H3 dp Wij zijn nu ook weer op woensdagmiddag geopend ALARMNUMMER OUD VERLAAT Collecteschema PARKEREN CARAVANS Terugzenden Controlekaart P ersoonsr egister UIT DE RAAD Vergaderschema Aanmelding voor premie B- woningen BURGERLIJKE STAND HINDERWET VAN DONGEN-PERDIJK Tevens noemen burgemeester en wethouders voorzieningen, die volgens hen in Drincipe reeds aanvaardbaar zijn en waarvan de ontwikkeling niet autonoom is. In dit verband worden onder meer genoemd: diverse apparatuur huisvesting van het administratief en het bestuurlijk apparaat voorzieningen gebouwen, woningen e.d., nieuwe machines ontwikkelingsmateriaal, leer- en hulpmiddelen vervanging, aanpassing toestellen enz. gymnastiekgebouw en sportzaal vervanging, vernieuwing materialen, machines enz. sportvelden Met betrekking tot de huisvesting van zowel het bestuurlijk als het ambtelijk apparaat in het kader van de centrumvorming rperken burgemeester en wethouders op, dat de exploitatie ervan een grote invloed kan hebben op de algemene dienst der komende gemeentebegrotingen. Teneinde de lasten voor de toekomst te beperken, achten zij het wenselijk hiermede nu reeds enigszins rekening te houden. In verband hiermede stellen zij de raad voor om aan de saldireserve, een bedrag van 300.000,- te onttrekken en toe te voegen aan het "fonds centrumvorming", tot de instelling waarvan de raad besloot bij de behandeling van de begrotingen 1980. De saldireserve na deze onttrekking wordt voldoende geacht om eventuele onvoorziene ontwikkelingen de komende jaren te kunnen opvangen. Het zal duidelijk zijn, dat de middelen ontbreken om uitvoering te kunnen geven aan alle wensen en verlangens. Van invloed is daarbij tevens de zich wijzigende economie en de gevolgen daarvan op de gemeentelijke financiën. In dit licht moet ook een meerjarenperspectief gezien worden, waarvan de objecten eerst uitgevoerd kunnen worden, indien de financiële haalbaarheid is aangetoond. Het stellen van prioriteiten door de raad is daarbij onontbeerlijk. Naar de mening- van burgemeester en wethouders is het noodzakelijk in het komende begrotingsjaar specifieke aandacht te schenken aan de verwezenlijking van de objecten, voorzieningen e.d., die zijn genoemd in 1980, maar nog niet zijn uitgevoerd, de voorzieningen in het kader van de centrumvorming, de multifunctionele voorziening van Oud Verlaat en de problematiek van de riolering. Ten aanzien van het object in Oud Verlaat wordt nog medegedeeld, dat ten behoeve van de realisatie daarvan de daartoe ingestelde reserve zal worden aangewend. Voorshands wordt aangenomen, dat van de stichtingskosten geen invloed uitgaat op de algemene dienst. Burgemeester en wethouders hopen door deze publikatie inzicht te hebben gegeven in de zaken waaraan in het komende begrotingsjaar aandacht zal moeten worden geschonken. Tevens wordt het beleid aangegeven, dat zij voor 1981 - met voorzichtigheid - denken te voeren. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat de begrotingen 1981 met de daarbij behorende aanbiedingsbrief voor een ieder tijdens de kantooruren op de afdeling financiën e.a. ter inzage liggen. Ook bij brand in Oud Verlaat dient het telefoonnummer (01802) 1444 te worden gedraaid. Via dit nummer wordt een directe verbin ding met de alarmcentrale te Gouda tot stand gebracht, die on middellijk het corps "Oud Ver laat" alarmeert via radiografisch geactiveerde alarmontvangers. Aan deze regeling is in deze rubriek al eerder aandacht be steed. Gebleken is echter, dat een en ander nog niet genoegzaam bekend is. 20 tot 26 oktober 1980 - Nationaal Jeugdfonds; 27 oktober tot 2 november 1980 - Blindenzorg; 3 tot 9 november 1980 - Internatio nale Hulpverlening; 10 tot 16 november 1980 - Sport Gehandi capten. Het is bij de aanhang en het einde der vakanties gewoonte gewor den, dat diverse openbare par keerplaatsen en wegen in gebruik genomen worden door caravans, vouwwagens e.d., voor het in- en uitladen, schoonmaken enz. Hiertegen bestaan geen bezwaren, mits dit beperkt blijft tot de in de gemeentelijke parkeerexcessen- verordening genoemde termijn van drie achtereenvolgende da gen. Het gemeentebestuur verzoekt aan vorenstaande regeling de hand te houden, mede ter verho ging van het aanzien van de wegen, en parkeerplaatsen, als mede ter beperking van mogelijke hinder die men ervan kan onder vinden. In de Dorpskrant van 26 septem ber j.l. werd gemeld, dat er een controle van het persoonsregister zou plaatsvinden. Alle hoofdbe woners hebben intussen deze kaarten ontvangen. Aan degenen, die deze controlekaart nog niet hebben teruggezonden, wordt ver zocht dit alsnog te doen. Zij, die geen