mf ""WF GROTE AUTO RIJDT MAAR 10P 16,4. talbot solara, verder voor minder. TUINCENTRUM "DE TUINIER" KINDER MUSICAL JAZZ BALLET MOLENTOCHT S.I.E.N. OPENING DORPSHUIS TE KOOP wegens aanschaf bromfiets een twee maanden 'oude' FIETS [9>\ Garage Schmidt B.V. Dorpsstraat 38, Tel. 01802-1323 Postbus 16 Zevenhuizen (Z.H.) Stallingruimte PREDIKBEURTEN Medische diensten Stormvliegers Te bevragen na 18.00 uur: tel 01793-1259 KINDERBOEKEN WEEK HAAGS BLAZERS ENSEMBLE trad op CG>C?tG>CO De Talbot Solara is met z'n riante ruimte voor vijf volwas senen en 'n forse 1,6 of 1,5 liter motor inderdaad 'n grote auto. Toch gebruikt diezelfde auto, in uitvoeringen met een vijfde versnelling, bij 90 km/u constant maar 1 op 16,41 Zo zuinig als-ie is met brandstof, zo royaal is-ie met uiterst nuttige extra's. Ga maar kijken en rijden bij de Talbot dealer. En u verbazen dat een Europese auto voor die prijs zó compleet kan zijn! Zeker als u de zes jaar garantie tegen doorroesterl van binnenuit daar nog bijtelt. V.a. f16.990," Prijzen incl. B.T.W. Afleveringskosten f. 302,70. Bij: Wat vroeger tuincetrum Zuidpias als naam droeg, is nu veranderd in "De Tuinier". Ook de eigenaars veranderden, want het tuincen trum werd overgenomen door het echtpaar P. Staat-Schlingemann. Piet en Riet Staat, doen het samen en hebben er duidelijk 'feeling' voor. Het echtpaar woont al 8 jaar in Nieuwerkerk a/d IJssel, en is afkomstig uit Mijdrecht. Piet Staat is aannemer-loonwerker van tuinbouwgewassen en had er duidelijk zin in om daarnaast nog wat aan te pakken. Ook had hij wat tijd daarvoor over en en han dige vrouw die van aanpakken weet. Het tuincentrum moest grondig worden opgeknapt, wat een hele klus was (wieden en schoonmaken). Het gebouwtje, wat eigenlijk aan vernieuwing toe is, blijft voorlopig nog staan en fungeert als dagverblijf en opslag ruimte. Af en toe neemt mevr. Staat haar twee, nog jonge, kinderen mee die daar hun onder dak vinden. De oudste van vier rommeld trouwens ook graag in de tuin, terwijl de baby genoegen neemt met een reis wieg. "Normaal neem ik n'n kinderen niet mee, omdat ik elke middag oppas heb, verklaart Riet. Op de dagpdat de Dorpskrant haar bezoekt is het wel het geval, en terwijl ze de baby de fles geeft horen we alles over het tuincentrum. "Elke middag zijn we open", vertelt ze. Zij neemt dan de 'honneurs' waar, zolang haar man er niet is en staat kopers en adspi- rant klanten te woord. Die komen er steeds meer, omdat het tuincentrum uniek gelegen is, naast een drukke weg die dagelijks door duizenden wordt gebruikt. Een gedeelte van het tuin centrum is een kwekerij. De totale grootte van het tuincentrum met kwekerij is 1 ha. Er staat erg veel jong spul, van allerhande wat. Het is de bedoeling dat we zoveel mogelijk coniferen en heesters gaan handelen, aldus Riet Staat. In het kweken gaan zij zich toeleggen op diverse soorten hulst. Die kunnen het hele jaar door worden verhandeld en worden ge poot. De wortels worden dan ook niet beschadigd. Er is genoeg te koop op het tuincentrum "De Tuinier" van planten en heesters, coniferen, strui ken en boompjes tot talloze tuinbeno- digdheden. Bielzen, schuttingen, pa len, hout- en hekwerken, houten terrastegels, stenen terrastegels enz. enz. in soorten en maten. "En het wordt nog thuisbezorgd ook" vertelt mevr. Staat. Het tuincentrum aan de Zuidplasweg, heeft wel een naam, maar geen huisnummer. Des ondanks weet iedereen het te vinden omdat het goed zichtbaar vanaf de weg ligt en makkelijk bereikbar is per auto. "De Tuinier" is van maandag t/m vrijdag elke middag geopend, zater dag de hele dag. Ongeveer 30 kinderen zullen een opvoering geven van de musical: "De wonderlijke machine van prof. Knap", door Hans Peters. Voor de kinderen wordt opgetred- den op za. 27 sept. a.s. om 14.00 uur in het dorpshuis. Kinderen onder de 6 jaar, worden graag o.l.v. ouders verwacht. De toe gangsprijs bedraagt f l- 's avonds om 19.30 uur worden de volwasse nen verwacht in het dorpshuis voor een zelfde opvoering. Niet alleen ouders, grootouders en familieleden zijn welkom, maar ook anderen, opdat het enthousi aste oefenen van de kinderen wordt beloond. En dan al het werk door volwassenen gedaan: naaien, handenarbeid, repeteren en instu deren. AANGEBODEN voor boot, caravan of kampeerbus