SPAR-feest PERMANENTE SHOW KERSTPAKKETTEN - RELATIEGESCHENKEN Een volledig uitgebreide kollectie WINTERSTOFFEN, BREIWOL en INDIA-KLEDING vindt u bij Boetiek DE ZILVERBERK Keurslager M. v. Tol Zonen A. v.d. Heijden UNIEK DORPSFEEST IN MOERKAPELLE NIEUW PAND EIKELENBOOM voor de jeugd in Zevenhuizen op 1 november a.s. Welfare- verkoopmiddag REDAKTIE ADRES: Oplage: 3.500 ex. Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 3e jaargang nummer 55 24 oktober 1980 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij Verschijnt éénmaal per veertien dagen. van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en MoerkapelW Noordelijke Dwarsweg 80 Zevenhuizen Tel. 01802 - 1463 ZE ZIJN ER WEER DE ECHTE GELDERSE ROOKWORSTEN (eigen fabrikaat) Bloemkwekerij Knibbelweg 42, tel. 01802-2201 WIJ BIEDEN U EEN GROOT ASSORTIMENT BLOEMEN EN PLANTEN Aanbiedingen: Kaapse violen van 2,50 voor 2,00 Dieffenbachiavan 4,74 voor 3,95 5 grote bol chrysanten voor 4,50 Tot ziens in onze gezellige plantenkas! Iedere week andere aanbiedingen Wij maken ze geheel naar uw keuze van samen stelling en tegen de prijs die voor u aanvaardbaar is'. Ook kunt u uw keuze uit onze collectie in de winkel bepalen. Orders die vóór 25 november a.s. worden geplaatst geven wij u 5% KORTING Wij zien uw komst graag tegemoet. Dorpsstraat 168 - Zevenhuizen - Tel.'01802 - 1868 Op woensdag 29 oktober a.s. herdenkt Handelmaatschappij A.J.M. van Well te Zevenhuizen het 100-jarig bestaan van het groothandelbedrijf dat reeds 100 jaar levensmiddelen-winkels toe levert. Eén van de hoogtepunten in het 100-jarig bestaan, is de oprichting in 1932 van de Spar- organisatie door wijlen de heer A.J.M. van Well. Een initiatief dat weerklank heeft gevonden tot ver over onze grenzen. A.J.M. van Well B.V. te Zevenhuizen (voor heen gevestigd te Zoetermeer) is dus de bakermat van de Spar. Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan vindt er op woensdag 29 oktober a.s. een receptie plaats in het groothandelsgebouw in het Nijverheidscentrum 2 te Zeven huizen. De receptie is van 14.00 tot 16.30 uur. De Peuterspeelgroep 't Hobbelpaard te Moerkapelle heeft zaterdag 11 oktober, op zéér feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan gevierd. Mede dankzij de aanwezigheid van erg veel inwoners van Moerkapelle, kan de peuterspeelgroep terugzien op een zéér geslaagde dag! Aan deze feestdag zijn weken van intensief denken, praten en werken voorafgegaan.Leiding, bestuur en ou ders zijn lange tijd bezig geweest om dit feest tot in de puntjes voor te bereiden. Peuters, oud-peuters, be stuursleden, initiatiefneemsters, kort om iedereen, die op een of andere wijze betrokken is geweest bij de peuterclub, ontving een, door één van de leidsters ontworpen, kleurige uit nodiging. Met medewerking van de gemeente konden de adressen van oud-peuters worden achterhaald, die niet meer in Moerkapelle wonen. Er gingen 420 uitnodigingen de deur uit! In een krantenartikel waren de inwoners van Moerkapelle uitgeno digd voor dit feest. Er kwam een span doek in de Dorpsstraat te hangen met: 't Hobbelpaard -10 jaar! Rondom de peuterspeelzaal kreeg het geheel een feestelijk aanzien door kleurrijke vlaggetjes. 