Gemeente Zevenhuizen Fleurie RATTEN BESTRIJDING HINDERWET AGENDA BURGERLIJKE STAND Provinciaal plan huishoudelijk afval COLLECTE- SCHEMA pct/tunette^ Wijziging busroute in verband met reconstructiewerk zaamheden aan het noordelijke gedeelte van de Noordelijke Dwarsweg met ingang van maandag 10 november 1980 In de openbare vergadering van de raad van 16 oktober 1980 js besloten de nodige gelden be schikbaar te stellen voor het uitvoeren van reconstructiewerk zaamheden aan het gedeelte van de Noordelijke Dwarsweg, liggen de tussen de rijksweg Gouda-Den Haag en de Bredeweg. Deze werkzaamheden omvatten ondermeer het opbreken van de huidige deklagen, het aanbrengen van drukverdelende materialen, van drainage, van slakken en asfalt en uiteindelijk van de nodige wegmarkeringen. Vorenstaande werkzaamheden zullen ertoe leiden, dat genoemd gedeelte een ware gedaantewisse ling in de goede zin des woords zal ondergaan. Na het opknappen van dit gedeel te staat op het programma een reconstructie van het gedeelte tussen de Leliestraat en de spoor wegovergang, alsmede de aanleg van een rijwielpad langs dit gedeelte. Gehoopt wordt, dat de werkzaamheden hiertoe in het komende voorjaar een aanvang kunnen nemen. Aan het einde van 1981 zullen dan de werkzaamheden beëindigd zijn en zal de gehele Noordelijke Dwarsweg met rijwielpad en spoorwegovergang in een uit stekende staat verkeren. Met betrekking tot de reconstruc tie van het gedeelte van de Noordelijke Dwarsweg tussen de rijksweg en de Bredeweg zullen de werkzaamheden aanvangen op maandag 10 november 1980 en naar verwachting duren tot het einde van het jaar. In verband hiermede zal dit gedeelte voor alle verkeer gedurende de periode der werkzaamheden zijn afgesloten. Op noodzakelijke omleidingen zal worden gewezen via het plaatsen van borden. wijziging bushalten De afsluiting betekent tevens een tijdelijke wijziging in de busroutes van lijn 2 (Waddinxveen-Rotter- dam) en lijn 3 (Zoetermeer- Gouda), die over de Noordelijke Dwarsweg voeren. Momenteel loopt lijn 2 vanaf Waddinxveen over de Noordeliji ke Dwarsweg, Burg. Klinkhamer- weg, Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De route van deze lijn zal er nu tijdelijk als volgt uitzien: Wad dinxveen (Plasweg) - linksaf Bre deweg op richting rijksweg Gouda - Den Haag - rijksweg - afslag Zevenhuizen (Noordeinde) - Swanlaweg - Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. Lijn 3 loopt momenteel vanaf Gouda via de rijksweg Gouda - Den Haag, Bredeweg (gedeelte lijk), Noordelijke Dwarsweg, Burg. Klinkhamerweg, Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De tijdelijke wijziging, die deze lijn zal ondergaan, ziet er als volgt uit: Gouda via rijksweg - afslag Moerkapelle - weer de rijksweg Gouda - Den Haag op - afslag Zevenhuizen (Noordeinde) - Swanlaweg - Opril en Noordeinde naar Moerkapelle en omgekeerd. De halten aan de Noordelijke Dwarsweg (spoorwegovergang, Knibbelweg, Rozenstraat) en aan de Burg. Klinkhamerweg komen hiermede tijdelijk te vervallen. Voor wat betreft lijn 3, vervalt tevens de halte nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/Brede- weg/Plasweg. Met betrekking tot de reizigers, die gebruik maken van lijn 2 (Waddinxveen - Rotterdam), wordt opgemerkt, dat zij nu kunnen in- of uitstappen bij de reeds aanwezige halte aan het Noordeinde (nabij nr. 17) of bij die nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/ Bredeweg/ Plasweg. Tevens bestaat de mogelijkheid in- of uit te stappen bij de