kaart hebben ontvangen, dienen zich bij de afd. bevolking te melden. Voor eventuele inlichtingen kan men zich wenden tot de afdeling bevolking, telefoon 01802-1644, tst. 14. In de openbare vergadering van de gemeenteraad van 16 oktober 1980 zijn onder meer de volgende besluiten genomen: - De tijdelijke verkeersmaatregel strekkende tot het instellen van een parkeerverbod op het gedeelte van de Lange Zijde tussen de Eendrachtsweg en de Hennipdreef is vervangen door een definitief parkeerverbod; - De beslissingen omtrent de vast stelling van de bestemmingsplan nen Bermweg le herziening, lan delijk Gebied 4e herziening en Landelijke Gebied 5e herziening zijn met drie maanden verdaagd; - De nieuw aan te leggen wegen in fase E/F van het bestemmings plan "Dorp" zijn genoemd naar water- en weidevogels. Gekozen zijn de namen De Meerkoet, De Fuut, De Taling, De Kieviet, De Grutto, De Patrijs en De Fazant; - Aan de uitbreiding van het industrieterrein is de naam Nij verheidscentrum gegeven; - De nieuw aangelegde ontslui- tingsweg door Oud Verlaat is voor wat betreft het gedeelte tussen de Vlietkade en de grens met Rotter dam Nesseweg genoemd en voor wat betreft het gedeelte langs de Zevenhuizerplas Strandweg. - Vastgesteld is een gemeen telijk bibliotheekplan voor de jaren 1983-1985; - Voor de recontructie van de Hennipsloot is een krediet van 260.000,- beschikbaar gesteld; - Voor het opstellen van uit werkingsplannen voor gedeelten van het bestemmingsplan "Dorp" is een krediet beschikbaar gesteld; - Ter voldoening aan de Wet Geluidhinder is een Geluidmeet- dienstverordening vastgesteld. - Voor de recontructie van het gedeelte van de Noordelijke Dwarsweg, gelegen tussen de rijksweg en de Bredeweg is een krediet beschikbaar gesteld van 400.000,-; dinsdag 28 oktober 1980 vergadering van de commissie Openbare Werken en Bedrijven aanvang 19.30 uur donderdag 30 oktober 1980 vergadering van de commissie Onderwijs en Welzijn aanvang 15.30 uur maandag 3 november 1980 vergadering van de commissie Financiën, Ruimtelijke Ordening e.a. aanvang 19.30 uur Diverse malen is in dit blad aandacht geschonken aan de bouw van onder meer 26 premie - A- en 26 premie -B- verkoop woningen door de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeenten in het bestemmingsplan "Dorp", ten zuiden van De Esdoorn. Zoals men heeft kunnen consta teren is de bouw in volle gang. Inmiddels zijn alle premie -A- woningen verkocht. Voor een premie -B- woning kan men zich nog aanmelden, daar een aantal nog te koop is. Deze woning is een tuinkamer woning met op de eerste verdie ping drie slaapkamers en een doucheruimte. Tevens heeft de woning een volwaardige zolder ruimte, die bereikbaar is met een vaste trap. De prijs van een der gelijke woning ligt om en nabij 165.000,- een en ander afhanke lijk van ligging en kavelgrootte e.d. Op de woning wordt van rijkswege een premie verstrekt. Heeft men belangstelling voor een dergelijke woning, dan kan men zich daartoe alsnog uiterlijk woensdag 29 oktober 1980 ter gemeentesecretarie aanmelden. Een aanmeldingsformulier is al daar verkrijgbaar. GEBOORTEN Anneloes, dochter van Rijm, Wouter K.J. en Schipper, Neeltje Arie Paulus, zoon van Molenaar, Arie P. en Knoop Dirkje J. OVERLEDEN Hordijk, Hendrik, op 12 oktober 1980, oud 101 jaar. Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage tot 20 november 1980 een verzoek van de heer P.F.F. Sleg- tenhorst, om vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- fokbedrijf aan de Bierhoogtweg. De ingevolge de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne vereiste hoorzitting wordt gehouden op vrijdag 7 november 1980 om 10.00 uur ten gemeentehuize EEN HUIS KOPEN? UW HUIS VERKOPEN? DESKUNDIG ADVIES PERSOONLIJKE INZET EN BEGELEIDING MAKELAARDIJ ZEVENHUIZEN B.V. Onze openingstijden zijn nu als volgt: dinsdag 830 21.00 uur woensdag 8.30 17.30 uur donderdag 830 17.30 uur vrijdag 800 -17.00 uur zaterdag 8 0o - 17.00 uur De maandag blijft gewoon gesloten HONDA 500 TWIN LtdNBM, dp Tweemanspolder 11 te ZEVENHUIZEN Z H Tel. 01802-1565. Uitsluitend volgens afspraak Tel. 01802 - 1579 's maandags gesloten Dorpsstraat 31-33 Zevenhuizen (Z.H.) WEGGEVLOGEN: een grijze VALKPARKIET met ring terug te bezorgen bij: Angelique Sleeuwenhoek, Asterstraat 9, Zevenhuizen tel. 2423 TE KOOP antieke kolenkachel, i.z.g.st., geheel compleet jongensfiets, vanaf 6 jaar TEL. 01802-2452 TE KOOP RONDE GASKACHEL Etna Maxigas 75,- lep 22, Zevenhuizen tel. 01802-2786 te koop: b.j. 8 nov.'77, 26.000 km met toerkuip, vaste koffers, chr. valb. mistl, nwe banden 3000,- Tel. 01802-2709 (17.30-19.30 u)

Dorpskrant | 1980 | | pagina 5