In onderzoek is een betere huisvesting van de brandweereenheid Oud Verlaat. Het is duidelijk, dat dit bezien zal worden in het kader van de te treffen multifunctionele voorziening in Oud Verlaat. BEVOLKINGSONDERZOEK Voor 1981 staat voor zover ons bekend is geen bevolkingsonderzoek op het programma. GROENE KRUIS De huisvesting van het Groene Kruis in Oud Verlaat laat veel te wensen over. Medewerking van deze instelling voor een multifunctionele voorziening waarin ook haar aktiviteiten kunnen worden ondergebracht, zal zeker worden verleend. Overleg hierover vindt reeds plaats. VOLKSHUISVESTING a. Voortgang woningbouw. Op 4 september j.l. is de eerste paal geslagen voor 26 premie-A-, 26 premie-B- en 30 woningwetwoningen in het bestellingsplan "Dorp". Deze woningen zullen het komende begrotingsjaar voor bewoning opgeleverd worden. Voor wat betreft de plannen voor 1981 zal getracht worden de realisering in voorgenoemd bestemmingsplan te bewerkstelligen van 16 woningen voor alleenstaanden, bejaarden en kleine gezinnen, 22 premie-B-woningen en ongeveer 10 woningen in de vrije sector. Daarnaast bestaat het voornemen een 12-tal kleine woningen te realiseren in het dorpscentrum. In hoeverre genoemde plannen haalbaar zijn, is niet alleen afhankelijk van de met potentiële kandidaten te voeren onderhandelingen, maar ook van de economische ontwikkelingen die zich momenteel voordoen. Het beleid zal er daarbij steeds op gericht blijven, dat zoveel mogelijk kan worden voldaan aan de vraag van de inwoners en/of economisch gebondenen naar woningen zonder dat dit leidt tot onaanvaardbare verliezen op de grondexploiL. <e. b. 12 woningen Burgemeester Klinkhamerweg. In de openbare vergadering van 20 maart 1980 besloot de raad tot beschikbaarstelling van gelden voor diverse voorzieningen aan de woningen. De raad zal -zoals reeds is toegezegd- nog een voorstel bereiken over de mogelijke isolatie dezer woningen, nadat overleg hieromtrent is gevoerd met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Daarnaast is nog overleg noodzakelijk met de bewoners over de gevolgen voor de huur der woningen. c. Centrale antenne inrichting. Het is helaas niet mogelijk gebleken de raad een afgerond voorstel te doen toekomen inzake een centrale antenne-inrichting voor de gehele gemeente. Thans is in onderzoek de mogelijke inschakeling van particulieren bij stichting, exploitatie, beheer e.d. d. Energiebesparing. Ook dit jaar heeft men zich terdege bezig gehouden met maatregelen inzake een ■verantwoord energieverbruik. In dit verband wordt gewezen op o.a. het beschikbaargestelde bedrag voor de isolatie van diverse gemeentepanden. Daarnaast is ook op de gemeentelijke pagina van de Dorpskrant hieraan aandacht besteed. e. Instrumenten volkshuisvestingsbeleid. De in 1978 door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland uitgegeven circulaire inzake de instrumenten voor het volkshuisvestingsbeleid is voor de raad aanleiding geweest een nieuwe Verordening, op de aangifte van woongelegenheid", alsmede een nieuwe "Verordening, houdende regelen als bedoeld in artikel 4 van de Woonruimtewet 1947, Stbl. 291 vast te stellen. Daarnaast zijn de verkoopwaarden nader bezien bij de diverse besluiten tot grondverkoop. Het college meent momenteel te beschikken over een adequaat instrumentarium. Mochten door gewijzigde omstandigheden veranderingen noodzakelijk zijn, dan zullen de raad de nodige voorstellen worden voorgelegd. RUIMTELIJKE ORDENING a. Algemeen. De veelheid van bestemmingsplannen, wijzigingen en voorbereidingsbesluiten geeft vele niet-ingewijden een gevoel dat de gehele ruimtelijke ordening een ondoorzichtig geheel vormt. v°or direkt belanghebbenden is dit soms moeilijk te aanvaarden. ioch is het afgelopen jaar met voortvarendheid gewerkt aan de voorbereiding en totstandkoming van diverse plannen, teneinde zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de op dit gebied levende wensen en verlangens ten overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de diverse plannen treft men hierna aan. b. Streekplan Zuid-Holland Oost. Dit in 1978 door Provinciale Staten van Zuid-Holland va'stgestelde plan -dat duidelijk een Karakter moet dragen van het aangeven van de toekomstige ontwikkeling in hoofdlijnen in het plangebied- geeft voor Zevenhuizen een tertiaire woonkernfunctie aan. Daarbij is het gebied ten zuiden van de Esdoorn en ten westen van de Dorpsstraat als woongebied aangewezen, terwijl het gebied nabij de Swanlaweg is aangewezen als voorkeurslokatie voor oe voortzetting daarna van de woningbouw. Daarnaast is het gebied, begrensd door de Noordelijke Dwarsweg, Bredeweg, Noordeinde en de Zuidplaswijk voornamelijk aangewezen voor de glastuinbouw, terwijl aan het overige landelijk gebied vooral een ontwikkeling is toebedacht met het karakter van akkerbouw. Middels de vaststelling en voorbereiding van diverse bestemmingsplannen (-wijzigingen) wordt aan deze de instemming van het college hebbende ontwikkeling medegewerkt. c. Bestemmingsplan Landelijk Gebied. Bij Koninklijk Besluit van 11 september 1979 is dit plan gedeeltelijk goedgekeurd. Aan diverse wijzigingen wordt gewerkt. d. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 2e herziening". Dit plan, dat in 1977 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, omvat een uitbreiding van de tuinbouwbestemming aan de Bredeweg. Een nadere uitwerking wordt vervat in de 4e herziening. e. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 3e herziening". Deze herziening, die door de raad is vastgesteld in de openbare vergadering van 26 juni 1980 houdt verband met de ontwikkeling van een volkstuinencomplex nabij de Wollefoppenweg. Zij is inmiddels ter goedkeuring gezonden naar Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. f. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 4e herziening". In deze herziening zijn opgenomen een nieuw wegtracê (ter vervanging van een in het bestemmingsplan Landelijk Gebied geprojecteerd wegtracê) nabij de Rottekade en een nadere uitwerking van de tuinbouwbestemming, waaromtrent verwezen wordt naar het gestelde bij de 2e herziening. Tegen dit ontwerp, dat inmiddels ter inzage heeft gelegen, zijn diverse bezwaren ingebracht. Beoordeling ervan vindt momenteel nog plaats. De verwachting is, dat nog in 1980 de vaststelling door de raad aan de orde zal komen. g. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 5e herziening". Burgemeester en wethouders hebben het noodzakelijk geacht ten behoeve van de reconstructie van de Noordelijke Dwarsweg en de aanleg van een fiestpad een herziening van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied" ter hand te nemen. Een ontwerp hiertoe heeft inmiddels ter inzage gelegen en zoals ook bij de 4e herziening, zijn tegen deze herziening eveneens bezwaren ingediend, waarvan de beoordeling nog plaats vindt. h. Bestemmingsplan "Landelijk Gebied, 6e herziening". Het is bekend, dat voor het gebied om en nabij de Knibbelweg (zuidelijke gedeelte) en de Bierhoogtweg was besloten dat een bestemmingsplan zou worden voorbereid, teneinde de doelstelling handhaaf een open middengebied" te bewerkstelligen. Hieraan is gevolg gegeven. Een ontwerp van een herziening waarbij met het vorenstaande rekening is gehouden, ligt ter inzage. Tevens is in dit ontwerp een gedeelte van de Kroonuitspraak verwerkt. Enige aanvragen voor diverse werken in dit gebied zijn in behandeling. Omtrent het verloop van de diverse procedures met betrekking hiertoe, zal de raad op de hoogte worden gehouden. i. Bestemmingsplan "Zevenhuizerplas". Het is bekend, dat dit plan bij Koninklijk Besluit van 20 juni 1979 gedeeltelijk is goedgekeurd. Wijziging is noodzakelijk in verband met aanpassing aan genoemd Koninklijk Besluit. In die wijziging zal mede aandacht besteed moeten worden aan: - de aanpassing van de nieuwe gemeentegrens, -de aanpassing van het wegtracê in verband met de ontsluiting