halte aan de Bredeweg (nabij nr. 116). De reizigers, die gebruik maken van lijn 3 (Gouda - Zoetermeer) kunnen in- of uitstappen bij genoemde halte aan het Noord einde of de tijdelijke halte nabij de 2e Bloksweg. Zoals reeds is gesteld, vervalt voor deze lijn de halte bij "Willem II". In de dienstregeling als zodanig zal geen wijziging worden aan gebracht. Dit houdt in, dat de bus sen bij de halte an het Noordeinde op hetzelfde tijdstip zijn als in normale omstandigheden. Wat betreft de bussen van lijn 3, deze zullen bij de halte aan de Bredeweg nabij de afslag Moer kapelle van de rijksweg zijn op ongeveer hetzelfde tijdstip als gebruikelijk. De bussen van lijn 2 zullen op ongeveer het gebruikelijke tijd stip zijn bij de halte nabij de kruising Noordelijke Dwarsweg/ Bredeweg/ Plasweg. Het gemeentebestuur is. zich ervan bewust, dat vorenstaande tijde lijke maatregelen enig ongerief met zich kan meebrengen. Juist door die tijdelijke maatregelen zal dat ongerief tot een minimum beperkt blijven. Gehoopt wordt dat daarvoor het nodige begrip wordt opgebracht. Stremming Dorps straat bij Catgesbrug In verband met revisiewerkzaam heden zal de Catgesbrug in de Dorpsstraat voor al het verkeer - uitgezonderd voetgangers en wiel rijders - gestremd zijn vanaf maandag 10 november tot en met woensdag 12 november 1980. Doorvaart is niet mogelijk vanaf maandag 10 november 1980toten met vrijdag 14 november 1980. In de winter zijil de voedselvoor raden voor de ratten in het veld schaars. De rat heeft een zeer groot aanpassingsvermogen. Hij zwemt goed, klimt goed, kan overal wonen en eet alles! Zijn voedselkeuze is onbeperkt, hij lust zowel vlees als vis, groente en fruit, afval en kadavers. Zijn vacht past zich aan bij de luchttempe ratuur van zijn woongebied. Door zijn snelle vermeerdering, een aantal generaties per jaar, is hij in staat gebleken tegen bepaal de ziekten een immuniteit op te bouwen. Daardoor is hij een gevaar voor de gezondheid van mens en huisdier. Bekend zijn het overbrengen van b.v. de Ziekte van Weil, paratyfus, rattenbeet- ziekte, varkenspest, mond- en klauwzeer, etc. Reden waarom het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, afdeling Be strijding van Ongedierte in Wage- ningen, voorlichting en adviezen geeft hoe de rat doelmatig dient te worden bestreden. Daarbij is niet alleen de verdelging van belang, doch ook de wering. Dat wil zeggen, men dient er voor te zorgen dat er geen voedsel voor de dieren bereikbaar is. Overbodig eten moet niet achteloos worden weggeworpen en is, evenals over dadig gestrooid voer "voor de vogels", indien dit 's nachts blijft liggen, voor de ratten. Verder moet worden voorkomen dat ze gebouwen binnendringen via ka potte rioolbuizen, gaten voor doorvoer van leidingen, te grote ventilatieopeningen van de spouw etc. In het algemeen moet men er natuurlijk het hele jaar op bedacht zijn dat ratten in en om huis kunnen komen en altijd geldt de slogan: "Ratten niet lokken". Maar juist nu, in de winter is verscherpte waakzaamheid nodig. Doe dus mee. Meldt het zien of vermoeden van de aanwezigheid van ratten bij de dienst van gemeentewerken (tel. 01802-1644) Ter gemeentesecretarie ligt ter inzage tot 27 november 1980 een verzoek van de heer A.A. Vente, om vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrichting voor automobielen en voor in- en verkoop van automobielen op het perceel Vlietkade 17a. De ingevolge de Hinderwet genoemde hoorzitting wordt ge houden op 14 november 1980 ten