Voor wat betreft de invulling van het gebied ten zuiden van de Burgemeester Boerstraat merkt het op, dat deze sterk afhankelijk kan zijn van het door de Vereniging yan Nederlandse Gemeenten uit te brengen rapport omtrent de huisvesting van het bestuurlijk en amotelijk apparaat, ter uitvoering van het principe-besluit van 20 maart 1980. Het behoeft geen betoog, dat voor het gebied ten noorden van de Burgemeester Boerstraat minimaal een sluitende exploitatie moet worden verkregen. Voor het gebied ten zuiden van deze straat is dit uiteraard niet mogelijk, daar de gedachten omtrent de invulling zich vooral richten op openbare voorzieningen. Gemeend wordt, dat hiermee nu reeds rekening moet worden gehouden, teneinde te voorkomen, dat in de toekomst (te) grote offers gevraagd worden via diverse verhogingen. In een later stadium zal daaraan meer aandacht worden besteed. ADMINISTRATIE GEMEENTEWERKEN In de aanbiedingsnota bij de begrotingen voor 1980 schreven burgemeester en wethouders het noodzakelijk te achten 40.000,- te reserveren voor het verrichten van administratieve diensten (uitbreiding of uitbesteding) in verband met een toename en een intensivering der werkzaamheden. In dit kader memoreren zij onder andere werkzaamheden in het kader van de Woningwet, Hinderwet, Afvalstoffenwet, Wet geluidshinder en Wet algemene bepalingen milieuhygiëne. Mede in verband met een ontstane vacature is het onderzoek nog niet afgerond. RIOLERING In de vergadering van 13 september 1979 besloot de raad met de gemeente Rotterdam in overleg te treden om ter uitvoering van de met deze gemeente gesloten overeenkomst inzake de grenswijziging een rioleringsplan voor onze gemeente te ontwerpen, welk plan gefaseerd zou kunnen worden uitgevoerd. Burgemeester en wethouders van Rotterdam hebben bericht, dat zij instemmen met de aanwijzing van de dienst van gemeentewerken als ingenieursbureau. Verwacht wordt dat het komende jaar met de werkzaamheden kan worden aangevangen. NOORDELIJKE DWARSWEG De afgelopen zomermaanden zijn de werkzaamheden aangevangen met betrekking tot de verbetering van de spoorwegovergang. De volgende fase is de verbetering van deze weg vanaf het viaduct onder de Rijksweg tot aan de kruising van de Bredeweg. Voor wat betreft de recontructie van de weg alsmede de aanleg van het fietspad vanaf de Leliestraat tot aan de spoorwegovergang wordt opgemerkt, dat de voortgang hiervan mede afhankelijk is van de eigendomsverwerving van de voor het fietspad benodigde gronden. Burgemeester en wethouders spreken de hoop uit, dat de verkrijging van die gronden zich voorspoedig zal ontwikkelen. RECONSTRUCTIE DORPSSTRAAT Met betrekking tot de afwikkeling van de ingediende schadeclaims wordt gesteld, dat daartoe aangewende pogingen helaas nog niet tot het gewenste resultaat hebben geleid. Het spreekt uiteraard vanzelf, dat burgemeester en wethouders graag meer voortgang zouden zien in de behandeling van de schadeclaims. WEGEN EN STRATEN. In 1980 is vermeld dat er naar gestreefd wordt verzwaard onderhoud te laten verrichten aan de Zuidplasweg. Het is helaas niet mogelijk gebleken dit Streven na te komen. In eerste instantie zal een deskundigenrapport moeten worden opgesteld omtrent de toestand der weg. Dit rapport zal mede een basis vormen voor de in te dienen subsidie aanvragen bij het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Dit zal naar verwachting binnenkort aan de raad kunnen worden voorgelegd. Voor wat betreft het gewone onderhoud aan straten e.d. zal de komende periode onder meer aandacht worden besteed aan de Dorpsstraat. Oorzaak hiervan is mede het eenrichtingsverkeer waarbij veelal in één spoor gereden wordt. REINIGING In de achterliggende periode is uitvoering