T.V.-NIEUWS PERMANENTE SHOW KERSTPAKKETTEN - RELATIEGESCHENKEN WOONHUIS met 3 slaapkamers Frans Schiereck op t.v. NATTE INTOCHT SINT NICOLAAS CATGES BRUG REDAKTIE ADRES: Drukkerij Elgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 3e jaargang nummer 57 2, november mo Verschijnt êênmakl per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Notaris Jac. Bos te Zevenhuizen (Z-H) stelt hen, die hem en zijn echtgenote willen gelukwensen met het vijf en twintig jarig ambtsjubileum als notaris ter standplaats Zevenhuizen, hiertoe gaarne in de gelegenheid op dinsdag twee december 1980 des namiddags van 16.00 uur tot 18.30 uur in Hotel Vos te Zevenhuizen. Postduivengebouw officieel open. Burgemeester A.v.'t Verlaat zal vrijdagavond 28 november a.s. het nieuwe gebouw van de Zevenhui- zense postduivenhoudersvereni- ging 'Stormvlieger' officieel openen. Het nieuwe clubgebouw verres op een steenworp afstand van het voormalige, dat plaats moest maken voor de aldaar geplande woningbouw, aan de oprit van de Noordelijke Dwars weg naar de Dorpsstraat. Ander half jaar geleden had het bestuur van de vereniging het houten voormalige schoolgebouw, al aan gekocht en omdat het van hout is en uit delen bestaat, opgeslagen, om het op te bouwen zodra de gemeente een andere geschikte plaats ervoor wist. Het gebouwtje is I8 x 9 meter en aanzienlijk groter dan het vorige. Ook is er sanitair aanwezig, wat voorheen niet het geval was, omdat er nu ook water is. Er is de afgelopen drie maanden door de postduiven- houders uit Zevenhuizen keihard gewerkt om het gebouwtje op te zetten, te verven en diverse leidin gen enz. aan te leggen. Spontaan meldde zich een jongeman, die hoewel geen lid van Stormvlie- gers, ijverig de handen uit de mouwen stak. Enthousiast ge maakt door de verhalen over het 'duivenmelken' gaat hij nu ook postduiven houden. Naast leden van de vereniging, hielpen ook donateurs, waarmee men bijzonder blij was. Alles ver rees door zelfwerkzaamheid. Om het gebouw, dat veel ramen heeft aan de westkant, te bereiken moet men via de Zuidplasweg met de auto en de ingang nemen bij de opslagloods van de gemeente, wandelend zou men vanaf de losplaats bij de brug over de Ring- baart beter kunnen volgen. Het oude gebouwtje werd 11 jaar geleden geplaatst. Bijzonder blij waren de duivenhouders, dat er nu een eigen mkorflokaal was met een centrale ligging, zodat ook de grote wagen waarop de postdui ven vervoerd worden als zij deel nemen aan wedstrijdvluchten, het gebouw kon bereiken. Nu is de bereikbaar iets minder, maar levert toch geen problemen op. 'Stromvlieger' die al 45 jaar bestaat, heeft een voorzitter die deze functie al 13 jaar heeft en al 21 jaar bestuurslid is, nl. Wout Verschoor, die zich nog best weet te herinneren dat het inkorven vroeger op diverse plaatsena gebeurde. "Dan hadden we een poos de beschikking over een oud huis, dan weer kregen we gelegen heid in te korven in een boerderij, nooit had je een eigen plaats". Na een poos in onzekerheid te hebben verkeerd, waar krijgen we een nieuwe plaats voor het verenings- gebouw, is p.v. Stormvliegers uit de brand en kreeg dankzij de medewerking van de gemeente Zevenhuizen een nieuwe plaats toegewezen. Om niet te vergeten: de jaarlijkse postduivententoonstelling vindt plaats op 19 en 20 december a.s. D insdagavond 11 november ver scheen er een bekende op het t.v.- scherm. Wiskundeleraar en bridge maniak Frans Schiereck nam deel aan het quiz-programma "Cum Laude" van de NCRV. Nadat op drie hem achtereenvolgens een twintigtal algemene vragen was afgevuurd, kwam Schiereck onder de schijnwerper. 11 punten in de eerste ronde, was een niet onbe duidend resultaat. Helaas moest hij op diverse zeer moeilijke vragen over zijn liefhebberij brid ge, het antwoord schuldig blijven. (In een adembenemend tempo, worden de vragen van de quiz altijd gesteld, je hoort bij wijze van spreken de hersens van de kandi daten 'kraken'). Met een totaal van 18 punten eindigde Frans Schiereck op de derde plaats, één van de deelnemers wist dermate veel van zijn specialiteit dat hij 26 punten behaalde. Het was overigens niet het debuut op de t.v. van Frans Schiereck, dat gebeurde anderhalfjaar geleden in 'sprekershoek', waar het jeugd- bridje van Zevenhuizen ter sprake in beeld kwam. Ed Beere en Sjaan Meijer en het Zevenhuizense zwembad De Koornmolen komen op de tele visie. In 'sprekershoek' zullen zij het 'baby- en peuterzwemmen' in Zevenhuizen aanprijzen. In tegen stelling tot de oorspronkelijke berichten: de t.v.