tel. na 17.00 uur, 01802-2027 Zevenhuizen 28 sept Herv. kerk 10.00 uur J.A. ds. J. Gebraad, Katwijk a.d. Rijn; 19.00 uur ds. D.A. Cuperus, Nieuwerkerk; Geref. kerk 9.30 uur ds. P. v. Hall, Zandvoort, 18.30 uur dr. F. Fernhout, Alphen a.d. Rijn Herv. kapel Oud Verlaat 10.00 uur dhr. A. Christ, Leiden, 19.00 uur ds. H.M. Cnossen, Woerden 5 OKTOBER Herv. kerk 10.00 uur ds. G.K. Korpo raal, Krimpen a.d. Lek; 19.00 uur Jeugddienst G.v.d. Bos, Ede Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds.J. Mondeel, Reeuwijk. R.K. Gemeenschap 10.15 uur Dorps huis, eucharistieviering Ver. vrijz. herv. ds.H.A. Sterringa, Haastrecht MOERKAPELLE 28 september Herv. kerk 9.30 uur ds. R.v. Kooten, Zeist; 18.30 uur ds.J. Harteman Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Driessen 5 OKTOBER Herv. kerk 9.30 uur ds. G.C. de Jong, Middelharnis, 18.30 uur ds. J. Harte- 27/28 sept. dokter W.J. v. Bruggen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783. wijkverpl. zuster T. Hofstede, tel 01827-2080 Dierenarts Oldenbandringh, Gouda, tel. 01820-10958 4-5 OKTOBER 4 okt. dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, tel.01802- 1204. 5 okt. dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687 wijkverpl. zuster R. Berlijn, tel. 01803-2555. Dierenarts W.J. Snel, Zevenhuizen, tel. 01802-2139 Vrijw. hulpverlening tel. 01802-1409 De cursus jazz ballet gaat zelfstan dig draaien. Vorig jaar was de organisatie in handen van de afd. Zevenhuizen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen en werd de cursus gegeven door mevr. Jette van Zwieten. Laatstgenoem de is een eigen school begonnen en is niet meer beschikbaar. Mevr. Petronel v.d. Werf is bereid ge vonden de cursus Jazz-ballet te verzorgen vanaf 3 okt. in de peu terspeelzaal in het dorpshuis van 14.30 tot 15.30 uur. De wandelsportvereniging "Mar griet" uit Nieuwerkerk a.d. IJssel organiseerde in Zevenhuizen de jaarlijkse 'molen-wandel-tocht" die ook dit jaar weer langs de molens voerde. Jammergenoeg weer niet op een 'draaizaterdag" van de molens, maar een volgend jaar hoopt men met de organisatie rekening te houden, de wandel tocht op een molendag te laten plaatsvinden, (zaterdag schijnen de wieken voor de laatste maal in dit zo merseizoen te draaien, nadat zij dit vanaf de Nationale Molendag - begin mei, om de week op de zaterdag middag deden. 360 deelnemers telde de wandel tocht. Er waren slechts vijf groepen, de rest van de deelne mers bestond uit individuelen. De De vijf groepen: twee wandelsport verenigingen uit Rotterdam, één gymnastiekvereniging uit Zeven huizen, één uit een andere plaats, een groep met ca. 120 leerlingen van de christelijke lagere school De Eendragt. De 20 km-route was de langste afstand. De 5 km voerde over de Hennipsloot, langs de Tweemans polder en bij de jachthaven weer terug. De overige afstanden 10 en 15 km kwamen langs de molens, terwijl de 20 -km verder nog over de Middelweg voerde. De Stichting Interkerkelijk Evan gelisatie Nieuw Leven, staat zater dag 27 sept. met de boekenwagen op het Dorpspleintje om bijbels en christelijke boeken te verkopen, van 9.00 tot 17.00 uur. Wedvlucht St. Ghislain 19-9. afstand 183 km. los 08.00 uur, deelname 211 duiven, eerste duif 9.49.35, snelheid 1627 m. per minuut, laatste duif 10.07.54, snelheid 1410 m. per mi nuut. J. Stofberg 1-3-4-8; C.v.d. Graaf 2-7- 9-10; D.C. Brem 5; Heeren v. Vliet 6. De opening van het dorpshuis in Zevenhuizen is een feit. Het nieuwe seizoen is op feestelijke wijze ingeluid met een programma voor "elck wat wils" Vrijdagavond 12 sept. werd begonnen met een Super Sportieve Spelshow in de sporthal, waaraan door 22 teams, van verenigingen, scholen of instellin gen werd deelgenomen. De onderde len die de teams in vier minuten moesten afwerken waren: spijker poepen, tennisballen werpen, pijltjes werpen, klosje trekken, blaasvoetbal, handvaardigheid, ballenrace, sjoelen, kegelen, zagen, jeu de boules, kortom een super sportief gebeuren, waarvan de chr. basisschool Oud Verlaat onvervalst winnaar werd. Een gedeel de tweede plaats kwam de openbare basisschool toe met het team van de koffiebar. In de bruine zaal was inmiddels ook het muziekfestival gestart, waaraan door een vijftal groepen werd deelgenomen. De 14- jarige André Bil was de enige solist