en door de gymnastiekverening Tarzan. Er zijn plannen in de maak om een onderkomen voor de sport te realise ren en Henk zit samen met de penning meester en een lid van het algemeen bestuur van Stichting Dorpshuis Moerkapelle, in een bouwcommissie. Voor dit nieuwe gebouw zal zoveel mogelijk de behoefte worden gepeild en wordt eerstdaags een enquête gehouden in samenwerking .met de verenigingen. De hobbyclubs kunnen dan worden uitgebreid, terwijl ook de sportverenigingen meer armslag krij gen. Of het alleen een sporthal zal worden of een met daarnaast een vere nigingsgebouw is nog niet bekend, wat dit onderwerp betreft was Henk zeer voorzichtig, vooral omdat er dan weer een gezonde exploitatie moet zijn. Wat zich allemaal in het Dorpshuis afspeelt: maandagavond tafeltennis jeugd van 19.00 tot 20.00 uur, training en recreatief spelen bij tafeltennis vereniging Moerkapelle: dinsdag gym naslieklessen bij Tarzan: woensdag: judo sportschool Leunis, 's-avond tafeltennis jeugd 7-8 jaar: donderdag: gymnastiek- Tarzan: vrijdagavond: schaakavond waarna soms een feest avond, of een vergadering. Deze vinden ook wel in de andere zaalruim te plaats. Het schaken ook, want dat is één van de weinige sporten die ook in de vergaderruimte kan worden beoe fend. Daardoor is de grote zaal op vrijdagavond beschikbaar voor feest jes. Volleybal kan er echter niet gespeeld worden, omdat de zaal daarvoor te klein is. Als er een nieuwe sporthal komtwat nog in de toekomst ligt, zou dat eventueel wel kunnen. De huidige - te kleine sport hal - is, zoals uit bovenstaande gegevens blijkt, multifunctioneel. Vrijdagavond en zaterdag en in de vakanties is er ruimte genoeg, dan worden er bruiloften en partijen gege ven, koud buffet en fondues. Het dorpshuis vindt gretis aftrek als'zaal- accomodatie, want verder is er niets in Moerkapelle van die grootte. Op grote invasies is men berekend. Tot ca. 200 mensen kunnen er in de sport zaal, zodat er best uitvoeringen in gegeven kunnen worden. Alleen de gymnastiekuitvoering trekt zoveel publiek, dat er twee uitvoeringsavon den jaarlijks worden gegeven, omdat men anders niet in de zaal zou kunnen. Een groot podium van ca. 10 bij 15 biedt ook nog plaats voor activi teiten terwijl er spots en coulissen zijn. Er is een geluidsinstallatie. Uit de baropbrengst van het Dorpshuis pro beert de stichting een sluitende exploi tatie te krijgen wat aardig lukt. Het Moerkapelse Dorpshuis, dat in 1965 gereed kwam, heeft een zeven leden tellend bestuur, die elk een zittingsperiode va drie jaar hebben. Met dit bestuur kan Henk het prima vinden: "Er is een fijne samenwerking, ik heb het hier reuze naar mijn zin, ook in de gemeente Moerkapelle. De streekmuziekschool Centrum Zuid-Holland, hoiidt op zaterdag 6 sept. van 10.30-13.00 uur haar jaarlijkse Instrumentenparade. Zo vlak voor het begin van het nieuwe cursusjaar, de kans bij uit stek voor toekomstige leerlingen o .zich te laten adviseren over instru menten of aanschaf daarvan. Het bestuur van de Bej. Bond afd. Zevenhuizen maakt bekend dat haar voorzitter A. Schuring afgetreden is. Door het bestuur is tot waarnemend voorzitter (met volledige medewerk- king van hem) benoemd de heer C. van Helden, Nrd. Dwarsweg 66 GROTE GARAGE voor bergruimte of auto TEL. 01793-1385 Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, overzicht pro gramma winter '80-'81 Na de koffieochtend op donder dagmorgen 11 september, waarop het programma werd besproken en de cursusleidsters werden voor gesteld in Hotel Vos, vindt de eerste ontmoetingsavond van de leden plaats op donderdag 18 sept. a.s. Schrijfster Uvonnen Keuls - schrijfster in het Algemeen Dag blad van speciale stukjes - komt deze avond verzorgen, woensdag 8 okt. is er een winter sportavond verzorgt door sport- huis Revet uit Gouda.; 19 nov. komt mevr. Prof. W. Bladergroen met: de opvoedkunde van het afwijkende kind; 18 dec. Kerst avond; 14 jan komt de heer v.d. Boom, brandweercomandant bij de beroepsbrandweer te Amstel veen met 'brandpreventie'; 14 febr. staat genoteerd als feest avond; 19 maart komt de heer Th. Leender van de Algemene Ver keersdienst der Rijkspolitie te Driebergen naar Zevenhuizen. In maar is er ook nog een koffie ochtend. In april is het dagreisje. Donderdag 7 mei eendagsbestuur. (NB de avonden worden of in het