van de Zevenhuizerplas, -de aanpassing van de bstemming van het perceel nabij de hoek Vlietkade/Wollefoppen weg, welk perceel inmiddels is gekocht van het Recreatieschap Rottemeren en voor welk perceel bij raadsbesluit van 15 november 1979 is verklaard, dat een bestemmingsplan wijziging wordt voorbereid. j. Bestemmingsplan bungalowpark "De Bonk". Dit bestemmingsplan dateert van 1943. Aanpassing wordt noodzakelijk geacht. Het overleg met de stedebouwkundige omtrent de juiste vormgeving is nog niet afgerond. Verwacht wordt dat dit jaar nog kan worden aangevangen met het vooroverleg. Momenteel geldt voor het betreffende gebied een voorbereidingsbesluit. k. Bestemmingsplan "Bermweg". Dit plan is in 1974doorGedeputeerdeStatenvanZuid-Holland goedgekeurd. Teneinde een definitive regeling te kunnen treffen ten behoeve van de volkstuinders, is een herziening 0.1tworpen. u»it ontwerp wordt momenteel nader bestudeerd in verband met de ingediende bezwaarschriften. 1. Bestemmingsplan "Noordeinde-Bredeweg". Het in 1974 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurde bestemmingsplan dient herzien te worden, teneinde tegemoet te kunnen komen aan de wensen en verlangens van diverse belanghebbenden aldaar. Deze herziening verkeert momenteel nog in het stadium van het vooroverleg als bedoeld in artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Verwacht wordt, dat in de aanvang van het komende jaar de raad de herziening ter vaststelling zal worden aangeboden. m. Bestemmingsplan "Sportvelden". Dit plan is in 1974 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd en inmiddels vigerend. n. Bestemmingsplan "Dorp". o. Bestemmingsplan "Dorp", le herziening (plan Zuidpias), p. Bestemmingsplan "Dorp", 2e herziening (plan West). q. bestemmingsplan "Dorp", 3e herziening (uitbreiding Nijverheidscentrum). Deze vier plannen zijn goedgekeurd in respectievelijk 1974 (Kroonbeslissing) 1977, 1977 eri 1980 en vigerend. Een gedeelte van plan West", genoemd onder n., is inmiddels uitgewerkt. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij hun besluit van 18 maart 1980 hieraan goedkeuring gehecht. Teneinde te voorkomen dat een stagnatie in de voortgang van de woningbouw optreedt, is het noodzakelijk dat ook het resterende gebied nader uitgewerkt wordt. Opgemerkt wordt hierbij nog, dat deze uitwerking mede van belang is-ten behoeve van een mogelijke onteigening van de in het plan liggende gronden, die nog geen eigendom van de gemeente zijn. Het betreffende onteigeningsbesluit is inmiddels door de raad genomen in de openbare vergadering van 4 september j.l. r. Bestemmingsplan "Dorp", 4e herziening. Deze herziening heeft betrekking op het enigszins verleggen van de plaats van de oprit naar de Dorpsstraat vanuit het toekomstige woongebied ten westen van de Esdoorn en ten zuiden van de Dorpsstraat. Zij ligt momenteel ter inzage. Binnenkort zal de raad omtrent de vaststelling een voorstel bereiken. s. Bestemmingsplan "Swanla". In studie zijn de voorbereidingen voor een plan tot voortzetting van de woningbouw nadat "West" geheel is gerealiseerd. Daarbij gaan burgemeester en wethouders er van uit - mede in verband met de geschetste ontwikkelingen in het streekplan Zuid-Holland Oost - dat dit plaatsvindt in het gebied ten oosten van de Swanlaweg. t. Bestemmingsplan "Dorpsstraat". In 1978 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland dit plan goedgekeurd, u. Centrum vorming. Burgemeester en wethouders betreuren het, dat zij tot op heden de raad geen voorstel hebben kunnen doen met betrekking tot de ontwikkeling van een plan voor het centrum. Zij menen, dat met de raad overeenstemming bestaat ten aanzien van de invulling van het gebied ten noorden van de Burgemeester Boerstraat, nl. de realisering van een aantal woningen en winkel- en kantoorpanden. Het college is voornemens met potentiële kandidaten contacten te leggen om uit de nu aanwezige impasse te geraken.

Dorpskrant | 1980 | | pagina 3