aandacht besteed aan de moeilijkheden bij de A.V.R. welke vooral van financiële aard waren. In onderzoek is in hoerverre een eigen vuilverwerkingsinstallatie gerealiseerd kan worden ten behoeve van de aan het Gemeenschappelijk Vuilverwerkingbedrijf Midden Holland en Rijnstreek deelnemende gemeenten. Inmiddels is ook de begroting 1981 van het Gemeenschappelijk Vuiverwerkingsbedrijf ontvangen. Blijkens deze begroting wordt de gemeentelijke bijdragen geraamd op f 235.607,-, waarvan/ 136.620,- als verwerkingsprijs, 92.367,- voor transport en f 6.620,- voor vereveningskosten. Daar slechts 217.000,- geraamd was, zal de raming alsnog verhoogd dienen te worden met 18.607,-. ONDERWIJS In de nota voor 1980 maakten burgemeester en wethouders mog melding van een mogelijke noodzakelijkheid het aantal lokalen ten behoeve van het openbaar onderwijs uit te breiden. De ontwikkelingen in het leerlingenverloop zijn momenteel van dien aard, dat volgens een daartoe vanwege het gemeentebestuur opgesteld rapport eerder een daling van het aantal leerlingen en kleuters is te verwachten. De praktijk heeft inmiddels uitgewezen, dat deze verwachting reëel is. Moest het vorige cursusjaar het gebouwtje Dorpsstraat 68 huisvesting bieden aan zowel een kleuterklas als een klas van de lagere school, momenteel vindt slechts een klas van de lagere school er onderdak. In hoeverre de opgestelde prognose de komende jaren realiteit zal worden, kan men uiteraard in dit stadium niet overzien. Zij is mede afhankelijk van de realisering der woningbouwplannen. Het afgelopen jaar heeft de raad besloten medewerking te verlenen ex. artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 aan het treffen van voorzieningen aan de bijzondere lagere school in Oud Verlaat. Verwacht wordt dat deze voorzieningen op korte termijn uitgevoerd kunne worden. Voor wat betreft de instandhouding van zowel de kleuter- als de lagere school, aldaar, merken burgemeester en wethouders op, dat zij de eerstkomende jaren, voorzover daarvoor mogelijkheden zijn, zullen bevorderen dat niet tot opheffing behoeft te worden overgegaan. Met name speelt dit voor de kleuterschool, die momenteel jaarlijks een strijd moet leveren voor haar bestaansrecht. SPORT, CULTUUR EN RECREATIE Aan het einde van de maand september heeft de "Werkgroep advisering gebruiksovereen- komst voetbalvelden" haar rapport uitgebracht over een nieuwe gebruikersovereenkomst. Dit rapport is in studie. Aan de in de vorige nota van aanbieding vermelde renovatie van de banen 1 en 2 van de Tennisclub Zevenhuizen is nog geen uitvoering gegeven. De voorbereidingen daartoe zijn nog niet zodanig afgerond dat het college de raad een voorstel kan doen toekomen. De mogelijk aan de renovatie verbonden kosten worden voorshands geraamd op 30.000,-. Het gemeentebestuur zal de komende tijd een standpunt kenbaar moeten maken met betrekking tot de vraag ot en in hoeverre de door de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen gehouden enquête omtrent het gebruik van het dorpshuis "Swanla" zou dienen te leiden tot aanpassing van de huidige accomodatie. Het ziet er niet naar uit, dat de bibliotheek op korte termijn haar huidige huisvesting - het schoolgebouw Dorpsstraat 79 - kan verlaten, en zal het wachten blijven op een nieuwe „huisvesting, waarin in het kader van de centrumvorming gedacht wordt. Het gebouwtje Dorpsstraat 68 zal hiervoor geen enkele uitweg bieden. Over de inmiddels door de Stichting Openbare N.V.V. Bibliotheek overgelegde begroting voor 1981, die een nadelig exploitatiesaldo aanwijst van 30.350,-, zal de raad op korte termijn een voorstel bereiken. In de nota vaj^.aanbieding voor 1980 is melding gemaakt van het feit, dat ten gevolge van de