m m Boetiek de Zilverberk PERMANENTE SHOW KERSTPAKKETTEN - RELATIEGESCHENKEN A. VEERMAN Z.T.T.C. EEUWFEEST ZEVENHUIZENSCHE IJSCLUB Korenconcert Ned. Herv. Kerk REDAKTIE ADRES: Drukkerij EIgersma, Dorpsstraat 62a, Zevenhuizen, Tel. 01802-2289 en Noordeinde 17, Zevenhuizen, Tel. 01802-1653, waar ook de kopij van de Dorpskrant kan worden ingeleverd. Oplage: 3.500 ex. 3e jaargang nummer 58 5 deCember 1980 Verschijnt éénmaal per veertien dagen. Onafhankelijk informatieblad voor alle inwoners van Zevenhuizen, Oud Verlaat en Moerkapelle. Koninklijke onderscheiding voor Zevenhuizensche IJsclub Na maandenlange voorbereiding was het zover: de Zevenhuizensche IJsclub vierde met de leden het honderdjarig bestaan. Eerst een kinder feest, in het Dorpshuis, wat bij de jeugd erg goed overkwam en erg leuk werd gepresenteerd en daarna de volwassenen: de leden zelf. Zaterdagmiddag 22 november stond het bestuur keurig opgesteld met een 'rose anjer' op de revers, in feeststemming, klaar om zo'n driehonderd felicitaties in ontvangst te nemen. Tijdens de receptie, die evenals de feestavond in Hotel Vos plaats vond, kwam het fanfarecorps De Kleine Trompetter een langdurige serenade brengen, waarna voor zitter G. Abbekerk het bestuur van de ijsclub hartelijke felicitatie woorden toesprak. De regio "Midden-Holland" van de K.N.S.B. was ook vertegen woordigd op de receptie, evenals schaatsclubs uit de regio. Schaats- vedetten van weleer (in 1963 kwamen bekende hardrijdende dames op de kortebaan voor de nationale kortebaan-wedstrijden naar Zevenhuizen) waren tijdens de 'aangepaste' maaltijd met o.a. "Hollandse Erwtensoep", ofwel mert, te gast bij de IJsclub. Ook de ere-voorzitter, burgemeester A.v. 't Verlaat was er samen met zijn vrouw. Dok Jeen v.d. Berg luisterde de feestvreugde op met zijn aanwe zigheid, terwijl Stien Kaiser, die beiden geen onbekenden zijn in Zevenhuizen, schitterde door af wezigheid door ziekte. Ook Jan Bazen, de schaatscrack uit Zeven huizen en de trots ervan, bekend door zijn buitengewone prestaties als sprinter en bestuurslid van de ijsclub, was er helaas niet, omdat hij net op de valreep voor zaken van de N.K.P. naar Griekenland moest. Wie er verder nog was? Een bekende dame, die toen zij als presentatrice het woord nam, een 'oude bekende' bleek van de t.v., namelijk Elisabeth Mooij, tot 1976 veel op het scherm te zien bij de AVRO. Nadat Nico Dirkzwager alle aanwezigen hartelijk welkom had geheten, sprak Elisabeth Mooij, en leidde zo voorzitter Bram Veer man in, die wetenswaardigheden de ijsclub betreffende de revue liet passeren. Even stond hij stil bij het heengaan van het ere-lid J.P.A. van Reeuwijk, die zo lange tijd de ijsclub heeft gediend. Burgemeester A.v.'t Verlaat hield een humoristische toespraak die het verleden memoreerde. Hoogtepunt was het moment dat hij meedeelde dat de Zevenhuizen sche IJsclub een Koninklijke onderscheiding is toegekend. De erepenning kon nog niet ter hand worden gesteld, omdat de pennin gen nog moeten worden aange maakt, i.v.m. de troonswisseling. Zo spoedig mogelijk nadat deze afkomt met de oorkonde ontvangt het bestuur deze. Door de voorzit ter werden hierna Delftsblauwe wandborden overhandigd, het eerste aan mevr. v.'t Verlaat-de Vries, vergezeld van bloemen. Alle