Dorpshuis of in Hotel Vos gehouden) cursussen: Jazz-ballet, begint op vrijdag 19 sept. tot en met 27 maart van 14.30 tot 15.30 uur o.l.v. mevr. Jette van Zwieten. Poppen maken peuterzaal dorps huis, mevr. Kooy uit Pijnacker geeft een deze cursus. In huiska- merverband worden er vanaf eind sept. 6 lessen gegeven van 9.15 tot 11.15 uur. De kosten 47,50 ex cl, stof; Volksdansen Bruine zaal Dorpshuis, vrijdagmiddag vanaf 10 okt. van 14.00 tot 15.00 uur 6 lessen door mevr. Schulze; Schilderen mevr. Trud. Visser be gint op woensdag 15 okt. een cursus decoratief schildeken met olieverf. Van 20.00 tot 22.00 uur Dorpshuis Polderkamer. Cursus Milieu vriendelijke tuin mevr. Tony v.d. Plank geeft deze cursus, 6 lessen aanvang 22 sept. van 9.00 tot 11.30 uur. Nadere inlichtingen over deze cursussen: Mevr. A. Olieman- u.172 Vrijdag 29 augustus maakten de klassen 3 tot en met 5 van de chris telijke lagere school De Eendragt hun jaarlijkse schoolreisje. Met twee bussen vertrok de school jeugd naar Scharendijke, waar het Dolfirodam met de dolfijnen werd bezocht. Een bijzonder leuke show werd de kinderen hier geboden, terwijl ook één van de kinderen in het bootje achter de dolfijnen mocht. Bij de Delta-expositie in Stellen dam kregen de kinderen 'vakkun dige uitleg' en hoorden en zagen hoe alles in het werk is gesteld om te voorkomen dat er een waters noodramp als die van 1953 kan worden voorkomen. Op de terug tocht werd in het Kralingse Bos een puzzeltocht gehouden, de dieren bekeken en de trimbaan 'genomen'. Hier werden heerlijke pannekoeken genuttigd, door een aantal moeders gebakken, en door de 'meester' naar het bos gebracht. Vrijdag 5 september maakten de jongsten hun schoolreisje. Met één bus gingen de eerste en de tweede klas naar Den Haag waar het poppentheater Fran Koomen werd bezocht en genoten werd van zijn vermaarde poppenspel. Tus sen de middag werden de meege brachte broodjes op het strand van Wassenaar genuttigd, waarna het Wassenaars dierenpark met een bezoek werd vereerd. Na het dieren kijken nog een poosje heerlijk ravotten in de speeltuin tot besluit. Onder het motto "Energie en geld besparen door isolatie" vindt op maandag 22 sept. a.s. een voor lichtingsavond plaats in het Her vormd Centrum, voor huurders van woningen van de chr. woning bouwvereniging 'Ons Begin' uit plan West. Deze vergadering begint om 20.00 uur door opening door voorzitter H.G.v.d. Dool. Tussen 19.30 en 20.00 uur wordt iedereen verwacht, omdat er dan koffie geschonken wordt én men de tentoonstelling daar opgesteld kan bekijken. Hier ziet men materialen die gebruikt worden voor de isolatie. O.a. Dubbelglas en steenwol. Het laatste zal tussen de muren komen. Het overige programma ziet er als volgt uit: 20.10 uur Kijk en Klank beeld "huurwoningen isoleren - jazeker"; 20.30 uur spouwmuur isolatie en dubbelglas - voor- en nadelen, lezing de heer J. Veen- man, voorlichter; 21.15 uur Pau ze, tevens gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen; 21.45 uur Beantwoording van schriftelijke en mondelinge vragen door een forum waarin zitting hebben: de heren H.G.v.d. Dool, voorzitter, M. Duine'veld, bouw kundige gemeente Zevenhuizen, J. Veenman, voorlichter, A.K.J. Kramer, administratuer van de woningbouwvereniging; 22.30 uur sluiting. Door de isolatie zal er door de huurders van de chr. woningbouw vereniging in plan West, minder geld worden uitgegeven aan stookkosten. Een forse besparing, heeft men van de woningbouw vereniging uitgerekend. Omdat isoleren nu eenmaal geld kost heeft 'Ons Begin' besloten, tot verhoging van de huren van de geïsoleerde woningen. Deze ver hoging wordt in de netto-huur prijs opgenomen, deze is geba seerd op een deelname van minimaal 75% en op een opdracht verstrekking vóór 31 dec. a.s. De beparingcijfers zijn een aanname, gebaseerd op de gemiddelde ener- giebesparingcijfers van de gemid delde woonsituatie. Hoeveel het voor de hifurder gaat uitmaken, is van veel faktoren afhankelijk, zoals de mate waarin men stookt, de hoogte van de kamertempera tuur enz. Op de voorlichtings avond wordt daarover nader informatie gegeven. Verder is het Energiebedrijf 'Rijnland' bereid de voorschotnota te verlagen, op het tijpstip dat de isolatie gereed is. merk: Vespa TEL. 01793-1385.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 5