wijziging van de Rijmondwet Rijnmond de plaats gaat innemen van Rotterdam in het Recreatieschap Rottemeren. Er kan nog geen antwoord gegeven worden op de vraag of en wanneer dit eventueel zal plaatsvinden. De ontwikkelingen hiertoe worden met belangstelling afgewacht. WELZIJN De afgelopen periode is met name de commissie onderwijs en welzijn regelmatig geconfronteerd met onderwerpen rakende het welzijn. De vooral voor Zevenhuizen van belang zijnde regelingen zijn de Rijksbijdrageregeling sociaal culturele activiteiten en de Rijksbijdrageregeling voor maatschappelijke dienstverlening, fase I. Het vorenstaande wil niet zeggen dat andere nu nog geldende regelingen, zoals onder andere de Rijksbijdrageregeling ter stimulering van emancipatie-activiteiten, de Rijksbijdrage regeling maatschappelijk hulp- en dienstverlening aan jongeren en jongvolwassenen, de tijdelijke Rijksbijdrageregeling gecoördineerd bejaarden werk, van mindere importantie zijn. Het is bekend, dat inmiddels een inventarisatie is gehouden in het kader van de Rijksbijdrageregeling sociaal culturele activiteiten. Inmiddels heeft de commissie onderwus en welzijn geadviseerd omtrent een verder te ontwikkelen welzijnsbeleid. In onderzoek is in hoeverre nadere uitwerking kan plaatsvinden. Binnenkort zal een ontwerp van een nieuwe subsidieverordening ter discussie worden voorgelegd ter vervanging van de huidige subsidieverordeningen. Deze nieuwe regeling zal betrekking hebben op alle activiteiten in het kader van de Rijksbijdrageregeling sociaal culturele activiteiten. SLOTBESCHOUWING In deze slotbeschouwing willen burgemeester en wethouders tevens aandacht schenken aan een meerjarenperspectief. Dit meerjarenperspectief gaat uit van onderstaande basis: Raming post onvoorziene uitgaven af: de financiële gevolgen van raadsbesluiten, die nog niet in de begroting 1981 zijn opgenomen. 172.148,- t.l.v. alg. dienst raad 26 juni 1980 - vervanging brug Kerkepad 17.294,- - aanschaffing trilstamper 906,- - lichtmast overweg Bredeweg 1.485,- - isolatie diverse gemeente-eigendommen 2.731,- raad 4 september 1980 restauratie orgel N.H.-kerk - vernieuwen vloer gymnastieklokaal Dorpsstraat 950,- 4.604,- 27.970,- 144.178,- af: wijzigingen ten laste van de algemene dienst a. bijdrage aan het Gemeenschappelijk Vuilverwerkings- bedrijf volgens begroting 235.607,- reeds in begroting opgenomen 217.000,- 18.607,- b. aanpassing uitkering uit het gemeentefonds ter zake van het lager onderwijs -/- 6.752,- af: toegezegde medewerking ex.artikel 72 van de Lager onder wijswet 1920 voor het treffen van diverse voorzieningen aan de bijzondere lagere school in Oud Verlaat af: voor werkelijke onvoorziene uitgave menen wij te moeten reserveren 8,50 per inwoner. In dit bedrag zijn de uitgaven begrepen, waartoe de gemeente verplicht is op grond van diverse wettelijke regelingen bij: de belastingvoorstellen zullen ertoe kunnen leiden, dat een meeropbrengst verkregen wordt van Blijft nog beschikbaar 11.855,- 132.323,- 9.481,- 122.842,- 50.000,- 72.842,- 72.456,- 145.298,- In de nota van aanbieding voor 1980 zijn diverse objecten genoemd, die voor uitvoering in aanmerking zouden kunnen komen. Een aantal ervan is nog niet behandeld. Aan de verdere uitwerking van de voorstellen hiertoe zal in 1981 aandacht worden geschonken. Het betreffen: invloed op alg. dienst 1981 ontwikkeling bestemmingsplannen lichtdruk- en fotokopieerapparatuur uitbreiding werkzaamheden gemeentewerken beschoeiing Hennipsloot verzwaard onderhoud Zuidplasweg rijwielpad en reconstructie Noordelijke Dwarsweg bibliotheekvoorziening voorzieningen tennisbanen totaal 50.000,- 3.500,- 40.000,- 35.971,- 30.000,- 51.471,- 15.000,- 5.790,- 231.732,-

DK | 1980 | | pagina 4