's Morgens ging de voorzitter van de peuterspeelgroep met een geluidswa gen door het dorp met kinderliedjes en aankondigingen betreffende het feest. Intussen werd door enthousiaste men sen de laatste hand gelegd aan de voorbereidingen. Inmiddels waren er al heel wat kinde ren op de been en was het een drukte van belang, want er ging iets gebeuren in Moerkapelle! Eindelijk ging de deur open en maak ten velen van de gelegenheid gebruik leidsters en bestuur van 't Hobbel paard te feliciteren.Het werd een ware reünie! Mensen die elkaar allang uit 't oog verloren waren, ontmoetten elkaar weer. Peuters van het eerste jaar, waren tieners van 13 geworden en kenden de peuterclub niet meer terug. Leidsters van nu maakten kennis met de oprichtsters van 10 jaar geleden. Tot de belangstellenden hoorden o.a. het bestuur van de voetbalvereniging, de leerkrachten en oudercommissie van de openbare basis- en kleuter school. Burgemeester A.W. Lips en zijn vrouw vertegenwoordigden sa men met Dhr. Wolff en zijn vrouw het gemeentebestuur. Van oud-burge meester I.J.P. "Keijzer en zijn vrouw ontving de peuterclub een hartelijke felicitatie. Zij konden helaas niet komen wegens vakantie in het buiten land. Om 14.00 uuur arri veerde de paarden tram, compleet met koetsier op de bok en getrokken door twee paarden. In minder dan geen tijd stroomde de peuterzaal leeg en was hel buiten een gedrang van jewelste. De paarden tram reed de hele middag en zat steeds stampvol. Dit unieke gebeuren kon plaatsvinden dankzij de Rabobank van Zevenhuizen-Moerkapelle. Intus sen stroomde de zaal van het Dorps huis vol kinderen en ouders, die in spanning wachtten op de komst van de clown Ron Ronel. Veel kinderen gaven gehoor aan de oproep om als clown verkleed te komen. Door tekstschrijver Dhr. B. Bartstra werd een lied geschreven op de wijs van 'k zag twee berenwat ieder een dan ook mee kon zingen. ....Eindelijk gingen de gordijnen open en bracht Ron Ronel een zeer gevari eerd programma met de sprekende pop Ronnie, een poppenkastspel en najle pauze een muzikale show en een clownact, waar vooral de allerklein sten heel lang op hadden gewacht. Het overweldigende applaus na af loop was zeer terecht. In een andere zaal was reeds de apparatuur klaar voor de te houden disco voor de jeugd van 9-13 jaar. De zaal was geheel in stijl versierd en op eigentijdse muziek verzorgd door Chincilla uit Waddinxveen. De peuterspeelgroep heeft veel kinde ren en ouders een gezellige middag bezorgd en kan terugzien op een on vergetelijk lustrum. Met dank aan de bedrijven in Moerkapelle, die finan cieel geholpen hebben om deze dag te kunnen realiseren! Het was voor de familie Eikelenboom vorige week vrijdag een bijzondere dag. Ten eerste bestond de zaak officieel vijf jaar en ten tweede werd het nieuwe bedrijfspand officieel geopend. Met man en macht werd gewerkt om de datum 10 oktober te halen en de nieuwe fabriekshal ge bruiksklaar te maken. Dat lukte en burgemeester A. v.'t Verlaat had de er de officiële opening te verrichten, zij het enigszins op symbolische wijze. Hij overhandigde de sleutel aan de heer P. Eikelenboom, waarna alle genodigden een toast uitbrachten. Eén en ander ging gepaard met een hartelijke toespraak van Zevenhui- zens eerste burger, die zijn felicitatie vergezelgd deed gaan. Piet Eikelenboom begon zelfstandig vijfjaar geleden, aan de Wollefoppen- weg, waar hij een werkplaats had. Deze bood niet voldoende armslag, waardoor materialen op andere plaat sen dan gebruikelijk moesten worden opgeslagen. Met de gemeente gaf dit weieens problemen, totdat enkele jaren geleden een ander onderdak werd gevonden aan de Tweemanspol derweg, wat