gemeentehuize. Donderdag 13 november 1980 en donderdag 20 november 1980 Openbare vergadering van de gemeenteraad waarin o.m. de begrotingen voor het dienstjaar 1981 worden behandeld. Aanvang 19.30 pur GEBOORTEN Manon Adriana, dochter van Haag, Albert en Verbree, Adriana. Jurgen Christiaan, zoon van Lindhoud, Anthonie C. en Ooster- veld, Alberdina. OVERLEDEN Van Ruitenburg, Maria e.v. Drost, op 21 oktober 1980, oud 75 jaar Slootweg, Jan op 30 oktober 1980, oud 83 jaar HUWELIJKEN Osterkamp, Gerardus J. en Van der Pol, Geertruida C. Hoogendoorn, Jacobus en de Vos, Antje. Openbare verlichting Hazeveld - De Wielewaal Regelmatig wordt het gemeente bestuur geconfronteerd met klachten omtrent het slechte func tioneren van de straatverlichting voor het Hazeveld en De Wiele waal. Volgens mededeling van het Ener giebedrijf Rijnland is in één van de stroomkabels een storing ont staan, die moeilijk is op te sporen. Toegezegd is, dat de werking van de verlichting, aldaar, extra ge controleerd wordt. Desondanks blijft het mogelijk, dat het nog enige tijd kan duren voordat de storing verholpen is. Ter secretarie ligt ter inzage tot 2 januari 1981 het ontwerp van het provinciaal plan voor de verwijdering van huishoudelijke afvalstoffen en tezamen daarmee te verwerken bedrijfsafvalstoffen. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde bezwaren tegen het ontwerp bij Provinciale Staten indienen. Op 25 november 1980 om 19.30 uur wordt in de Kunstmin, Boelekade 67 te Gouda een hoorzitting over het ontwerp gehouden. 3 tot 9 november 1980 - Inter nationale Hulpverlening 10 tot 16 november 1980 - Sport Gehandicapten 16 november 1980 tot 1 januari 1980 - geen collecten. PREDIKBEURTEN ZEVENHUIZEN 9 november Herv. kerk 10.00 uur d's. C. Vermeu len, Valkenburg; 19.00 uur ds. P.A. Lefeber, Alphen a.d. Rijn Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse; 18.30 uur ds. J. Mondeel, Reeuwijk OUD VERLAAT 10.00 uur ds. L. Romeirf, Rijnsburg; 19.00 uur de heer H. Bakker, Katwijk ZONDAG 16 NOVEMBER Herv. kerk 10.00 uur ds. L.G. Zwa nenburg, Huizen; 19.00 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse Geref. kerk 9.30 uur ds. W. Davidse, H.A.; 18.30 uur idem R.K. gemeenschap echaristieviering Ver. vrijz. herv. ds. H.E. Sterringa, Haastrecht, 19.00 uur. MOERKAPELLE Herv. kerk 9.00 uur gewijzigde aan vangstijd ds. J.v.d. Ketterij, Wagenin- gen; 18.30 uur ds. C.v.d. Bergh, Rotterdam Geref. gem. 9.30ds. J. Driessen, H.A.; 18.30 uurds. J. Driessen, dankzegging H.A. 16 NOVEMBER Herv. kerk 9.30 uur ds. J. Harteman; 18.30 uur ds. J. Harteman Geref gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst MEDISCHE DIENSTEN 8/9 november Huisarts: W.J. v. Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, tel. 01802-1783 wijkverpl: zuster P. Speksnijder, Ze venhuizen, tel. 01802-1204 dierenarts: Oldenbandringh, 01820- 10958 15 NOVEMBER Huisarts: dokter J.A. Ensing, Dorps straat 196, Zevenhuizen, 01802-1204 16 NOVEMBER Huisarts: dokter W. Vroegindeweij, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, tel. 01793-1687 wijkverpl.: zuster T. Hofstede, tel. 01827-2080 Dierenarts: Snel, Zevenhuizen, tel. 01802-2139 vrijw. hulpdienst: tel. 01802-1409 Naadloze BH van brode rie en lycra satin stitch, fl. 39,95 In wit en skin, cups B-C-D. Art.nr. 705-10 Slip panty van lycra satin stitch, fl. 39,95 In skin, maten 70-85 Art.nr. 575-11 textiel- en woning inrichting J. WISMEYER Dorpsstraat 35 Zevenhuizen Tel. 01802-1213

Dorpskrant | 1980 | | pagina 2