bestuursleden kregen er één, waarop Stien Kaiser met op de achtergrond het voormalige Ze- venhuizense zwembad (eigendom van de IJsclub) Hierna kwam een wervelend optreden van Ciska Peters, die de zaal in haar optreden betrok, door de heer Roos naar voren te halen en met hem "Zeg Ronnie" te zingen. "De Wico's" uit Capell a.d. IJssel zorgden voor gezellige muziek waarop diversen een dansje maak ten. De zaal van Hotel Vos was stamp vol, achterin nam men zelfs met staanplaatsen genoegen. Herman Havermout kwam de gasten wat moppen vertelen en nep-goochel- trucs doen, tot hilariteit van de aanwezigen. Klap op de vuurpijl was het op treden van enkele "bruine beren", die met een ijscokarretje de zaal inkwamen en de aanwezigen op ijsjes trakteerden. (Men fluistert dat dit verklede bestuursleden waren) ResLnog het bestuur van de Zevenhuizensche IJsclub te com plimenteren voor het geweldige feest, wat burgemeester A.v.'t Verlaat al deed in drie hoedanig heden, nl. namens de burgerij, de gemeente en als 'ere-voorzitter'. Een grote verrassing voor de leden was wel, dat op de verjaardag van de vereniging, per gezin een bij zonder fraai boek werd thuisge- zorgd over de 100 jarige geschie denis van de Zevenhuizensche IJs club. Het boek is 90 pagina's dik met en bevat prachtige foto's. Een waardig bezit voor de leden. algemene ledenvergadering Op de algemene ledenvergadering sprak mevr. N. Mesker-Huisman nadat voorzitter Bram Veerman de 100e algemene ledenvergade ring had geopend en de hoogte punten van het voorbije feest de revue liet passeren, een hartelijk dankwoord tot het bestuur, dat kosten noch moeite spaarde om een onvergetelijk eeuwfeest te organiseren. Na de notulen, het jaarverslag van de secretaris, K. Verweij en verslag van penningmeester B. Warnders kwam donderdag avond 27 november de bestuurs verkiezing aan bod. De aftredende bestuursleden stelden zich her kiesbaar, op de heer C. Molenaar na, die afscheid nam en bedankt werd door voorzitter Veerman. In zijn plaats werd Jaap Eindhoven gekozen. Na afloop van de verga dering, die in de Roerdomp plaatsvond, en door ca. dertig mensen (bestuur en leden) werd bijgewoond, werden prachtige dia's vertoond door het lid van de ijsclub, Chiel de Graaff uit Oud Verlaat. De restanten ijs van de feestavond liet men zich goed smaken maar toch ziet men bij de Zevenhuizensche IJsclub liever "bevroren water"! De IJsclub herdacht in zijn alge mene ledenvergadering het heen gaan van het ere-lid J.P.A. van Reeuwijk met een minuut stilte. Het begint al bijna een traditie te worden, dat KORENCÖNCERT ofwel 6-korenconcert in de her vormde kerk, op de vrijdagavond voor Kerst. Ook nu weer werken alle Zeven- huizense koren aan deze 'koren manifestatie' mee. Vrijdag 19 december vast noteren dus! De deelnemende koren zijn: Bejaardenkoor; Geref. Zangkoor; Zanglust; Vox Jubilans; Zang groep; Herv. Kerkkoor. De avond begint om 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open WAT IS HET VERSCHIL TUSSEN 18° EN 21°? een gezellige trui of vest van Wol - Scheepjes wol - Berger du Nord - Jamka U kunt u geld toch leuker besteden dan aan het Energiebedrijf Noordelijke Dwarsweg 80 Zevenhuizen Tel. 01802-1463 De feestdagen naderen, voor ons een drukke tijd. Om uw wensen uitte kunnen voeren zouden wij het op prijs stellen, wanneer u een besluit genomen heeft, dit ons zo snel mogelijk kenbaar te maken. Wij zien uw komst of telefoontje graag tegemoet. U kunt ook bellen voor een afspraak evt. 