-uitzending vindt niet plaats op zondag 23 novem ber, maar op zondag 7 december a.s. Nat, Nat, Nat, wat regende dat, zaterdag overal in het land op de t.v. en later in Zevenhuizen. Sint kwam er ook niet droog vanaf, integendeel, maar het kon hem en zijn Pieten niet deren om frank en vrij op de stoomboot te arriveren, vanaf de Hennipsloot, de Rottemeren. 15 Pieten in totaal werden geteid den. Druipend aan alle kanten, twee adjudanten stonden naast hem opgesteld. Ondanks het slechte weer waren honderden op straat om de Sint te verwelkomen. De koets stond gereed bij de los plaats, waarna de Sint, met muziek van "De Kleine Trompet ter" arriveerden bij het raadhuis, waar burgemeester A. v.'t Verlaat hem hartelijk begroette. Deze meldde dat de jeugd zich braaf heeft gedragen en dat, in tegen stelling tot vorig jaar, geen bomen en struiken werden vernield. De Sint liet zich ook waarderend uit over de kinderen van Zevenhuizen en vroeg of er gezoneen kon wor- onder een constant neerplenzende regen, lieten de kinderen zich niet onbetuigd en zongen geestdriftig mee, op de tonen van de muziek van "De Kleine Trompetter". Handen met lekkers werden door de Pieten uitgedeeld, en cadeau tjes, waarna het gezelschap ijlings naar De Zevenster koers zette, waar de middenstand een bezoek van de Sint en zijn gevolg op touw had gezet. Hier fatsoeneerde de Sint zijn natte kleding, waarna hij en zijn gevolg hartelijk werden be groet door de bejaarden in de recreatiezaal, in tegenwoordig heid van het echtpaar van 't DE KOOPAVONDEN VOOR SINT NICOLAAS ZIJN OP: maandag 1 dinsdag 2 woensdag 3 en donderdag 4 december De feestdagen naderen, voor ons een drukke tijd. Om uw wensen uit te kunnen voeren zouden wij het op prijs stellen, wanneer u een besluit genomen heeft, dit ons zo snel mogelijk kenbaar te maken. Wij zien uw komst of telefoontje graag tegemoet. U kunt ook bellen voor een afspraak evt. 's avonds. Dorpsstraat 168, Zevenhuizen tel. 1868 b.g.g. 1102 K\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\V kreeg verjongingskuur Terug van weggeweest is de Cat- gesbrug; na drie dagen ongemak - alleen Voetgangers en wielrijders konden erdoor, kwam hij weer als nieuw terug. De fa, P. Visser Zonen zorgde voorde grote opknapbeurt, waar door hij weer als nieuw tevoor schijn kwam. Verlaat en hun kleinzoontje. Namens de middenstand kregen de bejaarden een cadeautje aange boden, terwijl adjunctdirectrice mej. Leenhouts bij de Sint werd geroepen. Zo viel de Sint Nicolaasintocht, op voortreffelijk wijze verzorgd door de plaatselijke middenstand vereniging, gelukkig niet in het water, al kwamen de meesten er zonder een nat pak niet vanaf, maar dat had men er graag voor over. Zaterdag ging tevens de stempel- aktie van de middenstandsvereni ging van surrt die duurt tot 30 december a.s. FRANS BEZOEK aan Zevenhuizen Bedrijfsleider J.L. Zappey van het kampeerterrein Zevenhuizen heette zaterdagmiddag in de kan tine van het kampeerterrein een groep van 43 franse campinghou ders welkom, die een werkbezoek bracht aan Nederland. Geïnteres seerd waren zij vooral in Neder landse campings, waar zij in den Haag Ockenburg bezochtn en Duinrel in Wassenaar. Ook waren zij hartelijk bij de ANWB ont vangen. De groep bracht gesplitst ook een bezoek aan de molen van de familie Ottevanger, waarna zij huiswaarts keerden, met een flin ke dosis informatie over de camping in Zevenhuizen, hen in rap frans door de heer Zappey medegedeeld. De franse capinghouders kwa men uit de omgeving van de rivier de Somme uit de provincie Picar- die, welke streek lijkt op Holland. De kust heeft duinen, men kan er wadlopen en er zijn polders. 2 dagen duurde hun bezoek aan Nederland. TE HUUR GEVRAAGD VOOR DIREKT voor 6 maanden huurprijs in overleg brieven onder nr. 522 van dit blad. het kaasmekka

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1