helaas alweer te klein bleek. De huisvestigingsproblemen zijn nu opgelost door de bouw van dit fraaie fabriekscomplex, waarvan het inwendige een oppervlakte heeft van 1280 m2. Hierin is tevens een ruim kantoor ondergebracht. Eikelenboom Staalbouw b.v., dat acht medewerkers telt, is bijzonder uniek gelegen in het Nijverheidscen trum, langs de Zuidplasweg en reeds van ver te aanschouwen. Wat precies de taakomschrijving is van het bedrijf! Piet Eikelenboom: Wel, ons bedrijf heeft zich gespecialiseerd in het ver vaardigen van staalconstructies voor 'utiliteitsbouw' (fabrieken, scholen, ziekenhuizen, enz.) terwijl we daar naast al enige bekendheid hebben ver worven door de fabricage van spil- trappen. Over belangstelling had men beslist niet te klagen. Honderder bezochten de receptie, waaronder het college van burgemeester en wethouders, verte genwoordigers van de bouw, de ge meente en het gemeentebestuur. Ook talrijke zakenvoerders en andere belangstellenden kwamen de familie Eikelenboom de hand drukken en het nieuwe gebouw bezichtigen. De Dorpskrant wenst vanaf deze plaats de firma Eikelenboom "veel succes" het kramekfca Na een jaar elke dinsdagmiddag bezig te zijn geweest met het vervaardigen van fraaie handwerken, zal er op woensdagmiddag 5 november weer de jaarlijkse RODE KRUIS WELFARE VERKOOPMIDDAG worden ge houden in de recreatiezaal van het bejaardentehuis De Zevenster in Zevenhuizen. Onder leiding van vijf 'Welfare-werkster' hebben een twin tigtal dames veel mooie dingen ver vaardigd, die voor redelijke prijs ten verkoop worden aangeboden. Men behoeft namelijk niet op deze produk- ten van handvaardigheid te verdienen. Het Welfare-werk is een bezigheids therapie en als zodanig, bejaarden en zieken een nuttige bezigheid te geven. Het nuttige en het aangename gaat vaak met elkaar hand in hand, want de wekelijkse dinsdagmiddagen zijn een gezellig samenzijn. Het gezelschap telt twee actieve mannen, waarvan één even uitgeschakeld is, vanwege een blessure. De sfeer die er heerst is buitengewoon. Een pluim op de hoed verdienen niet alleen de de ijverige handwerksters, maar zeker ook de leidsters, die toch maar steeds weer nieuwe dingen moeten verzinnen en de mensen aan het werk zetten en hen daarbij stimuleren. Ook de inkoop van materialen en het gebruik ervan kost de leidsters de nodige energie, maar ze doen het graag en met liefde. Op de verkoopmiddag die woendag- middag 5 november om 14.00 uur door mevr. v. 't Verlaat-de Vries geopend zal worden, is van alles te beleven. Prachtige tafelkleden zullen te koop zijn, fraaie borduurwerken, kussens, kleden, speelgoed enz. Nieuw zijn de pannelappen met poppe- gezichtjes. Leuk verzonnen! Ook zijn er weer diverse attracties, zoals raden naar de naam van een pop, grabbelton voor de jeugd. Voorafgaand en tijdens de verkoopmiddag vindt een grote verloting plaats, waarvoor de Zeven- huizense middenstand weer tal van prijzen beschikbaar stelde. Alle mensen die zo ijverig een jaar lang bezig zijn gewepst hopen dat er evenveel als voorgaande jaren of zelfs nog mer, mensen komen om te kopen of bij 'uitverkocht' te bestellen (want dat kan ook). Het is een stimulans om met het Welfare-werk door te gaan, mede door het feit dat door de opbrengt van de middag, weer nieuwe materialen kunnen worden gekocht, waardoor bejaarden en zieken nuttig en aangenaam bezig kunnen zijn.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1