's avonds. Dorpsstraat 168, Zevenhuizen tel. 1868 b.g.g. 1102 beëdigd taxateur makelaar in onroerende goederen speciaal voor de land- en tuinbouw Dorpsstraat 200 - Postbus 2 2760 AA ZEVENHUIZEN -tel. 01802-1430 en 1413. 3 maal kampioen De Zevenhuizense tafeltennisers hebben dit seizoen weer zeer veel gepresteerd. Ondanks dat er vorig jaar drie teams promoveerden en er dus gevreesd werd voor een terugval, behaalden men dit sei zoen hetzelfde aantal kampioen schappen. Het eerste en tweede seniorenteam en het tweede juni orenteam konden in bloemetjes worden gezet. Het tweede seniorenteam was vorige week al kampioen. Wim Zielman, John Walter en Ernst de Vogel bleven ongeslagen en zullen volgend jaar in de derde klasse regionaal uitkomen. Het eerste seniorenteam (Ad van Heijningen, Eric Hammega en Mare Konings) moest tot de laatste wedstrijd vechten voor het kampioenschap. Zij bleven één punt voor op de achtervolgers zodat zij promoveren naar de tweede klasse. De meest verrassende kampioen was het tweede juniorenteam, dat voor het eerst in de kompetitie uit kwam. Hoewel dit viermansteam (Rick de Koning, Marianne de Vogel, Marco Hogebrug en Mare van Leeuwen) in de haast om kampioen te worden op het laatst nog wat punten verspeelde, pro moveerde men toch naar de derde klasse. Tenslotte de plaatsingen van de andere teams in hun poules: Senioren 3 (Hans Bolsterlee, Wim van Woerden en Harry Eiting) behaalden een twee plaats. Senio ren 5 (Nico Roest, Henk Pelle- boer en Henk Hogebrug) werd gedeelde vierde. Senioren 5 (Gert Janssen, Silvia Markus, V/es Haan en Ries Markus) wist een derde plaats te veroveren en junio ren 1 (Jan v. Vliet, Rob Kegel, Tom Cassee en Hans Smit) moest met een zesde plaats genoegen nemen. Voor belangstellenden: De club kampioenschappen van ZTTC worden gehouden op 13 dec. a.s. Het gemengde koor zanglust in aktie. "Zanglust" zorgde vorige week zaterdag voor een uitstekende uit voering. Ca. 26 dames en heren, die onder leiding van de heer A.v.d. Weerden bekende en min der bekende liederen ten gehore brachten; o.a. Adieu mein Kleines Gardeofficier en Bridge over trou bled water, zetten ze hun beste beentje voor. Ook het gemengde koor St. Caecilia liet zich niet on- getuigd eveneens onder leiding van dirigent van Weerden. Samen zongen de koren twee liederen, waarna het gastkoor besloot. Na de pauze werd op vlotte en humo ristische wijze een sprankelend 'Café chantant' gebracht met bekende en minder bekende dorpsgenoten, waar Pouw Hof man, in het samenstellen ervan, een belangrijk aandeel had. Zoon Mark deed ook zijn best evenals de anderen. Liedjes uit de oude doos klonken weer als herboren in de oren o.a. uit De Jantjes, en van bekende schrijvers als Dirk Witte, J. Louis Pisuisse en Koos Speen- hoff. Erg leuk en origineel. Een talrijk publiek genoot van een bijzonder verzorgde avond in de bruine zaal van dorpshuis Swanla Schaatsen ruilen of kopen? even bij Lida langs lopenl L. van Tilburg Middelweg 16, Moordrecht Tel. 01827-2233. het kaasmekka

Dorpskrant | 1980 | | pagina 1