en enig in zijn genre. Op zijn electro- nische orgel, erg dapper, waarvoor bij de aanwezigen waardering was. De groepen brachten voornamelijk pop muziek, wat wel tot in de kleine uurtjes van de zaterdagmorgen door ging- Aan de bar en in de foyer was het gezellig toeven, terwijl de barbecue erg veel aftrek had. Ter verhoging van de feestvreugde gaf het fanfarecorps De Kleine Trompetter ook nog een serenade. Zaterdagmorgen kwamen de jongeren aan bod, die een bijzonder leuke filmvoorstlling kregen. Zater dagmiddag werd er voor de bejaarden een gezellige middag gehouden. Pouw Hofman en Gert Zielhuis stonden hun mannetje, terwijl op de achtergrond een legertje vrijwilligers-sters, onder aanvoering van Arie en Luc Eriks ook de handen uit de mouwen staken, hetzij d.m.v. bedienen, of voor het poffertjes bakken. Ongeveer 100 bejaarden genoten van het toneelstuk dat door Regio Gouwestreek werd getiteld: "Het contract". Na een inleiding van mevr. Jo Huldy, werd het stuk ook goed begrepen en sloeg het geweldig in, mede door het prima toneelspel dat werd gebracht. In de pauze speelde mevr. Bos-Honkoop op de piano en was er nog een solo optreden van Mark Hofman met "Eens zal de Betuwe in bloei staan". Allerliefst en origineel was het optre den van balletstudio Swanla o.l.v. mevr. Petronel v.d. Werf. Uitgebeeld werd een salade. Zo waren er kinde ren als doperwten, en o.a. wortelen verkleed. Petronel v.d. Werf gaf een toelichting over ballet. In de grote pauze werd een verloting ter bestrij ding van de onkosten gehouden die ca. 300,- opbracht. Bejaardengym o.l.v. mevr. Leni Hogebrug, was ook weer best het bekijken waard. Voor twee aanwezige jarigen werd natuurlijk gezongen, waarna mevr. Bos-Honkoop op de piano Mark Hofman begeleidde bij zijn optreden met enkele cabaretlied jes. Genoten werd ook van de overheerlijke poffertjes. De Kleine Trompetter vond ook nu weer een aandachtig gehoor. Waarnemend voorzitter C.v. Helden van de algemene bond van bejaarden sprak tot slot een dankwoord voor de buitengewoon verzorgde middag. Tot besluit van de feestelijkheden rond de opening van het winterseizoen van dorpshuis "Swanla" was er 's-avonds nog een filmavond. Onopgemerkt zal de Kinderboe kenweek in Zevenhuizen beslist niet voorbijgaan. Op woensdag 1 okt. a.s. zal er in de bibliotheek - het oude schoolgebouw - een spe ciaal programma voor de kinde ren zijn. Het thema van de kinderboekenweek is "Alle spiegels zijn toverspiegels". In de poppenkastvoorstelling die in één van de lokalen gehouden wordt, wordt dit thema verwerkt. Op de scholen zal er ook aandacht aan de Kinderboekenweek worden ge schonken. De leerlingen van de tweede t/m de zesde klassen van de lagere school nemen deel aan een opstelwedstrijd, terwijl de kleuters en de eerste klassers mee kunnen doen aan een tekenwedstrijd. Op woensdag middag 1 okt. worden de prijswin naars bekend gemaakt. Het program ma ziet er als volgt uit: 14.00 uur: opening door mevr. Mulder; 14-15 uur: voorlezen voor oudste kinderen; 14.15 uur: poppenkastvoorstelling; 14.45 uur: versnaperingen; 15.00 uur: uitreiking prijzen voor de opstelwed strijd; 15.15 uur: in de poj^.ikast vertelt Jan Klaassen welke kleuter of eerste klasser in de prijzen is gevallen. Het Haags blazersensemble Okto- pus verzorgde een avondvullend programma van kamermuziek in de Hervormde kerk. Een sfeer volle en luisterrijke avond, waar van door een zeer gevarieerd publiek werd genoten. Onder de aanwezigen bevonden zich ook diverse kinderen. Het nog jonge ensemble, speelde bepaald niet onverdienstelijk en liet werken horen die weinig wor den gespeeld. Op het programma stonden werken van Monteverdi, de Falla, Hummel en Dvorak. Het ensemble staat onder leiding van Bastiaan Blomhert terwijl Annelie de Man - claveciniste, solistische medewerking verleende. warme bakker dorpsstraat 163 tel. 01802-1335 zevenhuizen De R. is weer in de maand, wat nog niet hoeft te betekenen dat het met het mooie weer gedaan is O, nee! We verwachten nog vele mooie dagen, misschien wel tot november toe. Aleen, de avonden worden langer, het koffiedrinken wordt daarom bij schermer- licht nog gezelliger. BAKKER VERBEIJ heeft heerlijke amandelbroodjes ter verhoging van de gezelligheid.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 6